Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

liska
17. jan 2008

tilly, ved aj na Domiho ste si tusim museli chvilu pockat, nie? ja si myslim, ze je vsetko v poriadku, len mas mozno kratko ovu, tak sa musite trafit a to znamena snazilkovanie co najcastejsie 😉 len zase nie 3x do dna, aby sa aj nejake bojachtive spermie stihli vytvorit 😀 😀 😀
my sme ok, maly strasne zivy a neznasajuci cokolvek, co by mohlo maminu odlakat od jeho zaujmov - toz moj dovod nie velmi castej ucasti na konovi, pretoze ked dieta spi, treba doma aj nieco urobit 😠 ale citam vas obcas, takze mam prehlad a ked sa mojmu muzovi podari prehovorit ma, cochvila snad aj zo mna bude snazilka 🙂

tilly
17. jan 2008

liska, teraz je to tak, že môj muž chce bábo viac ako ja... ja to mám tak striedavo, raz chcem, raz nie, ale domčo chce veľmi brata, aj dnes tak pozeral na kamoškine bábo, úplne sa usmieval 😀

hej, aj na domča sme čakali, už sme boli nervózni, chceli začať lietať po lekároch a zrazu... ale ne budúci mesiac už musím ísť na nejaké hormony, či čo... už som objednaná tri mesiace, len tam treba ísť tretí a ôsmy deň cyklu a vždy mi do toho niečo prišlo

eta
19. jan 2008

ahojte maminky,kde ste vsetky? 😎

kattum
19. jan 2008

Eta, kedy budete vediet, co cakate? Date si to zistit?

tilly
19. jan 2008

kattum, ešte si v celku? 😀 som zvedavá, či si vyberiete pekný dátum narodenia 😀 napr. 8.2. alebo tak

ena
19. jan 2008

..alebo aj 2.2. ( moje narodky ) 🙂

certica
19. jan 2008

ena, dnes som vas videla v kike, ale uz pri odchode v tej vestibule. my sme isli platit

ena
19. jan 2008

certica: no ty si dobra, to teraz vravis ?🙂 Sme si boli uplatnit zlavu na Baby list 🙂

tessa
19. jan 2008

Eni, mam otazku, rozmyslame o tom, dat maleho konecne uz do velkej postele, spava furt s nami v manzelskej,a citala som, ze aj vas Filipko tak spaval a kupili ste mu postielku v Ikea. Ste spokojni s nou, prespi vam maly v nej celu noc, nezvykal si tazko na nu?
Za 2 mes. tu mame druhe mimi a neviem si predstavit ako by sme existovali, tak ma tato myslienka trapi uz dlhsie... 😖
Len co je horsie, my mame len 2 izby, cize aj ta destska postel by musela byt u nas v spalni, myslis, ze sa to da zvladnut? Nebudu sa krpci budit navzajom...?
Kolko vas ta postielka vysla?

tessa
19. jan 2008

sorry, za tolko otazok, ale riesim aj priestory bytu, co kam uskladnit a uz ma aj krpec poriadne hneva, ze ma furt kope v noci, tak ma napadlo to s tou postelou vlastnou..

ena
19. jan 2008

tessa: poslem ti IP 🙂

kattum
20. jan 2008

Tilly, este som cela a veru chcela by som pekny datum, moj plan je 2.2., lebo ja som 3.3. a Brunko je 12.12. Ale to by bola moc velka nahoda, keby to vyslo.

Brunka chcytila vo stvrtok crevna viroza, chudacik, vracal, hnackoval, horuckoval, uz je dobre, no je uplne zoslabnuty vycerpany, stale pospava. No od vcera to chytilo i manzela aj mna. Super v 38tt. Neviem ci ma brucho boli z falosnych kontrakcii, ci z tej virozy.

Tessa, i my planujeme spat vsetci 4 spolu v spalni. Zvacsenu postielku (IKEA-Vikare- http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/8003...) podobnu ako Ena mame 2 mesiace, celkom si zvykol, no v noci chce k nam, takze radsej idem ja k nemu, sedim pri nom, kym zaspi. Do nasej postele ho nepustim, ja by som sa nevyspala. No teraz, ked bol chory, tak spal samozrejme s nami.

tessa
20. jan 2008

Kattum, a da sa to zvladnut spat vsetci 4 v 1 izbe? Ja ti mam z toho strach...Mne to nevadi, ked spi pri nas v posteli, ja uz mam taky nejaky obranny system, aby ma nekopol do brusko, aj ked pritrafia sa kadejake facky od neho 😀

tessa
20. jan 2008

Kattum, jaaj, a som zabudla, da sa aj k tej vasej predlzenej posteli dat zabrana, aby nepadol?

certica
20. jan 2008

no, mne by sa tiez lubilo 4.4. 😀
tess, ved uvidis. zalezi od babetka, ci bude plakavat alebo jak mato a moj viki len najest a spat 😀 a mozno je to aj otazka zvyku 😉
ena, no mala som nutkanie vybehnut von 😀 , ale uz som bola od rana normalne mrtva, co sme labzovali po obchodoch, normalne ma zlcnik pichal pri chodzi 😕 . a to sme este potom absolvovali hornbach, galan a druhy krat ikea 😲

kattum
20. jan 2008

tessa, da sa tam dat zabrana, tiez sa vola - vikare. Nevieme, ci babenko nebude Brunka rusit, v najhorsom sa Brunko a manzel odstahuju do inej miestnosti. Zalezi od dietata, ako uz spominala Certca.

tessa
20. jan 2008

certi termin 4.4. mam ja, tak sa nepredbiehaj 😀
Kattum, presne takto zmysla aj moj muz,ze ked bude mimi budit Matka, tak sa prestahuju do obyvacky a tam budu spavat..

No dufam, ze budeme mat zase spachtosa, ako Mato 😀

ena
20. jan 2008

no, my sme dne spali vsetci 4 v jednej izbe, Filipovi nevadilo, ked maly plakal, ale mne vadilo, ze filip sa v posteli strasne roztahuje 🙂

tilly
20. jan 2008

ja neviem, ale domča nezobudí, ani keď mni spadne telefón na zem v noci, tak neviem, či by ho bábo budilo, každopádne sa ho dllllho nechystám dať do inej izby a pripadalo by mi blbé ho dať inam, keď budem tehu alebo keď budeme mať bábo, by som sa cítila, že ho odstrkujem...
ale zas keby ho to fakt malo rušiť...

tak keď ste si už tak vybrali tie dátumy, tak ja chcem 10.10. (dúfam, že nie 2010 😀 ), alebo 11.11. na martina 😀

geegee
20. jan 2008

ja sa tiez chystam maleho prestahovat do jeho izbicky, ale nejako nemam na to odvahu 😀

cat
autor
21. jan 2008

Ahojte 🙂 tessa aj ja uvazujem o vlastnej posteli pre Toma, on doteraz spava v tej postielke s mriezkami,tam je spokojny len ja sa ho bojim dvihat, predsa je to 14kg zivej vahy..a tiez bude musiet byt v nasej spalni, ale zmesti sa nam tam do kuta len 160cm na vysku..ak prestahujeme klavir..no nejako to musime poriesit ☹

verulka
21. jan 2008

kocky, my sme nastastie predtym problem s detmi v nasej spalni neriesili..My sme vcelku skoro presunuli babo ku vacsiemu surodencovi- inak je to uzasne, behom 1-2noci sa zacali uplne ignorovat- ak plakalo jedno, dalsie spinkali uplne v klude 😉 takze oni sa rusit nebudu, kedze rychlo pochopia, ze ne plac sa nemusia budit..ja to mam tak s budikom- ked zvoni, ja to nevnimam, lebo to je pre mojho draheho, aby vstal a pripravil nam ranajky 😀
Ja datum 5.5. rozhodne nechcem 😀 inak ja som pri riskovi chcela porodit bud 10.10.alebo 1.10. lebo by mal rodne cislo 001010 alebo 001001..ale nevyslo...

ena
21. jan 2008

no, nas krpec, teda ten vacsi, vcera pekne zaspal vo svojej izbe a ku nam do postele dprisiel az rano 8,15... keby bolo viacej takych noci 🙂

verulka
21. jan 2008

eni, ku nam teraz intenzivne chodi radko, fakt kazdu noc...myslim, ze je to jeho rozlucka s privilegovanym postavenim najmladsieho clena rodiny 😉 sam povedal, ze kym je skolkar este moze chodit ku nam, ale potom ako skolak uz fakt len sem-tam 😉

ena
21. jan 2008

cat: zdvihania sa bat nemusis, ja som maleho vlacila na rukach az do konca tehu, ked musis tak musis, napr. isli sme busom bez kocika a zaspal mi po ceste, tak ho zo zastavky nebudem tahat za sebou a pod.. a to tiez mame 13-14 kg

ena
21. jan 2008

verulka: 🙂 no, dufam, ze ako takeho skolaka 7maka, 8maka ho to uz nebude bavit 🙂

ena
21. jan 2008

verulka: ty byvas dakde pri lidl? teraz si doma ci v robote, lebo mame cestu smer fedinova- drogerka, posta, lidl.. tak by sme si vyzdvihli tu pravdu sobotnu 🙂))

verulka
21. jan 2008

jaj, eni presne tam byvam, ale momentalne som v praci ☹ takze nekdy priste, alebo mi napis, ked pojdete poobede niekam von, ja ti ju donesiem...
no mne to nejako extra nevadi, on sa tlaci na dura, cize ja mam klidek 😉 a okrem toho, take cerstvo zobudene dieta nadherne voni 😅 😵

ena
21. jan 2008

verul: oki, tak niekedy nabuduce 🙂

barunka
21. jan 2008

cat, gratulujem k tehu... s tými 14 kilami súcitím, Simi má len o jedno menej a je to zaberák.. Hlavne keď ti ešte narastie bruško...

mňa posledný mesiac Simi so spánkom tak jeduje, že už mám niekedy na mále, aby som na ňu poriadne nenavrieskala. Celé noci nespí a len si spieva a spieva a vykrikuje buď mama alebo tato podľa nálady. A cez deň to isté. aj teraz už pol hodinu čakám, kým zaspí a ona si namiesto toho spieva ši ši ši... Alebo vraví mne, že mi šišiši...

a ešte aj v sobotu v rakúsku ma pekne nahnevala, už som myslela, že ju zaškrtím... A môj manžel ten na všetko dlabe, odkedy zmenil robotu je to s ním naprd, veď čo po ňom niečo chcem, keď on musí pracovať...
otras...

no idem usmerniť simi, lebo ma z nej porazí za chvíľku