Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

sue
10. mar 2008

😕

tilly
10. mar 2008

eni, asi prebalujete, kŕmite, hráte sa,... 😀 😀 😀 😀

ale nie, no víkendy tu bývajú zabité, ale teraz to tu už dosť dlho mrzne, to preto, že ste všetky tehotné, alebo už máte II. dieťa 😀

sue, ako?

barunka
10. mar 2008

tilly, ja nie som tehu a druhé dieťa tiež nemám... ale zato simi cez obed nechrápe, tak nemám čas sme moc chodiť. večer zasa zaspáva po novom pomaly o pol jedenástej a to ja už padám rovno do postele...

geegee
10. mar 2008

barunka, to mas dobreho nezmara doma 😉 Ja sa tesim ked maly zaspi cez obed a vecer ked ich o 8 zavriem s manzelom do izby ze si uz citaju uspavaciu rozpravku, tak som v siedmom nebi 😀

kattum
10. mar 2008

geegee, podobne, neviem si predstavit, ze by poobede nespal, to su zlate chvilky. Druheho dam do zimnej zahrady na vzduch a spi sa a ja oddychujem!!! Dnes ma Risko 4 tyzdne, tak rychlo to leti, uz bude o chvilku veliky! Musim sa pochvalit, ze sa mi predvcerom podarilo Brunka cely den balit do Riskovych plienok. Vobec ma nenapadlo, ze ho balim do c.2. Len som si vravela, ze ako narastol a ze uz musim kupit c. 5, lebo su mu nejake male. Az vecer sa ma manzel pyta, ci to nie su nahodou Riskove plienky. No super, takze toto je zena na materskej, bez rozumu...
Inak som velmi polavila v udrzbe domacnosti, nepostielam, obmedzujem zehlenie, zem sa neumyva tak casto, to co som kedy si musela mat spravene teraz proste nie je, to len navod ako zvladnut dve deti.

barunka
10. mar 2008

kattum, vidíš, ja som minule zabudla dať simi na noc plienku a nešlo mi do hlavy, čo po mne furt kričí, že plienočka. Až sa naštvala a doniesla si jednu sama, vyzliekla si pyžamo a nahá si ľahla na koberec 😀 😀 😀

a čo sa toho spania týka, tak sila zvyku. Niekedy by som ju síce najradšej capla po riťke, ale držím sa, ešte nikdy nedostala... Aj keď sa priznám, že väčšinou večer zaspávam skôr ako ona a vysielačku už radšej nezapíname, nech si ostatní v dosahu nemyslia, že tu robíme niečo nekalé 😀

tilly
10. mar 2008

barunka, to je strašné, že nespí cez deň... nevieš ju nejako "tresnúť po hlave", aby zaspala? lebo potom spí strašne málo... aj pre teba aj pre ňu to musí byť vyčerpávajúce... nejdú jej zas zuby?

certica
10. mar 2008

barunka, ja to tak nejak striedam. teraz som vikiho spat dala (nastastie nezvykne moc protestovat), ale vecer mi pojde az pred pol nocou. niekedy ho nedam cez den vobec a vecer okolo tej 20h mame pokoj.
simi ma potom fakt vydrz, ked vyzdrzi do nejakej 23h bez spanku. kedy rano potom vstava?

kattum, v pohode 😉 . ja este vikimu na noc davam plienku, je zvyknuty pit vodu v noci totiz, no a vcera som mu miesto plienky isla davat pod rit taky pichlavy kobercek, co mam ja na chrbat, ked ma boli 😅 😀

ena
10. mar 2008

No, ako vas tu citam, tak my sme na tom este celkom dobre 🙂
A bordel v byte- stastne dite 🙂
My sme dnes mali super den, aj ked na ukor Filipovho spanku, zalomil potom o pol piatej na 50 minut, takze sme dnes asi tiez dlhsie hore, ale ved neva.. a rano vstava teraz medzi 6tou-pol 7mou ..takze tatino do roboty a my mame odvtedy tiez budicek..

Neviem dokedy a ci vydrzime bez cumla, ale od vecera 8.3. je filip bez cumla.. ani sme neplanovali oducat, ale ked uz bola prilezitost a filip ho sam hodil do kosa, tak sme sa toho chytili..
A dnes bolo asi prvykrat co sa Filip pekne hral s inym dietatom, bez strkania, revu a podobne.. 🙂

barunka
11. mar 2008

tilly, my sme už skúšali hádam všetko, čo by mohlo napomôcť spaniu, okrem telesných trestov, pretože ja som zásadne proti tomu, aby sa Simi bila, či už len symbolicky, alebo naozaj a tak sa to museli všetci naučiť rešpektovať. Dokonca sme skúsili aj jeden sirup, čo mi poradila pani v lekárni, vraj na upokojenie a dieťa potom lepšie zaspí. U nás však fungoval skôr ako životabudič 😀 😀 😀 zuby jej tuším idú teraz dve posledné stoličky...

certi, no Simi vstáva ako kedy, okolo 6-tej, najneskôr o 7-mej 🙂 Občas sa sice zadarí a zaspí o pol desiatej. Ja si inak uvedomujem, že spáva veľmi málo, len nevieme prísť na príčinu, prečo je to tak. Mysleli sme si, že kvôli dudlíku, ale už je bez neho cca mesiac a žiadna náprava... Ja ak sa náhodou odhodlám dať Simi cez obed spať, môžem sa pripraviť minimálne na trojhodinový cirkus, ktorý končí tým, že jej tečie krv z nosa a jačí a ja si pri nej vyčítam, že som krkavčia mater, keď ju nútim spať...

tilly
11. mar 2008

barunka, možno sú to tie posledné zúbky, aj s ostatnými zúbkami ste sa potrápili, či nie? od tých dvoch rokov by sa mala trošku ukludniť

ena
11. mar 2008

tilly: od dvoch rokov a ukludnit? No tak u nas to napr. neplati 🙂

barunka
11. mar 2008

tilly no veru, Simi mi dala pocítiť každý jeden zub, dokonca aj na vlastnej koži. Keď jej idú zuby, vždy ma hryzie, vyjedá hlinu z kvetináčov, nekaká a potom odrazu nonstop kaká, neje nič len ovocie a mlieko a je náladová...
takže mi dávaš nádej, že cca o mesiac sa nám to zlepší?? Ona inak nie je zlá, nato, aká je divoška je veľmi poslušná, len to spanie. Teraz sa s tatkom dohaduje, on tvrdí, že má spať, ona sa chce ísť hojdať... 🙄

tilly
11. mar 2008

eni, fakt nie? od dvoch rokov by malo dieťa viac chápať a lepšie sa s ním dá dohodnúť, my v podstate fungujeme na dohodách, nesplní dohodu, nasleduje trest...

barunka, aj kamoška mala s malou taký problém, stále jej nespáva úplne dobre, ale máva dni, že spí cez obed aj 4 hoďky 😉

kattum
11. mar 2008

No u nas sa poslusnost od dvoch rokov rapidne zhorsila. Dovvtedy to bol poslusny chlapcek, nikdy nemrncal, neplakal, netrucoval, od decembra, velka zmena. Tilly, pises, ze ked dohodu nesplni, nasleduje trest, ake tresty pouzivas? J

ena
12. mar 2008

tilly; no len u nas pribudol surodenec, tak je to trocha ine. 😉

verulka
12. mar 2008

eni, kedy sa vidime? vzdy si na vas spomeniem, ked najdem tu pravdu 😉

tilly
12. mar 2008

no, to je strašná zmena, keď pribudne súrodenec, to si tiež neviem predstaviť, čo to dieťa si prežíva...
kattum, tresty sú rôzne, pr. našej dohody - upraceš si hračky a pôjdeme von, neuprace si hračky, nejdeme von... alebo otvorím ti garáž, zober si motorku, ale nesmieš ísť na ulicu, kým neprídem von... ide na ulicu, beriem motorku a zatváram ju v garáži (to je pre neho najhorší trest 😀 ) takže tak, nechcem ho biť, aj keď občas na n zadok dostane, ale to skôr na ukludnenie, keď už nevie čo so sebou...
dohoda je dohoda a vždy vie, aký trest ho čaká ak ju nesplní, neviem, či je to takto správne, ale u nás to väčšinou zaberá a vie, čo si môže dovoliť a vie, čo nasleduje, ak neposlúchne, vlastne si môže vybrať...
ale sú chvíle, keď ani žiadne dohody nezaberajú...
alebo to ešte robíme tak, že keď on niečo chce, ale najprv treba urobiť niečo iné, tak máme dohodu, že napr. najprv poumývam riad, on sa zatiaľ musí zabaviť sám a potom idem s ním strihať alebo niečo, vtedy je ticho...

najnovšia naša dohoda je, že musí povedať to, čo chce len raz, inak to nedostane, lebo on strašne pílil nervy tým, že všetko 10000 krát opakoval, chcem motorku, chcem motorku, chcem motorku a do nemoty, to sa nedalo počúvať, teraz to povie raz, ja mu poviem, počkaj, idem ti ju dať a odvtedy musí byť ticho, alebo hovoriť o niečom inom, lebo to sa fakt nedalo, keď mi stále opakoval to isté, to bolo na výbuch nervov, potom väčšinou dostal po zadku, tak sme to vyriešili takto...

kattum
12. mar 2008

Tilly znie to dobre, podobne sa snazime i my, vravime si doslednost je najdolezitejsia, no mam pocit, ze je este na to maly, asi to chce este 2-3 mesiace. Teraz mas stve, ze ma nicitelske obdobie, taky nikdy nebol. Venujem sa mu dost, uz mam vycitky, ze Riska zanedbavam, len ho nakojim, prebalim a lezka si sam, s Brunkom som sa ked bol babo rozpravala, sledovala ho...

barunka
12. mar 2008

tilly, 4 hodiny cez deň? fíííííííííííííííha...
my sme mali túto noc strašnú, Simi bola celú noc hore a ako vždy, odmietala tatinka, takže som presedela na parketách celú noc. Vkuse sa sťažovala, že ju bolia zuby a nohy. Na tie nohy sa sťažuje celý týždeň, nechápem...

inak aj my funguje na vyjednávaní, v podstate odkedy sa Simi naučila chápať sa dohadujeme. Aj na prechádzkach sa veľmi rýchlo naučila, že mi musí držať ruku alebo pekne kráčať pri mne, lebo ak nie buď ak máme pri sebe kočík musí si do neho sandúť a ak ho nemáme, ideme domov bez hojdačiek. Jediné s čím mám s tým deckom problém je fakt to spanie...

ozaj, neviete prečo vždy, keď simi rastú zuby útočí na kvetináče? Pri každom jednom zube pojedá kilá hliny, inak si kvety vôbec ani nevšíma..

tilly
12. mar 2008

kattum, to aj janetka hovorila, že malého maťka zanedbáva, lebo kubko potrebuje viac pozornosti... ono je to asi normálne... domčo tiež veľa vecí ničí, alebo nimi hádže, ale keď to zbadám, upozorním ho, že ešte raz a hádžem to do koša, keď to urobí, tak to hodím do koša (treba mať pripravený ešte jeden čistý kôš a hádzať to tam, aby sa to dalo neskôr vytiahnuť 😀 , my na to používame kôš na plast a papier...) ja som tiež dosť tvrdá, aj keď si niekedy uvedomím, že by som aj mohla ustúpiť, neustúpim...

len mňa štve na tej celej výchove to, že neviem, ako ho mám naučiť poslušnosti a zároveň v ňom nezabiť jeho osobnosť, nechcem, aby bol ťuťko, ktorý bude len bezhlavo poslúchať

barunka 😀 asi vtedy potrebuje nejaké vitamíny 😀

certica
12. mar 2008

tilly, toto si presne trafila....: len mňa štve na tej celej výchove to, že neviem, ako ho mám naučiť poslušnosti a zároveň v ňom nezabiť jeho osobnosť, nechcem, aby bol ťuťko, ktorý bude len bezhlavo poslúchať

viki je strasne tvrdohlavy, fakt des a vela si na nas dovoli, ale ked je s cudzimi, trebars deckami na ihrisku, tak ma tendenciu vzdy ustupovat, ta drzost v nom je zrazu niekde fuc a potom ma to normalne mrzi aj mi to je luto a rozmyslam, co robime zle, ci na neho doma moc nekricime, nezakazujeme, neprikazujeme...
ako bat sa neboji, ale je taky trochu zahriaknuty by som povedala. priklad - ide niekto sucasne s nim alebo aj tesne za nim na smyklavku, on ho radsej pusti, ustupi a az potom pokracuje. no a v dnesnej dobe to tiez nie je extra vyhra

tilly
12. mar 2008

certi, domčo je taký istý

sue
12. mar 2008

Maminy, keď vás tak čítam... pri výchove ste sa doteraz riadili nejakou literatúrou (ak áno, akou 😕 ) alebo dávate na vlaatnú intuíciu?

certica
12. mar 2008

sue, u mna literatura nehrozi, skor sa snazim brat si rady z praxe, ale aj tak sa mi tym nie vzdy dari riadit 😅
a vy ako?

sue
12. mar 2008

Certi, my dobre... Macko je úžasné dieťatko, dobručké (klop klop klop)... stále sa čudujem po kom to má 😲 😀 ale čoraz viac mám obavy z budúcnosti, tak preto sa pýtam.... že ako vychovávate... pravdu povediac, ja veľmi nie som typ čo by sa riadil nejakými príručkami...

verulka
12. mar 2008

sue, riad sa srdieckom 😉 ja som si raz kupial jednu knizku o vychove- teda muzovi k narodkam, pekne som si ju precitala, ale nedodrzala som nic 😉 zaklad je u nas (samozrejme po laske) dovera a pravdovravnost, alebo ako by som to nazvala...cele je to hlavne o osobnom priklade- deti vidia, ze si vazim druhych ludi, ako lubim muza( ako riesime problmey) a hlavne maju istotu, ze sa odo mna dozvedia pravdu...ale to sa prejavuje az teraz 😉
ale na kazde dieta treba iny pristup ( to vidim aj na svojich troch- kazdy je iny, ale potrebuju mat pocit, ze k nim pristupujeme ferovo)

tilly
12. mar 2008

sue, určite nie knižkami, ak, tak programom na spektre, teraz si nespomeniem na názov, ale zakladala som tu raz diskusiu o tom programe, tam boli také dobré výskumy, že čo robí správanie rodičov s dieťaťom...

inak len intuíciou alebo obkukávaním... čo platí na iné dieťa, to skúšam aplikovať na tom svojom...

inak super zaberá (v krízových momentoch) metóda raz dva tri, všimla som si to u viacerých rodičov, že to občas použijú a fakt to zaberá, ide o to, že dáš dieťaťu čas rozmyslieť si jeho správanie, ak sa ti niečo nepáči, alebo niečo po harantovi chceš, tak mu začneš odratavať, raz dva tri a na tri už buď dostane po zadku alebo nasleduje nejaký trest

verulka
12. mar 2008

tilly, aj ja pocitam 😀 niekedy som musela zacat aj 3x pocitat, len aby som sa k tej 3 nemusela dostat 😀 teraz uz staci len oznamit: Vsimli ste si, ze toto opakujem uz x-ty krat? a to je signal, ze viac krat to nepoviem a tym padom som len taaaakto blizko k tomu, aby som sa hnevala 😉 a to uz vedia, ze sa im to vobec neoplati 😀

tilly
12. mar 2008

verulka, presneeee 😀 aj ja radšej viackrát počítam 😀 ale používam to fakt len v takých situáciach, keď nič iné nezaberá, tak začnem, raz dva a to už väčšinou dosiahnem čo potrebujem... ale nerada to používam...
ale všimla som si to viackrát hlavne na pieskoviskách a v mc, že to maminy používajú a vždy to zabralo...