Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

kattum
18. máj 2008

Sylvie napr. stacilo by asi nalepit lokomotivu a za uspech doplnit stvorcek (vagonik). Ja idem teraz skusat lepit za uspech nalepku na nocnik.

verulka
18. máj 2008

kattum, proste este nedozrel jeho cas 😉 neboj, na kazdeho to pride 😉 potom sa zbavite plienok ako mavnutim carovneho prutika...

zuz11
18. máj 2008

tiez na nocnik chodime od 8 mesiacov aj iba tam kakame ale tiez sa stale nepyta 🤐 s kakanim ale caka na nocnik ked ju dam s cikanim nie kedze ju tam nedavam kazdu chvilku ale uz rozmyslam ze ako ju naucit pytat sa alebo nieco take 🤐

sylvie
18. máj 2008

no musim aj ja vymysliet nejaky motivlacik.. 😉

zuz, nie je nejak priskoro? myslis, ze uz to vie ovladat?

zuz11
18. máj 2008

sylvii no jasne ona sa od malicka jedovala kakat do plienky a mam pocit ze nocnik jej velmi vyhovuje 😉 len mala truba sa nevie vypytat 😀 ked bola mala tak sa otocila na brusko a jedovala sa.. tak to sup na nocnik a kakala...
teraz to robim tak ze chodi 4x na nocnik vzdy ked vstane a ked ide spat, a zvacsa kakava hned rano a vecer obcas, inak cikava 😀
kakanie pekne zadrzi a ovlada je to vidiet lebo obcas ju dam na nocnik a hned zatlaci 😀 len uz netusim ako ju naucit sa pytat 🤐

sylvie
19. máj 2008

zuz, tak to ti gratulujem, to mate super.. 🙂 ze "mala truba" 😀

janula_nz
20. máj 2008

sylvie dnes ho odfotim a dam do albumu. potom mozes odkukat a vyskusat 😉

zuz11
20. máj 2008

sylvi, supr by to bolo ak by sa aj pytala, aspon kakat 😀 🤐

barunka
20. máj 2008

inak aj simi keď bola menšia, tak pekne kakala a cikala do nočníka, keď sme ju tam posadilo. Potom uťalo a rozbehla sa zasa až tento rok, cca od januára sme skúšali...
zuz, ja som ju naučila pýtať sa tak, že som ju proste nechala bez plienky, ak nepovedala a pocikala sa, tak som jej ukazovala, že ciká a vždy keď bude cítiť, že už chce, tak musí povedať, alebo si ísť sama hačkať...

ena
20. máj 2008

ja sa este vratim k tym vaham a mieram detureniec, som sa az teraz k tomu dostala🙂 Filip ma 92 cm, 14,5 kg a topanky 25-26

tilly
21. máj 2008

eni, ten má tiež dobrú labu 😀

ena
21. máj 2008

tilly 😀

eta
24. máj 2008

ahojte maminky 😉

kattum
24. máj 2008

Eta, co to, zeby si uz rodila? Drzim palce!
Mame za sebou poradnu, Risko je dobry valibuk, svokra ho vola "maly budha", ma 7,6kg, cize dvojnasobok porodnej vahy a to ma len 3 mesiace a tyzden. Stale je velmi dobry, v noci spika krasne, od 21 do 5 rano, napapa sa a este to taha do 8. Uvidime, co bude po polroku, lebo ked si spomeniem ako sa Brunko zacal v tom case budit kazdu hodinu dve, je mi zle... no snad bude dobry.
Brunko ma cca 15kg, 94 cm, topanocky tazko povedat, kazda znacka inak cisluje, mame od 24 po 26. S nocnikovanim ma doktor znovu ukludnil, nech nic nehrotim, ze chlapci maju cas a i 2,5 roka nic neznamena.

snilko7
24. máj 2008

Kattum ak ťa poteším, tak u Paťka sme prvé úspešné odúčanie absolvovali až ked mal tri rôčky a aj to len cez deň, na spanie musel mať stále...a dokonca ešte i teraz mu na noc musím dávať, lebo stále na noc toho veľa vypije a sa pocikával...ale ja sa utešujem, že do puberty sa zbavíme iste i tej poslednej nočnej plienky 😀

eta
24. máj 2008

kattum,no ja by som uz aj rada, ale ked sefovi sa zatial asi nechce 😠

verulka
24. máj 2008

kattum, no pekne Risko nabera...a to ti tak krasne dlho vydrzi spat 😕 k takemu stavu som sa ja este nedopracovala ani pri tych vacsich 😀
Eta a meno furt neviete?

sylvie
25. máj 2008

janula, no kde je ten motivlacik? som pozerala tvoj album a nist.. 😉

zuz, no my to mame momentalne naopak.. on sa zase vypyta, chvilu si tam posedi a ide prec.. a nic nespravi.. 😒

tilly
25. máj 2008

kattum, no dobručký je ten riško, dieťa na závidenie 😀

a čo by se ešte nechceli s tým nočníkovaním? aby sa hneď aj pýtali 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
stačí, že si urobia na tom nočníku, čo treba, ostatné príde samé... oni si musia hlavne uvedomiť, že to nemajú robiť do slipkov, ale treba zadržať a maminy ich musia čo najčastejšie dávať cikať, zo začiatku fakt aj každých 10 min.... na to stačí tak týždeň, do týždňa budú vedieť o čo ide a potom to už bude stále lepšie a lepšie, u nás to teraz (druhý krát) išlo fakt hladko, prvý krát sa mi viac pocikával, tak som to vzdala (čo som urobila chybu) a dala mu plienku 😖

domčo sa už dlhšie nepocikal, vonku sa krásne vyciká aj sám, má svoj štýl 😀 stiahne gate, oprie sa jednou rukou o plot a tak sa prehne dopredu aby sa neocikal, druhou rukou si chytí pipíka, vyciká sa, otrasie pipíka, obliečie sa a je hotovo 😀 😀 len včera to nestihol, dal si dole tepláky, ale slipky si už nestihol úplne vyzliecť, tak mu to tieklo po nohách 😀 ale nevadí... odkedy je bez plienky periem dva krát tak často 😀 😀 😀

barunka
26. máj 2008

tilly, no a nie?? najlepšie by bolo, keby deti po dvoch rokoch jednoducho ráno vstali, odovzdali plienky a odvtedy by im ich netrebalo a nepocikávali by sa... 😀 😀 😀
ale nie, ja musím decko pochváliť, že jej to ide bez plienok dobre, dokopy sa mi pocikala len dva krát za takmer štyri mesiace, čo sme začali s odplienkovaním. Do trávy necikáme furt, radšej vydrží a vie vydržať pekne dlho. V sobotu si dokonca sadla aj na cudzí záchod, keď sme boli na nákupoch....

ozaj, idete niekto na tú detskú výstavu, čo bude cez víkend?????

kattum
26. máj 2008

Asi tazko napisat vseobecne, ze za tyden si dieta uvedomi, ze treba potrebu vykonavat do nocnika. My naozaj skusame a posadzujeme vyse roka, intenzivne tak od leta. On dobre vie uz dlho, ze to treba robit do nocnika, vycika sa, vykaka, ale len ked ho ja posadim, sam sa este nikdy nevypytal. Ja viem dobre, ze to nebude smahnutim prutika a sup sa zacne pytat, ale uz to skusame velmi dlho, tak sa radim.

sylvie
26. máj 2008

caute,
tak nas mlady sa dnes konecne po sto rokoch rano vycikal do nocnicka, tak som ho hned vychvalila do nebies, aky je sikovny, aj som mu zatlieskala.. tak dufam, ze to nebola zase jednorazovka a ze sa to zopakuje.. 😉

barunka, prosim ta aka vystava je a kde ?

barunka
26. máj 2008

sylvie toto http://www.dietaarodina.sk/

baby, neviete v ba dobrého kožného lekára?? najlepšie súkromného... Potrebujem dostať chlapa k lekárovi, ale on nechce ísť k tej jeho lekárke, lebo tam treba veľa čakať... 😖

tilly
26. máj 2008

kattum, tak ho dávaj každú pol hodinku, hodinku a uvidíš, ale nedaj mu plienku, dajte plienke pa pa a hoď jednu použitú do koša, alebo hoďte ju spolu a uvidíš, že do týždňa je to OK, len treba to robiť natvrdo, dôsledne... 😉

tilly
26. máj 2008

jeee, no na tú výstavu by som sa išla pozrieť, vyzerá to zaujímavo

kattum
27. máj 2008

Tilly, toto robime od leta, krasne sa vycika i vykaka do nocnika uz od jesene. Ked ho pravidelne pokladam (cca po 40min) tak je suchy. Uz mesiac sme doma bez plienok, obcas i vonku, no sam si nikdy este nepovedal. Niekedy sa stane, ze sa vycura do nocnika a ked sa ho spytam, ci cikal, povie ze nie a vobec si neuvedomeje, ze cikal. Preto zacinam byt zufala, myslim, ze to robim dosledne uz dlho, vsetko mozne sme skusali, i uplaty. To co pises mame samozrejme za sebou a skusali sme. Praveze uz ma odpor k nocniku a ked len pocuje to slovo tak uteka.
Teraz je u svokry, mozno to ona dosiahne, predsa len ma na neho viac casu .

kattum
27. máj 2008

Inspirovala som s Janulou a vyrobila som moti-vlacik, kuk do albumu: https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

tilly
27. máj 2008

kattum, žiadne dieťa v okolí sa neodúča? lebo domčo sa naučil tak krásne cikať tak, že videl susedka ako krásne ciká, teraz má presne jeho grif, oprie sa, prehne sa a čurká a fakt je šikovný, vôbec nepotrebuje asistenciu...
neviem, či zaberie motivláčik, u nás najviac zabralo obkukávanie... a ešte to, že môže sedieť na záchode bez redukcie, ale treba na to cvik, lebo už mi pár krát aj skoro skĺzol do záchoda 😀

barunka
27. máj 2008

no a ja som to včera zakríkla. dnes sme ráno strážili kikinu a simi si neskoro zahlásila cikanie a už sme to nestihli... takže sa pocikala u krstnej... Ale tej sa aspoň budú lesknúť parkety 😀 😀 😀

virginia
27. máj 2008

Kattum, skus to tak, ze ho nechas, nech sa pocika. A ked sa pocika, tvar sa, ze to nie je v poriadku a pouzi trest, ktory nanho plati. U nas to bol kut. Ked sa pocikal, siel do kuta, tam sa 2-3 min. vyplakal, potom som mu kludne vysvetlila, preco sa hnevam a stacilo to zopakovat 3x. Potreboval pochopit, ze cikat kade-teda je nepripustne. A v noci to bolo este jednoduchsie. Len nedavno som mu nedala na noc plienku s tym, ze ked sa mu bude chciet cikat, nech ma zavola. Prvu noc si trosku cvrkol a odvtedy mame pokoj. Dnes rano sa zobudil o siestej, vypytal sa na wecko a znova zaspal. Sama som prekvapena, ze je to take jednoduche. Ale najprv bol bez plienky len cez den az po par mesiacoch sme ju vypustili aj v noci.