Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

barunka
23. júl 2008

kočky, tak vy už idete rodiť, paráda... ja vás viacdetné pravdupovediac obdivujem, zvládať dve deti z ktorých každé chce to svoje a to hneď a plus ešte muža a domácnosť...

my sme sa práve vrátili z výletu na pohotovosť a verdikt - otrávila som vlastné dieťa... 😲 😲 😲

aktak
23. júl 2008

barunka co sa stalo?

este nas neni za co obdivovat, uvidime za par tyzdnov 😅 🙂

cat
autor
24. júl 2008

Kati, stretneme sa u Pinela, nie? 😀 😀 ale nie, hadam to bude v pohode..
Barunka,co sa stalo,je Simi ok?

barunka
24. júl 2008

aktak, cat, simi sa nám včera večer vyhádzala, mala také červené fľaky, v nich malé biele pľuzgieriky. šli sme s ňou na pohotovosť, po zlých skúsenostiach s GA sme šli radšej do SC. a mali sme to zajedno. zenská sa jej na to ani nemkrla, len škonštatovala, že som jej dala určite niečo zlé zjesť a poslala nás preč s kalciovým sirupom a ditiadenom.
Cez noc sa to simi ešte zhoršilo, náš doki má dovču, tak sme šli k zastupujúcej a tá keď simi uvidela, skoro odpadla. vraj má toxickú alergickú reakciu na niečo, no nevieme na čo a pravdepodobne ani nezistíme. Vyzerá hrozne, celá je opuchnutá, červená, svrbí ju to. Dostali sme zasa iné lieky, čípok, ktorý mal zabrať okamžite plus fenistil, zlepšenie nulové, ešte sa to horší.
Asi najviac ma včera na pohotovosti vytočilo to, keď sa ma pýtala, čo Simi jedla. Keď som povedala, že takmer nič, lebo nechcela, že mala len mlieko, cestoviny (bez prílohy) a detské piškoty, tak na mňa pozerala štýlom, že nedávam dieťaťu jesť.. NO neviem, ale ja som zástancom toho, že keď nechce, tak nechce a nebudem ju nútiť s tým, ze aha, tu na papiery máš, že máš mať na obed polievku, cestoviny, mäso a čo ja viem čo ešte a budeš tu sedieť kým to nezješ...
asi som vadná...

aktak
24. júl 2008

barunka my sme neco podobne prezili pred 2 tyzdnami, 2 krat sme odisli z kramarov na revers, aj ked nas strasili ze sa maly moze zacat dusit a co ja viem, co nakoniec si ho tam nechali a aj tak nic nespravili, len vydedukovali ze nic ine ako zihlavka to asi nebude a berieme Zodac, stale to uplne nepreslo ale tieto kozne veci su hnusne, som zvedava co bude za par tyzdnov
nasa detska mala vtedy tiez akurat dovolenku 😖
davaj jej dietne papat, v mnozstve akom si ona ziada, mne maly vtedy pochudol a ked sa vratil tak pribral kilo a pol a je ako valibuk teraz 🙂

cat drzme si palce 😀 😉

cat
autor
24. júl 2008

ejha barunka, daco obdobne mala moja neterka,ale ich si nechali na Antolskej par dni pre istotu a spravali sa k nim normalne pokial viem.. ak sa jej to nezlepsi,radsej dojdite sem..
Kati, aj ty si tak unavena? Ja som ako vybita baterka,maly dnes putuje svokrovcom..

aktak
24. júl 2008

cat uz ma to preslo, cez den spavam uz len vynimocne, ale manzela vzdy vecer prosim aby sme si isli lahnut cim skor a nadbehli si tie prebdene noci co nas cakaju 😀
my dame maleho nasim na buduci vikend asi, nech si este ucijeme par dni sami ak to este stihneme, uz nemam vobec krcok takze nas to moze zastihnut hocikedy 😅 🙂

mercy
24. júl 2008

Barunka, našej kamrátky synček mal niečo podoné:nehnojili ste náhodou trávnikalebo nedostala sa malá do konakjtu s hnojivom, príp. s postrekom na burinu? Neležkala niekde v tráve alebo na lúke?

mercy
24. júl 2008

Píšem ako maďar

barunka
24. júl 2008

mercy, aj ja som nad tým uvažovala, ale nič ma nenapadá. Trávnik bol hnojený už dávno, kvetiny ani burinu pokiaľ viem teraz nepostrekovali a ja tam vtedy ani simi nepustím.
u nás doma som dokonca vydala zákaz používať chemikálie, takže ani z toho to nemôže mať...

aktak, cat, no Simi to má asi tak, že sa jej to objavuje a mizne na rôznych miestach, rôzne stupne červenej vystriedajú tie fľaky, zmiznú a objavia sa inde. Teraz má napríklad na ušiach, brade, na zadku a prstoch na nohách. Predtým mala na kolenách, stehnách a brušku.
Sa mi to zdá veľmi čudné, žiadne lieky z tých čo nám dali nám na to nezaberajú, svrbí ju to, nervozna je a len chodí a sťažuje sa, že má bobo....

a čo ma najviac nahnevalo je, že moja vlastná matka vyhlásila, že som ju určite otrávila, tým čo jej dávam jesť.... 😠 😠 😠

aktak
24. júl 2008

barunka my sme to mali take iste - vyhadzovalo sa to v roznych formach (bodky, fliacky, velke plochy) na roznych miestach, s tym rozdielom ze to maleho nesvrbelo co som bola stasna ze aspon o to je usetreny 😔 po fenistile alebo dithiadene mu to zmyzlo ale pootm opet nabehlo, este stale mu to nabieha ale uz len kde tu, koprivku sme v rodine nikdy nemali takze s tym nemam vobec skusenost co je to zac a ci je to urcite ono, pripadne co s tym treba...skus sa doktorky spytat aj na tuto moznost
krvne testy vam robili? aj vytery, moc a stolicu?

sylvie
25. júl 2008

barunka, tak to su dost silne slova, ze si ju otravila..
mozno to je alergicka reakcia na nejake jedlo.. neviem, to len tipujem..

a este som chcela k tomu jedeniu, ja tiez Ejka nikdy nenutim jest.. ked mi da najavo, ze uz ma dost, tak chvilu pockam, este raz mu ponuknem ci este nechce, a ked aj vtedy odmietne, tak uz ho viac nenutim..

barunka
25. júl 2008

no moja mama je kapitola sama o sebe. keď sme ju teraz mali prvýkrát chorú, čo mala 40-tku horúčku, tak povedala, že som ju zle obliekala. 0na vzdy zvaľuje vinu na mňa, netuším prečo, ale ak sa niečo simi stane, vždy som za to zodpovedná ja...
keď som simi nesolila, tiež ma mali za vadnú, lebo každý solí a každý potrebuje soľ a keď som nedajbože povedala, že je ešte malá aby jedla toto alebo hento tak hneď bol oheň na streche.

aktak, nám to nemizne ani po fenistile, ani ditiadene, ale ani po čípkoch rectodelt a kalciovom sirupe. toto sme na to vyfasovali, ze má zabrať a nič nezaberá...
nerobili nám nijaké vyšetrenia, náš doki má dovču a títo na to dlabú...dnes máme na pohotovosť moč, tak som zvedavá čo nám zasa dajú.

barunka
25. júl 2008

no a ešte som zabudla podotknúť, ze odkedy sa simi vyhádzala, tak má aj zvýšenú teplotu, síce len na 37,5 ale aj tak...
mne tá potravinová alergia nejak veľmi nehrá, uź len preto, ze v ten deň simi jedla len mliečko, cestoviny a piskoty... a to je skoro každý deň

aktak
25. júl 2008

barunka alergai to ozaj asi nebude, vysetrenia by jej mali spravit cim skor, nechcete prist na kramare?

geegee
25. júl 2008

aktak...uz sa nam to blizi...ja tiez nechcem vediet o krcku, MM sa smeje, ze tam musim mat uz dieru aj na traktor, ked som pred 2 tyzdnemi bola otvorena na 3 😀

A k jedlu... moj muz sa cuduje, ked sa Matka spytam, ci uz sa dost napapal, ze ci on o tom rozhoduje 😉 😀

barunka
25. júl 2008

aktak, ešte dnes musíme absolvovať pohotovosť tu v senci, sme dohodnutí s lekárkou, ale ak sa na to zasa vykašľú, určite ideme na kramáre, lebo simi vyzerá hrozne. Pol dediny ma dnes zastavilo, že čím sa obarila na tváričke...

geegee, tak môj muž je zástancom metody, ke´d si jesť nepýtaš, tak nie si hladná. Párkrát simi strážil a ked som sa ho potom pýtal, čo jej dal jesť, tak odpoveď znela nič, veď nevravela že je hladná 😅 😅

aktak
25. júl 2008

geegee hej uz nam vela casu neostava 🙂

barunka drzim palce, nech cim skor zistia co to je, pametam aka som bola zufala ked bol maly cely vyhadzany, vsetci doktori panikarili z eokamzite hospitalizovat a ja som tam ani nemohla byt s nim 😒 nech to mate rychlo za sebou 😉

aktak
26. júl 2008

tak adamko zas vyzera dost zle, neviem ci je to reakcia na neco co spalal ale take vyrazky uz 2 tyzdne nemal, ani Zoda nezabera, fakt super 😒
barun neco nove?

cat
autor
27. júl 2008

aktak, barunka, no ako, uz je lepsie?
Ja som tu mala vcera 4 deti, bolo veselooo 😀
prave mam farbu na hlave,Tomi spi a v pracke sa mi konecne peru veci pre Simonku,ved co ak to pride skor..

barunka
27. júl 2008

aktak, cat, tak so Simi to tiez nevyzerá bohvie ako. V piatok sa na ňu tieź veľmi nepozreli, popísali tam všeličo ale houbelec z toho...
vyrážky má stále, robia sa jej nové a nové, vlastne to ani nie sú vyrážky, vyzerá to hrozne, má to po celom tele a keď s ňou niekam ideme, tak všetci sa na nás pozerajú akoby mala nejakú nákazlivú chorobu, prinajmenšou akoby bola malomocná a čakajú kedy jej začne niečo odpadávať...

aktak vám na to niečo dali??
my sme stále na fenistile, aby sa neškriabala, ale aj tak ju to svrbí a nervozna je až hrôza...

barunka
27. júl 2008

aktak myslíš, že by to mohlo byť z jedla?? ako vyzerajú tie jeho vyrážky?

cat
autor
27. júl 2008

barunka, ja som mala minule na lavom lici hnusnu rekciu na nieco, cervene flaky s bielymi bodkami, tatko mi dal fenystil, dithiaden, trt to pomohlo, budes sa smiat, ja som si to natrela Sudocreamom,co davame Tomovi na rit a az potom mi to zacalo miznut.

babulka
27. júl 2008

Cat - Sudocrem je vyborny, naozaj, ja s tym natieram vsetko mozne, hlavne teraz v lete, ked sa kdesi cosi zapari, spoti, tak hned placnem na to sudocrem 😀 Ono je to antisepticky krem, takze ma okrem vysusujucej funkcie aj anitsepticku.
Barun - zbehnite na Kramare, teda ak ste este neboli...

aktak
27. júl 2008

barunka nase vyrazky sa daju tazko opisat, vyhadzovali sa mu rozne, roznych velkosti, na roznych miestach, niektore boli ako flaky, niektore ako cervene bodky a okolo nich biele, proste chaos
ak je to naozaj koprivka to co mame, tak to vraj mohla spustit alergia na jedlo alebo aj infekt, preto sme brali aj antibiotika, ale co to naozaj bolo nevieme 😒
brali sme dithiaden, atb, zodac, medrol a este neco, teraz mame uz len zodac ale kazdy den neco vybehne tak neviem co bude dalej, lieky sa nedaju brat stale 🤐

mercy
28. júl 2008

Cafte, tak som kinderko🙂

ziza
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mercy
28. júl 2008

Dakujem 🙂 ,mama ma síce straší, lebo minule som na konci tehotka mala preeklampsiu,ale ja dúfam a urobím všetko preto aby som bábo donosila 😉

snilko7
28. júl 2008

jeeeej...mercy gratulujem:D

mercy
28. júl 2008

Ahoj Snilko, vidím, že budeme mať rovnaký rozdiel, prosím povedz, že to zvládnem 😔