Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

mercy
28. júl 2008

Jéj a Ziza veď vy budete mať tiež bábenko.Baby, ale to by som sa mohla zaradiť do šíku a mať aj ja dievčatko🙂

mercy
28. júl 2008

Snilko, prepáč, už mám tehudemenciu a to som na začiatku🙂

ziza
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
snilko7
28. júl 2008

mercy...začiatky boli ťažké, teraz to zvládam...občas mám síce pocit ze uz len vstup na psychiatriu mi pomôže,ale inak pohodička 😀 😀

mercy
28. júl 2008

My sme to len nechali tak🙂Minule to trvalo osem mesiacov a teraz hneď na prvý raz 😉

mercy
28. júl 2008

Mám strach, ja som po Riškovi mala dosť depky,ale nechcem aby bol jedináčik a veď to nejako dúfam s Božou pomocou zvládneme

ziza
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
snilko7
28. júl 2008

mercy určite zvládneš, ver mi...ja uz to zvládam 11 mesiac 😀 niekedy je to fakt náročné, aj si poplačem, ale potom sa človek otrasie a ide ďalej 😀 ale zas tvoj Riško určite neni taký nezbedný ako môj Paťko, lebo toho len tak hocikto netromfne 😅

mercy
28. júl 2008

Nie Riško je dobrý zlatý chalček a navyše ide od teraz od septembra do škôlky🙂

mercy
28. júl 2008

Teda nie žeby Paťko nebol, ja len že Rišando veľmi nevystrája

barunka
28. júl 2008

mercy, gratulujem 🙂
ziza, ani som si neuvedomila, źe už aj ty budeš čoskoro rodiť. Strašne rýchlo to uteká, ani sa to nezdá...

kočky, no vyzerá to tak, že tu nakoniec ostanem pomaly sama jednodetná. ja som momentálne vo fáze, že Simi bude na takých 90% jedináčik. aj keď včera snilkovci rýpali, že áno 😀 😀 😀 😀

snilko7
28. júl 2008

😀 No paťko je tiež zlatý, ale vystrája😀 a od septembra tiez ide konecne do skôlky.

ziza
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eta
28. júl 2008

mercy tiez blahozelame 🙂
no tie zaciatky su teda fakt dost tazke,niekedy su dni kedy by som sa pred tymi mojimi certikmi najradsej niekam zasila a niekedy by som ich z lasky spapala 😉

sylvie
28. júl 2008

caute,
mercy, gratulujem.. to je super, ze vam to hned podarilo.. 🙂
nas Ejko ide tiez od septembra do skolky, tak uvidime, mozno sa dam nahovorit na dalsie.. 😀

kocky, co davate deti od septembra do skolky, mate aj nejaky zoznam veci co treba a nejake instrukcie, ze co musi dietatko vediet a tak? lebo mne nic neposlali, len rozhodnutie o prijati.. 😒

verulka
28. júl 2008

cafte, mercy gratulujem 😵
a neboj, zvladnes v pohode, ono to nemozes porovnavat s tym ako to bolo pri 1.babu 😉
sylvie- vela zavisi od skolky, ale u nas v podstate nemusi toho vela vediet- teda okrem ciknaia na wC ,ale krpcom su ochotni davat na spanie plienocku. Co sa jedenia, rozpravania tyka- to sa kazde dieta v skolke rychlo nauci- je tahane kolektivom 😉 treba mat ofotenu katricku poistenca, my sme museli aj potvrdenie od dr. ze je zdrave. Veci: uteracik, pyzamko a 1 sadu veci do skrinky- slipy, teplaciky, triko s kr aj dl. rukavom a ponozky, papucky- mja som davavla sandalky...zvysok sa dozvies ( ubor, prip. veci na vytvarnu) na rodicku 😉

barunka
28. júl 2008

sylvie, tak u nás v škôlke chcú po deťoch všetko. Samé musí chodiť na záchod, vyzliecť sa tam, obliecť sa, utrieť si riťku, umyť ruky, musí samé jesť, samé sa obliekať, samé sa obúvať, nesmie mať dudlík, fľašku, plienku na spanie a dvojhodinový oddych alebo spánok nepúšťajú na záchod, vraj treba vydržať...

my musíme mať pohárik, hrebeň, oblečenie do skrinky, dva uteráčiky, papučky. viac mi povedia až posledný augustový týždeň, kedy tam mám ísť kvôli upresneniu adaptačného pobytu...

certica
28. júl 2008

barunka, to akoze co ma byt... ze nepustaju pocas obed.spanku na zachod? nejaky blby vtip? 😕

pindula
28. júl 2008

mercyyy....no tak congrat 😀 ....to sa v praci asi zase minieme 😉

barunka
28. júl 2008

certi, no práveze nie, vraj ich posielajú predtým cikať a tak tie dve hodiny musia vydržať, lebo keď pustia jedno dieťa, tak začnú vymýšľať všetky 😲 😲 😲

geegee
28. júl 2008

jeeej, mercy, gratulujemeeee...a hlavu hore, maminky zvladnu vsetko 😉 Aj dve male deti 😉 😀

sylvie
29. júl 2008

verulka, barunka, dakujem za info o skolke.. vidim, ze tam budem musiet predsa len ist a popytat sa, lebo to asi v kazdej skolke je inac..
barunka, si ma ale dorazila.. ze sam sa ma vyzliect aj obliect na zachode a este aj ritku utriet.. 😲 to Ejko sa chyti za pipika zakrici "kakat" (tim mysli aj cikanie) a ja ho chytim, stiahnem gate a posadim na nocnik, potom ho aj obleciem.. neviem si predstavit, ze by to robil vsetko sam.. S jedenim nie su problemy, to sa pekne sam naje, ale s tym wc neviem.. aj na spanie ma stale plienku.. tak som zvedava co mi povedia u nas.. 😒

verulka
29. júl 2008

barun, tak to cumim 😕 v nasej je to v pohode..sylvi, este ak mozem poradit, tak nakupuj veci, ktore mu ulahcia samostatnost- gate na gumicku, zalepovacie boty a tak 😉

mercy
29. júl 2008

My dávame Riška na rôčik do súkromnej škôlky-je to niečo medzi jasličkami a škôlkou, na normálnu škôlku mi pripadá ešte maličký.Po roku už to bude hádam iné.A tam robia všetko pre to dieťaťko. Kamoška tam má syna, ktorého za mesiac odučili od plienok 🙂 ,tak dúfam, že inšpirujú aj Rišanda 😝

barunka
29. júl 2008

no oni sú tu nároční v slovenskej škôlke, v madarskej majú málo detí, tak sa snažia takto nastrašiť detičky asi aj do nej. tam sa im vraj viac venujú.
nám ju do súkromnej nevzali, sú tu beznádejne preplnené...

inak, neviete kde na cukrovej ulici sú nejakí lekári?? máme tam pre simi vybavenú lekárku, ale ani za ten svet si neviem spomenúť, kde tam niečo takéto bolo... 😲 😲

emjee
29. júl 2008

jeej mercy super 🙂 gratulujem

mercy
29. júl 2008

ďakujem,ale včera som si poplakala, ocino ma hrozne vydesil, že mám veľké riziko preeklampsie, (máme to v rodine), že mám vysokú štartovaciu váhu, že je to najhoršie, čo som mohla urobiť... 😢 ,tak mám strach.Ale predsa sa nezložím.

emjee
29. júl 2008

mercy nenechaj sa desit, ked to mate v rodine, tak to riziko tu bude aj o par rokov, nezavisle od tvojej startovacej hmotnosti, a kvoli tomu predsa nenechas riska, aby ostal jedinacikom - vsetko bude ok, vies o svojej preddispozicii, vie to tvoj lekar, takze ta budu pozorne sledovat a uspesne to dotiahnes az do konca 😉

cat
autor
29. júl 2008

mercy, tak aj tu gratulujem a nicoho sa neboj, zvladnes to 😉 moj maly ani do skolky nepojde tento rok este a i tak..ja sa iba tesim 🙂 tu je zial taka situacia ze budeme radi ak ho zoberu od sept. 2009, boli tu 3 preplnene skolky a 1 sa teraz z nich zrusila, takze doslova bitka o miesta a nikoho z kompetentnych to nezaujima.

Ziza-no konecne si sa ukazala, ako mas? Ja som prave bola v nemocke po papier na sekciu,v auguste mi tatko spravi predoperacne vysetrenia u seba na srdcovo-cievnom, no a potom..to uz pojde rychlo 😅

sylvie
29. júl 2008

verulka, dakujem za rady.. 🙂 🙂

mercy, jasne ze v sukromnej skolke ti spravia vsetko, vsak si za to platis.. aj kolegyninho maleho oducili od plienok.. to je super, ze takto pomahaju.. akurat ze sukormna skolka vyjde min. 10 tis. a statna nas bude stat 800 Sk mesacne, alebo max. 1000..
a tvoj otec je lekar ked ta takto strasi? a co tvoj gyndos na to? ja som teda poznala dve baby co mali aj pri prvom aj pri druhom dietati preeklampsiu a zvladli to, sice cisarakom, ale zvladli.. tak si myslim, ze ani ty sa nemusis bat...