Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

tessa
29. júl 2008

Mercy ahoooooj,
babula, aká som rada, že mám nejaké správičky o tebe a hneď takú radostnú, že čakáte druhé mimi 😵 😵 😵
Gratulujeeeeeem! 😉 😉
A ešte v podobnom termíne ako môj Domi bude tvoje bejby narodené, to je super!! 😉 😉
A neboj sa kvôli váhe...ja som mala tiež brutálne vysokú váhu, keď som čakala Domiho a čo? Silnejšie baby nemajú právo byť maminami? 😉
My sme to zvládli, aj keď preeklampsiu som mala aj pri Maťovi a aj teraz pri Domim...rodila som aj Domiho sekciou a už mi neodporúčajú mať tretie bábo (aj keď dievčatko by som ešte chcela.. 😔 ), ale teraz určite nie...možno o 5 -7 rokov by sa aj dalo...uvidíme, čo mi povie doktorka 😉

Neboj, zvládneš to, myslím na teba! 😉

mercy
30. júl 2008

Ďakujem Vám za podporu 🙂 veľmi pekne, jasné, že to dotiahnem do konca.nebudem soliť, budem jesť magnézium, kontrolovať si tlak a nejak to zvládneme🙂Sylvie, jasné, že súkromná škôlka je drahá-bez debaty.Ale podľľa mňa dvojročné dieťaťko nemôžem dať do normálnej škôlky, tá ej pre väčšie detičky.Pôjde,ale až ako trojročný🙂

barunka
30. júl 2008

mercy, to zvládneš, určite celé tehu dopadne veľmi dobre.
s tou škôlkou máš pravdu, také detičky skôr do súkromnej ako do štátnej, veď väčšina aj tak berie až od 2,5 roka.
my máme tú smolu, źe bývame v blbej ĺokalite a súkromné škôlky sú tu totálne prepchaté. Tu urobili výnimku, prijali Simi aj napriek tomu, že nebude mať 2,5 ale aj tak by som bola radšej, keby sme sa nejakým zázrakom dostali na radu v jednej súkromnej...

inak musím sa posťažovať, ja som už totálne na nervy, vôbec nevieme zohnať pozemok na stavanie, asi ma zachvíľku z toho rozhodí. keď nájdeme niečo, čo by nám vyhovovalo buď je to veľké, predané, alebo to má iný háčik... 😠 😠 😠
nakoniec z nás budú bezdomovci 😢

sylvie
30. júl 2008

barunka, tak tu zase nie su vobec sukromne skolky.. v PK viem o jednej, ale ta je samozrejme plna.. nastastie u nas beru aj mladsie deticky ako je Ejko a ani ten nema este 2,5 roka..
a vy nemate uz postaveny dom? ked zhanate pozemok..

barunka
30. júl 2008

sylvie, nie, my bývame s mojimi rodičmi, mali sme mať od januára byt ale kde nič tu nič, tak musíme takto.
ten pozemok už hľadáme pol roka a nejako sa nám nedarí. Obec tu začína robiť dosť veľké problémy, nechce povoliť výstavbu v záhradách a podobne, takže tu vôbec nie sú nijaké stavebné pozemky a ak je, tak sa predá rýchlosťou blesku...

sranda
31. júl 2008

ahojte kočulky, ako sa mávate? pekne sa to tu zasa rozbehlo mercy je tehu, cat čaká dievčatko... My sme boli na dovči a bolo fantasticky 😎 , veru som si dobre oddýchla. No Barun ako tak pozerám, už len my dve tu ostaneme ako "jednodietky" 🙂 .

sylvie
31. júl 2008

ahoj sandri, este na mna si zabudla s tymi jednodietkami 😉 dobre sa mame a vy sa ako mate? kde ste boli na dovci?

barunka, vzdy som si myslela, ze ten dom je vas.. neviem preco..u nas je to podobne s pozemkami.. 😒

barunka
31. júl 2008

no dnes sme boli mrknúť ďalší a zasa je neskutočne úzky, len 9 m a vraj ten majiteľ nič moc, nám dobroprajný sused prezradil 😀 😀 😀
takže asi zasa houby z toho...

sandri, no ja budem jednodetná asi naveky. 😝 😀

sranda
31. júl 2008

sylvie, jáááááj vidíš to. Ale si mi spomínala, že plánujete ako bude mať Erik okolo troch rokov nie? My sme tiež o.k. boli sme v grécku na Rodose. Tu je teraz na sídlisku hrozná páľava ako je okolo 30, že vraj v auguste idú zavrieť to ihko, kde sme boli naposledy, a idú ho rekonštruovať, no to som zvedavá. V decembri sa sťahujeme do Stupavy, tak mám čo robiť.

sylvie
31. júl 2008

barunka, tak to je teda dobry slizik..

sandri, no planovali sme, ale akosi sa mi do toho nechce.. 😉 ked si predstavim zase tie bezsenne noci a tu starostlivost a pod.. ale urcite chcem, len neviem kedy.. 😉
tak ste mali super dovolenku.. inac nacase, ze idu opravovat to ihrisko, hlavne ta smyklavka je v hroznom stave..
takze do Stupavy? kupili ste novy bytik alebo nebodaj domcek? my sme tiez kupili byt, prave tento tyzden sme dostali kluce, ale nebudeme sa hned stahovat, lebo tam este treba nieco prerobit a dorobit, a tak..
a Petulka ma dlhe vlasky? sa mi zda na tej fotke co si si sem dala.. 🙂

barunka
1. aug 2008

srandi, kúpili ste domček??
my sme tiež mali ísť jednu dobu bývať do stupavy, už sme mali aj dohodnutú kúpu ale potom na poslednú chvíľku majitelke zašibalo a zdvihla nám cenu skoro o milion, tak sme si povedali, že to teda určite nehrozí...

sylvie kde ste kúpili byt? ten pozemok fakt inak nič moc, jedine keby sme druhému susedovi pustili prednú časť pozemku s tým, Že my by sme si nechali pás ako prístupovú cestu a on by nám upustil zadnú časť svojho. Inak nemožné...

mixka
1. aug 2008

ahojte maminy 🙂 trochu sa vam sem zamiesam... citam barunka, ako zhanate pozemok... my zhaname dom... riadna fuska 😖

barunka
1. aug 2008

mixka, my by sme brali už aj dom, starší ale v dobrom stave a postupne by sme si ho prerobili, ale tu u nás stojí aj starý dom cez 3 miliony a na malom pozemku. tomuto dosť dobre nerozumiem, niektorí ľudia už pomaly nevedia, čo si za to pýtať...

mercy
1. aug 2008

Ja som teraz celá šťastná, že sme nevymýšľali s bytom a rovno postavili dom.Dnes by sme sa zmohli akurát na nejakú radovku oveľa ďalej od BA a nie na dom so 6,5 arovym pozemkom

barunka
1. aug 2008

veď to, my sledujeme pozemky intenzívne cca pol roka a za tú dobu v niektorých lokalitách vybehla cena o 600 na m2. Otras...
my inak nehľadáme pozemok v Ba, v podstate hľadáme kade tade v okresoch GA, DS a SC do cca 35- 40 km od Blavy...
Zajtra možno ideme na obhliadku jedného pozemku pri DS, tak uvidíme, čo zasa z toho bude...

aktak
1. aug 2008

ja nechapem z toho stavebneho boomu 😕 zachvilu budeme asi jediny co nestavaju 🤐 my sme sa rozhodli si nechat domcek na neskor ked bude viac financii a viac aut na dochadzanie 😀 teraz uprednostnujeme mat po ruke skolky, skoly, pracu, moju skolu, starych rodicov a hlavne nam odpadava praca okolo domu a tak, na to by sme teraz fakt nemali silu, nehovoriac o samotnom stavani

mercy
1. aug 2008

Aktak, ono to má svoje výhody aj nevýhody. Ale keď Riško má v záhrade svoju hojdačku, šmýkalku, čistučké pieskovisko, chodia sa k nám hrať deti a my k nim a môžeme jesť vonku a celé dni sme vonku...je to iný spôsob života ako v meste.Nehovorím, že lepší.Iný.

aktak
1. aug 2008

presne viem o com hovoris, vsetko ma svoje za aj proti, ale mame to stastie ze nasi byvaju 2 km od nas, maju velku zahradu, detsky aj normalny bazen a vsetky mozne detske hluposticky takze ked chceme mozme ist tam ale odpadava nam ta robota a starosti okolo, takze sme sa rozhodli ze takto nam to zatial vyhovuje

mercy
1. aug 2008

To potom nie je o čom 😉

barunka
1. aug 2008

no my sme mali v pláne stavať už pred dvomi rokmi. Ale akosi nám to stále nevychádzalo a teraz keď by sme už mohli, nie je kde...

máme tu v dedine aj realiťáka, ale čo z toho, ked má dva pozemky z ktorých jeden je obrovský a tým pádom aj cena už je dosť vysoká a druhý je slíž...

mixka
1. aug 2008

barunka, ja v ziadnom pripade nechcem stavat dom, to mi pride s dvomi detmi, ako samovrazda 😖 takze hladame postaveny a hladame ho v oblasti nizkych tatier okolo brezna 🙂 ponuka je a za "ine" peniazky...

emjee
1. aug 2008

vrazdy nejak spia, tak sa pridam sem, snad mozem, ked onedlho uz budem aj oficialne patrit aj sem 😀

my sme radi, ze sme zohnali starsi domcek a ako-tak ho prerobili na nas obraz, novostavba je sice novostavba, ale na stavat na uver hranici so samovrazdou a na to fakt nemam chut
v dnesnej dobe sa da zohnat vselico, ak ma clovek prachy 😀 ak nema, musi mat dobre nervy 😀

mixka
1. aug 2008

ja sa desim aj prerabania a nie to este stavania... a okrem toho aj tak nemam cas a najblizsich x-rokov ani mat nebudem 😀

emjee
1. aug 2008

ono aj novostavba moze byt nahouby postavena - vsetko zalezi, na aku firmu natrafis a mozes mat x referencii, zakon schvalnosti funguje dokonale 😀

mixka
1. aug 2008

tak to ano a pri mojom stasti, ze mi v zivote vsetko vychadza az na druhykrat a dvojmo neviem, ci sa na dom radsej nevykaslem a nebudem sediet pekne doma na ritke v panelaku 😀

emjee
1. aug 2008

mixka ale to by si mala vyuzit, ked 2x 😀 v jednom budes byvat a druhy prenajimat 😉

mixka
1. aug 2008

no jo emjee, len aby ten dom nebol postaveny nahouby, ako pises 😀 a potom budem potrebovat druhy poriadny 😀

sranda
1. aug 2008

sylvie, barun ano stavajú nám dom, je to celá štúdia, bude tam okolo 48 rod. domov. Ale najprv budú kolaudovať prvých 12 a medzi nimi je samoška aj ten náš. Chodíš ešte k vašim? Teraz už nejdeme nikam, mi brnki a môžme ísť s deťmi na zmrzku. Petre robím aj copíky, alebo fontánku, či stipec asi si kompenzujem to, že ja mám krátke vlasy. ale si predstav, že teraz v lete je blondína slnko jej vytiahlo farbu a v zime hnedovláska. Inak zajtra poobede ideme do Harmónie. A byt? Super. Určite veľký v Modre. Sa tešíš však?

Mixka, som ti chcela IP, lebo som nevedela kedy sa tu ukážeš, ale nenormááálne vám to pristane, ste naozaj chutná rodinka, fakt parádička. Baby sú fešandy .......

mixka
1. aug 2008

srandi, dakujeme velmi pekne za pochvalu 😉

emjee
1. aug 2008

sranda takze budes zahoracka? 🙂