Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

mercy
20. okt 2008

Cat, my sme v Grobe dostali dva uteráky 😀 😀 Bože, keby aj toto malé bolo také, ja sa tohto nočného vstávania strašne desím 😝 a zvlášť Rišando teraz blbne,v noci vykrikuje, už sme sa dávno plynule nevyspali.Dnes v noci o štvrť na štyri reval, že cche do postele tenisky 🤐

cat
autor
20. okt 2008

mercy tenisky? 😀 tak Tomas ma v posteli maleho medveda, zabu, sanitku, velky autobus, 3 male autobusy a minule krical ze chce Ikeeho. Kym som pochopila kto je Ike, ze si tak pomenoval velkeho medveda..ma skoro slak trafil 😀 Ja neviem,co to maju za maniere 😅 a obcas sa stane ze zacne strasne v noci kricat, akoby sa mu snival nejaky krvavy horor,toto neviem co ma byt..vtedy ho musime zobudit a zorientovat 🤐

certica
20. okt 2008

he he, tak viki ma v posteli akualne opicu, pata a mata, na parapete nejakeho maca a este aj brumika. ono sa to z casu na cas obmiena, plysakov mame plnu izbu. no a nechcite vediet, co vsetko si zgrli a ma na nocnom stoliku - okrem 50 druhov cukrikov, zuvaciek, mineralky, nalepiek, vreckoviek, dalej toaletak, igelitove sacky do kosa, filter do vysavaca, bublifuky, caj pre kojace matky, vitaminy a pod.
a pointa: nic z toho NEDOVOLI otvorit a pouzit! 😲 😀 a ja som z toho na nervy, ale uz nemam sil

certica
20. okt 2008

no a martin si najnovsie stahuje ponozky z nohy, napcha do pusy a vytiahne uplne mokre 😅

sue
20. okt 2008

Fuuuha, pozerám, že ma čakajú veselé časy 😲 😅

babulka
21. okt 2008

baby poradte mi, kde zozeniem taku dvojitu garnizu, co ma lanko alebo tyc aj na zaclonu, aj na zaves, a este k tomu je zakryta takym tym drevenym krytom?? teda pisem ako hotentot, ale zatial som to nikde nevidela, vsade len dvojite tyce. Lenze Matik ma v izbicke ram okna zarovno so stenou, teda nemam tam priestor, kam by som upevnila tyc, tak musim dat len tu garnizu. Zatial tam mame take vetche lanko z IKEA, ale to je take ubohe a dala som zimny zaves, hrubsi a mam poit, ze to kazdu chvilu vypadne z steny. 😖

tilly
21. okt 2008

my máme v posteli bábiku... 😀

babulka, my sme to kupovali v kike tuším

megg, a kam ho chceš dať? myslím lokalitu, ja mám tých škôlok pár obehaných, tak by som ti poradila

megg
21. okt 2008

dakujem kocky, za tipy. Rovno sa do toho pustim.
Tilly, dakujem za odpisanie! Moc si mi pomohla ozrejmit si to ako to funguje 😉 Hladam nieco v okoli PK smerom do BA, alebo aj nejaky Ruzinov, Nove Mesto. Prosiiim porad miiii. Chcem ho davat len na pol dna, neviem ci take nieco funguje. Ale poviem Vam, ze mam z toho rovny horor 😒

Babulka, v Kike to urco maju a tiez aj rakusky XXL Lutz ma tieto vylepsovaky. A kvalitne co vydrzia.

barunka
21. okt 2008

baby, neviete niektorá ako sa vyrába šarkan??? 😀 😀 😀 domáca úloha zo škôlky, decko nažhavené a mater nevie ako na to 😀 😀

kattum
21. okt 2008
mercy
21. okt 2008

Cafte, aj sem napíšem, že mám dobré AFP testy.ja viem, že to nič neznamená,ale som aj tak rada 😝 A hlásim stav z dnešnej noci:o štvrť na štyrii-to je tuším náš čas- plakal, aby som zažala, lebo on potme nič nevidí 🙄 A potom o hodinu hcchel čokoládovú tyčinku a nad ránom ráno zavýjal kde je jeho babička...

barunka
21. okt 2008

kattum ďakujem 🙂 toto prenechám asi tatkovi, ja idem hľadať jablkovú špecialitu. To je druhá škôlková úloha 😀 😀

mercy, gratulujem, teším sa s tebou. s tými nocami s tebou súcitím, viem aké to je, ale u nás sa to teraz trošku upravilo, už sa budí len párkrát a už zjape na tatka, tak ja som spokojná 😀 😀

mercy
21. okt 2008

Barun, ale myslím, že to je oneskorený dôsledok nástupu do škoôlky.On na zmeny reaguje takýmito výkyvmi spánku, už sa nám to stalo aj keď sme ho začali dávať k babke.

barunka
21. okt 2008

mercy a v škôlke sa to neprejavuje nijako? neskúsili ste napríklad psychologa?? kvôli tomu spánku?
aj snilkov paťko má podobné "výkyvy" v spánku, včera som ráno nestačila zírať a on to má tiež zo škôlky ...

mercy
21. okt 2008

Zatiaľ sme psychológa neskúšali, nie je to také hrozné.Nie sú to desy,len sa budí

megg
21. okt 2008

Inak kocky, ak by ste vedeli o niekom kto zhana slusny podnajom, tak sa hlaste do IP. Prenajimam 2izbak.

tilly
23. okt 2008

megg, skús felix na račku, to by si mala mať po ceste 😉 kamoškina malá tam chodí a je veľmi spokojná

sranda
23. okt 2008

cat, dokelu aká je už Simi veľká. Inak je celkom na teba, len tuším oči má po manželovi. Ako sa máte? Tomáško pomáha.....? Veľmi ti to pristane ani nie je vidieť že si po pôrode. A tá fotka akoby na občiansky je tuti-fruti.

cat
autor
23. okt 2008

dikk,ved uz mame rovne 4 kg 😀 papa ako zralok, az sa zadusa, Tomi,ten ju hrozne lubi. Co sa mna tyka, tak fotky klamu, keby si videla to moje ovisnute brucho..blee.navyse ma stale boli,uz siedmy tyzden,je to pocit akoby svalovica,nechapem co to ma byt.
A vy sa ako mate s Petkou? Neplanujete 2. babo?

sranda
23. okt 2008

Ze ovisnute 🙂 , fotky určite neklamu, keby si bola veeeeľmi pribrata bolo by to vidieť na tvári. A brucho odvisne prosím ťa pekne ty máš pevnú vôľu nie ako ja, na jar ťa už vidím ako utekáš na orient. tance 😉 . A tie svalovicové pocity to poznám... Pri Tomáškovi si to nemala? Ja som mala dobrý rok stŕpnuté brucho a pocit závažia po celej jazve.
S malou sa máme fajn, začína kecať nezmysly tak sa nasmejeme, od januára ide do škôlky a my sa budeme sťahovať akurát to tak na potvoru vyšlo, že bude mať dve nové veci a to bude trošku chaos pre ňu. Už ju vidím ako bude pýtať "domov". Lebo veď keď niekde sme a už jej je dlho tak chce ísť domov. A pri predstave že od mája vrátane mám ísť do práce ma ide poraziť, navyše mám pocit že nič neviem., nerozumiem ako som tam mohla fungovať. Vám to super vyšlo takmer na mesiac po 3 rokoch prišla Simi...... rozmýšľam, najradšej by som išla do práce od sept. 2009 ak vôbec. Ale pravdupovediac nechce sa mi. A teraz ísť skôr do práce to nepripadá do úvahy do tehotenstva som išla s tým teda na materskú že si to odmakám so všetkým čo k tomu patrí. Takže tak.

janula203
24. okt 2008

Aaahojte dievcata, no normalne som na vas aj zabudla 😅
Pozeram, ze sa to tu hemzi skolkami a novymi tehotenstvami, gratulujeeeem..
My sa zasa snazime v senci predat byt, dost surne. rekonstruujeme rodicovsky dom, a uz dosli financie. Byt nas vlastne brzdi...
Nepoznate aj daku mamicku ktora by chcela na par hodin denne povarovat svoje dietatko? Podujala by som sa. Som s detmi sama doma, a mozno by nam bodol novy kamarat 🙂 Sme priamo zo Senca...

cat
autor
24. okt 2008

ahojte mamusky, neviete mi poradit co mam robit so Simcou ked sa nevie vykakat? Zacalo to asi pred tyzdnom, ze kaka raz denne a aj to len s pouzitim rektalnej rurky, inak len tlaci, prdi, evidentne ju boli brusko, ja neviem, s Tomasom sme toto nemali...mam sa vybodnut na rurku a nechat ju kym sa nevytoto sama?ale co ked to bude aj par dni? sa bojim, ze ju roztrhne 😒 Nemate niekto nejaku radu? dikk..

aktak
24. okt 2008

cat ja nemam ovisnute brucho, ale veeela jem (hovorim ze kvoli kojeniu) a od porodu mam na nom malu vrstvu tuku, co som nikdy nemala, pojde to este dole ked zacnem cvicit? 😅

s tym bruskom je to individualne, s Adamkok sme to riesili rurkou aj 3 krat denne nekedy, do 3 mesiacov, Afelke nema problem s tym, ale mala uz par krat viac prdikov a tazsie kakanie takze asi som neco zjedla, podla mna kym to neni naozaj ocividne tak zatial pockaj ako to jej crievka zvoladnu a uvidis o pa dni, kazdy mame obcas zapchu 😅

nera
25. okt 2008

cat - ja som mala problém pri Dianke s kakaním, tak som to riešila rektálnou rúrkou(aj niekoľkokrát denne) a dávala som jej aj Espumisan, po istom čase to jej samo prešlo a (klop-klop) doteraz sme už také problémy nemali.

nera
25. okt 2008

ináč tú RR som použila iba ak to bolo potrebné, nie za každým, aby si príliš nezvykla

babulka
25. okt 2008

Kati - a este jej davas MM alebo uz UM? Lebo ak len MM, tak to nechaj tak, po MM nemusi babo kakat aj niekolko dni. Ak ju boli brusko, tak len pocvic nozickami (ide, ida vlacik) popritlacaj jemnucko kolienka k brusku a skus masaz bruska, to pomaha. Rurku by som pouzivala len vynimocne, lebo je "navykova".
Ak davas UM, tak jej mozno nesadlo, napr. Nutrilon je sice fajn, ale vela deti z neho zapeka, podobne aj Beba. Ak by si mala dlhsie problem, tak asi bude treba zmenit mlieko a pridat probiotika vhodne aj pre novordencov. Ak nema problemy s prdikmi, tak Sab Simplex alebo Espumisan nedavaj.

cat
autor
25. okt 2008

dakujem kocky,no nieco uz musime poriesit lebo sa mi to nepaci..ona pije este MM ale navecer jej uz nestacim a reve hladom tak dokrmujeme nutrilonom, mozno je ozaj chyba v nom..
Aktak-ty si mladucka, urcite sa tej malej vrstvy tuku zbavis cvicenim, neboj 😉

aktak
25. okt 2008

no ak dokrmujes tak je to ine, ked sa jej mliecka miesaju, s tym ti neporadim skus sa pediatricky spytat

babulka
26. okt 2008

Kati - tak asi bude problem v UM. To si vies odpozorovat, ci to zacalo az po podavani UM, alebo to bolo aj vtedy, ked si davala len MM...
Tu je o masazi bruska
Masáž bruška
Masáž je všeobecne známym uvoľňujúcim prostriedkom. Aj pri bolestiach bruška môže byť jemná masáž skvelou pomôckou. Jemne masírujte bruško bábätka v oblasti pupka krúživými pohybmi v smere hodinových ručičiek. Môžete na to použiť aj špeciálne prípravky proti bolesti bruška, ktoré dostanete v lekárni (Pupik, Weleda).
Cvičenie nožičkami a poloha na brušku
Po masáži je dobré skúsiť jemne pocvičiť nožičkami dieťatka tak, že kolienka pritláčate na bruško, čím sa často dosiahne uvoľnenie vetrov.
Taktiež môžete dieťatko položiť na nejaký čas na bruško, čo tiež prospieva k zmierneniu problémov, alebo vyskúšať obľúbenú polohu mnohých bábätiek – bruškom na predlaktí – teda, keď si rodič položí bábätko na svoje predlaktie bruškom dolu.

My sme casto tieto probelmy nemali, ale ked uz boli, tak som pouzivala ten Pupik krem a masaz a vzdy sa ulavilo.

cat
autor
26. okt 2008

Diky moc babulka 😉 🙂 😎
Dnesny den bol nastastie uz ok..boli sme v sade JK, hodila som aj nejake fotos,sme sa vyblaznili, Simi spokojne spala,dnes ju brusko neboli,dufam,ze to nezakriknem.