Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

kattum
3. nov 2008

Baby, my tiez nic, sople, kasel u oboch, nastastie bez teploty. Som yvedava, co spravi s chorobami skolka. 1.12. Brunko nastupuje. Bojim sa a Brunko nechce o skolke ani pocut. Bude to este vesele.

ena
3. nov 2008

no, aspon nebude nikomu luto, ze nesiel na stretko 😉 tak sa vsetci rychlo vyliecme.. 🙂

cat
autor
3. nov 2008

ahojte, u nas uz ma sopel aj Simonka ☹ no nic moc teda 😔 skoda toho stretka, tesila som sa. Ved dame inokedy 😉

ena
3. nov 2008

je tu aspon niekto kto planoval ist na stretko a je zdravy?

verulka
3. nov 2008

ja som sa chystala 😀 ale nevadi, bude inokedy 😉

babulka
3. nov 2008

baby, tak my sme sa vratili z trojrocnej preventivky, Matus ma 100 cm a 17 kg, obidva parametre nadpriemer 😀 Inac vsteko v norme. Tak mame az do 5. rokov s preventivkami pokoj. Boli sme aj cvicit, bolo to FUN, Matik tam lietal ako divy, ale pacilo sa mu, povedal, ze aj nabuduce pojdeme. Najavcsia zabava bola, ked mohli orbit ramus, nejake tanecky ich nezaujimali, ale dupanie, skakanie....to islo podla pokynov 😵 aj nad ramec.

Kati, neboj, Brunko si zvykne, aj ked asi je horsie, ze ide do skolky teraz, ked uz ma surodneca - oni si to v hlavicke niekedy usporiadaju tak, ze mama ma nema rada, lebo ja musim ist do skolky a bracek zostane sa maminkou doma. Ale ked zisti, ze v skolke je zabava, co urcite bude, tak bude dobre. len netreba polavit, neukazat, ako ti trha srdce, ked sa s nim lucis pred skolkou, lebo to hned vycitia, a budu zneuzivat. Ja to dobre poznam, jaslicky u nas boli bez problemov, skolka uz prvy tyzden horsie, vystrajali sme, ale uz je dobre, klop, klop. Myslim, ze aj Barunka by mohla porozpravat 😵

sue
3. nov 2008

Ahojte 🙂
Tak chorôbkam prajem skoré udravenie 😔 my sme takí nejakí divní, neviem či ide nejaký zúbok alebo na neho lezie choroba ☹ ale dnes celý deň pomrnkával vraj a teraz už zaspinkal 😲 😔 tak dúfam, že to nie je nič vážne...

kattum
3. nov 2008

Diky Babulka, nejak to ustojim, plakat budem az doma. Skor sa nedalo ist do skolky, plno je a nechcu brat deti mladsie ako 3 roky, preto sme museli cakat do decembra. Ale skolkovne platime pekne od septembra, pekne, ze? Je najvyssi cas,lebo ako sa Risko hybe, je tazke ich ustrazit, aby si nieco navzajom nespravili a nebrali si hracky. Brunko chce zasadne to, co ma Risko v rucicke a naopak.

ena
4. nov 2008

kattum to pozname s tymi hrackami, este aj hrkalku musi mat filip tu, co dam akurat marekovi do ruky.. 🙂

eta
4. nov 2008

ahojte
dlho som tu nebola a pozeram ako tie dietky uz vyrastli 🙂
eni,vidim ze uz mas doma dvoch velkych chlapov 🙂
sue, gratulujem k chodeniu, Matko je sikulka

Ja som dnes bola odviest Samka prvy krat do skolky,tak sa tesim a smutim zaroven 😖 a zistujem aka je to vlastne pohodicka mat jedno babo 😉

ena
4. nov 2008

eta: ano, a aj tvoji rastu ako z vody 🙂
ako Samko v skolke? Filipa nezobrali, a myslim, ze by sa mu v skolke celkom pacilo

geegee
5. nov 2008

Babulka, nasi Matuskovia su zhruba rovnaki - aj nas ma 100cm a 16,5kg. Som zvedava, co bude v 3 rokoch 😀

cat
autor
5. nov 2008

babulka a co ste tak skoro boli na 3r. preventivke? My sme pozvani az na 15.12. To bude spojene aj s ockovanim a kedze u nas su to cirkusy- kopanie a kusanie doktorky, asi si muz bude musiet vziat dovcu,sama maleho neudrzim 😒 inak som ho vazila, ma 15,5kg ale vysku neviem.
A rovno si natvrdo vypytam aj papier k logopedovi, sice uz Tomas rozprava vsetko, ale velmi skaredo, nik mimo mna mu nerozumie a niektore slova si uplne vymysla.

kattum
5. nov 2008

Aj ja rozmyslam nad logopedom, rozprava vela, no velmi casto vynechava prve spoluhlasky slov, takze mu rozumiem len ja. A este mix cestiny a slovenciny, no radost. Ale stale viac rozoznava, kto hovori cesky a kto slovensky a podla toho prisposobuje svoj jazyk.
Vazime 16 a meriame 104, takze v skolke bude len najmladsi, nie najnizsi.

cat
autor
5. nov 2008

Kati, my mame teraz novu doktorku a este ta stara tvrdila, ze do 4 rokov k logopedovi netreba. Informovali sme sa vsak aj inde a vraj treba,pretoze si zafixuje tie slova tak zle ako ich teraz hovori a potom to uz bude problem. Tak som zvedava co mi povie tato nova dr., ta je taka mlada,pristupna a celkovo lepsia ako ta doteraz.

barunka
5. nov 2008

ahojte... tak ja už od pondelka poctivo pracujem, Simi nosí do škôlky tatko a je celý nadšený, že mu neplače 🙂

liska
5. nov 2008

cat,kattum, len postreh z inej krajiny,ak vas to zaujima - tu u nas sa logoped odporuca tiez v 4 rokoch najskor, resp.caka sa na nastup do skolky,ak ani v kolektive nezacne zmena,zacina sa to riesit...mojej kamosky dcera bude mat 4 roky vo februari a velmi tazko jej rozumiet, hovori rychlo,chce povedat vsetko naraz,ale vysledok je nerozlustitelny (okrem matky),pretoze jednak miesa 2 jazyky a este k tomu pridava take svoje "tralalalala"...s nastupom do skolky ale citit progres,kolektiv robi vela

ena
5. nov 2008

bilingualne deti ze vraj celkovo zacinaju neskor rozpravat, ale potom ked uz rozpravaju, tak to maju super,2 jazyky.

filip sa kazdym dnom rozkeceva, a tiez to nie je ciste, niekedy ani my nerozumieme 🙂 ale niekedy len pozerame, ake ma myslienkove pochody 🙂

liska: no konecne si sa aj tu objavila po dlhom case 🙂

barunka: ty si sa tusim nevracala uz do starej roboty, ze ? Co teraz robis?

ena
5. nov 2008

kattum: vy idete uz zajtra prec, ci este sa zdrzite v BA?

ide niekto na Biblioteku mrknut ? http://www.incheba.sk/vystavy/Biblioteka_knizny...

cat
autor
5. nov 2008

liska ahooj, dlho si tu nenapisala, no gratulujem k tehu 😎 😎

Ja dufam,ze mi ten logoped da aspon nejake tipy ako na maleho,lebo ja ked ho opravim, on si este just dupne a povie slovo po svojom este vyraznejsie, zjavne ho bavi ked nas takto hneva. A ked dr. povie,ze je kopec takych deciek a nieco zacneme robit az v 4 rokoch, poviem ok a aspon budem kludna,ze som nic nezanedbala 😉

barunka,tak ty uz takto? no a super,ze Simi neplace, asi sa jej v skolke zjavne paci,nie?

liska
5. nov 2008

jaj, baby, to je tazke sem pisat,ked mi dieta uz cez den nespava 😠 obcas ale aspon citam,aby som nevypadla z obrazu...
cat,dik 🙂 a suhlasim s tebou, ja s navstevou lekara pri nicom nevaham,lepsie ist zbytocne ako zanedbat...
eni, ano, hovori sa to,ale ja s tym az tak velmi nesuhlasim odkedy mam vlastnu skusenost, vsetko zalezi od dietata, zijem v internacionalnej krajine,tak fakt mozem porovnavat na kazdom kroku...moje dieta napr.nema s bilingualnostou ziadne problemy,rozprava perfektne a uzasne rozlisuje obidva jazyky,na druhej strane ale napr.take ze obliect a vyzliect sa sam u nas zatial zdaleka nehrozi 😀

ena
5. nov 2008

liska: u nas filip tiez nechce spat cez den, maximalne je chvilu v posteli a listuje knizky, ale stale vybehne z postele, pre auticko, hracku...
Jemu by vyhovoval poobednajsi spanok tak medzi 17.00-18.00, ale kto s nim bude potom do polnoci hore 🙂

liska
5. nov 2008

eni, presne, mne Christian obcas chyta krizu okolo tej 17-18 a aj sa parkrat stalo,ze zaspal,ale potom je to fakt zabava do tej 23-polnoci...ja som to aj cakala,ze moj syn prestane spavat,akonahle mu to telo dovoli zvladnut (lebo hlava nechcela uz dlho), len som necakala,ze uz od 2 rokov,ked este niektore 5 rocne decka poobede spia 😠
mna inak ked sa pytaju,co by sme chceli druhe, tak uprimne hovorim, ze pohlavie mi je jedno, len nech je to spavec 😀

ena
5. nov 2008

a ved by si sa nudila, keby len spal a spal 🙂)

liska
5. nov 2008

jasne 😀 tak este jedneho takeho,ako mam a cvokaren to isti 😎

emjee
6. nov 2008

jej liska ahoj, ze sa aj ukazes 😀 gratulujem k tehu

babulka
6. nov 2008

Liska - gratulujem, majove deticky su super 😵 aj ja som majova blizencova, nasi by vedeli rozpravat o malom schizofrenikovi 😀

baby, s tym rozpravanim to naozaj netreba nejak dramticky riesit, Matus sice melie pekne cisto, rozprava vela, niekedy ma az hlava boli, ale urcite na tom ma levi podiel kolektiv. takze ked pojdu do kolektivu, vsetko sa ukaze, ci je to len o tom, ze su lenive na rozpravanie, alebo je tam nejaky problem, ktory treba riesit s logopedom. V kolektive sa im urcite rozviaze jazycek, ved ja preto hovorim, ze 2 rocne dieta nema co doma hladat len s mamou, ale treba mu umoznit realizovat sa v hocijakom kolektive rovesnikov, hoc aj dve hodiny denne, ale urobi to vela. Prepacte, ak som sa niekoho dotkla, viem, ze su aj deticky, ktorym je dobre doma pri mame, ale tych je v dnesnej dobe, ked deti maju obrovske mnostvo podnetov, uz minimum. Uz vobec nerozumiem rodicom, ktore necahavju doma ja 4-5 rocne deti, a potom ich supnu do predskolskej triedy alebo rovno do skoly a tie deti su z toho uplne hotove. Moj nazor je, ze deticky potrebuju svojich rovesnikov na ziskavanie socialnych interakcii, otukanie sa, a aj zvladnutie roznych navykov, ktore sa v ich pripade odkukaju lahsie od rovesnikov, ako od dospelej osoby. samozrejme, ze tie deti prinesu domov aj mnosztvo zlozvykov a hluposti, ktore odkukaju, ale to sa da zvladnut.

Ena - ja by som isla na tu Biblioteku, necitala som tu stranku, kedy je to? Mozno by som zbehla zajtra po skolke, dnes maju v skolke Sarkaniadu, pustanie sarkanov s rodicmi, tak sa tesim, ako tam idem saskovat v mojich stekloch, kabate a so sarkanom v ruke 😀 😀

kattum
6. nov 2008

Liska, gratulujem k tehu! Brunko nastastie poobede spava, ale to asi len vdaka tomu, ze vstavame o 6-tej, o 12 ho ukladam a spi niekedy i do pol 3. Uvidim, co povedia v skolke na to jeho rozpravanie, vie toho vela, rozprava stale a rychlo, len mu tazko rozumiet. Ja som si to ani neuvedomila, som s nim stale a mam pocit asi ako kazda matka, ze je uzasny, ale moji rodicia ma nabadaju, aby som ho viac opravovala a poucovala co sa ako vyslovuje. Ked skomoli ceske slovo, tak mu tazko rozumeju.
Dnes odchadzme do Brna, este doobeda stihneme prechadzku k jazeru a Lidlu a poobede si pre nas tatinek pride. Snad kym deti pojdu do skoly sa nam nejake stretko podari uskutocnit.

liska
6. nov 2008

dakujem baby 😵
babulka,viem, aj ja som blizenec 😀 sice junovy,ale pravy,takze si kladiem otazku, ci sme radsej nemali este ten mesiac pockat 😎
kati,vidis,tak to ja by som zase ovela horsie zvladala,keby mi vstaval rano o 6 ako to,ze cez den nespi,mne vstava okolo pol 9-9 a aj to mam niekedy problem,u nas sa rano po zobudeni skoro vzdy pozeraju rozpravky,kym sa mama da dokopy 😅

megg
6. nov 2008

Liska, aj my gratulujem k tehu. 🙂 Tak my budeme uz od pondelka skolkari 🙂
no kocky aj my mame doma Oliho blizenca, takze ma caka zaujimave obdobicko vravite 🙂