Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

cat
autor
9. nov 2008

no same oslavy 🙂 sue, aktak..
Sue, Tomasa knizky absolutne nebavili do 2 rokov. Az potom sa chytil na obrazkove knizky "Obrazky pre najmensich" a "Obrazky do skolky", hlada tam veci a pomenuva ich..stale ho to bavi. V tej druhej knizke si uz dieta trenuje aj farby, cisla, spajanie..Klasicke rozpravky ho ale nebavia vobec, to si mozem citat nahlas tak sama 😀 on ma ignoruje a radsej ide robit nieco ine, akcnejsie 😀 Slak ma ide trafit,lebo ja som knihomol..a dufam,ze v tomto raz bude po mne. 😎

kattum
9. nov 2008

Ked uz o tych knihach, nepoznate nejaku knizku, ktora je z prostredia skolky, o skolke?
http://www.martinus.sk/?uItem=51290
Mame tuto, no uz je niekolkokrat precitana, no este by som chcela nejaku, najlepsie obrazkovu, v tejto su pribehy.
U nas su rozpravky velmi oblubene, posledne mesiace dokonca vnima uz i nahravane rozpravky, takze ked chce DVD a ja uz nechcem viac dovolit, dohodneme sa aspon pocuvat. Otec prepaluje moje detske platne na CD, to boli krasne rozpravky.

sue
9. nov 2008

Cat, tak to sme totál rovnaký prípad 🙄 môžem ja kikiríkať ako kohútik v knižke, húkať ako siréna, niiiiiič, mladý ide robiť niečo iné 😒
Kattum, pozriem 😉

babulka
9. nov 2008

Sue, neboj, chyti sa, niekde to v nom musi byt 😵 Inac Matika bavia knizky velmi, od par mesiacov ho bavilo pozerat do tych gumenych Winnie the Pooh, stale sme nejake vlacili v kociku a pravidlene ich stracali 😀 Teraz ma doma tolko knih, este vela aj mojich, ked ja som bola dieta, dokonca par historickych kuskov z 50. rokov po mojej maminke 🙂 Vidim, ze sme tu viacere knizkomaniacky, ja nevydrzim jeden den bez knihy, aspon par stran pred spanim ked sa mi podari.
Teraz sme na Biblioteke kupili (sam si vybral) v stanku Slovartu take velke s cislami, pocitanim, mali tam aj pre 3-4 rocne deti, velmi ho to bavi, Abecedu uz ma prestudovanu, tak teraz pocitame 😀 Je to perfektne, lebo za kazdu "vyriesenu" ulohu si moze nalepit hviezdicku, tak sa tesi a aj ho to motivuje. Ja sa tesim, ked este zvladam, lebo neviem, co budeme robit na zakladnej skole, ked pride taka piatacka matika, alebo nejaka fyzika, tak to nezvladnem 😀 Ja ani zlomky neviem robit, nieto este nejake rovnice 😲

cat
autor
10. nov 2008

Kattum, diky za tip 😉
babulka, no u nas bude rovnaky problem,rovnice? No to neviem kto detom vysvetli 😀 Ja dodnes ani netusim trebars co je to ten logaritmus 😀 Ale vzdy som vedela, ze taketo veci nikdy v zivote nebudem potrebovat..tak budem tolerantna, na druhej strane, opovazili by sa mi doniest dvojku z diktatu! 😀 😀

cat
autor
11. nov 2008

Martinkom prajeme vsetko NAJ k dnesnym meninam 😎 😎

kattum
11. nov 2008

dnes som bola s Riskom v poradni a len rak sme sa s doktorom bavili o vsetkom moznom, i o tom, ze Brunko pojde do skolky od 1.12. a velmi do mna hustil, nech pockam do januara, ze mi urcite ochorie a budu obaja chori na Vianoce, nech este vydryzim. Takze neviem sa rozhhodnut, ja by som chcela uz co najskor, no co povedal je tiez pravda.

eta
12. nov 2008

kattum,
no nieco na tom mozno bude, Samko teda do skolky chodi zatial 2tyzdne a este neochorel,ale ja mam stale pocit,ze uz uz to zacina, mozno by Vam fakt stacilo od toho 01.januara aby ste nemali chorlave Vianoce.
Teraz ked je v skolke,tak si to ja niekedy vycitam,ze som este mohla pockat, je mi smutno ked vidim ako placka, ale zase ked ho obcas necham doma,tak je zly ako cert, tak som z toho potom taka rozpoltena 😒

sue
12. nov 2008

Kattum, Maci chodí do jasličiek od 1.10. a ešte choručký nebol... takže nie je pravidlo, že musí byť bábo choré...

kattum
13. nov 2008

Vcerajsi narocny den ma utvrdil v tom, ze do skolky pojde 1.12 a ak sa bude dat i skor. Presne ako pises Sue, nemusi ochoriet vobec.

tilly
13. nov 2008

domčo chodí do škôlky od septembra a ATB som čakala už dávno a klop klop klop, zatiaľ sa drží, len dva krát po tri dni som ho mala doma so zeleným soplom...

ale určite skôr či neskôr nás tie ATB čakajú, domčo nie je dva krát odolný a musí si aj chorobami prejsť, nech si tým radšej prejde teraz, ako keď budeme mať bábo doma (náhodou niekedy v budúcnosti)

kattum, brunko je už dosť veľký, škôlka mu neublíži, jemu bude v škôlke určite lepšie ako s tebou doma 😉 troročné dieťa už potrebuje kolektív

kattum
13. nov 2008

Tilly, ja to dobre viem a tesim sa na to a vidim, ze to potrebuje, ratala som s tym, ze ho vezmu uz v septembri no nedalo sa, lebo nemal 3 roky. Takze je najvyssi cas a 1.12. nastupuje a na doktora kaslem. To je super, ze sa Dominik drzi bez chorob, snad i u nas to tak bude.

tilly
13. nov 2008

hej, drží sa bez chorôb, za to si zhoršil výslovnosť, on úplne krásne rozprával, teraz mu nerozumiem... 😠

barunka
13. nov 2008

no a naša kočka zostáva zajtra prvý raz doma zo škôlky. "údajne" v škôlke kašlala, doma nekašle, tak s ňou tatinko zostáva doma...
uvidíme...

verulka
14. nov 2008

cat, kraaasne fotocky 😵

cat
autor
15. nov 2008

dik verulka 😉
dnes je tak pekne vonku, kam sa chystate kocky? Ja rozmyslam nad sadom JK..

verulka
15. nov 2008

ja dnes este lôen opatrne, krpec mal chytene usko, tak len sa pomotkame okolo domu 😉

certica
15. nov 2008

cat, my sme sa odtial pred chvilou vratili. inak tam bolo dost malo ludi...
verul, nech sa usko rychlo da do poriadku. martin sa najnovsie chce zas len nosit, aj doma, vyslovene je zvedavy, co sa kde deje a potrebuje mat max. prehlad 😀 😝 . uz ani fit lopta ho nebavi. dnes ale protestoval aj v ergu, mozno mu bolo teplo. zistila som, ze cim dalej, tym viac nema rad, ked je v niecom "uvazneny" alebo obleceny, zabaleny. to ma po mne 😖

cat
autor
15. nov 2008

no nakoniec sme sa len poprechadzali po Raci, uz aj zima nam zacala byt..
aj Simca sa najnovsie rada nosi 😀 este cez den ju radi ponosime,hlavne ze v noci spi, vcera trhla rekord, spala od 7h vecer do 8h rana 😎 dufam, ze aj dnes bude dobra,lebo ja sa zberam s kamoskami po dlhej dobe vecer von 🙂

kattum
19. nov 2008

Kde ste vsetky, co uz peciete na Vianoce? Pochvalte sa, ake darceky kupujete detom i mangelom pod stromcek i na 3.narodeniny (Babulka, cat), to je super mat narodeniny 10dni pred Vianocami.

tilly
19. nov 2008

noo, co manzelom??? domco toho ma tolko, ze nic nedostane 😀 ale nie, nieco dostane, ale skor sportove naradie ako hracky

babulka
19. nov 2008

Kattum 😀 Ja budem piect v chladnicke 😵 Robim nepecene - kokosove gulky, roladu...
S tymi narodkami to je kriz, lebo na Vianoce ma toho dost "objednaneho" od Jeziska, uz aj listy sme pisali, ale na narodky neviem - hlavne bude torta, baloniky (tie zboznuje) a nejake malickosti (knizka, auticko a postelne obliecky s McQueenom 😀 ). S manzelom si darujeme pekaren na chlieb, mam vybranu, tak to bude spolocny darcek.

Inac baby - poznate toto?

https://www.youtube.com/watch?v=PMkGKroK17I


http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/news/artic...
Davala som to aj do inej temy, je to otrasne... 😢 😢 😢 Vsteky tie okolnosti okolo toho, nezaujem, ignorantstvo kompetentnych... ☹

ena
19. nov 2008

kattum, marek ma narodky 7 dni po vianociach 🙂

megg
19. nov 2008

Eni, to nie je zlé, to už stihnete výpredaje v obchodoch 😉 🙂

ena
19. nov 2008

megg: 🙂

babulka
21. nov 2008

Mamulky, kedze sa nam blizi Mikulas, cas tradicneho stretnutia V/N maminiek, co takto dat dokopy hlavy, tela a deti a dodrzat tradiciu? 😀

ena
21. nov 2008

babulka - o stretku sa uz pise v starych vrazdach 😉

babulka
22. nov 2008

Aha, ale vrazdy sa asi nerovna V/NM, alebo ano (bez ironie)? No nic....
My ostatne, vieme kde sa najdeme 😀 kto nevie, IP 😀 😀 😀

kattum
22. nov 2008

My uz do Vianoc do BA neprideme, pekne sa stretnite a potom mi napsiete, ako bolo. Skoda, ja vas snad uvidim, az ked budeme stare skeble 100-rocne a budeme riesit ake nevesty a zenichov si nase ratolesti vybrali za partnerov.

sue
22. nov 2008

Kattum, len aby to riešenie nebolo coby dup 😝
Babuli, bohužel sa vraždy nerovná V/NM 😝 a ani nikdy nebude...