Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

elly111
11. dec 2008

ahoj aktak a ako ste na tom? Adelka ziadna reakcia?

aktak
11. dec 2008

zatial nie, a uz ani nebude si myslim 😕 len bola vcera nervoznejsia malinko

elly111
11. dec 2008

nie uz nebude 😉 , tak ste to dobre zvladli to my sme mali horucku a krce po tej vakcine proti pneumokom 😝
pomoc ja este tiez nemam darceky a odmietam ist do davu 😀 , malemu kupime v raci v obchodiku pre deti, tam vzdy nieco vyberieme, ale co drahemu???

babulka
11. dec 2008

Megg - pozerala som si ten zákon o rodicovskom prispevku plus novy navrh o prispevku na starostlivost o dieta, takze ak som dobre pozrela, budes dostavat RP v plnej vyske aj ked pracujes a Oli chodi do sukromnej skolky.
BTW - citala som aj dovodove spravy k materialom a bolo to zaujimave citanie, teda v uvodzovkach, same zvasty, ako sa staraju o rodicov, deti, aby mali zabezpeceny co najlepsi zivot....teda vsetci maju dat deti do profesionalnej opatery, lebo doma u babky alebo tety... taku dobru starostlivost mat nebudu a podobne hovadiny. Uz niekto povedal pani ministerke ze je ....... 🙄 ?

mercy
11. dec 2008

Kočenky, cchem sa spýtať na váš názor-môj doktor ma prehovára na normálny pôrodo, vraj by sme to mohli vyskúšať.Ale ja nescem, bojím sa, že by sa malému mohlo niečo stať ☹

elly111
11. dec 2008

mercy aj ja som sa velmi bala a chcela som len cisarsky, ale doktorka ma ukecala a dnes som rada ze to bolo takto 😉

ena
11. dec 2008

aktak - srandistka s otazkami "Filip ti este spava? kolko hodin?" 😀
takze odpovede, nespi, ani nahodou, dnes som to opat skusala, 100 krat vyliezol, pytal si do postele caj, mlieko, chcel ist cikat, kakat, potom sem doliezol s tycinkou do ucha, pre hracku, ze chce knizku......

ena
11. dec 2008

mercy: ja neviem co je lepsie, ale ked dr. vravi, ze by sa dalo aj normalne, tak mozno by si to mohla skusit, len zase, ked sa uz dopredu bojis, tak asi ti to velmi nepomoze a na tlak uz urcite nie, tak asi potom fakt opat cisarsky

babulka
11. dec 2008

Mercy, ja som mala prvy cisarsky a ak sa odhodlam otehotniet, tak potom druhy porod si predstavujem prirodzeny. Teda ak nebudu ziadne okolnosti pre cisarsky. Je na kazdom z nas, ako sa rozhodne, teda ani nie tak na nas, zle som sa vyjadrila, je to na lekarovi, aky postup zvoli, vzhladom na okolnosti. Pokial viem, cisarsky rez je indikacny porod, nie dobrovolne zvolitelny. isarsky rez je zaroven aj velke riziko hlavne pre teba. Byvaju castejsie poporodne emocne stavy, kedze sa hormonalna hladina nenormalizuje postupne, ako pri spontannom porode, ale naraz (napr. aj v suvislosti s kojenim, tazsi nastup, depresiami, baby-blues...). Nehovoriac o fyzickych rizikach.
Je dobre mat pri porode porodnika, ktoremu doverujes. Ak takeho mas, tak skus mu doverovat, nebat sa, a ak nastanu pocas porodu komplikacie, tak sa vzdy da pristupit k akutnemu cisarskemu. Toto treba mat odkomunikovane predtym.

mercy
11. dec 2008

Ved ano,ale vždy sa to už nedá- ja sa bojím klieští a zvona a podobne

mercy
11. dec 2008

Mám tu o tom ešte tému, tak presúvam debaty o tomto tam🙂

babulka
11. dec 2008

Mercy, ved preto si to treba ujasnit dopredu, ak by nieco nemalo ist fyziologicky, alebo sa zacnes bat, panikarit alebo cosi podobne, kazda mame ine psyche, tak aby porodnik vedel, ze treba pristupit k sekcii, lebo proste prirodzene neporodis. Ale za pokus to stoji, mozno budes sama prekvapena, ako dobre to pojde a potom nam budes rozpravat, aky porod je "lepsi" 🙂

cat
autor
11. dec 2008

aktak, neviem ti presne povedat kolko mala spi cez den, lebo ona je cez den "vdaka" Tomovi kazdu chvilu hore, niekedy spi aj par hodin vkuse, inokedy nema sancu ked maly vrieska ako pavian a cim viac ho upozornujem aby nehulakal, tym viac to robi. V noci vsak spava 9h vkuse, o 21h sa naposledy napapa, potom grgne az sa zaclony zduju a zobudi sa az o 7-7,30h rano 🙂

megg
11. dec 2008

Mercy, ja som mala tiez giganticky strach z normalneho porodu (myslela som si ze aj zdravotne dovody) ale vsetko mi chvalabohu doktor vyvratil z hlavy. Nic sa nepotvrdilo, zdrava som bola jak rybka a nelutujem ze mi to vyhovoril. Stalo to za to. A inak mne este ponukal pomoc nejakeho total hero homeopata, ktory ti moze dat nieco take proti strachu z porodu a pomoze ti aj takto. Bola som tam na konzultaciii - bola to triezva sprcha, uz nikdy v zivote. Hned som sa prestala bat 🙂)) treba sa tesit a nebat sa. Uvidis. 😉

Babulik, diky moc. Mi odlahlo 🙂

aktak
11. dec 2008

cat aj my sme tak spavali, aj 10 hodin bez kojenia, obcas s jednym, ale ked je vecsia teraz tak si ziada aj 2 krat, nekedy 3, ale hned zaspi takze ani neviem ze sme boli hore

ena 😀

babulka
12. dec 2008

Kattum - Brunkovi vsetko naaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj k tretim narodeninkam 😵 😵 😵

megg
12. dec 2008

Brunkovi prajeme všetko naj ku krásnym 3 rôčkom 😵

kattum
12. dec 2008

Dakujem vam kocky, oslavovali sme uz o 6 rano. Kazde narodeniny prezivam hlavne ja, znovu sa mi vybavuje porod a vsetko naokolo. Je to nadhera a uz je taky veliky! Musim ist, Brunko mi vravi: Uspi Riska, daj ho do postielky a pod sa so mnou hrat. To je u nas momentalne najcastejsia veta.

ena
12. dec 2008

Brunkovi a hned aj Matuskovi a Tomaskovi prajeme pekne narodeniny.. to bude cez vikend oslav 🙂

sue
12. dec 2008

...no veľmi intenzívne si spomínam ako som vás tajne pred tromi rokmi čítala 😵 😵 😵
Srdečne BRUNKO a MAMINKA blahoželáme 😵 😵 😵 😵 😵

certica
12. dec 2008

brunkovi krasny narodeninovy den 😎 , vsetko NAJ a vela radosti 🙂
kattum, ja si to tiez vzdy tak premietam po hodinach, minutach pred porodom, co sa v tom case dialo a ake som mala pocity 🙂

a tomino s matikom oslavuju zajtra?

mercy
12. dec 2008

Všetkým predvianočným darčekom želám veľa tých vianočných a lásky od maminiek a tatinkov 😅

cat
autor
12. dec 2008

Brunkovi a hned aj Matikovi vsetko NAJ NAJ...k 3. narodeninkam 🙂 🙂 🙂
Najblizsie 2 dni sa ani k PC nedostanem, u nas je nedelu oslava..boze ani verit sa mi nechce,ako rychlo ten cas ubehol, ze tri roky..

ena
12. dec 2008

caat- ved to, strasne rychlo to uteka, ved o necele tri tyzdne bude mat uz aj Marek ROK

aktak
12. dec 2008

Brunkovi aj Matikovi vsetko najplepsie, nech krasne rastu a robia popri inom hlavne radost 🙂

certica
14. dec 2008

dnesnym 3-rocnym oslavencom - tomaskovi aj matikovi vsetko NAJ, poslusnych a trpezlivych rodicov a vela zabavy 😎

sue
14. dec 2008

Matíkovi a Tomíkovi VŠETKO NAJlepšieeeeeee 😵 😵 😵 chalani, veselý život prajeme 😵 😵 😵 a maminy, veľa trpezlivosti 😵 😵 😵 😀 🤐

babulka
14. dec 2008

Baby moje, oslavenec dakuje 😵 Fotky budem mat na facebook.com, takze kto fejsbukuje, moze kuknut 😀 Bolo veselo, najviac nas bavili baloniky 🙂 🙂 🙂 myslim aj dospelych 😵

kattum
14. dec 2008

Tomasko, Matik, vsetko najlepsie k dnesnym narodeninam!!!

cat
autor
15. dec 2008

Dakujeme 🙂