Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

sue
18. jan 2009

Dorotka, písala som, že som zabednenec 🤐 😢 nie neskúšala...

dorotka
18. jan 2009

no ja som tiez stale na vazkach ze ci viazat alebo skusit manducu stale sa mi zda to viazanie zlozite preto som aj najprv kupovala babyvak ale s nim sa blbo pracuje a boli z neho chrbat

sue
18. jan 2009

Dorotka, presne preto som prešla na Manducu... ja som na šatku lenivá... + si myslím, že na nie úplné novorodeniatko už je lepšia Manduca ako šatka...

dorotka
18. jan 2009

no hej len sa bojim este tychto dvoch mesiacov doteraz som tu mala vypomoc ale ked budem sama aby amelia nehladovala ked bude patke zle ale uz som varila aj s jednou rukou 😀 problem je len ze moje deti nie su lahucke a nejak mi uz zas asi chyba tuk na chrbte lebo ameliu som po schodoch vlacila do poslednej chvile tj aj posledny den tehotenstva a teraz nevladzem ani patu nosit
teraz ma tak napadlo ci by to neslo pouzivat dvojmo ze babyvak strcit do manduci a vytvrorit nieco take ako ked ma ergo novorodecku vlozku

sue
18. jan 2009

Hmm, podla mna nie... skor skus popytat pozicanie nejakeho nosica, aby si sa vedela rozhodnut...

dorotka
18. jan 2009

no uz som bola viac menej rozhodnuta pre satku ale som si precitala dozadu tvoje prispevky a asi si zavolam na navstevu verulku s certicou a vyriesim to 😀

sue
18. jan 2009

Dorotka, to bude najlepšie 😉

dorotka
18. jan 2009

sue a nasla som v jednom starom prispevku ze uz nie si na MD
kde pracujes na severe ci tu u nas na juhu?

verulka
19. jan 2009

zebri, no ja som si tiez vela veci myslela..ale ked ma ditko reflux, tak ten plac nie je o vymyslani dietatka (okrem toho, take babatko sa rozmaznat neda 😉 ono je fakt ciste a snazi sa supokojit svoje potreby) je to bolestivy, neutichajuci plac, aj niekolko hodin...ja sm sa s ronkom dlho trapila, aj vo vaku, potom som zacal nosit a moje ditko sa zmenilo na spokojnucke babo..sice stale nie kludne, ale spokojne.
ja si myslim, ze do toho pol roka je satka 100x lepsia ako manduca..mala som manducu 3t. ked mal ron 3mes a potom som si kupila satku. Da sa leúpsie utiahnuta ababo sa lepsie zafixuje..dort, jednoznacne halsujem za satku 😉
Babuli, presne, never say never 😉 ja som uz davno zistila, ze radsej nic neriesim ono sa to poriesi samo ku nasej spokojnosti 😀
inak noc bola brutal, ale aspon nema uz teploty 😔 no straca sa mi pred ocami ako chudne... 😢

cat
autor
19. jan 2009

fuha ale ste toho zas popisali..
Kattum, tvoji mali sa strasne podobaju,ale strasne 😵 taki su zlati obaja, krasni chalani 😉
Ja sa teraz uz vazne zamyslam ze kupime tu manducu..neviem este kde ale uz som vazne tejto myslienke viac ako naklonena, simi uz spava o trochu menej cez den 😀 no a len by sa nosila.
K plienkam: ja pouzivam jednorazovky,neviem si predstavit sa babrat s latkovymi,nato ozaj nemam cas a ani chut.

tilly
19. jan 2009

ja už našťastie plienky nepoužívam, ale neviem si predstaviť, že by MOJE dieťa nechcelo byť v kočíku, kurnik, čo by som potom menila 😀 😀

ale nie, mali sme obdobie, keď mal cca. 8 mesiacov, že som ho v kočíku udržala len pamlskami (takými tými kukuričnými hadmi a pod), alebo rýchlou jazdou miestami, ktoré nepoznal, ale vozí sa ešte teraz, aj dnes ho beriem do mesta, beriem kočík, inak by som sa tam nedostala ani za dve hodinky, takto som za 15 min v meste, za 20 min mám povybavované a ďajších 15 min. cesta domov, moje auto krásne nové bezchybné auto mi zobral muž, nechal mi tu jeho traktor, takže nehrozí to naštartovať a ísť do mesta, tak si musím poradiť takto, okrem toho aj mne trochu pohybu pomôže a aj malý bude na vzduchu, čo mu pri laryngoške neuškodí

verulka
19. jan 2009

tilly ako noc?
cat, si pisneme, a stretneme, lebo fakt vreo odporucam manducu vyskusat..a vacsie babo si musi zvyknut na tu polohu...napr certica mneila manducu za ergo a je spokojna 😉
jo a s latkovkami ne je vobec tolko roboty, to som zistila 😉 ale to neriesme..kazd yma tak, co babu vyhovuje..
tilyy, no a stym kocikom..to by bola pre teba fakt katastrofa 😀
jo a uz 4,5h nekadi 😵

zebricka
19. jan 2009

Baby, ked spominate deti Kattum.... mne sa strasne, ale strasne jej starsi podoba s Eninym starsim.... ked vidim na titulke aktualny album, idem otvorit, ze to Ena a otvorim a to Kattum..... vsimli ste si to niekto, ci to len mne sa zda?

zebricka
19. jan 2009

Sue, vedla som citala, kolko platis za opatrovatelku.... to si sa nesekla? Ze jedno euro na hodinu? To robi charitu alebo co? Lebo ved z toho ani nemoze vyzit, ked je to full time, cize asi nerobi nic okrem toho.... teda predpokladam, ze to je konecna suma, nie? Vlastne, ked tak rozmyslam, Ty nie si z BA, ze? Tak asi preto.....

zebricka
19. jan 2009

Verul, kedy budete mat vysledky tych vzoriek? Ked budes vediet, napis, ja podla toho odiagnostikujem nasu celu rodinu.... 😀 😀 😀

kattum
19. jan 2009

zebri, ked boli mladsi, tak sa podobali, teraz uz ani moc nie. A este ked sa pridal Babulkin Matik, to boli krasni 3 blondackovia pokope.
Ja mam take stastie, ja vobec neviem, ze take problemy ake tu spominate existuju (nespanie v kociku, chciet sa stale nosit, zaparena ritka, nedostatok mlieka, nechce jest....) Boze, dakujem ake ja mam stastie, ale asi sa zvykne na vsetko.
Cos a tyka nosica pre starsie dieta ( 1-2 roky) na vylety bez kocika sa nam osvedcila sa krosnicka. Je to do 15 kg, takze 3-rocni uz nehrozia. Nosila som Brunka na chrbte i ked som bola tehotna. Je dobre vyberat s vreckom, aby to bolo zaroven i ako maly batoh.

tilly
19. jan 2009

verul, noc dobre, len sa asi hodinu dusil, ale kašlom a spal pri tom, takže pohodka, nemal laryngitický záchvat...

kattum
19. jan 2009

Tilly, ako sa prejavuje laryngitida a co treba pri zachvate robit?

tilly
19. jan 2009

pri zachvate treba dať dieťa na studený vzduch, pomáhajú fenistil kvapky a kalciový sirup, je to zapal hrtana a ten hrtan sa stiahne pri záchvate, tak ho treba roztiahnuť, aby mohlo dieťa dýchať, a roztiahne sa studeným vzduchom, predvčerom sme už nevedeli čo, lebo sa strašne triasol, bola mu vonku zima, tak mu muž doniesol ľad z vonku, taký bol rád, že ho môže papať 😀 a odvtedy sa záchvat nezopakoval, KLOP KLOP KLOP...
taký najhlavnejší jav je štekavý kašel, zachrípnutie

tilly
19. jan 2009

aj vaše deti si utierajú pusu a nos do rukáva???

ena
19. jan 2009

zebri, kuk https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu... 🙂
ja si tiez myslim ako Kattum, ze sa nepodobaju, mozno ked boli mrnusi 🙂 Ale asi vlasy a oci robia vela
A okrem toho, myslim, ze Filip je divsi ako Bruno, ten je klidas 🙂

ena
19. jan 2009

tilly: nie, my mame "vyssiu" level.. volame to stierac 🙂mam ti to detailnejsie opisat ?🙂))

zebricka
19. jan 2009

Ja myslim, ze sa podobaju na prvy pohlad, kym ich nestihnes skumat.... ako pisem, ked vidim iba prvu fotku na tych albumoch, tak nedavam ruku do ohna za to, koho album vidim.....

Ena, no daj, aky je vyssi level? 😀 😀

kattum
19. jan 2009

joj Ena, moja fantazia zivo pracuje... 🙂

tilly
19. jan 2009

ena, no opíš...

ena
19. jan 2009

vystrci jazyk a spravi stierac popod nos... 🙂 A je rychlejsi ako ja s vreckovkou. Ale uz dostava rozum a prestava s tym. Ved on si o chvilu vymysli nieco nove 😀

tilly
19. jan 2009

😀 zlatý...

no, ideme von, kašlem na upratovanie, veď to počká...

kattum
19. jan 2009

😀 😀
u nas zase vobec netraba strihat nechty, vsetko si okuse a palce ma take dohryzene a cervene so zadermi, stale si tu kozicku ohryzava. Uz mu hrozime, ze mu prsty namocime do hov..
asi si ale nepomozem, moj manzel to robi dodnes v mensej miere

ena
19. jan 2009

tilly: ty si od akeho veku zacala chodit s Dominikom do babkoveho? Lebo my sme v sobotu zobrali deti na ELA HOP.. a najprv zacal revat Marek, este ani nezacali.. ale bola tma 🙂 ( ale to je OK, je to od troch rokov).. a hned na to spustil Filip, ze chce ist prec, ze sa boji 🙂 Ale potom to zvladol.. najviac obzil, ked sa to skoncilo, rozsvietili svetla a mohol tam pobehat po podiu, skakat a premiestnovat scenu 🙂

cat
autor
19. jan 2009

Kattum, ja si tiez myslim,ze mam stastie, okrem toho nosenia Siminy. Som vdacna,ze dobre spavaju, jedia..atd 😉 Mozno kazda mame nieco,ziadne dieta nie je dokonale..aj Tomi si najnovsie kusal nechty, no ja uz som to vlastne vyriesila, natvrdo som proste mu ich namocila do mletej cervenej papriky,mala si vidiet ako sa zatvaril 🤐 Ked nepomaha dohovanie..alebo inak, ak zlyhaju mierove prostriedky, bude vojna 😀 Zrejme si to zapamatal, pomohlo. Aj Simine dava ruky prec ked si ich cpe do pusy.
Verulka, ako sa drzite, uz je malemu lepsie?