Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

babulka
17. feb 2009

Kati, ak mas moznost, porozhliadni sa aj po inych castiach BA, napriklad aj ta "nasa" v Petrzalke je vynikajuca. Najprv som sice mala divny dojem, ale to len kvoli prechodu zo sukromnych jasli, kde vsetko bolo ine, ale to trvalo tak par dni a teraz som velmi, velmi spokojna. aj Matus a to je hlavne.
Ak ti ma kto Toma vozit (napr. Robo cestou do roboty), a vyzdvihnut by ho mohli aj svokrovci v Petrzalke...
Ale zas je pravda, ze skolky su beznadejne plne, takze ich treba vela obehat. Drzim palce, aby ste vybrali tu spravnu 😵

cat
autor
17. feb 2009

dakujem babulka 😎 inak presne takto som uvazovala, ak nie tu, tak niekde v okoli svokrovcov,to je jedno, ale neviem si predstavit nic horsie ako ho mat doma do 5 rokov a mat potom z neho totalneho outsidera 😢
Mercy, ty ako s Riskom, poriesili ste nieco?

tilly
17. feb 2009

cati, normálne choď do tých škôlok, ak ti môžem poradiť, tak malú nechaj doma a nikomu nehovor, že si na materskej, aj do papierov napíš do kolonky zamestnanie, tvoju robotu, ak sa ťa narovinu opýtajú, tak povedz pravdu, inak im nemusíš nič hovoriť. Obehaj si osobne tie škôlky, choď tam v pohode aj s tomim, inak možno by sa ti ho podarilo umiestniť aj teraz už, možno jednoduchšie ako v septembri, lebo niektoré deti vypadnú počas školského roka...určite ho daj do škôlky, ale myslím, že súkromná ti moc nepomôže, niektoré sú ešte horšie ako štátne a niektoré štátne škôlky sú skvelé... ja by som ho na tvojom mieste dala do štátnej škôlky najbližšie k domu... jednoznačne sa po telefóne nič nedozvieš a ani od učiteľky, treba sa rozprávať vždy s riaditeľkou... zober si to tak, že tá učiteľka má v triede 24 rozbláznených detí, je tam sama a ešte má aj telefonovať... to sa ti moc venovať nemôže 😉

domčo má svoje prvé ATB ☹ má bronchytídu

ena
17. feb 2009

cat: ja som myslela, ze prihlasky sa daju uz od 15.2. podavat a na skolke som nasla oznam, ze az od 2.3.2009

ena
17. feb 2009

tilly: do prihlasok, aspon v petrzalke sa pisu aj mena ostatnych surodencov a rok ich narodenia, plus ak chodia do skoly, tak kde. Takze je jedno, ci Simi so sebou vezme alebo nie, jedine ze by ju ani do papierov nezapisala..

a mas pravdu, ze najlepsie je mat dieta v najblizsej skolke, hlavne ked treba potom rano odviest dieta do skolky a to druhe mrne brat so sebou..
nam v najblizsej povedali, ze zalezi, kolko zamestnanych matiek poda prihlasky, takze to velmi ruzovo nevidim.. ked ho nevezmu, tak potom skusim obehat tie vzdialenejsie, ci nebude niekde nieco volne..
ale je to fakt na nervy, hlavne ked rovno pri dome mame budovu byvalej materskej skoly, v ktorej je dnes nieco uplne ine, a o par sto metrov dalej to iste..

babulka
17. feb 2009

Ena, naozaj je treba si to obehat, a je to smutne, ale ak si na MD (RD) tak povacsinou smola. Ja to mam asi vyriesene, lebo ak by som isla teraz na MD, uz mi ho zo skolky asi nevyhodia 😀 Aspon dufam, aj ked na MD sa vonkoncom nechystam 😵

babulka
17. feb 2009

Tilly, tak sa rychlo vyliecte 😔 Ale teda prve ATB v 3,5 roku, dibry organizmus 😵

megg
17. feb 2009

ahojte,
cat prosím ťa, tú súkr. škôlku si ešte rozmysli a to poriadne. U nás to funguje tak, že Oli je tam všehovšudy nejakých 10 dní a ostatné je doma, lebo sa na neho niečo nalepí, soplí, atď. Nikto ti však peniažky nevráti za tie dni, čo je doma. Takže tých 10 dní je pomaly tisícka na deň. A ak môžem odporučiť, hľadaj škôlku blízko domu. My sa vozíme z Grobu na Račko a je to o hubu. Hlavne ja sa bojím, že ak niekde do nás niekto ťukne tak amen. Ja práve rozmýšlam, že Oliho odhlásim zo škôlky, je neustále chorý, predtým nebol vôbec. No zas musím povedať, že toľko veľa sa za 3mesiace naučil v škôlke, že fakt klobúk dolu. On tam chodí strašne rád, tisíckrát mi povie, že je v škôlke dobre a že zajtra tam ide zas. No finančne je to naozaj blééé 😖 Tak si vyber.

babulka
17. feb 2009

Megg, ono to asi v sukromnych skolkach funguje tak, ze ked uz si platim tazke prachy, tak mi to decko musia zobrat aj chore...teda tak som pocula. Inac o tom vozeni ani nevrav....ale za Petrzalkou nelutujem.
😅

megg
17. feb 2009

Babul, možno je to tak, ale ja ho chorého (aj soplavého) nedám do škôlky ani za svet. To už fakt tie prachy oželiem ale hlavne nech je on fit.

ena
17. feb 2009

babulka: ale keby nam filipa niekde do skolky zobrali, tak pootm uz vidim len vyhodu v tom, ze som na RD, ak je skolkar chory, tak to pootm nie je aspon problem s dovolenkami a ocrkami a tak.. uz len tu skolku poriesit 🙂

babul.. a nekric hop 🙂) tusim vsetky tehule uz porodili.. aha, este mercy 🙂 no a potom mozes zacat nejake dalsie kolo 🙂)))))

babulka, este a k tej skolke, ze chore dieta, no ved to by sa im oplatilo, maju v triede 10 deti, za kazde 10 tis... vezmu jeden den jedno chore a o par dni maju chore vsetky deti a potom mozu mat aj prazdnu tiredu, ked prachy su uz zaplatene ... akoze , logiku to ma 😀

babulka
17. feb 2009

Jaaaj, ena, ja si spokojne zakricim HOOOOOOOOOOOOP 😀 Teda pokial ide o druhe kolo. Ved ste ma vsetky predbehli 🙂 Ja zacnem az ked vy budete mat po tri 😵

megg
17. feb 2009

babulka...ale vidím zmenu, už si pripustila, že začneš 🙂 xixi
Ena, presne tak, je to čistý biznis.

ena
17. feb 2009

babulka: aby potom neboli hned dvojicky, aby si nebola velmi pozadu 😀

kattum
18. feb 2009

Ahojte,
veru Babulka, prvy raz citim, ze mozno by si az tak nebola proti dalsiemu dietatku, nebran sa, my ta nainfikujeme!
Cat, Ena, drzim palce so skolkami, je to humus, ze to takto funguje, ale bojujte ako sa da! Kati a veru urcite osobny kontakt, Tilly to dobre napisala, ak si telefonovala v blbu dobu, tak to takto dopadlo a mozno to zdvihla nejaka upratovacka. Rozhodne s usmevom, zalichotit riaditelke, pochvalit skolku, ze si o nej dobre veci pocula, pripadne nejaku pomoc ponukni,....je to smutne, ale tak to funguje, i ked je to nam to proti srsti.
Brunko sa drzi v skolke od zaciatku roka bez choroby, je to tam fajn, vela sa ucia, lepia, kreslia.
V sobotu cestujeme do BA na tyzden. Co tak ak nejake stretko? Len ja nie som moc mobilna, tkaze bud SJK alebo Petrzalka Drazdiak a pod. Alebo sa stretnime niekdy vecer v meste bez deti len my matky.
Baby, je normalne, ze Brunko cika len 3x za den! Pitie cez den neskontrolujem, ale doma mu davam pomerne casto.

cat
autor
18. feb 2009

joj ste toho popisali🙂 no rozhodne si to obeham..a vdaka za rady🙂

Kattum, tu snezi, fuka vetrisko, same nehody na cestach a u nas v raci vcera niekolkokrat vypadol prud. Rada pojdem na prechadzku, totiz nedelu chceme ist do Petrzky,ale zavisi od pocasia ci aj pojdeme von alebo budeme iba trcat u svakry doma. Ved uvidime ako bude,ale ak by sa nedelu dalo, hm, baby??ena?

Ja som bola vcera cvicit a cestou domov som sa tak strepala na lade,padla som horeznacky na chrbat, ruky nohy hore mi vyleteli a nevedela som sa postavit, no jak taky chrobak co sa nevie pretocit ..az mi to doslo smiesne.

Kati a s tym cikanim..no neviem, moj zas cika kazdu chvilu,ale stale sa nalieva vodou a cajom, skus odsledovat kolko vypije..

cat
autor
18. feb 2009

jejda kattum vidim ze si uz pridala fotky oslavenca🙂 zlatyy. a tortu si ty robila, aku?

babulka
18. feb 2009

Baby, neblaznite, ja sa nepridavam 😵 Som uz velmi spohodlnela a aj ked si s nostalgiou pozeram Matikove baby fotky, tak uz by som nemenila 😵 Je samostatny, sikovny, momentalne sice dost protivny a skriepny (nebudem, nechcem, NIE, NIE... 😝 ) ale nie je s nim vela roboty a ja mam rada svoje pohodlie. Holt, som velky sebec, tak dufam, ze sa mi to nevypomsti 😔

Ja som za stretko, teda najlepsie by bolo niekedy poobede po skolke, hoci aj pri drazdiaku, vsak nech si decka pobehaju na cerstvom vzduchu, nezaskodi im, alebo aj to vecerne stretko niekde na kave bez deti, rada sa pridam. Teraz je to pocasie sice na houby, ale od zajtra sa ma zlepsit...hovoril ujo Ilko 😀

Inac Cat, tilly ma pravdu v tom, ze ucitelky su dost vytazene s 20 deckami v triede, takze preto sa velmi nevykecavaju po telefone, a u nas to niekedy zdvihne teta skolnicka a to je veru fest babizna. Zlata, ale ostra 😀

tilly
18. feb 2009

je to des s tými škôlkami, ja som mala stres minulý rok o takomto čase, furt som lietala do škôlky, sľubovala 2% a všelijaké hovadiny, u nás dosť zabralo aj to, že sme boli aktívne s kamoškou, sme im sľubovali pomoc a tak, veď sme aj vybavili, tri roky riaditeľka nevedela vybaviť opravu plota, my sme s kamoškou nabehli na obecný úrad, pohrozili markízou a na druhý deň bol plot opravený!!! 😠 takže riaditeľka môže byť rada, že nás má, kamoška vybavila všetky papiere pre 2% a pod. ... toto si riaditeľka dosť pochvaľuje, čiže možno keby ste vedeli prisľúbiť nejakú pomoc, napr. do jedálne ovocie, alebo tak... aj keď v ba je to určite iné, tu u nás bojujú škôlky fakt s každou korunou a je to vidieť, tí rodičia tu nemajú až toľko možností ako tí bratislavskí... okrem toho tento rok by mal byť povinný nultý ročník, čiže by malo viac detí zo škôlok odísť a malo by sa viac miest uvolniť...

kattum
18. feb 2009

Cat, vrstvenu nepecenu smotanovu s piskotami a s bananmi som robila a pre Riska este taku malicku rovnaku len s jogurtom a bez cukru. Este som mu nechcela davat smotanu, ale uz zaciname pomaly papat vsetko.

cat
autor
18. feb 2009

noo babulka,heh, prid si niekedy popestovat Simonku 😵 ,mozno zmenis nazor 😀 ale nie, jasnacka, ked nechces, tak nechces, ja napriklad nikdy uz nechcem tretie, uuplne mi tito dvaja stacia 😎
Kati, tak nedelu ti napisem na ten cz mobil? ak by bolo pekne,ze aspon na chvilu vybehneme von,hm? Lebo cez tyzden sa do petrzky urcite nedostanem:(

mercy
18. feb 2009

Cat, ja som poriešila, napíšem ti do IP večer,lebo to je ťažká story a ja som iný mačo 😝. Môj muž mi normálne povedal, že ja ťa milujem aj preto, že ty všetko vybavíš 😀 Však čo by som nevybavovala s pupukom po nos 🙄

mercy
18. feb 2009

Inak cat, úplný súhlas,aj ja úplne vylučujem tretie. Hoci moji rodičia vylúčili, nechtiac sa zadarilo, a mamina si povedala, že si predsa nezabije vlastné dieťa a sme štyria 😀

mercy
18. feb 2009

Myslím, že dve deti sú dosť na výchovu na lásku aj na starosti. Hoci, to, že sme štyria je teraz strašne, strašne fajn-moji bráchovci sú normálna úderka,najmä dvojčatá.Už mi prákrát fakt helfli,aj sfyzickou robotou, hoci na nich zase padol kus môjho bezstarostného detstva🙂Ale som rada, že sme sa na Ondrejka odhodlali, dnes by sme už asi takí odvážni neboli.Bolo leto a všetko sa zdalo easy 😎 😀

cat
autor
18. feb 2009

heh,leto? Simi je zas vysledok divokej silvestrovskej noci 😀 ale stacilo,tabletky to istia a ked sa uvadza spolahlivost 99 %, tak to 1 % je vacsinou zlyhanie ludskeho faktora, ze baba zabudne. Aspon duuuufam 😀

mercy
18. feb 2009

A ešte posledný príspevok do mojej samovravy- ja hlavne už nikdy nechcem byť tehotná, bez auta, vláčiť malého autobusmi, s veľkým bruchom-to som hovorila mužovi, že ani za svet - a takto som dopadla- teraz zase furt grciam,ani sa najesť,ani nič, už stačilo 😝 😝 😝 , ale len aby bol malinký zdravý a všetko bude ok🙂

mercy
18. feb 2009

Cat, idem teraz na bus, popíšeme večer? Lebo možno ti budem vedieť dať jeden tip na škôlku a chcem sa niečo opýtať kvôli tým nešťastným plienkam 😠

mercy
18. feb 2009

Inak ja tabletky nemôžem,ale keď sme dokázali obidve deti naplánovať, tak to snáď dokážeme aj opačne🙂

tilly
18. feb 2009

mercy, ako si poriešila, ja tiež chcem vedieť 😉

ja si už ani neviem predstaviť byť tehotná a mať malé mimi... domčo je už samostatný, takže sa mi do toho moc nechce, malý vekový rozdiel je asi dobrá vec... ale tak ešte druhé dieťa určite chcem, len si to celé neviem predstaviť

babulka
18. feb 2009

Kati, ja si rada popestujem, len nas musite pozvat 😀 Alebo sa pozvem sama ako naposledy 😀 Vidis, to este bola Simi v brusku a chalani sa kupali u vas na balkone v bazeniku. No, najvyssi cas na navstevu 😀
Inac to nie je o tom, ze by som bola nejak extremne proti druhemu babu, aj ked to tak obcas vyznie, len proste si to neviem predstavit odznova, tie babatkovske veci s tym spojene. Ja cakam na tu tuzbu, co by mala prist, ako bola pri Matikovi, ale teraz neprichadza. Mozno niekedy pride, ale dufam, ze nie ked budem mat 40, to uz chcem mat svaty pokoj 😅