Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

sue
21. feb 2009

Babuli, ale to o tebe dávno vieme 😝 😀 že ty si taká... ach jaj...

babulka
21. feb 2009

Sue, vsak toto 😀 Ale som sa pobavila, aj ked je to neskutocne hlupa baba, labzuje po temach a pravdepodobne ani deti este nema (vypatrali baby cez IP) a ani by som sa necudovala, keby to bola nejaka psychicky labilna osoba. Nejde o to, ze uraza mna, ja si viem zastat svoje, ale to, ze 52 prispevkov a 52 urazok. Ale skoda reci.

Macino je uz zdravy?

sue
21. feb 2009

Babuli, stále hnačkuje, už nevracia a nehorúčkuje, ale hnačky má stále a nepapá 😔 dúfam,že to už skončí, v pondelok už musím ísť do práce 😔

tilly
22. feb 2009

verul, krásne fotky, dobre bolo na lyžovačke, že?

babulka
22. feb 2009

Sue, tak to je neprijemne, ale asi ste boli na vyteroch, a mate to negativne? Lebo to je dost dlho, mat hnacku tolko dni... Ked pises, ze nepapa, ale aspon pije vodu? Davaj slane tycinky, kalsicke Soletky (deti to maju rady, sol zadrziava v organizme tekutiny), hnede banany a po hltoch ryzoveho odvaru. A samozrejme probiotika, nejlepsi je Nutrolin B na hnacku, lebo ma v sebe aj B Komplex. Nedavaj Hylak, lebo to je este horsie, aj ked v lekarni povedia opak.
Tak dufam, ze to skoro zvladnete. Myslim na vas 😵

cat
autor
22. feb 2009

caute,ideme sa prejst o 14h s kattum pri Drazdiak, kto chcete,dobehnite, no a to stretko vecer,neviem este za seba povedat ci sa zucastnim, navrh je utorok/streda okolo 19h Aupark.Hm?

cat
autor
22. feb 2009

babulka, ja uz na ine temy rezignujem, nemozem napisat nic,lebo by som sa nezdrzala..naposledy som citala ako niektore baby posadzaju uz 5 mesacne deti ktore si este ani omylom nevedia same sadnut, alebo ich davaju do choditka,no comment, na toto je moj nazor nezverejnitelny 😀 😝

sue
22. feb 2009

Babuli, pije dosť - takmer liter do neho dostanem denne, takže sa utešujem aspoň tým... nna výteroch sme boli, ale výsledky ešte nie sú ☹ dávam mu Nutrolin B,ale aj Hylak ☹ prečo sa nemá? Dala nám to dokinaautomaticky ☹ a nikde som zatiaľ nenašla,že je to zlé...dokelu, tosa tým lekárom nedá veriť v ničom???

babulka
22. feb 2009

Ja som za stretko, v utorok alebo stredu, je mi jedno, o 19tej moze byt. 😀
Inac k tym inym temam, ja by som si ani necitala, ale kedze ma tu uz poznaju, alebo si precitaju v diskusii stare prispevky, tak poslu IP, opytaju sa (ako s tou, co chcela rodit doma a navadzala ostatne, ze "vsak porodte doma, ked sa vam nepaci ziadna porodnica, je to uplne v poriadku") a potom si to úprecitam, a musim zareagovat. Zas ja by som sa nezdrazala🙂))

Sue, tak ked pije, to je dobre. S hylakom nemam dobre skusenosti, a ani nik, koho poznam. My sme to mali raz a boli z toho skarede, zelene hnacky, ked som vysadila hylak, zlepsilo sa to. Hylak aj nam odporucila doktorka, ale ked som jej povedala, ze to nerobilo dobrotu, tak povedala, ze OK, niekomu pomoze, niekomu zhorsi. A mozno by so nekombinovala dvojo probiotik (Hylak aj Nutrolin su probiotika), stacia jedny. Skus vysadit Hylak a nechaj len ten Nutrolin B, uvidis, ci pomoze.

cat
autor
22. feb 2009

baby prosim pomozte mi, neviem najst nejaku tabulku,ze kolko asi by malo merat a vazit take 5 mes. mimino. ak o nejakej viete, hodte mi sem prosim link. Vdaka🙂

sue
22. feb 2009

Babulik, ďakujem krásne za rady, s najväčšou pravdepoodbnosťou máš pravdu...odkedy berie Hylak, tak má škaredé zelené stolice.

babulka
22. feb 2009

Sue, tak ak je hnaca aj zelena, tak to bude tym Hylakom. Ked nechas len ten Nutrolin, zachvilu by malo byt OK.

Kati, neviem, ci je to niekde na nete, ale ja mam v "mudrej knihe" napisane totoka:

5 mesacne dievcatko:

Priemerna hmotnost 6,800 g, odchylky - minimalna 5,100 g a maximalna 8,200 g su este v norme.
Pocita sa to od porodnej hmotnosti, teda ak bola porodna hmotnost napr. 2,5 kg, tak "zdrava" hmotnost v 5. mesiacoch je 5,100 g a naopak, ak bola porodna hmotnost napr. 4 kg, tak "zdrava" hmotnost je tych 8,200 g. Teda krivka ma byt pekna, rovnomerna.

Priemerna dlzka je 70 cm, odchylky nepisu, je tam akurat, ze o zdravom raste dietata svedci v prvom roku skor obvod hlavicky, ako jeho dlzka.
Obvod hlavicky je priemer 42 cm, minimalne 40 cm a max. 44,5 cm.

zebricka
22. feb 2009

Babulka, no musela som kuknut do toho Pribinacika... a nebola by som to ja, keby som neprispela... 😀 .... precitala som len posledne strany a davam Ti absolutne za pravdu.... niekedy som presvedcena o tom, ze na materstvo by sa mali robit sposobilostne testy....

babulka
22. feb 2009

Zebricka... 😀 😀 😀 A skoda, ze si neprecitala tie reakcie, ktore boli vymazane adminkou 😀

zebricka
22. feb 2009

Babulka, nabuduce poprosim okopirovat zavcasu a hodit do IP.... 😀 😀 😀

babulka
22. feb 2009

Jednu reakciu na mna som skopirovala do tejto temy, pozri predch. stranu, prispevok zo vcera, 19:55. Na popukanie. Ale je zaujimave, ze mi pisalo vela, vela bab IP, ako mam pravdu, pytali sa na vyzivu n(hoci ja nie som odbornik, len erudovany laik), ale verejne to nenapisu, lebo sa boja tych "z druheho brehu". Takze potom to tu tak vyzera, ze rozumne sa skyrvaju v IP a tie "rozumne" verejne perlia 😀

zebricka
22. feb 2009

Ja sa priznam..... ja sem nepisem preto, lebo ja by som stale mudrovala 😀 😀..... a ked matky nepochopia ironiu, neverim, ze pochopia nieze dobre mienenu radu, ale nazor.... nazor, ktory sa zaklada na nejakych faktoch, nie na tom, ze co bolo vtedy, ked sme boli deti my.....

Ja sa vzdy chytim so svagrovcami a svokrovcami, ktori vnucata pchaju sladkostami a cokoladou.... 😲 .... deti dostali oblizat kolace uz ako trojmesacne na Vianoce, ktovie, ci to vobec bola premiera.... a ked si aj teraz niekedy neuvazene zamudrujem, dozviem sa veci, ako ze cokolada je dolezita na vyvoj kosti... 😲 😲 ... a ze aj deti potrebuju energiu a ze sladkosti a cokolada su zdrojom energie, takze preto im to treba davat..... 😲 ... na druhej strane nepocuvam ine, len ako krpci malo a zle papaju, ze nechcu maso, zeleninu.... neviem, ako Vy, ale ja som bola az do tejto debaty presvedcena o tom, ze zdrojom energie moze byt aj ovocie, maximalne tak tie detske piskoty, suchare.... a este, ked sa to dozviem od vecnej dietacky, ktora si v kazdej diete precita, ze ked idete chudnut, nejedzte banany, melony, hrozno, bla bla, lebo privela cukru... 😀 😀 ... urcite je to ten spravny cukor, ktory by detom bohate stacil.... 😉

aktak
22. feb 2009

cat uz sa Simi otaca ci ma stale pohodu na chrbatiku? my uz sme zacali s prikrmami a po 5 dnoch mi dnes krasne spapala zemiacik s mrkvou spolu, asi 50 ml, bez vypluvania (predtym mala kazde samostatne a vypluvala ako mohla) tak sa tesim celkom 😵 inak ficime na mliecku a v noci pije viac ako doteraz aj 4-5 krat, ale to ja skoro prespim 😀 my vazime 6900 a mame 67cm priblizne
sue drzte sa, chuda Matko ze ho to tak drzi 😒

zebricka
22. feb 2009

Babulka, nikdy som sa neskryvala a nikdy som nemala problem napisat, co si myslim..... preto som tu aj taka nepopularna.... 😀 😀 😀
A doteraz som nepochopila, preco ma nejaka Annag vlastny prispevok, ved aj Tebe bola vcera, ci kedy to bolo, vyhodena na oci.... 😀 😀
P.S. Tiez som erudovany laik s patentom na rozum, ale velmi sa tym nechvalim - ludia to nemaju radi... 😉 😀 😀

cat
autor
22. feb 2009

dakujem babulka 😵 simi ma 64 cm a mama furt pinda aka je mala ☹
aktak, otaca sa len s pomocou, mam problem s prikrmami, vsetko vypluva,musim uz ist,potom napisem viac.

zebricka
22. feb 2009

Cat, mamy zvycajne tvrdia, ze vedia vsetko najlepsie, ale nepocuvaj ju.... povedz jej, ze co je male, to je zlate... 😉

babulka
22. feb 2009

Kati, nie je mala, a aj tak, ako je pisane, dlzka nie je nejakym vyznamnym ukazovatelom, ale hmotnost a obvod hlavicky. Ak tam ste v norme, tak nie je o com. Nemoze byt kazdy rovnaky a tabulkovy 😀
Akurat pozeram, aky bol Matik, mam napisane udaje v 6. mesiacoch - dlzka 70 cm a hmotnost 7,140 g, a to sme boli krasny, tabulkovy🙂
Inac Matik tiez prikrmy vobec nechcel, prve dva tyzdne som sa natrapila, aj ked doktorka mi povedala, ze ho nemam nutit, bolo jasne, ze mliecko uz nestacilo, ani Nutrac, ani moje, lebo si pytal kazdu 1,5 - 2 hodiny. Tak som na neho urobila fintu s Glukopurom, poradila mi to nasa Dr. a zabralo to a odvtedy sme nemali ani najmensi problem s papanim.

Zebri, vidis, to bude porblem nas popularnych, mame patent na rozum 🙂 Niekedy davam rady aj ked nik nepyta, ale otersi ma spatna vazba, vacsinou ako som pisala, tak cez IP a to staci.
Inac ja som ani nevedela, kto je Annag, uz viem. Je to super, ze je tu takato kocka, co pomaha. Len by som chcela vediet, keby do tej diskusie zavitala taka NIna4321, ktora by pri rade "vydrazt s kojenim, mliecko nemoze byt slabe, treba castejsie kojit..." napisala, ze "co uz len ty mudrlantka vies, ja mam urcite slabe mlieko, davam mu uz aj krupicu, ty mi tu radit nebudes, ja viem najlepsie...." 😝 Asi by sa ani Annag nezdrzala 😝 😀 😀

kattum
22. feb 2009

Radsej sa nerozculovat citanim inych tem, i ked to obcas neda ani mne.
Dnes sme boli s Cat a jej rodinkou pri Drazdiaku, bolo to velmi fajn, pokecali sme, chalani boli zlati a mladsie deticky pekne spinkali. Stretko navrhujem stredu, kedze Cat nemoze utorok. (pripadne i stvrtok by sme mohli) . Babule, kto sa prida?

verulka
22. feb 2009

cat, co si, vobe nie jemala, je rpesne taka aka ma byt...
takze streda? ok, ak neochoreju este nejake deti, tak dorazim..vsak upresnime 😉
ja ine temy vobec neriesim, ja nestiham ani tie "moje" takze som uz obcasny prispievatel..ale tiez sa mi nepaci, ked niekto nepovie svoj nazor, len tajne..ale to su ludia, to sa nezmeni...
sue, som nevedela, ze s atrapite..nech je macko rychlo fit
tilly, super bolo, minimalne velkacom sa pacilo 😀 ja som mierne KO 😉 ale ako po kazdej dovolenke 😀

babulka
22. feb 2009

Streda je fajn 😵

babulka
22. feb 2009

Zebricka - tak znova - 53-ti prispevok od NIna4321, v teme Pribinacik a zas k veci. Naozaj je inteligentna.😀

"babulka alebo mukky ma bondzli,ze vraj tu nadavam......no tak to by ste si mali precitat ich prispevky
ale nevedia sa ubranit, tak toto je jediny sposob ako sa uspokojit, nuz aj taki su ludia......

neviedia sa upranit a tak ma dali vymazat!! hm asi som inteligentnejsia"

sue
22. feb 2009

Bondzla si ju...no čo už Babuli 😀 ty si taká strašná potvora 😀 😀 😀

babulka
22. feb 2009

Zuzi, neviem sa ubranit, tak som ju dala vymazat 😀 Je inteligentnejsia ako ja, co uz. 😀 😀 😀
To uz je aj skoda reagovat, ale chcela by som vediet, u ktoreho psychiatra sa lieci 😉 Aby sme vedeli, ktory je tak neschopny, ze mu pacienti labzuju v agresivnom rozpolozeni po internete (mozno aj po slobode) 😵

aktak
22. feb 2009

cat podla mna je simi krasna, akurat 😉 a s prikrmami podla mna jej daj cas, sak je malicke babetko, za par tyzdnov sa pekne rozpapa, Adamko mi ich zacal jest normalne az ked mal 8 mesiacov, Adelka je nejaka moc zhava az ide zo stolicky vypadnut ako sa driape za miskou 😅 😀
ja do inych tem chodim minimalne, pre svoje dobro a klud v dusi 😎

kattum
23. feb 2009

Chorucke deticky uzdravte sa!
Asi mam zapal prsnika. Po roku bezproblemoveho kojenia. Ja mam stastie, ked som v BA, tak skoro vzdy ma nieco skoli. Maly pije, jemu je to jedno, pri kojeni to neboli, je to nad dvorcom, cervene, bolestive asi 6 cm velky flak, ale boli dost pri inych pohyboch, ani ruku nemozem zdvihnut. A to som si kazdy den objednala termin na vacushape. Uvidim, co bude do zajtra, inak so doktorke nevyhnem a asi ATB. Babskych receptov poznam vela, ale moc nedoverujem. Mate nejake skusenosti? Mam vobec kojit, ci nie?
😖