Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

kattum
28. apr 2009

Veru baby, uz 4 roky sa pozname mnohe. Ja som sice bola az junovka 2005, ale sledovala som aprilovky velmi. Mne sa ale najviac vybavuje tema "nevesty s bruskom", ktoru rozbehla Tilly so Silvinkou. Najprv som tam len smirovala a ani neviem ako som tam zrazu patrila. Joj skoda, ze to pomazali, rada by som si precitala, co nas vtedy trapilo a o com sme kecali. Myslim, ze dnes sme niekde uplne inde...
Aktak, Sandrina Petka, vyzdravte sa!

sranda
28. apr 2009

kattum, cat dakujeme. U nas je ten problem, ze pri tychto vysokych teplotach nezabera ani cipok, sirup ibal. uz vonkoncom nie a tuto noc sme to zrazili ledva na 38,5 a v noci nemala, toto rano 38 teraz spi od pol1 bez teploty. Aaaaale co si tu ja stazujem, ved su aj vacsie problemy, to su detske serepeticky oproti ozajstnym problemom to prejdeeeee a bude fit.

Ozik, a to stretko? boli ste? babul, cat, verul........? Ako bolo? Urcite ste si fajn skecli.

no baby kukam tu pras. chripku, to nie je sranda. Kristepane esteze nemame vybratu dovcu zatial, vselico sa moze stat, aj ked ja tomu neverim, ze vznikne pandemia.

Kati, ozaj ako sa ma Simi s tym /teraz neviem ci napisem spravne/ hemangiomom? Ci angiom? Uz sa to stratilo? A ta foto ako ste vychystani na prechadzku je smiesna, ale v dobrom, ten macko ike, je z ikea, ked take meno? Ci tomi mu dal take meno? Fakt som sa zabavila 😀 😀 , ty tam tak stojis, ze ved co ti uz zostava len nosit Simi, ked mlady pan si uz obsadil kocik.

sranda
28. apr 2009

joj verul, mi to vyletelo z kotrby, Ronovi vsetko naj naj k 1. roku a pekne leto mu prajeme. Pocuj on je Roland, alebo Ronald, ved ja ani neviem, dobra som.

aktak
28. apr 2009

ja tej pandemii aj celkom verim, uz storocie ziadna nebola takze prist raz musi 🤐 aj ta ekonomicka kriza vyzerala ze to nebude take zle a aha 😖 a ked to nakoniec pandemia nebude tak sa aspon budme mat z coho tesit 🙂

babulka
28. apr 2009

Aktak, pandemia chripky bola naposledy v roku 1968 😉
Ako tak pozeram, tak Ficovi padne do lona nielen financna kriza (lebo na tu sa vzdy a vsade dobre vyhovara), ale uz aj prasacia chripka 😒

babulka
28. apr 2009

http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/news/artic...
Tak tomuto hovorim Matka roka 😝 Mali by si to precitat vsetky tie Pribinacikove supermatky, ktore krmia podobnymi kvalitami svoje niekolkomesacne babatka. Len oni povacvsinou nevedia ani po slovensky, nie to este po anglicky 😅

sue
28. apr 2009

Babulka 🤐 takýmto by som dala liečbu hradiť 100%... žiadna zdravotná poisťovňa 🤐 to jeto isté čo alkoholizmus podľa mňa 🤐

aktak
28. apr 2009

babulka myslela som spanielsku 😉 ale sak to je jedno, len dufam ze nejakeho vymetenca teroristu laika nenapadne nejaku chorobu rozniest po svete, dufam ze len pozeram moc filmov 😀

verulka
28. apr 2009

babulka, no uzasne ta zena 🙄
aktak, ja s anebojim vobec...ono je tohalooo ako vzdy, ked nebude prasacia, bude dalsia a tak dokola 😉
srandi, v pohodicke 😉 a diky..krpec je Ronald( ako Regan 😀 )

sranda
28. apr 2009

😎 😎 jaj babul este pikoska, pamatas si tu kocku, teda kocka to nie je, ale hrozna mater co pisala, ze dala svojmu 3 mes malemu svieckovu na smotane????!!!!! Tak to je prosim pekne nasa suseda, teda byva niekde vo vedl dome tu na nasom sidlisku. Na stopero to je ona, lebo sa chvalila ze sem chodi, no zaradila by som ju k sirotam podhradskych. Som skoro skolabovala, ked to vyriekla, radsej som sla.......

verul a co dietka este to tahas? Nemyslim tym, ze ty ju potrebujes a ja nie 😎 , ale len tak z recesie. Inak zachvilu je tu 1. jun tak ja tu 60 urcite dovtedy nestihnem, potiahnem to daaaaal.

kattum
29. apr 2009

Svieckova a polrocne dieta, to som si vypocula od svokry, ta mi to pravidelne radila a opisovala svoje praktiky u svojich deti. A ja som nenavarila tu svieckovu detom a nie, to som zla matka.
Srandi, Verulku som videla nazivo, to je stihla kocka, ta uz dietu nepotrebuje. Inak musim sa pochvalit, i moja vaha uz zacina cislom 60. Ale nekoncim, idem dalej, predsa len som nizsia ako Verulka a Cat, takze musim dalej.
Dnes balim, varim, zavaram maso, ideme na tyzden na Sumavu. Neviete, da sa zavarat i kuraci vyvar so zeleninou a masom? Nepokazi sa to, ked je tam zelenina?

cat
autor
29. apr 2009

kattum, ja som tak brala maso so zeleninou do Tatier a v pohode, nepokazilo..vcera mi povedali v studiu ze nezaspat na vavrinoch,lebo som vyhlasila,ze uz mi je fuk,kolko presne vazim. 58,5kg a ja som povedala,ze ak mam pod 60,je to ok.
Sandri, Simine zacal ten hemangiom za posledne 3 tyzdne blednut,sam od seba, tak to nechame po dohode s dr. zatial tak, mozno zmizne cely sam🙂
Dnes al. zajtra sa mame zastavit so Simi v kozm. salone u mojej znamej na nastrelenie nausnic,bojim bojim. 😢

aktak
29. apr 2009

cat aj my chceme dat nausnicky, teraz nekedy aby sa jej to na moju promociu uz zahojila, ale sa bojim ze si to bude trhat a tahat a co ja viem co 😕
s tym hemangiomom je to super, snad budete mat o starost menej s tym 😉
ja som jedla v pol roku bryndzove halusky, babky a prababky nechapu preco by to nemohli jest aj moje deti a ja uz som vysvetlovanie vzdala, na podobne temy ako o noseni, jedeni, zaspavani, nocnikovani sa uz nebavim 😀

tilly
29. apr 2009

hmm sviečková, teda baby, vy viete narobiť chute 😀

sranda
29. apr 2009

tak fajn, ze to bledne, hlavne ze je pod kontrolou.... Kati Petre nastrelovali nausky presne ked mal 1. rok dostala ich vlastne o nach do daru a rehotala sa....To je zlomok sekundy a dieta si to nestihne ani uvedomit. Neboj, to bude v pohodke.

kattum, ja som takisto nizsia od kociek, mam 160 cm a tato vaha je hanba, teraz mam 68,5 tak presne o 10 viac od cat fuuuuuuuj.

cat
autor
29. apr 2009

no tak uz mame nausnicky 😎 Simi spustila krik,uz ked zbadala tu pani,ona dost place ked sa na nu zadiva niekto,kto jej neni sympaticky, takze rucala o 106 a ked jej to nastrelila,od soku aj zabudla dychat, museli sme nou potriast a potom rucala este asi 3 minuty ako tur a potom uz nato zabudla. Ja som bola zelena ako trava,ponukli mi stolicku a vodu 😀

verulka
29. apr 2009

srandi, ja netusim aku mam vahu, od VN cvicim len odma, vobec nemam ako vypadnut, lebo muz je furt v robote...ale spolieham sa na bike, ze pomoze..dole neslo, snad ani moc hore...no ale kedze sme mali grcacko sracku min. tyzden cela family, tak neriesim...
momentlane je toho na mna trochu moc, som dost vycerpana...uz len cakam na lepsie obdobie, ktore zacne dufam zajtra 😀
kattum, no teeeda, ze 60..tu ja asi nedosiahnem, mne sa to totiz samovolne zastavilo na tej 62jke

cat
autor
30. apr 2009

Kočky, ak nebudete vediet co s casom tento vikend, v Rači máme hody 😵 😵 stánky, kolotoče..

tilly
30. apr 2009

umieraaam 😝 je mi taaak strašne zle, teraz neviem, či mám nejakú chrípkogrcačku, alebo je to z tehu... ale grciam o 106...

aktak
30. apr 2009

tilly bodaj by to bolo z tehu 😕
ja beriem 4. den ATB a nic, stale sa citim pod psa, hrdlo boli a uz to ma aj Adelka aj muz 🙄
cat ako nausnicky? nema to simi cervene? prelepujes jej to aby si to nechytala?

sranda
30. apr 2009

verul, ako to vies ze zajtra? To je fajn, aj ja chcem take ze od zajtra je vsetko superne.

cat, kolotoce je nieco pre malu, z toho je uplne hint, a su do nedele vratane prosim ta???? By sme skocili, lebo szombatom chystam oslavu. Nedela by bola idealis program na narodky.

babulka
1. máj 2009

my sme mali vcera stavanie maja na futbalovom stadione, Matik sa vybehal s loptou, aj ho uz niekolkokrat pochvalili, dokonca aj predseda futbaloveho klubu sa pytal, kolko ma rokov - vraj mu ide futbal vyborne. 😀 A nadovazok, kope lavou nohou, co je vraj super, lebo lavonohych futbalistov je malo, tak ho mame dalej trenovat a nabuduci rok uz moze zacat trenovat "normlane" 😉

Baby, neviet mi poradit, ako mam Matika "donutit" aby sa naucil kreslit? Jeho to vobec nebavi, vzdy len chvilku a ked zistujem, co vsetko by uz vo svojim veku mal vediet nakreslit, tak ma chyta hroza, ze ho ani do skoly nezoberu....grafomotorika nula bodov, resp. ak aj nejake body su, nedozviem sa to lebo kreslit nechce. Darmo ma IQ 155 a mentalny vek 5,5 roka, ked nevie kreslit........ 😖

tilly
1. máj 2009

domčo tiež nevie kresliť, resp. nechce, jeho to nebaví, keď už kreslí, tak aj napíše kostrbatú jednotku a A, aj kolo gulaté, ale prinútiť ho do toho, nehrozíííí... teraz, keď je pekne, tak to neriešim...

ozaj, u nás je ten futbal, boli sme, ale trvá to hodinu a pol a to sa trojročné dieťa ešte nevie sústrediť, inak to bolo super, ale ešte si počkáme, kým dorastie

babulka
1. máj 2009

Tilly, hodina a pol je dost aj na skolakov....nielen na sustredenie, ale aj na nejaky realny nacvik nejakych skills...Ja to vidim na Matikovi, ked ideme na stadion, vydrzi si kopat max. pol hodinu vkuse, potom uz vymysla s rohovymi zastavkami, beha po ciare a paci sa mu, ako sa to prasi a tak...naucit sa nauci rychlo, ale trenovat to do bezvedomia - este nie...ale uz vie bezat s loptou, kopat si ju kratkymi kopmi pred seba a bezat s nou, tak sa vytesujem 😀

tilly
1. máj 2009

oni sa takú pol hoďku rozcvičujú, potom niečo nacvičujú a potom pol hoďku hrajú akože futbal s loptou, lenže sú tam väčší chlapci a tí menších aj tak k lopte nepustia, takže je to ešte moc skoro...

sranda
1. máj 2009

babul, a to si kde prosim ta citala co vsetko ma vediet 3 rocny chlapec kreslit 😉 ..... no neviem.... Ja mam ten nazor, ze futbal mu ide v tomto veku momentalne lepsie ako kreslenie, a rozkresli sa neskor. To je akoby si porovnavala 2 rocne dieta, niektore uz mele a druhe len hmka.

cat, no hody sme stihli, bolo super, veeeelmi utulne hody, bola som spokojna, malo ludi, Petra sa vykolotocovala, pri kupaliskovom plote stravila hodinu uz vyspravuju bazen, najradsej by tam skocila hlavicku. Ak nam vyjde cas, v nedelu sme tam zas.

verulka
2. máj 2009

srandi, lebo som sa rozhodla 😀 vecer sm si bola zresetovat hlavu, dosla som o 2hej 😎
babulka, nijako nedonutis kreslit 😉 to nema nic s IQ 😉 mne zacal Risko kreslit ako skoro 6r a potom zacal kraaasne kreslit a vela, cize do skoly dosiel super vykresleny a s pisanim( napriek lavactvu) nebol absolutne problem..dokonca je to nas krasopisec 😀
mne sa Radko vdaka Bohu na fotbal vyprdol, lebo on ho chcel hrat a nie trenovat 😀 no uz pol roka ho drzi tenis, nromalne mu trener zhustuje treningy, lebo vraj nato ma...zatim je to financne megavpoho, len mam obav bay som to zvladla aj o 2-3r tahat 😝

sranda
2. máj 2009

verul, ja som tiez lavacka a oddavna som bola krasopisec na skole, vsetkym pisala diplomy a podobne serepeticky, takze Risko je siky, len tak dalej.

babulka
2. máj 2009

Veruli, ja viem, ze to nema nic spolocne s IQ, tak som to nemyslela, ja len ze darmo je vseobecne sikovnejsi, ked grafomotorika nic - ved to je jedno kriterium na posudzovanie skolskej zrelosti... Ja viem, ze je este skoro, ale mam pocit, ze ked nezacnem teraz, tak potom ho to uz vobec bavit nebude... Asi len vymyslam. Jeho bavi okrem futbalu este auta, vlaky, motorky, sanitky, kamiony......na same tvorive veci 😀 Este ze knihy zdedil po mne, teda citanie, lebo cital by stale.

ena
2. máj 2009

babulka- keby si videla nase kresby, stale to vyzera rovnaka carbanica a pritom je to vraj stale nieco ine 😀