Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

babulka
2. máj 2009

Ena, mas krasne fotky, teda deti na nich su krasne 😀 To ste boli u vasich? Lebo klidek, pohodicka, BA to ocividne nie je 😀
Ale ja som niekde na babetko.sk, ci rodinka, ci co to je teraz, citala, ako sa vyvija kresba u deti a tam bolo napisane, ze 3 rocne dieta uz zvlada (ani nie ze by by malo zvladat, ale ZVLADA) to a to, ze z kresby je mozne vycitat, co tam je, hlavonozce, jednoduche tvary boli tusim uz pri 24 mesiacoch.........No ja mam doma asi 12 mesacneho, lebo jednoduche tvary su u nas - zvladne kostrbaty kruh, do toho priblizne oci, nos, usta, vlasy, usi...priblizne trafi. Hohy idu sice od hlavy, ale len ked mu poviem, ze kde ma nohy a ruky, tak dokresli take hnaty, sam nie. Vie nakreslit jednotku, akoze ciarky hore dole. Skor ho bavi malovat vodovymi farbami, lebo sa moze babrat s vodou a miesat farby. No hrozne.......a ja som stavbarka, kreslit ma bavilo, rysovat, vymyslat...a moje dieta nic.

cat
autor
2. máj 2009

ahojte, ani nas krpec si netyka s kreslenim a ma to mat po kom, moj oco mal vzdy same 1tky a 3ku z kreslenia, minule sme sa smiali na jeho starych vysvedceniach, to nema nic s IQ 😎 Mna tesi,ze uz ma Tomi aspon zaujem o to citanie,len neviem,ci je ok,ze chce stale tie iste rozpravky dokola.
Aktak-vobec to Simonke neprelepujem, nechyta si to, nema to vobec cervene,ani trochu 😵 Teraz to treba dat spravit,este su male aby si to uvedomovali ze tam v usku nieco maju a to nastrelenie bola fakt sekunda,sice priserna,ale iba sekunda 😉
Sandri-to sme sa museli minut,ale zas my sme dost boli aj v amfiku-je tam trampolina a skakaci taky bazen a uprostred neho byk,co sa tak hupe az kazde decko zhodi. R. s malym isli aj teraz, Simina mi spi,my pojdeme neskor a aj zajtra,ak bude pekne. 😎
Jo a zajtra sa ja na net nedostanem,preto uz dnes- Vsetko najlepsie Petke k narodeninam!!! 😵

aktak
2. máj 2009

cat dala by si mi kontakt na tu tvoju znamu co to Simi robila do IP? aj kde to je a cenu? vdaka 😵

ena
2. máj 2009

babulka- vychod, zajtra uz cestujeme naspat do BA, takze zas bude travicka + psie hovienka 😀

cat
autor
2. máj 2009

aktak-jasne 😎

ena
2. máj 2009

cat Kup si MAMA A JA, mas tam zajacika 🙂

verulka
2. máj 2009

babulka, ja neviem kreslit, pisem tak otrasne, ze nikto moje poznamky nechcel 😀 od mala..risovanie? v zivote sa mi podarilo ani kruznicu vpisat/opisat...a risko nezobral ani farbicku do ruky..v skolke trolilinku zacal, ale nic moc az ako predskolak sa to prelomilo 😉 radko kreslil od mala a vela...to sa podla neda namotivovat...grafomotorika sa sice posdzuje, ale to je este fakt daleko a klido sa to moze zo dna na den zlomit...
cat, rovnake rozpravky su uplne v pohode...ja som strasne dlho citala do iste...uz to viem davno naspamat 😉

cat
autor
3. máj 2009

dik verulka, no asi ja jedina s tym mam problem,uz mi ide na nervy 😀
eni,to fakt? diiky za info,teda..cudujem sa,to uz je 2. krat, co mi uverejnili fotku 😵

babulka
3. máj 2009

Petke vsetko naj, naj, naaaaaaaaaaaj 😵

Cat, aj u nas idu rovnake rozpravky, nielen v knihe, ale aj na DVDcku. Si zmysli, ze nieco dlho nevidel alebo necital a uz to ide dookola. Najnovsie sa pozera Madagascar a cita Thomas. Uz to pozna naspamat, ale nevadi.... 😀

tilly
3. máj 2009

ste v mama a ja? požičala som to kamoške, ale určite si vás pozriem 😉

u nás strašne fičí dievčinka julka a psíček a mačička, to je jeho naj naj naj

babulka
3. máj 2009

Tilly, tu Julku som pocula, ze je to dobre, take zo zivota, aj som rozmyslala, ze to kupim, tak odporucas? U nas je stalicou Stoplik, to ani neviem, ci este predavaju, ale ta kniha ma 50 rokov a este Ferdo Mravec a ine stariny, co som este ja ako dieta citala. Ale momentalne Thomas 😀

sranda
3. máj 2009

dakujeme dakujeme pekne vsetkym za narodeninove gratulacie!!!!!!

tilly
3. máj 2009

ja som vám len dopredu, tak aj dnes, všetko naaaaj

určite julku odporúčam, máme aj CD, sú tam síce niekedy také výrazy, že žasnem, ale je to aspoň písané takou ľudskou rečou a niekedy sa dá na tom aj zasmiať a je tam snaha o nejaké poučenie z každej jednej rozprávky, len je to podľa mňa práve pre tento vek okolo tých troch štyroch rokov, staršie deti to už moc nebaví...

a ešte danka a janka ho baví a ešte máme takú knižku, volá sa to, že andrejka a tá andrejka je moja sesternica z druhého kolena a tú knižku písala jej babka a jej brat, tej andrejky je tiež dominik, oni už majú dobre po tridsiatke a adnrejka má aj svoju dcérku, ale domčo ich pozná a rád si o nich číta...

u nás práve ten tomáš nejako nejde, ešte noddy ujde, ten má vraj už 60 rokov...

máme tých knižiek dosť, ani nestíhame všetko čítať, hlavne teraz v lete nie, lebo to chodíme neskoro domov, takže to len napapať, umyť a spať...

verulka
3. máj 2009

srandi, vsetko naj k petke k narodkam 😵
cat, jaaaj, no mne to uz ani na nervy neliezlo.islo to akoby mimo mna..asi ako ze musim si umyt zuby 😀
teraz uz citame harryho pottera, pana prstenov a to je uplne ine- total napinco 😀

sranda
4. máj 2009

tilly, tak sme na tom podobne......Moja sesternica napisala knizku "Ema a baron v meste". Je tam o mojej starej mame a tak, take chutne pribehy, tiez to rada cita.
heeeej? Noddy ma uz 60 rokov a ja že novačik.
Dakujeme verul, tilly. V sobotu som si odbila jednu oslavu, zajtra pridu dalsi, potom vo stvrtok a v sobotu a koncime.

tilly
4. máj 2009

ja nevládzem, ledva dýcham, teraz sa na mňa toho toľko sype... už nech je koniec mesiaca...

cat
autor
4. máj 2009

tilly, ty by si sa mala šetriť..popripade v klude sa ucit, nie sa este nahanat v robote..

Baby,aka autosedacka je vhodna tak pre 3,5 r. a viac? My mame Recaro od 9 do 36 kg ale planujem ju posunut Simine, no a neviem aku kupim Tomovi, niekto mi tvrdi,ze mu staci uz len podsedak, mne sa to nezda 😖

tilly
4. máj 2009

cat, autosedačka recaro monza, je fakt super, alebo je trošku lacnejšia verzia storchenmuhle teraz si nespomeniem na názov, ale je to to isté, len iné poťahy...

no, mala by som sa učiť, ale mám tu kopeeec roboty... 😝

cat
autor
4. máj 2009

dik tilly,mrkla som tu monzu..ani toto sa mi nezda zle, Recaro start:
http://www.forbaby.sk/autosedacky.php?id=8&prod...
vyzera byt taka aj dost siroka,lebo v tej co mame ked mal krpec zimnu bundu,bol uz natlaceny ako safalatka 😅

ena
4. máj 2009

cat: filip ma concord trimax a stale sa do nej zmesti

tilly
4. máj 2009

http://www.forbaby.sk/autosedacky.php?id=8&prod... túto som myslela...
my máme túto: http://www.forbaby.sk/autosedacky.php?id=8&prod... a je v pohode...

jednu máme tú istú, čo vy, tú mám ja v golfe a v pohode sa v nej domčo vozí... a tú druhú má mm v traktore...

určite nestačí podsedák, čo si... do toho by som dieťa mladšie ako 8 rokov nedala... kamoška nedáva ani 9 ročnému synovi podsedák...

ja mám radšej, keď je pripútaný 5 bodovými pásmi ešte stále, lebo obyč pás z auta si dokáže aj sám odopnúť a čo ja viem, čo ho za jazdy napadne... v mojom aute teda neotvorí ani okno, ani dvere, všade mám detské poistky, ale v traktore 😝 to síce má tiež všetky tie poistky, ale či to funguje...

miriam17
4. máj 2009

ahojte maminy....chcela by som vediet Vas nazor na topanky ale aj sandale s otvorenou spickou....a ci to podla Vas zostihly alebo teda ci sa to hodi k baculkam....pridavam aj link na topanocky....a dakujem

-------------------------------------------------------------------------------------------
xxx ( dlhy link zmazany)

----------------------------------------------------------------------------------------------------

http://www.gofashion.sk/index.php?id=detail&kat...

----------------------------------------------------

http://www.bata.sk/artikel/75872

cat
autor
4. máj 2009

dik tilly, ta vasa sa mi paci tusim este viac 😎

tilly
4. máj 2009

miriam, v tomto ti neporadím, treba ísť do obchodu a poskúšať 😉

cati, tá naša je teraz za 85 € v enikybeniky.sk

cat
autor
4. máj 2009

dik tilly, ja tam ale vidim 116 eur.. no i tak, slusna cena, ved to Recaro travel young sme kupovali za 8.000,- Sk.

tilly
4. máj 2009

hej, ale to je tá modernejšia, nová, tú našu tam neviem nájsť, už asi skončila akcia, lebo tam mali aj maxi cosi v akcii a už tiež nie je

cat
autor
4. máj 2009

aj tak pojdem zajtra do eniky,lebo aj sandale Tomas potrebuje nove a tam vzdy kupim🙂

ena
6. máj 2009

cat: bola si v eniki? Kupili ste sandale? Aj nam bude treba, Filipovi som kupovala sante v zdravotnickych, ale to boli len male cisla.

cat
autor
6. máj 2009

ano eni boli sme a kupili, kokos cislo 28 😀 a vyzera,ze aj Simi bude mat take laby 😀 Vy mate ake cislo?