Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

tilly
11. máj 2009

jaaaj 😀 pekný, zachovalý 😀

cat
autor
11. máj 2009

Tomáš má 38,6 teplotu, drbne ma 😢 😢 😢

mixka
11. máj 2009

srandi, mame sa celkom fajn 🙂 baby robia radost, akurat dnes nas ocko skonstatoval, ze to UZ nie je sranda s nimi vonkum ked je sam 😀 a to ich mal asi 10 minut, co som si ja z kocika vyniesla nakup do bytu 😀

mercy
11. máj 2009

čafte, prišla som vás trošku pozrieť🙂Máme sa celkom ok, Ondrejko rastie, len sa mi ťažko logisticky zvládajú dve deti naraz.Budem ich mať dva mesiace oboch celý deň a neviem 😝

kattum
12. máj 2009

Caute po dlhom case, boli sme na Sumave 10 dni, oddych od relaneho sveta, no som unavena ako kon, bolo krasne, ale dost narocne, 4 dniu som tam bola sama s detmi a 80-rocnou manzelovou babickou. Chalupa bez vody, varenie na peci, takze popri detoch tahat vodu a drevo a prsalo nam 3 dni,... no snad si to v lete vynahradime. Fotky ani moc nemame, takze nedodam.

Trosku som vas precitala, co sa tyka keslenia, ziadne strachy, kazdy ma svoj cas. U nas kreslenie super, ale zato futbal a sport nic moc. Brunko je na kreatovne cinnosti. Uz i s vodovkami maluje.
Autosedacku 15-36kg mame Romer Kid, podla testov vraj najlepsia, no nie sme moc spokojni, stale musime podkladat zadok, Brunkovi sa v nej zle sedi, stazuje sa, neviem, ci je to zvykom na sedacku 0-18, alebo nasa Felicia nie je stavana na autosedacky, alebo je to fakt nevydarena sedacka.

babulka
12. máj 2009

Cat, tu som si precitala, asi si myslela ten "zakon schvalnosti" na FB toto, ze? Vsak nevadi, dojdeme nabuduce, ked bude vsetko OK, neboj.

Kattum, aj nas maly Picasso maluje vodovkami, ale len take machule alebo ked mu vytlacim omalovanky z netu na vykres, tak do toho, ale nie je to ziadna precizna cinnost, skor ho bavi to babranie sa s farbami a vodou. Ale malovat musi kazdy den 😀 Ale naozaj je to tak, kazde dieta je ine, ja som skor myslela na to, ze darmo vie Matik citat a pocitat, a bavia ho vsetky sporty (najnovsie skusa tenis, celkom mu to ide, na zahrade pinka o stenu), ked ta grafomotorika je doooooost podstatna...vsade sa to presadzuje, aj v skolke vidim v starsich triedach ze maju vystavky zamerane vyslovene na grafomotoriku... 😒

Ozaj, tiez mate niektora doma puzzle maniaka? Ja uz neviem, ake mu mam kupit, teda nie take malicke, to by asi nezvladol, ale tie vacsie - cca 3-4 cm uz zlozi aj bez predlohy. Len tychto je strasne malo, uz mame doma vsetkych Thomasov, Postman Pat, uz som videla len Krtka, a potom neviem...

tilly
12. máj 2009

cati, ty sa prosím ťa nikam nechystaj, lebo ti vždy ochorejú deti...
to sú také zákony schválnosti, to mi aj kamoška hovorila, že oni všade chodia ultra last minute, lebo keď sa niekam dlho chystajú, tak im vždy ochorejú krpci...

jeeej, mercy, prázdniny budeš mať divoké, nepríde ti niekto pomôcť?

tilly
12. máj 2009

boli ste niekto na 3D takto skoro?

cat
autor
12. máj 2009

tilly, ja som bola v 15tt, aj v 26tt na 3D, v tom 15tt ti nepovedia nic ine,len to,co na beznom uzv,teda ci je vsetko ok. Babo vyzera v tomto stadiu ako mimozemstanko, pohlavie este neni vidno ani omylom, ale aj tak by som sla znovu,este mam v pamati aka som bola happy ked som Simi videla aj takto...

babulka, dame nahradny termin, dnes uz sice Tomi iba sopli,ale nevezmem si na triko aby Matika niecim nakazil.. 😖 len sa musime dohodnut zo dna na den,lebo mi zas jeden al. druhy daco vyvedu 😠

kattum
12. máj 2009

Baby, co chudnutie? Poslali ste 1.5. udaje do tabulky Verulke? Ci uz sa trapim jedina?

ena
12. máj 2009

tilly; ja som bola pri ooboch na 3d okolo 24 tt.

tilly
12. máj 2009

idem v 16tt, teda presnejšie 15+3 do gynfivu, stojí to 16,60, ale ak pôjdem aj na ten v 24tt, tak mi toto odrátajú... len som tam vytiahla aj starého, tak dúfam, že nebude nadávať 😅

mercy
12. máj 2009

Tilly, ja som bola a bolo to pekné🙂Pozdrav odomňa v gynfive už sa tam chystám. Baby,znovu to zopakujem-ako vy zvládate dve deti naraz? Koľko trvalo, kým ste si zvykli, že keď robíte niečo pre jedno, druhé musí čakať? ja to zatiaľ robím tak,aby Ondrejko spal, keď som s nimi sama,ale s tým dlho nevystačím🙂

tilly
12. máj 2009

juj, zatiaľ ti ondrejko veľa spinká, ale neskôr... malý ide do škôlky po lete?

cati, ty poznáš tú predajňu na alstrovej, že tuzex sa to volá? majú tam tehuveci, tak neviem, či sa mi tam oplatí skočiť...

cat
autor
12. máj 2009

tilly,nepoznam, ja som chodila Bajzovu ale tam bolo draho 😒

tilly
12. máj 2009

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=4627253

ozaj, tu je tá autosedačka 😉

skúsim sa tam ísť pozrieť, vraj tam majú aj detské veci... niekedy keď pôjdem k našim alebo od nich, lebo rača je trošku od ruky 😅

ena
12. máj 2009

tilly, nei som si ista, ale neviem, ci tehu veci nejakej znacky nemaju aj na sustekovej v babymarkete, aspon sa mi zda, ze nieco v mama a ja som o tom zaregistrovala

ena
12. máj 2009

tilly http://babymarket.sk/ oblecko ESPRIT MATERNITY

cat
autor
12. máj 2009

dik tilly za link, my sa este stale rozhodujeme...my nemame ten isofix, nasa je upevnena cez pasy auta a vnutri ma popruhy ci pasy ci ako to mam nazvat. Na tieto ale asi je ten isofix treba..to bude zas palka, na case navstivit ruletu 😀
kattum, udaje sme neposielali, aspon teda ja nie..

geegee
12. máj 2009

sue, citala som, ze sa bojis, ze do Evolvy nevojde maly, tak ja len tolko, ze Matusko ma rovnych 18 kg a sedi tam v pohode 🙂 Zatial 😀

Baby, je normalne, ze 9 mesacny fracek nechce prikrmy? Tak 2x do tyzdna je ochotny zjest mozno 50ml polievky, ale inak nic. Kasu nechce, vyzivu tiez nie. Kusok jablka ked mu dam do ruky, to hryzka, ma 7 zubov, tak ma cim. Ale on tie zuby stale zatina a nedostanem mu do pusy nic, ak nechce. ☹

certica
12. máj 2009

baby, my sme marťanovi kupili britax evolvu...ked najdem link, hodim... a to bola moja srdcovka sedacka. samozrejme sme o nu (o.i.) prisli, jak nam ukradli auto. mala jedinu "chybu", ze nebola na isofix. teraz mame romer-ky pre obidvoch chalanov, tiez nam slohli vikiho isofixovu, to ma tiez skoro drblo! proste nase najlepsie sedacky 😠

geegee, ak ta to ukludni, ani martin mi nechcel prikrmy a do 9,5 mesiaca bol len na mojom cecku o frekvencii cca 18 kojeni za 24 hod. 😅 .

geegee
12. máj 2009

certi, ukludni, dik 🙂 Este mu, resp. sebe, dam par tyzdnov kym ma uplne porazi 😀
Zajtra ideme na gastro, vychadzaju mu nejake cudne vysledky na BKM, tak neviem, ci tam povedat, ze nie je velky jedak, aby z toho nerobil doktor halo...uvidim co to bude zac.

certica
12. máj 2009

tu je ta britax-ka, druha zlava - corsica. inak ju teraz maju ovela lacnejsiu, my sme ju kupovali za 4,600 cz a u nas na sk stala nejakych 7-8 tis. , ako kde 🙄

http://www.caryfuk.cz/product-16934/autosedacka...

cat
autor
12. máj 2009

geegee, keby si vedela,ako sa my trapime s prikrmami, ta mala opica ma zatatu pusu, nasilu do nej vsetko cpem ako do kacice, kazde krmenie konci revom, ovocie vobec nechce, polievku len trochu,drbnut nas ide vsetkych z nej,teda co sa jedla tyka:(

certica
12. máj 2009

tilly, ja som bola s martinom tiez v 16tt v gin-five a predstav si, ze az uplne na zaver, ked uz to chcela dr. zabalit, ze aj tak nezistime pohlavie, ten krpec maly sa ukazal 😀 a celkom jasne, cize sme vedeli uz vtedy, ze bude chalan. no ale co sa tyka samotneho 3D nic moc, mi to pripadalo take total bez zaujmu, maximalna komercia, ale ja som bola happy, ze som ukojila svoju zvedavost

certica
12. máj 2009

zvedavostou myslim to pohlavie, inak by som na 3D ani nesla 😉

aktak
12. máj 2009

geegee mne Adamko do 10 mesiacov nechcel skoro nic, az potom sa rozjedol az to prehanal 😅
Adelka mi papa pekne, nie ukazkovo ale som spokojna, len jej pri tom musim spievat a rozpravat sprostosti a robit grimasy, inak sa aj z 5-bodoveho zapnutia postavi a cumi do okna a ukazuje mi zadok 😠

som netusila ze aj autosedacky sa kradnu 🙄

geegee
13. máj 2009

baby, dik za podporu. Hned sa lahsie dycha, ked citam, ze aj ine deti su take potvorky 😵 😀

tilly
13. máj 2009

čerti, takže je možné, že už uvidíme pipíka? 😀

super, to sa teším 😀

geegee, domčo tiež odmietal akékoľvek príkrmy, netrápila som ho s tým, skrátka keď nechcel, nejedol, potom sa raz za čas doslova "nažral"... teraz v podstate poriadne je len v škôlke, doma to fláka, jedine keď navarím niečo špeci pre neho, napr. palacinky...

cat, na tú sedačku netreba isofix, tillyman nemá v traktore isofix a fungujeme s tou sedačkou... je to len na popruhy z auta, je to klasika 15-36 kg

aktak, čertici ukradli celé auto 😠 ☹

ja by som za to vraždila, včera som sa jedovala na parkovisku, že mi niekto oškrel celý bok auta, potom sme zistili, že to je od kríku 😅 musela som sa trošku uhnúť kamiónu v takej tesnej uličke a bol tam taký strom a šuchla som sa o neho a celý bok mám "pokreslený", tak som tiež na nervy, ale vraj sa to dá zaleštiť a nebude to vidno...

sranda
13. máj 2009

tilly, viem ze mercy bola v 17 tt, a mam ten isty nazor ako certi, je to komercia, len materska zvedavost nepusti a hlavne tento fenomen 3D v 17tt je vyborny v tom, ze uz je vidiet ci je vsetko ako ma byt a tak.
auto??? tssssssss.... to mne niekto u nas na parkovisku cca pred rokom nabural komplet lavy predok, v servise povedali, ze ked to je od avie ked cuvala, potom mi niekto rozbil lavy spätak, a lubosove auto je kolom dokola auto v haji, zo vsetkych stran preliacene dvere, oskreteeee, by si neverila moja!!!!!!!!! Nechcem sidlisko uz ani vidiet, ked sa prestahujeme, pojde do servisu, dovtedy ho tu este obuchaju, esteze mame havarijnu.

cat, prosim ta, nerob si vrasky zo Simi, co nevies ake su deti? Teraz nema chut papat a potom ju chyti obdobie "zravosti" a bude papat doslova na povel. Neboj ona si vypyta co potrebuje.