Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

sylvie
2. sep 2007

sue, neboj to bude dobre, to je bezne.. ako pise ena, magne B6 treba brat.. takze v stredu asi neprides..

babulka, ha ha ha, ze nepocut, tak tomu neverim, ze nie je nic pocut.. a co tie auta, z druhej strany, tie podla nich tiez nie je pocut? 😉 a presne ako pises, aj keby to nebolo nic pocut, tiez by som sa bala maleho pustit von..

mrenka
2. sep 2007

sue neboj 😉

srandi,je to z quelle,je k tomu aj male kresielko,potom taky baldachyn,siet na hracky,zrkadielko atd...

babule tak tento tyzden stretko nebude??

megg
2. sep 2007

tak uz sme domka 😉 Oli vyhladal vsetky svoje hracky, vyhadzal a triedil az doteraz 😀

Sue, drzim palce nech je to len nejake prechodne a bude uz len a len supi 😵

mrenka, ak by nebolo, tak sa meetnime niekde 😉

cat
autor
2. sep 2007

sue, neboj, to bude dobré, aj mňa chcel Dr. od 26tt zavrieť ale napokon nemusel..
Sylvie- my bývame priamo pri železnici a poviem ti, som neskonale rada že ztadeto v dohladnej dobe padáme! To je príšerné ten hluk a potom, Toma by som von samého nepustila asi do puberty 😒 a priamo pod nami sa rozhodli už dvaja susedia ukončiť svoj život na kolajach, tak si vieš predstaviť aké to tu máme veselé 😝 😝 nehovoriac o tom že nám pod vlakom skončil aj kocúrik 😢 😢 naozaj takéto bývanie nikomu neodporúčam..

verulka
2. sep 2007

ahojte kocky,
Oneskorene vsetko naj dominikovi- ja vobec nestiham net, ale uz sa to zlepsi, ked nabehneme na stereotyp.
Eni to je super, ze mas rovnake pohlavie a tak maly vek. rozdiel. No a do tretice to snad bude baba 😀
Sue, neboj, urcite to bude v pohodke, silno drzim palce...
Babulka, drzim pale pri stahovani.
My zajtra odvedieme uz druhe dieta do skoly- stres mam ovela mnesi a ked vidim ako Risko krasne spinka (konecne) s taskou v potely, tak myslim, ze to zvladne.
Krasny tyzden vsetkym 😉

sranda
3. sep 2007

mreni, ďakujem za tip, asi jej ho kúpime na vianoce. Ja som taký blázon, že už teraz zbieram darčeky, mám zopár knižiek pre ňu... nemám rada ten zhon a všetko na poslednú chvíľu.

sylvie, si trafila klinec po hlave koľko bytov je už predaných, že som len oči otvárala. A sme sa smiali na jednom projekte pre RD v jednej lokalite BAIII. tam sú chutné domčeky a prístup k dvom len po schodoch!!! Kočíky a vozíky??? No úplne sú mimo.

dievčatá, ťahá vás vaše dobré dieťa za vlasy pri zaspávaní??? Lebo Petra by mohla ísť na majstrovstvá sveta,najprv íska a potom ťahá, mám úplne oslabené korienky, všade na podlahe sú samé vlasy. Naposledy mi tak padali, keď som kojila. Pre ňu je to uspávací rituál a už neviem ako ju mám od toho odučiť.

sue, neboj to nie je nič kritické, veď si pod dohľadom dr.

sranda
3. sep 2007

cat, no to ti verím, že budeš šťastná ako blcha, keď zbalíš švestky a odídeš odtiaľ. Budete mať pohodičku ako lusk.

cat
autor
3. sep 2007

tak aj ja sa priznám, tiež mám už nakúpených pár vianočných darčekov 😀 😵 pre mňa neni nič horšie ako nervózne davy v decembri 😒

cat
autor
3. sep 2007

Babulka- ešte pijete Sunar? Dokedy plánuješ...?
Snilko, ty si ešte celá? Moja kamoška mala rovnaký termín s tebou a už má dievčatko 🙂 taký 4-kilový buclík 😀

sranda
3. sep 2007

To by aj mňa zaujímalo, dokedy sa má podľa správnosti podávať UM, aj keď viem, že niektoré mamičky v poho dávajú krab. mlieko od 1 roka. My fičíme na hami junior banán.

babulka
3. sep 2007

cat, este davame Sunar banan alebo vanilka, a ani to nechem menit do 2. rokov. Varim z klasika plnotucneho, alebo zo smotany, len to mlieko na pitie este pockam. Kym mu chuti... Dr. Vicianova, ktora je pre mna guru detskej vyzivy 🙂 pred 2. rokom neodporuca klasicek mlieko na pitie, ale zas ani do 3. roku, to je uz zbytocne. Vyvoj traviacej sustavy je ukonceny v 2. rokoch (ano, celych 24. mesiacov), tak naco pokusat (a u nas duplom). Kdesi tu su zakaldy detskej obezity, alergii (ktore sa prejavuju aj o niekolko rokov, nie hned), a inych "civilizacnych" ochoreni (tlak, srdce) - ked matky zacnu po 1. roku zivota stopat do decka hocico, aj ked 12. mesiacov dodrziavali rady.

Fuuu, som sa rozpisala.

sranda
3. sep 2007

babul, ďakujem za výživný výklad 🙂 😉 .

babulka
3. sep 2007

Sranda, nechcela som mentorovat, kazdy nech si robi ako uzna za vhodne. Ja pokracujem s UM do dvoch rokov 🙂

sranda
3. sep 2007

Aaaaale prosííím ťa, aké mentorovanie. Každá rada je dobrá a rada si nechám poradiť od mamičiek so staršími deťmi. Ja som mlieko odmietla v dvoch rokoch, a keď ma družinárka na ZŠ, alebo učiteľka to bola? už neviem... prinútila vypiť mliečnu desiatu, tak som to na ňu komplet vyvrátila, ale Petra vyzerá byť "mlieková" tak uvidíme....

cat
autor
3. sep 2007

dik babulka, aj ja plánujem do 2 rokov a potom sa uvidí, postupne..

snilko7
3. sep 2007

cat ja som ešte stále kinderko 😅 malinkej sa nejak nechce von, a ja by som už tak chcela 😵

ena
3. sep 2007

my sme stale na Nutrilone 3, a tiez aspon do 2 rokov planujem.. aj ked dr. na otazku ze dokedy UM, vravela, ze do 3 rokov.. a na varenie tiez plnotucne.

cat
autor
3. sep 2007

eni, aj moja Dr. hovorí že do 3 rokov ale zas treba mať na mysli že doktori sú riadne podkutí firmami vyrábajúcimi UM 🤐
snilko, veď sa dočkáš 😉 😉 a Paťko čo? Išiel dnes do škôlky, či ešte ho nechceš dať?

snilko7
3. sep 2007

nešiel dnes do škôlky, nezapísali sme ho v marci, tak teraz nič..možno skúsim od januára...ale ako za odmenu sa mi dneska pocikal na dvore 😠

cat
autor
3. sep 2007

snilko 😀 no čo, stane sa...idem asi zobudiť mladého, už 3 hodiny spí ako šípková ruženka.

snilko7
3. sep 2007

no tak ja môjho rozhodne nebudím...ja sa len teším keď dlho spinká, aspoň vtedy nemá zlú náladu 😅 a večer mi aj tak nejde skôr spinkať ako o deviatej

cat
autor
3. sep 2007

ešte počkám ale rozhodne ho nenechám spať celé poobedie, to by som si to večer mohla rovno hodiť 😀 som chcela ísť von ešte kým neprší..

ena
3. sep 2007

Snilko: to nebolo za odmenu, to si mala trest za to, ze si ho do tej skolky nezapisala 🙂

cat: nechaj ho spat 🙂Filip zaspal o 2hej, on by teda mohol tie 3 hodinky, aj dlhsie, ja ho nechaaam 🙂)

megg
3. sep 2007

mamulky, to ste dobre ze 3 hodky spanku cez den 😕 😕 😕 To my pozname max. 45 min a potom uz len vecer o 19.00 hajde spat.

Dnes som sa poucila, ze uz nic co sa tyka babatka nebudem kupovat v malych obchodoch. Boli sme reklamovat Quinny a ta pani predavacka-majitelka-opravarka-uctovnicka v jednom ma fakt dorazila svojou neochotou 😖 😖 😖 Ble ble bleee a eeste raz bleeeee ☹ ☹ ☹

tilly
3. sep 2007

u nás tri hodiny tiež nehrozia, ale ani spánok o siedmej... teraz chodíme o deviatej - pol desiatej, v lete o desiatej - pol jedenástej 😲
v zime to snáď bude lepšie...

megg a aký to bol obchod

ena
3. sep 2007

megg: no, u nas to bolo dnes len 2 hod 15 min.. ale mali sme uz aj rekord cez 4 hodiny.. a v noci ide spat tak medzi 20.00-21.00 a budicek okolo 7mej, plus minus pol hodina..

megg
3. sep 2007

v petrzke Bebeta

megg
3. sep 2007

Ena: vypadol nam z pravej strany srob v tom klbe, ktory drzi pokope tu cast na nozicky a vlastne aj cely sedak z pravej strany. Cize nebolo mozne aby mi tam maly sedel, cele by sa to urvalo. Neuznala to ako reklamaciu, ale iba ako servis. Lebo vypadnute casti nie su predmetom reklamacie. Vraj sme si to mali pravidelne utahovat srobovakom 😒 Ze aj ked nove auto kupis tak si pravidelne dotahujes vsetky mozne sroby.. 😕 😕 skoro som padla na rit, ked toto zahlasila... 🙄

megg
3. sep 2007

baby, proti comu sa ockuje v 15tich mesiacoch?

cat
autor
3. sep 2007

megg : osýpky, rubeola, mumps