Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

sue
27. máj 2009

Zebri, presne tak ako píše Aktak...nie nemyslím si, že žijeme v civilizovanej krajine...a nie je to len kvôli p.Ficovi a p.Tomanovej...ale je to aj o veľmi veľa iných veciach, ktoré sa dejú len na SK 😔

aktak
27. máj 2009

tilly dufam ze osm ta neurazila ci preco si dala tie ksichtiky? 😉 ja len fakt nechapem kde nektori idioti nabrali taku podporu u ludi ze nam vladnu 😖

sranda
27. máj 2009

barunka, a preco prosim ta pekne na imuno, ved pokial si pamätam tak kaslala v skolke, ale po vsetkych vysetreniach jej nic nezistili vsak?

certi, na Kalabriu-Tropea, to je juzne Taliansko.

babulka
27. máj 2009

Krajinu a spolocnost mame taku, aku si zasluzime. A vsetkym mudrlantom, ktori maju pocit, ze nase zdravotnictvo je sto rokov za opicami by som odporucila obratit sa s akymkolvek problemom na anglickych lekarov. Po urcitom ( a nie velmi dlhom) case by tym nasim ruky nohy bozkavali.
Nic sa neda pausalizovat, nikdy. A dovolim si tvrdit, ze nie vsetko, co k nam pride "zo zapadu" je zaroven aj dobrou vecou. A to som dost pro-zapadne orientovana 🙂

tilly
27. máj 2009

aktak, myslela som to na tie známe... že si dovolili dať tvojmu malému čokoládu do ruky, že keď ti mamina nedá... preto tie ksichtíky 😉 😀

barunka
27. máj 2009

srandi, presne kvôli tomu. nám sa to s tou škôlkou ťahá ďalej, ja som už na nervy...

zebrička, no čo ja viem, tak ju kúpila poštová banka, prepustila väčšinu zamestnancov, a odpredávala kmeň 🙂 ďalej neviem. Dostala som odstupné a ďalej som neriešila. 🙂

zebricka
27. máj 2009

K tej krajine.... no mame moznost volit, holt zvitazil kandidat vacsiny, resp. tych, co nesedeli doma a volit isli, lebo mali to pravo a vyuzili ho.... nikdy nemozu byt spokojni vsetci, ale nikto nemoze povedat, ze by nam boli nanuteni akousi neznamou mocou zhora.... zvolili sme si ich....

Barun, hej, zaevidovala som stratu napisov na budovach, atd, ale nevedela som, co sa udialo, o tom predaji som len pocula... som nevedela, ze Postova banka kupuje poistovne... 😲

aktak
27. máj 2009

tilly som myslela ze ti reagovala na tych politikov 😀
babulka ja si napriklad zdravotnictvo nedovolim hodnotit lebo sa na to necitim kvalifikovana, co mi ale naozaj prekaza na kazdom kroku je nasa moralka alebo ako sa to vola, ako dobry priklad sa mi zdaju napriklad policajti - u nas nic moc, ja mam stastie len na tych co sa prevazaju na golfoch a nic naokolo si nevsimaju, ludia im moc nedoveruju a komunikacia nulova - v takej Amerike je polis kamarat, mily, stara sa a vsima si a ludia ho respektuju, proste iny pristup, a podobne je to v sluzbach, zdravotnictve, na uradoch.....

aktak
27. máj 2009

zebricka Fica nemusim ale zvolili ho, nech vladne 😔 ale ako moze clovek s kuskom mozgu volit Slotu? 🙄 ale asi aj toho si zasluzime, aspon je sranda 😀

zebricka
27. máj 2009

Lebo volici nie su len medzi tymi, co maju aspon kusok mozgu.... 😀 😉

zebricka
27. máj 2009

Mna osobne vzdy tak sokuju volby primatorov a inych zastupcov miest, obci, ze podla coho obcania zvolia, koho zvolia, ked ja mam pocit, ze to kazdy musi vidiet, ze ten je taky alebo onaky.... takze nejake velke volby uz nemozu byt prekvapenim....

verulka
27. máj 2009

fuu, baby, nejake ste akcne...podla mna je naj prisposobit sa dietatu, teda nie byt jeho otrokom, ale ani sa divne pozerat na ludi, ktori akceptuju osobnost dietata...ja sama mam deti take aj onake, kocikovem nekocikove, alergikov, nealergikov, spacie v postielke aj u nas...a to je jedna gen.vybava 😉 podla mna je rozhodne scestne si vopred "naplanovat" ake bude dieta a ako sa k nemu budeme spravat..to sa jednoducho neda 😉 kazde moze byt total odlisne...pre mna je velmi doelzita dovera medzi nami, ale nikdy som nebola otrokom deti.
add ockovanie- klieste, chripku, ovcaky nemali , nemaju a ani nebude mat ani jedno z mojich deti. Zlatacku mame vsetci, dostane ju aj ron, kedze nas tatinko ju pred par rokmi prekonal 😝 vsetky povinne davam, i ked napr risko mal kopu ockovani brutalne poodsuvanu, kvoli, chorobam...reakcie mali zatial vsetci a vzdy- teploty, nervy...ale napriek tomu si myslim, ze je to v pohode 😉 aj zuby im lezu tazko- teploty, nrvy...
babuli, ja si teba aj tvoje nazory velmi vazim, i ked s vela nesuhlasim...ale aspon sa da debatovat 😉
jo a delenie matiek 😀 ihriskove nemusim..ale ja nemusim ani ihriska 😀

zebricka
27. máj 2009

Ja to tu musim napisat... ja zase na Kona nemusim pisat preto, lebo vsetko napise Babulka... 😀 😝 😀 ... az tak sa s nou zhodnem, co som zatial postrehla... 😉

sranda
28. máj 2009

babul, aj ja som na nervy nemysli si, uz cakam, kedy bude koniec roka, teraz tam vsetky deticky nejaku sarapatu s ocami - hnisave, zapal spojiviek a podobne diagnozy s ocami suvisiace, tak rozmyslam, ci jej nedam v nedelu vecer domestos do oci, nech ma prevenciu. 😎 .

a je mi hrooozne zle ako mi uz dlho nebolo, ta mlada mamina co rodila na Antolskej a "navzdy odisla" pri porode bola moja ocna dokina.

mixka
1. jún 2009

ahojte 🙂

vsetkym detickam vsetko naj k ich sviatku 😵

kattum
3. jún 2009

Ahojte, kde ste, ved sme sa dostali az na 4.stranu? Co uz dovolenkujete a ci zavarate? My sa mame dobre, pred troma dnami som uspesne dokojila. Brunko je strasne dostipany od komarov, ucitelky v skolke si mysleli, ze su to kiane, dost dlho som ich musela presviedcat, ze nie. Dnes ma potesil, povedal, ze ked bude velky, nechce ziadnu zenu, iba maminku (ale iba ked nekricim).

ena
3. jún 2009

kattum: no zbohom, to budes mat tazke s nevestou, ked bude Bruno na mamicku zatazeny 🙂))))

tilly
3. jún 2009

kattum 😀
no, ja už mám nevestu, domko sa nezaprel, je to najkrajšie dievčatko v škôlke 😀

verulka
3. jún 2009

kattum, co cvhilka z toho vyrastie 🤐 mna uz moji synovia za zenu nechcu..asi len ron 😀
inak kocky, neviem, ci mam robit tabulku, ja stojim na 62kg, ale kedze nechodim od VN cvicit( nemam koho k detom), som furt s nimi sama. tak to povazujem za uspech 😀 i ked 58 to nie je 😔 a asi ani nikdy nebude...prsia mi po zastaveni chudnutia opat "navreli" ale ostatne je v poho 😎 takze moje novorocne predsavzatie splnene 😀

babulka
3. jún 2009

Verul, ja sa uz trapim uplne indi-vindi, aj v inych chudnucich temach, a konecne sa to pohlo - po skoro dvoch mesiacoch 🙂 Zajtra idem na konzultaciu do Komplimentu (kattum, potom napisem, vdaka 😀 ) aj ked vela sanci tomu nedavam, podla toho, co pocuvam.. Ale mam knizku od tej Skybovej, majitelky Komplimentu, tak viac-menej idem podla toho, takze mozno aj preto sa to pohlo, ze moj organizmus ma plne zuby delenej stravy 😀 😀

kattum
3. jún 2009

Verulka, urcite tabulku ano, ja a chcem pochvalit 😀 Poslednych 5 rokov som takuto vahu nemala. Babulka, Komplimentu sancu davaj, nejake sacharidy predsa len povolia, 2x za den sa moze chlieb alebo pecivo, to je dost povzbudzujuce! Drzim palce!

babulka
3. jún 2009

Kati, mam tu knihu od Skybovej, takze princip stravovania bude asi podobny, ako v knihe. Drzim to 10 dni a dnes na veceru som si dala spagety s tuniakom. Proste som nevydrzala. Mne nejde o to, ze sa musim pchat sladkym, take sacharidy nepotrebujem (aj ked obcas ano 🙂) ale potrebujem k zivotu zemiaky, cestoviny, strukoviny, proste som taky typ. Nemusim tie zemiaky jest s masom, to vobec nie, staci salat alebo len tak, upecene v supke a posolene, alebo cestoviny, stacia so zeleninou. Krajec chleba denne je pre mna nic - nepostacuje, citim sa malatna, a mam to aj na papieri, nalacno mavam hypoglykemie, sice nie nic vazne, ale pod normu a stale. Takze uz viem preco sacharidy potrebujem, a naopak maso a masove vyrobky stacia raz za tyzden. Dnes som mala tlak 85/60, tak som si musela bachnut tie spagety, no ani si nevies predstavit, ako mi je lepsie 😀
Vsak zajtra som pripravena im to takto predostriet a hoci vopred sa domnievam, ze nepochodim, za pokus to stoji.

kattum
3. jún 2009

Presne im to takto zajtra povedz, tam chodia rozne zeny, s roznymi i zdravotnymi problemami, i cukrovkarky, takze urcite vymyslia nieco i pre teba a daju ti viac sacharidov. Za schodzku nic nedas, po zajtrajsku sa rozhodnes. Ten tlak mas teda nizky, tak to chapem, ze musis nejak existovat. Drz sa!

babulka
4. jún 2009

Tak som sa vratila z Komplimentu a akurat som sa uistila, ze som mala pravdu. Jednak je to strasne drahe - 16,500 Sk v prepocte 😲 a ziadne splatky - prvykrat 4500 a potom doplatit rovno 12000. Nepovedali mi nic, co by som uz nevedela, o fungovani metablizmu jednotliych zloziek potravy, o cviceni - aerobnej a anaerobnej aktivite, spalovani tukov a cukrov....vsetko som uz vedela. To bola prva cast rozhovoru (monologu) a druha cast - konkretne moje predstavy - no individualny pristup ziadny. Pani bola mila, zlata, ochotna, ale dietu maju nastavenu pre kazdeho rovnaku, teda sacharidy na minimum, max. krajec tmaveho chleba denne, neskor dva. No dovi-dopo. Ked som jej hovorila, ze mam hypoglykemie a na druhej strane som takmer vyhradne rastlinny typ, ze maso mi staci jedenkrat tyzdenne, tak sme skoncili. Proste ziadne zemiaky, cestoviny, ryza, nic. Len maso a salat, salat a maso, maximalne dusena zelenina (aj to len cukina, baklazan, petrzlen 😝 ) a minimum mliecnych vyrobkov, aj to s nizkym obsahom tuku.
je mi jasne, ze ak chce clovek schudnut, tak musi nieco vytrpiet. Viem o tom svoje. Ale na moju otazku - co sa stane potom, ked sa po skonceni programu vratim k prijimaniu sacharidov (zlozenych, samozrejme, nie jednoduchych cukrov), tak vraj to sa neda len tak, lebo naberiem naspat. Tak urcite viem, ze radsej budem chunut pomaly a zadarmo, ako rychlo (a sice urcite efektivne) a za drahy peniaz, s tym, ze si tu dietu vyslovene odtrpim a bude sa mi chciet vracat uz len pri pomysleni na baklazan na vode 😀
Podla mojho nazoru by dieta mala byt o tom, ze respektujem svoje zauzivane chute (teda nebudem sa nutit jest maso 7 x tyzdenne), ale uberiem na ich mnozstve a budem sa tak stravovat stale, a nie narazovo nieco obmedzim a potom ked sa k tomu vratim, budem zase tam, kde som bola 😝

Urcite to nebola strata casu, za pokus to stalo, ale nie vzdy su reci o individualnom pristupe aj skutocnym odrazom toho, co sa realne deje. Skoda.

mixka
4. jún 2009

ja tiez nie som masova a keby som nemala jest cestoviny a ryzu, co vysovene milujem, tak sa budem po svete radsej gulat, ale stastna a spokojna 😀

certica
4. jún 2009

jej kattum, no pochval sa, veru som zvedava 🙂
verul, tebe podla mna staci aj tych 62 😉 , sak su to hlavne svaly 😎

babulka, tak to ja som presne rovnako sacharidovy typ, ako ty. ja maso fakt absolutne nemusim. ale teda netusim, preco sa neda zivoc. bielkovina nahradit rastlinnou alebo vylucit uplne mliecne... 😅

babulka
4. jún 2009

Mixka 😀 ja by som vrazdila hlavne za zemiaky na vsetky sposoby. A kebyze mam jest zemiak uvareny v supke bez soli len raz za mesiac, tak to naozaj radsej budem takato, aka som 😀

Certica, ono z hladiska bielkovin je rastlinna nahrada dost plnohodnotna, ale nie pre obsah cukrov. Teda maso ma "rovnaky" podiel bielkoviny ako dajme tomu sosovica, ale v sosovici je zas vacsi obsha sacharidov. Preto sa to neda nahradit z pohladu ich sposobu redukcie. Len ma este napadlo, preco ak je ten ich program uspesny, sa im tam klientky vracaju opakovane 😀 (to mi bolo povedane, ze su take spokojne, ze sa vracaju na redukciu uz len k nim). Teda asi nic nie je vecne, a vzdy je to len o ludoch. Ja aj keby som si ten program zaplatila, tak by som nevydrzala a klamala by som ich aj samu seba 😀 Ze by som si tie zemiaky alebo spagety aj tak druzgla 😀

babulka
4. jún 2009

A este ma zarazilo - pristup k priprave potravy, teda nevarit, nedusit dlho, take kuracie maso tri minuty - to by som tak videla ako dobru cestu k salmoneloze 😀

certica
4. jún 2009

cize take ovocie u nich 0 bodov...

certica
4. jún 2009

alebo nebodaj grep s citronom raz za 2 tyzdne je ok 😀 ?