Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

tilly
24. aug 2009

ja sa už taaak teším na škôlku, tam to bude super, nebudem musieť každý deň riešiť, čo s ním 😀
ale bojím sa, že ho dajú už do väčšej triedy, chcela by som, aby zostal v menšej...

gaja
24. aug 2009

xixi.. to si vystihla tilly - toto je to pozitívum škôlky.. že to malé perpetum mobile tam plne zamestnajú a vybehajú, že niekedy poobede prídeme domov, vyvalí sa na gauč a povie - že "musím si oddýchnuť" 😀

sranda
24. aug 2009

gaji, tak to naša malá o oddychu nechce ani počuť, hneď ako ju vyberiem si pyta dalsi program, a pritom tie ucitelky su parexcellance, nedaju im vydychnut, zamestnavaju ich nad mieru......
cat, prosim ta nemaj boja, uvidiš ze Tomi bude pašák jak budeš rozmyslat, tak budes rozmyslat aj tak to nedomyslis, vooobec sa tym nezapodievaj, vsetci si mysleli ze petra prereve 3 mesiace a po 1 tyzdni kňučkania bola cela happy.

a na skolku teraz cez prazdniny vobec nezabudla, kazdy den mi o nej baaasni, ako pojde hore schodami do triedy lienok......... uz vie presne ze v sept. zasa do skolky, ma uz prichystane ciste pyzamo aj nahradne oblecko....

gaja
24. aug 2009

sranda - mno ved hovorím, že len niekedy.. a nenapísala som,ž e ten oddych trvá 5 minút a ideme na druhé kolo...
Ale tiež tam rád chodí... I ked už doniesol odtiaľ zopár výrazov.. že do P..E 😠

sranda
24. aug 2009

jasan, tie "vyrazy" poznam, aj niektore slova, len čumim odkial to ma. Ale apropo škôlke je pre dieťa dobra vec, bez debaty tam patri každé dieťa. Kolko ich je v triede?

gaja
24. aug 2009

neviem.. približne 20?
hm, veď už z jaslí prišiel s hláškou "do riti" - a to sú tam deti do troch rokov.. takže čo iné lepšie sa môže v škôlke naučiť. Ale vie, že to nemá používať.. 😝

sweetienka
25. aug 2009

barunka, linzbotova je naozaj super škôlka, tá naj v biskupiciach
tiež som zvedavá ako to bude v škôlke, Dianka sa teší, ale ešte nevie, čo ju čaká 😉 hlavne sa ja desím ranného vstávania, lebo ona keď je nevyspatá.... veď uvidíme 😉
a tie vulgarizmy tomu sa asi nedá vyhnúť 😠 ale je to sila počuť 3 ročné dieťa ako nevie povedať vetu bez nejakého škaredého slova
liska, máš IP, poslala som Ti link s fotkami zo svadby 😉

gaja
25. aug 2009

aj ja si prosím fotečky 😉

cat
autor
25. aug 2009

dakujem gaji, to Silvinka je taká skvelá fotografka.. 🙂
sandri,megg, ozaj sa teším,že si oddýchnem a dúfam,ze sa Tomi dobre adaptuje, problém bude,že on od 2,5r. vobec cez deň vobec nespáva, som zvedavá ako si s ním poradia 😀
Inak, v požiadavkách bolo,že prezuvky /sandále,papuče/ majú byť s bielou podrážkou, papuče Tom odmieta nosiť a sandálky na jeho nohu s bielou podrážkou proste neexistujú.
Ďalej netuším, ako ho budem ráno budiť, on spí aj do 9h a v školke má byť do 8h. No..bude to kopec srandy.. 😔

sweetienka
25. aug 2009

cat, ja jej dám sandálky s hnedou podrážkou, lebo Dianka musí mať ortopedické vložky v topánkach a keď ich má v klasických papučkách, tak sa jej noha vyzúva
a to budenie u nás bude tiež veselé 😉

gaja
25. aug 2009

cat - Danko cez obed nespávava zhruba od 1 a pol roka.. v jasličkách vraj prvé dni hádzal po ostatných detičkách podušku a podobne.. ale časom sa naučí ticho ležkať.. vieš - davová psychoza..
neboj - viac ich tam takých bude.
Hm, sa im nechce lino umývať? sa boja, že porobí šmuhy? a čo ked proste iné nezoženieš? povieš- že má vysokú klenbu a iné papučky nevyrábajú..
možno im ide o to, že niektorí rodičia deťom kúpia také tie čínan papučky s čiernymi podrážkami a tie púšťajú farbu na podlahy jak besné.. tak ked ukážeš, že sandálky nešpinia zem, tak hádam im to vadiť nebude...

a vstávať si zvykne - bude to zo začiatku asi tvrdé, ale potom už mu to ani nepríde..
s tým sme my našťastie problém nemali.. on dlhšie ako do pol siedmej aj tak nikdy nespával.. niekedy bol hore už o pol šiestej. Priemer je že vstáva o šiestej.. aj cez víkend..
Výhoda nespavých detí - že nemajú problém so vstávaním.. 😀 A vieš - možno tým, že bude skôr vstávať, tak bude skôr unavený a bude spinkávať aj cez obed...

gaja
25. aug 2009

ozaj cat - ako sa má boska?

cat
autor
25. aug 2009

asi im ukážem,že tie sandálky žiadne šmuhy nerobia, no snad nebude chodit bosý 😠
Boska-strácame kontakt..druhé bábo zatial nechcú, ona už dlhšie pracuje..dlho sme sa nevideli..

gaja
25. aug 2009

a akú majú sandálky podražku? hnedú alebo čiernu?

cat
autor
25. aug 2009

hnedú..a boli dobre drahé ale to ja proste nemám na výber, som rada,že vobec nejaké zoženiem na jeho tučnú nohu s vysokým nartom 😒

gaja
25. aug 2009

veď hovorím, že keď má dieťatko vysoký priehlavok - to nejde len tak kúpiť papučky..
my máme nohy v pohode a ja som napr. nemohla v okolí zohnať zrovna naše číslo.. všetko vyluxované.. boli len dievčenské...

barunka
25. aug 2009

gaji, tak my sme boli včera v piešťanoch,ale dievčenské papučky sme nenašli 🙂

tilly
25. aug 2009

my nosíme ako papučky sandálky, domčovi sa strašne potia nohy... a sandálky sme mali buď ortopedické z maďarska, alebo som teraz zohnala elefanteny za polovicu...

ani som teraz do škôlky nič nekupovala, len jedno pyžamko z bess.sk s menom na hrudi, druhé bude mať z minulého roka, dve stačia, minulý rok bolo treba viac pyžamiek, lebo sa mi zvykol pocikať, ale to bol asi prechladnutý, lebo akonáhle som mu dala deku pod plachtu do postieľky, pocikávanie prestalo...
tepláčiky som zohnala vo veľkosklade také, že 2ks boli za 3 eurá, no nekúp to 😀 sú tenučké a nie sú čínske, ale sú o dve čísla väčšie, ale aj tak to budem riešiť tenučkými letnými nohavicami, škôlky prekurujú a v zime, keď majú decká ešte aj pančuchy... to som mu dávala kraťasky na pančušky...

inak uteráčik a také veci sme ani nepotrebovali, všetko bolo erárne...

prvý deň prinesieme učiteľkám nejaké tie sladkosti a aj dôležitým osobám ako kuchárkam by bolo dobré niečo priniesť 😉

sranda
25. aug 2009

cat, neboj sa, ak budu ucitelky v pohode, lebo su aj take ze salamparky, tak ked si lažká, sadne si k nemu zo začiatku a chyti mu ručičku, alebo ho pohladka, nech aspon tak zavire ocka a oddychne si....vela deti co doma cez vikendy nespi, v skolke zalomia ako drevo. A to co su za napady prosim ta, ze skolka si diktuje aku obuv treba nosit, ved sme v 21. storoci, ja odpadnem, by som sa na nich vyflagla. Dobre robiš, hneda podražka a hotovka.
barun, Petra ma tiez vysoky nart a kupujem jej v eniki-beniki maju celokozene slov-obuv Bardejov, alebo potom v protetike.
gaji, len 20? tak to ich bude ako hadov ☹ .

ena
25. aug 2009

u nas tiez Filip uz nechce spavat poobede, raz maximalne 2 krat za tyzden sa podari, ze zaspi, ale inak len chvilu lezi a potom sa hra .. ale dnes vynimocne spia obaja.. a to ani zmordovani nejako neboli, akurat doobeda na ihrisku.

ale slubuje, ze v skolke bude : spinkat, sam papat, upratovat hracky..... no, uvidime 🙂)

tilly
25. aug 2009

cat, neboj, spinkať v škôlke bude, aj tí najväčší nespavci v škôlke spia, domčo tiež... oni ich tak unavia dopoludnia, že sú radi, že si môžu ľahnúť...

našich je v triede 24 a to zo spodnej triedy odišlo len 10 detí, čiže dosť málo mohli zobrať, čiže zobrali určite viac, čiže ich bude určite viac ako tých 24 čo minulý rok... ale keďže decká sú často choré, tak ich 24 nebolo naraz v škôlke ešte ani raz...

ešte týždeň a jeden deeeň 😀 hurááá

letím domov, na dne padlaaa 😀

gaja
25. aug 2009

barunka, asi záleží na veľkosti 😀
v našej veľkosti boli všetky červené a ružové 😀

megg
25. aug 2009

Ja akurat rozmyslam, ze co s drobcom a papuckami. Najlepsie by boli sandalky, kvoli poteniu noziciek ale ked take nejake lahucke, no pojdem nieco popozerat do obchodikov.
Takze nieco donesiete uckam na prvy den? 🙂 Ja som nad tym premyslala, ale pre istotu nieco zobereme.
a beriem si na ten den volno, nech mam klud - aj tak bude v ba asi dopravny kolaps rano 😖

Inak my este spavame poobede, praveze aj tri hodky. Tak uvidim co v skolke.

megg
25. aug 2009

Cat, Tilly, ten kosik na babo co mate, ten sa Vam aj nejak hupe?

barunka
25. aug 2009

gaji, no my hľadáme 28 - 29, podľa značky. Lenže simi má labu ako slon ale chudulinkú. Ona je taký slížik 🙂

gaja
25. aug 2009

jáj, my sme zháňali 27 😀

gaja
25. aug 2009

inak fakt má dosť väľké čísla - na dievča

barunka
25. aug 2009

gaja, niekedy rozhodne pochybujem, že je dievča 😀 😀 😀 😀

cat
autor
25. aug 2009

megg, moj koš už má tilly-nehúpe sa, on je na koliečkach, neslúži ako hojdačka 😉 inak v Kike ho majú stále, volá sa tuším Jola.

verulka
25. aug 2009

jaj baby, skolku my docasne vynechavame 😀
inak ron ma nohu 23, sandalky este 22, ale uz je to tak ltt 😀 a to ma 16mes 😅