Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

barunka
25. sep 2007

ahojky. cat, práve som s ňou dovolala, dnes ich nakoniec púšťajú domov, len Kike museli ešte brať krv a kontrolovať hladinu bilirubínu, lebo mala žltačku. Ale vraj je ešte v norme, takže sa idú slniť domov.
inak vraj je kika protivné a nenažrané decko 🙂 snilko si už aj poplakala a skonštatovala, že som mala pravdu, že baby sú väčšie mršky ako chlapci. Dokonca aj jej presvedčenie, že dudlík jej nedá je už preč, Kika už dudlíkuje, lebo inak nonstop plače. Ale peknučká je aj tak.

cat
autor
25. sep 2007

jezis ze protivne a nenazrane 😀 to snad nie. to sa urcite zmeni, ved prve dni su vselijake..tesim na fotos 😉

verulka
25. sep 2007

barun, no drzime place 😉 ale podla mna je dudlik fajn pomocnik 😉

kattum
25. sep 2007

Drzim palceky Sue a malickemu v brusku! Verim, ze vsetko bude fajn, v nemocnoci im pomozu.

My sme sa prave vratili z morfologickeho ultrazvuku a doktorka potvrdila, to co sa jej zdalo v 13.tt, takze cakame zase chlapceka. Inak je vsetko v poriadku. Vsetko bolo nadherne vidiet.

ena
25. sep 2007

kattum: tak ani ty nemusis dokupovat ruzove vecicky 🙂

kattum
25. sep 2007

no veru Ena, usetrime, skautsky oddiel zalozime, uz nam navzdy ostava zit medzi grganim a prdenim a trenkami a zarastenymi hrudami...

ena
25. sep 2007

🙂 kattum, sak tretie moze byt este baba 🙂

barunka
25. sep 2007

no snilkovci sú už doma, chudinka je na nervy, kika stále plačká a keď zaspí, tak paťko začne vrieskať a ona sa prebudí a takto dokola. Už si aj poplakala, stokrát som jej povedala, že stačí cinknúť a dobehnem jej na pomoc a jedného jej ešte v pohode vyvenčím, len troch krpcov by som už asi nezvládla, keďže ruky mám len dve...
verulka, aj ja tvrdím, že niet nad dudlík. Ja keby som ho nemala, keď bola Simi malinká, asi skončím na psychiatrii.

cat
autor
25. sep 2007

kattum 😀 😀 to si pekne napisala. Ale dvaja bratia skoro po sebe, ved to je fajn, budu super dvojka 😎 (aj ja scem.. 😢 )

barunka
25. sep 2007

no a kattum, gratulujem k chlapčekovi. Ja by som naopak prijala chlapčeka, zdajú sa mi milší ako dievčatká 😀 😀 😀 😀 😀

cat
autor
25. sep 2007

barunka a co simi? mna dnes tomi tak vytacal ze uz bol pomaly zbaleny do decaku, nastastie dosiel oco domov a narobil s nim poriadky 😀 😀

kattum
25. sep 2007

Cat, tipujem Ta na to, ze do Vianoc si tehotna, no lepsie by bolo pockat do marca, aby si mala zase zimne dieta, je to vyhoda mat obe v rovnakom rocnom obdobi.
Chuda Snilko, nech ti da Patka na dva dni alebo k rodicom, neda sa? Verim, ze ma toho moc. Ja uz mam naplanovane, ze Brunko pojde po porode na tyzden k nasim.

cat
autor
25. sep 2007

Kati, nebudem, mam nejake problemy, caka ma behanie po doktoroch 😒 tak tu len tisko zavidim, v dobrom samozrejme 😉

barunka
25. sep 2007

cat, Simi je posledný týždeň taká náladová, že by som ju už najradšej niekedy nakopala doriti. V jednej chvíli sa rehoce a túli sa ku mne a sekundu nato sa bez príčiny tresne o zem, piští a zjape na mňa že ju niečo bolí. Potom sa postaví, ide niečo vyviesť, vráti sa s tým, že "bode, bode" (ako bože bože) a ideme odznova...
snilkov chlap má od zajtra dovču, takže budú dvaja na dve deti. som zvedavá ako to zvládnu.... Paťko sa už ale od maminky nepohne asi ani na krok, stráži si ju...

certica
25. sep 2007

barunka, pozdravuj snilka, bude to asi tie prve 2-3 mesiace perne, ale potom sa to bude lepsit a urcite to zvladnu 😉 ozaj, patka do tej skolky zatial nejde dat?

cat
autor
25. sep 2007

barun, my mame problemy so vznetlivostou a zlostou ked neni mlademu po voli. Dnes si otrepal hlavu o kachlicky, uplne surovo, som bola hotova.. lebo mi doniesol ovladacky od TV a DVD co v preklade znamena ze chce pozerat Susedov (zavislak). lenze nedovolim mu cumiet na TV ..tak hned je zle.. 😖 Susedov ma povolenych len raz denne 😀 rozpravky ho nezaujimaju, len ti susedia, uz mi z toho nacisto sibe 😀

barunka
25. sep 2007

certi, snilko už drichme, akurát som na icq načapala jej manžela 🙂 tu u nás je to s tou škôlkou komplikované, dokonca som nedávno počula, že prijímajú jedine od septembra a prihlášky na september sa dávajú v marci. ak nestihneš, či majú plno smola...
snilko by ho aj dala, ale niekto jej vravel, že to nie je takto dobré, lebo by si mohol myslieť, že ho odstrkuje a preto ho dáva do škôlky. Mne sa to tiež zdá trošku logické, deti majú zaujímavé zmýšľanie a ľahko by sa mohlo stať, že by ho to napadlo...

certica
25. sep 2007

ja planujem vikiho davat len na doobedie, ved uvidime, aka bude realita. ide mi hlavne o to, aby bol v kolektive, mal trosku zmenu, vyhral sa a zaroven bol aj so mnou doma. len som zvedava, ako to bude v praxi s chorobami a pod.

verulka
25. sep 2007

Barun, nech sa Mata neboji, ono vsetci 4 si musia na novu situaciu zvyknut, je to zaberak pre vsetkych...Patko pochopi, ze mama je aj pre neho aj pre babo 😉 Stou skolkou je to tak, ze nie je dobre ho tesne okolo porodu tam dat, ale napr mesiac pred alebo potom, ked si zvykne. Este je jedna skvela "rada": nech upozorni vsetky navstevy, ze pri prichode sa musia upriamit najprv na Patka a on nech im potom (po chvilke, co bude stredobod pozornosti)ukaze segru a vsetko okolo toh...Aby mal pocit dolezitosti a pod...u nas to fakt super zabralo.
Kattum, gratulujem k chalanovi 🙂
Cat, nech si rychlo fit, a mozes zacat priberat 😉
Ja som ako mensi balon, uz sa ma ludia pytaju, ci nie som nahodou tehu 😀

certica
26. sep 2007

verulka, to s tymi navstevami je fakt dobra rada 😎 . mne to inac vychadza tak, ze krpec by mal nastupit do skolky asi 2,5 mesiaca pred porodom. tak uvidime...

misulka101
26. sep 2007

certi dobre ranko 😎

certica
26. sep 2007

caau misi, a ty co nespis? dite ti uz strasi? 😀

misulka101
26. sep 2007

nie vsetci spia ako zarezani,ja odchadzam do mnichova pomoct segre sa jej syn narodil a nema jej tam kto pomoct idem na desat dni bez malych uz teraz mi je hrozne smutnoooooo ☹ ☹ ☹

certica
26. sep 2007

jeeejda, tak stastnu cestu a segre gratulujeme 😎

misulka101
26. sep 2007

dikes 😉 😎 idem este pozehlit 😝 😀

verulka
26. sep 2007

certica, ty co tu strasis o pol 5 😕 trenujes nocne vstavanie 😀 iank ako sa dari? Tych 2,5mesiaca je podla mna dost casu, Viktor je uz velky a v skolke sa mu bude pacit 😉

barunka
26. sep 2007

cat, tak tú "vznetlivosť" dôverne poznám. Aj my to máme doma a ešte v kombinácii s nenormálnou tvrdohlavosťou, zaťatosťou a veľmi veľmi veľkou trpezlivosťou (ktorou mimochodom ja neprekypujem) takže to tu niekedy vyzerá ako na bojisku. Ale zatiaľ vyhrávam ja, lebo Simi je v podstate veľmi dobré dieťatko, len niekedy jej preskočí a to potom stojí zato. Ale aspoň s tým nočným spánkom sa to u nás viac menej zlepšuje...
Tomi miluje susedov?? fíha, to by si rozumel s mojím manželom, ten to môže čumieť od rána do večera. Simi sa nám namotala na oggyho a švábov, tak teraz zháňam, či to niekto nemá aj na dvd. Inak telku nečumí, nezaujíma ju to, skôr sa hrajká s tatinkovou PS 🙂
Verulka, s tými návštevami je to perfektné, Paťko je hrdý, hneď každému ukazuje svoju malú sestričku, vychvaľuje sa. Len som zvedavá dokedy mu to vydrží 😀 😀 moja mama bola včera z kiki hotová, keď boli po snilka. Na chvíľku ju s ňou nechali osamote a malá princeznička spustila cirkus ako hrom. Tak jej musela dohovoriť, aby na ňu nekričala, že ona je jej babka a bolo 😀 😀 😀
certi, nemôžeš spávať?? Bože o štvrtej ráno... Katastrofa.

Ale idem, decko zasa odmieta spať, ak bude zasa fičať nonstop ako včera, rovno si to hodím...

cat
autor
26. sep 2007

cafte, ja som prave dosla z pohrebu, Tomi bol s mamou a vraj bol cely cas dobry 😀
barunka, no musime sa velmi ovladat, ine nam ani neostava ak ich nechceme mlatit ako zito 😀 Tom je taky ze ho treba nechat vyzurit, triky na odputavanie pozornosti nezaberaju. a inak sa nam posunul predobednajsi spanok na poobedny takze potom vecer strasi dlhsie 😖

barunka
26. sep 2007

cat, no u nás je to tak, že ak decko nezaspí do pol dvanástej, tak už chrápať nebude. Na to, aby som ju dala spať neskôr nemám výdrž a ani nervy, lebo bez tak straší hore minimálne do deviatej, čo sa jej spať nechce.
ja sa musím priznať, ešte som Simonke nedala ani po ruke ani po riti, ja som trafená, mňa keď už privedie do šialenstva svojimi výčinami, tak namiesto toho, aby som jej vynadala či vysvetlila, že sa to nesmie sa rozplačem...
Inak aj Simi treba nechať vyzúriť, kým vrieska, nemá zmysel jej čokoľvek vysvetľovať, radšej odídem, nechám ju chvíľku tak a ona príde sama za mnou.
Kedy chodí Tomi spinkať večer? ešte stále spí celú noc?

cat
autor
26. sep 2007

tak ja som mu po riti veru dala a nie raz 🤐
No spat chodi teraz okolo 20h, o hodku neskor ako bol zvyknuty..spi do 5h a potom sa vypyta k nam do postele kde este do 7h potiahne. vcera sme mali pekne tvrdy spanok, boli u nas zlodeji. si predstav tu nekonecnu drzost, vyliezli nam na barak a odmontovali medene ryny. rano potom clovek nevedel ci sa uz smiat ci plakat,lebo to neni 1 raz 😠