Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

tilly
16. okt 2007

ja myslím, že na reality.sk to nie je, skús sa popozerať, kuknem ja

sranda
16. okt 2007

barun, o.k. hodinky prestanem hľadať, ale nevieš si predstaviť, aká som nervózna keď niekam idem a nemám ich na ruke ☹ ☹ 😒 . A Petra minulý týždeň v pondelok aj v utorok nespala vôbec cez deň, tak som si bola na stopero istá že o 18:30 odpadne po kúpaní od únavy a houbyléry žúrovala do ôsmej. No a pikoška minule zaspala až o 23.30 zobudila sa o 01:00, potom na chvíľu spánok a zasa sa zobudila o 02:00, po hodinke zaspala do 06:30 a o 07:00 ráno zalomila do 13:00 a potom zasa spala od 16:00 do 18:30. No na porazenie a vždy keď bola hore tak kvílila od bolesti zubov, naraz sa jej prerezali 3 stoličky.

megg, na studánke bolo kuriózne... Petra hrala basketbal asi s cca 7 postihnutými deťmi, boli z ústavu na vychádzke, niektorí aj s Down. syndrómom a na moje prekvapenie boli veľmi rozkošní. naháňali sa s loptou a tak... Inak celý pobyt by presedela na hojdačke, ale to jej nedovolím, by ju to prinajmenšom uspalo a nech sa radšej vybehá... 🙂

a ešte doplním jedálniček, máme podobný ako babulka tuším, tiež sa ide zadrhnúť za zemiakovým pyré a dávam jej tam aj bylinky aj petržl. vňať. Na obed zje polievku aj druhé. Inak minule zjedla takú haldu jedla na obed, že to sem ani nepíšem, lebo by ste si mysleli že pestujem golema, ale stalo sa to aj tak len raz.Banán milovala, ale už vyše troch mesiacov ho nechce ani vidieť a miluje paradajky, melón a najviac mäsko. Obed musí byť šťavnatý, ináč to vypľúva, zbožňuje omáčky aj špenát. Mäsko by jedla non-stop, ale to jej samozrejme nedávam, veď by bola prebielkovinovaná. Pred denným spaním po desiate vypije 180 hami banánové a večer pred spaním takisto. Toť vsjo z nášho okienka výživy.

zuz11
16. okt 2007

babule, potrebujem radu od vas skusenych 😀 stale vlastne kojim a stale mam starch ze ma hanka malo mlieka 🤐 mlieko ma na ranajky, olovrant a druhu veceru (to ma iba mlieko) a v noci po novom iba raz kojim kasu ako prvu veceru varim sama doma od zakladu ale bola by som asi chora si mlieko na to odstiekat, proste to ani moc nejde a tak rozmyslam nad umelym do kasi, citala som tu u vas ze davate to francuzke poradite mi ci mozem zcat uz teraz s nim? 🤐

ena
16. okt 2007

Megg: tak v poradni u nas sa chodi tak, ze este pred tym ako ides k dr. , sestricka ta zavola dnu, ze tlak, vaha, moc, aby to mala pripravene a potom ides rovno k dr.. tak vtedy bud nechame otvorene dvere, alebo berem ku sestricke aj kocik s filipom, ale napr. dnes si nasiel medzi tymi babami v cakarni kamosku - on si furt vyberie niekoho, kto ma v ruke mobil, alebo celenku vo vlasoch, velke nausnice a tak 🙂) alebo kto ho bude dvihat k oknu, aby videl von a pod 🙂)
No a ked idem potom uz k dr. tak pri malom babysittuje sestricka 🙂 Oni su uz kamosi 🙂 ale pre istotu ho predtym pozapinam do golfacov, aby jej to tam nezdemoloval 🙂

ena
16. okt 2007

Megg: a na kocikovanie, no ratam s tym, ze zozenieme buggy board, v teme o quinny pridala verus jeden dobry link a je tam buggy board, co pasuje na dost vela kocikov a sedi aj na quinny aj na chicco golface.. tak to by som chcela.. lebo keby bol filip odkazany len na svoje nohy, tak to by sme mohli chodit len okolo domu asi.. lebo on dokaze prejst toho vela, lenze popri tom je milion zastavok a take, ze ja doprava, on dolava, ved to asi poznas ;)
A na toto zas ja nemam nervy, ze budem pol hodinu preslapovat na mieste a volat ho ze pod, ideme ...🙂 Hlavne ked mam na plane medzi tym aj nakup alebo nieco vybavit..

babulka
17. okt 2007

Zuz, ak hanka prospieva, je spokojna, tak je mliecka akurat. Matik ked mal 10 mesiacov, tak mal mliecko na ranajky, na veceru a v noci. Inac mal uz len prikrmy. Takze asi by si nemala zacinat zbytocne s UM, ak to Hanke staci. Skus sa poradit s doktorkou. Alebo nech sa pridaju maminky, co kojili (kattum, tilly....).
Inac je dost mozne, ze jej Um ani nebude chutit 😖 , Sweetienka by ti vedela porozpravat 🙂

sweetienka
17. okt 2007

jeeej, ahojte, ktoze ma tu spomina 😵 😉
k UM nemam slov, ja sa snazim uz par mesiacov aby dianka vypila aspon trosku, ale maximum bolo 60ml, vzdy sa len napije a pokrci nostekom, ako keby som jej davala nieco strasne nechutne, uz sme skusali aj klasicke, aj ochutene, no len s malym uspechom ☹ no ale nevzdavam sa
zuz, ja som UM do jedla nepridavala a asi to bola chyba, ked teraz nechce UM pit, urcite Ti poradia maminy s lepsimi skusenostami
babulka, aj ja snivam o domceku 🙂 a to som si vzdy myslela, ze ja mestske dieta budem zit len a len v meste 😀 tak drzim palceky, nech Vam to vyjde
no a kedy uz dame to stretko? miesto uz mame, aj cas (cca 15:30, nie?) len treba datum 😵
porazi ma, mala si sama dokaze prepinat telku a teraz si par dni fici na bebe tv, len to nedokaze pozerat sama, musim jej to komentovat 🙂 majte sa zatial

verulka
17. okt 2007

ahojte babulky, tak po 100rokoch sa ozyvam. Mali sme sa vselijako (grcava viroza) a vela roboty. Vcera sme boli na utz(ja a Risko 😎 ).Videli sme nase nadherne babo ako si krasne spinak v brusku. Vsetko je ok a poobede zavesim fotocku, ktoru urobil risko svojim staruckym fotakom- ale je fakt super.
Strava je momentalne u mna strasne zaujimava- nejem sladke,ale tlacim maso v akejkolvek podobe 😅 . S krpcami nemam problem dolhodobo zjedia vsetko, co im predlozim 😀

tilly
17. okt 2007

no, UM ti kojené dieťa len tak ľahko nevypije, to bude problém, ale to sa ti len zdá, že máš málo mliečka, lebo už sa tak prsia nenalievajú, určite ho má hanka dosť 😉

megg
17. okt 2007

Ena, a nebojis sa ze sa ti quinny prevali? predsa len je tam len jedno koliesko vpredu 😒 No viem si predstavit, ze ho nejak odviest musis, ty clovece to je normalne problem, ze ako to vyriesit. 😲

Zuz, ja by som asi to UM uz skusila. Nech si trosku zvykne. Lebo Oli bol cisto kojeny a este stale je a o UM ani pocut. A cim je starsi, tym to bude horsie. Takze osobne by som to uz s Um skusila.

barunka
17. okt 2007

sandri, mne simi opäť nespala celú noc a ani teraz nechce. Stále si len vymýšľa, že ju čosi bolí, alebo ju naozaj niečo bolí. Z ničoho nič si hocikde sadne na zem a začne hučať a hučať a keď sa spýtam, čo sa deje, tak po mne len zapiští, že ju bolí a hotovo. Včera mala večer aj teplotu, ale ktovie, či z toho, že namiesto spania vystrájala v postieľke do jedenástej, alebo to malo nejaký vážnejší dôvod...

inak s tými hodinkami je to sranda, ja som naopak zasa nervozna, keď ich na ruke mám?? A mimochodom, neskúšala si pozrieť kôš? U nás sa už pár mesiacov všetko hádže do koša, takže pri vynášaní sa sype veľmi veľmi pomaly, aby sme videli, čo všetko padá do kontajnera 🙂

ena
17. okt 2007

megg: no hadam bude stabilny ten kocik.. ine riesenie okrem kupy noveho napr. surodeneckeho PHIL AND TEADS alebo nieco ako ma Silvinka, zatial nevidim. Ale to sa mi zdaju uz zbytocne peniaze.. kedze ku quinny mame aj vanicku, aj vajicko.. takze by mi to bolo luto predavat.

zuz11
17. okt 2007

no ja chcem UM len do kase ktoru sama varim z ryzovych vlociek, lebo odsavat nemienim 🤐 a uz by som olovrant zamenila za nieco ine ako MM 😀

certica
17. okt 2007

zuz, treba vyskusat, ci bude chutit alebo nie

liska
17. okt 2007

eni, ja som tu videla babu s Quinny a s boardom, vyzeralo to uplne stabilne a asi teda aj bolo, ked na tom stal asi 3 rocny chalan 🙂 pytala som sa jej, tak ze tu ten board dostat uplne bezne, netusim sice za kolko, ale keby si nenasla ine riesenie, mozem sa ist spytat a nieco poriesime, nasi sem pridu na Vianoce 😉

zuz, podla mna tiez skus UM, moj krpec ho sice na pitie vobec nemusi (este kojim), ale kase s UM miluje, tak aspon to...

barunka, to ti fakt Simi nespi cele noci alebo sa "len" casto budi? staci ti este cokolada na energiu? 😲

nera
17. okt 2007

Ahojte, vidím, že Zuzka tu nastolila tému UM...ja mám s tým tiež problém, ja dávam malej len mliečne kašičky, ale mamičiek(ktoré dlhšie kojili) by som sa chcela spýtať, že či Vám detičky pili niečo iné okrem MM, moja totiž nič iné nechce, žiaden čaj, o UM nechce ani počuť, už sme skoro všetky skúšali....ja sa len obávam či jej to MM stačí, či nebude mať málo tekutín v sebe.

mrenka
17. okt 2007

sweetie,stale dianka nechce?mne to UM lili tiez nechcela,som to skusala asi mesiac a nic,potom som prestala a skusila som sojove mlieko a si predstav,to jej zachutilo,ale robila som to take redsie,takze som potom hned prestala kojit,lebo ja uz som ju aj tak len vecer...no a potom sa cela vyhadzala..takze odvtedy sme so sojovym skoncili,skusila som znova sunar a ZRAZU jej chutil...ked uz ine nebolo,tak vypila aj take a uz s tym vobec nema problem,podla mna,kym budes kojit,tak ti UM chciet nebude..

liska
17. okt 2007

nera, asi podla toho, kolko este kojis, ale podla mna rocnemu uz MM nestaci...moj pije cistu vodu, odhadom pol litra za den + polievka + nieco je v ovoci, ziadne caje ani stavy...skusaj mu davat roznymi sposobmi, ja som zo zaciatku lyzickou, sosakom, flasou aj normalnym poharom, to ho bavilo najviac 🙂 aj teraz mam asi 5 roznych flias takych so sosakom a obmienam, hocikedy sa stane, ze vodu z jednej nechce, ale ked mu ponuknem inu, tak tu istu vodu pije ako duha 😀

tilly
17. okt 2007

eni, aj v rakúsku zoženieš ten board hocikde, aj na ebay 😉

babulka
17. okt 2007

barunka, to s tymi smetami dokonale poznam. My mame teraz kos na dverach v spodnej skrinke v kuchynskej linke, sa mu to paci, ze ked otvori dvierka, je tam kos, tak tam hadze vsetko. Ja potom "recyklujem" lyzicky, separujem nepouzite plienky, auticka, konzervy a pod. minule som vyprala anglicaka. som sa cudovala, co to v tej pracke tak bucha, ked sa pralo a...........kuki, kuk, anglicak, modry cisto vyprany vonavucky, makkucky.

nera
17. okt 2007

my papáme MM aj kedykoľvek cez deň...ale samozrejme, že jej už dávam polievočku, kompótik, teda niečo z ovocia...ale čaje, UM nechce a ak tak len málo...v tom je problém

tilly
17. okt 2007

babulka, pozerala si ten link?

babulka
17. okt 2007

Tilly, pozerala, dakujem. Uz som ho videla aj predtym, len ta cena bez DPH - s DPH to tak trosku predrazuje. Ale stale je to v norme. Zavolam tam a pojdeme sa pozriet, len my to chceme na hypoteku, v banke sme uz boli, daju nam bez problemov.

Nera, tak asi Dianke stacia tekutiny z mliecka, ked ho ma viackrat za den. vsak to by si videla, keby bola dehydratovana, neboj.

barunka
17. okt 2007

liska, Simi v podstate odkedy sme ju presťahovali zvlášť do izby prespí celú noc, niekedy sa raz či dvakrát zobudí, lebo je smädná, ale to sme vyriešili tak, že má vodu v hrnčeku na postieľke. Ale sú dni, kedy jej proste preskočí a nespí vôbec. Väčšinou to trvá týždeň, kedy je to s ňou na nevydržanie a potom to prejde a opäť krásne spinká 😀 😀 a čokoláda ešte stačí, a ak náhodou nie, tak vypijem manželovi kávu a je to 🙂

babulka, no super, vidím, že nie som sama, ktorá sa postupne mení na smetiarsku spoločnosť 😀 😀 Mne Simi minule vyhodila mobil, ešte dobre, že mi vtedy zrovna volal manžel, inak by som sa s ním asi mohla rozlúčiť... A vyprať sme už tiež vyprali všeličo, práčka je tiež úžasná vec, kam sa dajú skrývať poklady. Simi zbožňuje "kradnúť" čokoládky, len tak pre radosť a často ich skrýva do práčky, takže veľakrát sa stane, že šaty vyberám špinavšie, ako som vkladala 😀 😀

kattum
17. okt 2007

zuz, myslim, ze mala Hanka ma mlieka dost. Ja som v 10 mesiacoch kojila uz len rano a vecer, vynimocne v noci a doktor povedal, ze to uplne staci a este ked papa nejaky mliecny vyrobok (kasa, jogurt, syr...) tak je to bohate dost. Prechod na umele mlieko neporadim, lebo nas zrut jedneho krasneho vecera v 14.mesiacoch proste nedostal didinku, ale flasu so Sunarom (premium complex) od ocka, aby ma necitil a vypil ju na jeden sup. Ja som dva dni spala v inej miestnosti a odvtedy sunarujeme v pohode.

mrenka
17. okt 2007

babule,super akcia,ak za zaregistrujete na stranke http://www.kniznyweb.sk/jnp/cz/citatelia/home/i...
date tam,ze chcete byt clenom mediaklubu - pri registracii,tak potom sa vym vyhodi ikonka ze 75%zlavy,maju tam asi 250knih v super cenach,plus nejake pre deti,rozne doplnky,svietniky,magnetky krtko a pod....ja som si objednala 8knih za 1000Sk!

cat
autor
17. okt 2007

Andrei, diky za tip na tie knizky 😉 v beznych obchodoch su knihy nenormalne drahe, na tu nasu "vysoku" matersku.
Ja som dnes v ramci depky kupila taku strigu na metle ze si spravim halloweensku vyzdobu doma, no a Tomi dosiel nato ze je tam gombik a striga na neho robi bububu. Tak teraz nechce spat len sa smeje na strige ☹

Snilko, nejak ta tu nevidim, ako mate, co Kika a Patko?

kattum
17. okt 2007

baby, preve sa u nas deje to, co neznasam u susedov. Je po 20, u nas sa pilia stare vodovodne trubky, tak si viete predstavit ten hluk, zastavili sme vodu v celom dome, vsetych susedov som ale nestihla obehat, tak ak sa niekto sprchuje, smola... no proste rekonstrukcia sa nam vymkla z ruk, vznikla mala havarijna situacia a musi sa riesit o takmto case... cakam, kto nam pride nadavat. Ja toto neznasam, hluk po 19 a nakonie je to u nas. Asi pojdem o tyzden s cokoladami a panakmi po susedoch na ospravedlnenie...

certica
17. okt 2007

kattum, stane sa. teba to aspon narozdiel od vacsiny inych susedov mrzi, niekto sa tym vobec netrapi 😉
ked sa inak neda, tak sa neda.. 😀

cat
autor
17. okt 2007

ale Kati..ved stane sa, pokial nerobite hluk pravidelne 😀 .. my sme raz na cely vecer vyhodili pol ulice z prudu vtedy ked nas zajac prehryzol. el. kabel, no a tiez susedia prezili 😀