Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

megg
18. okt 2007

Tilly podla toho asi co hladas. My sme tam vcelku vzdy nieco zaujimave nasli. Teraz budeme hladat trebars vanu nejaku pohodlnuuuuu sceeeeeem 😀

mercy
18. okt 2007

Ahojteee,je tu niekto?🙂

ena
18. okt 2007

megg: no, tak asi si na svoje velmi nepridete, najviac tam bolo sedaciek a to asi tak vsetko, kuchyna v pocte 1 ks...
ja som si najprv myslela, ze asi som zabudla prejst nejaky pavilon 🙂

megg
19. okt 2007

Ahoj Mercy 🙂

Ena, tak to si ma nepotesila. Potom je asi fakt lepsia Nitra na jar.

geegee
19. okt 2007

megg, ja mam 3 CD a jedno vianocne ak chces, mozem napalit a poslat, ak nechces original 😅

babulka
19. okt 2007

Baby, vo "vzduchu" je daka hnusna crevna viroza, ma to kopec deti, tak si davajte pozor. matika vcera toez pekne prehnalo, ale nemal krce ani teplotu a poobede uz bolo OK, ale dnes sme pre istotu doma. V jaslickach tiez par deti to malo, ale nastastie to nebolo zo stravy, len proste nejaka viroza. Tak som zakupila probiotika a ideme na nasu pravidelnu probioticku kuru 😀

megg
19. okt 2007

gee, uz ho mam doma. Vcera som si ho kupila v knihkupectvee 😨 Ale dakujem ti moc za ochotu 😵 Uz na nom ficime 😉 Ja sa tesim na vianoceeeee 😀

Babulka, len to nieee...crevna viroza je humus 😖

babulka
19. okt 2007

Megg, ono to trva len dva dni, max. tri, takze nie je to nic take, ako salmonela a ine podobne bakterialne hnusoby, ale aj tak.....Ziadna sranda. Mne staci, ze maleho prehnalo vcera tri razy, uz ma vystipany zadocek. Ale od vcera obeda este nekakal, tak snad to uz nepride zas.

zuz11
19. okt 2007

jeeej aj ja chcem vianocne pesnicky 😀
inak babule mozem UM vyvarat, teda zarobit a varit v nom ryzove vlocky? lebo v navode je iba ze sa voda prevari ale zaraba sa to iba zo 40 stupnovou vodou 😔 a ja to potrebujem praveze varit s ryzou 🤐

tilly
19. okt 2007

babulka, aj my sme to mali, trvalo to dva dni a potom to prešlo (po čokoládke, ktorou ho babina natlačila 😖 )

geegee
19. okt 2007

u nas ma Canaky a Podhradska velky uspech. Maly nan tancuje odkedy vie stat a kym sedel tak sa aspon kyval do rytmu 🙂

Moje dieta vie na klavesnici stlacit enter, delete, pismenko A a medzerovnik na povel 😀

barunka
19. okt 2007

zuz ja som robila tak, že som všetko varila len vo vode a UM som dosypala krátko pred dovarením. Niektoré mlieka sa zvyknú zgrcávať 😅

mrenka
20. okt 2007

no baby,tak my mame podozrenie na kiahne 😲 ☹ ☹ lilianka ma take pluzgieriky - zacalo jej to v plienkovej casti - na ritke a susulke,a dnes rano som jej nasla na brusku a na chrbatiku 2pluzgieriky a jeden pod krkom,tak sme sli na pohotovost,tam bol nejaky "doktor nahoda" nesympatak jak svina,povedal,ze on nevie co to je,ze to nevyzera na kiahne,ze to treba sledovat,lebo on NEVIE(no uzas) a ze jej to ide od genitalii,tak pozeral na mna jak na nejaku spinduru,ako keby som ju neumyvala a byvali sme v chlieve alebo co,fuj,taka som znechutena,taku diagnozu - NEVIEM,som si mohla urcit aj sama doma debil 😠 😠 😠
dal mi len ten tekuty puder,ze jej to mam netierat,tak som zvedava,v pondelok pojdem k nasmu dr...

mamusi,asi ta streda tym padom pada ☹ ☹

barunka
20. okt 2007

mrenka, tak toto sme preskákali aj my. Ja ti dám radu, nedávaj tekutý púder. Tie vyrážky sa potom ešte aj zhoršia. Radšej ju často sprchuj, ak ju to bude svrbieť, tak jej daj fenistil kvapky, alebo urob hypermangánový roztok a trošku ju s tým popolievaj. Nechty potom síce trošku zmenia farbu, ale uľaví sa jej...
My sme boli u troch lekárov s podozrením na kiahne, z toho jedna povedala, že kiahne na 100%, druhá, že to na 100% kiahne nie sú a tretia, že ona nevie čo to je.

babulka
20. okt 2007

Mrenka, to poznam, takych doktorov, co skoncili medicinu za trest. Bohuzial, taki zvyknu mavat pohotovosti, asi tiez za trest 😖
S tym tekutym pudrom sa priklonim k Barunke, aj ked osobne sme to este nemali, ale pocula som, ze tekuty puder nerobi dobrotu. Ten hypermangan je dobry, aj lieh na vysusenie vyrazok, ale to asi az po konzultacii s Dr.
U nas to nakoniec zrekme crvna chripka nebola a ked, tak len taka jednodnova, lebo tri krat ho prehnalo a dost. Vtedy Matik cely den jedol soletky a pil caj a bol najspokojnejsi na svete, ze sa moze napchavat soletkami 😀

barunka
20. okt 2007

jeeeej baby a ešte som sa vám zabudla pochváliť, včera sme boli opäť na kontrole s tými Simonkinými obličkami a doktorka hovorila, že na 90% jej zmizla dilatácia aj obličiek, aj ureteru. Že to vyzerá na to, že je to bez poškodení... 😀 😀 😀

babulka
20. okt 2007

Barunka, tak to je super sprava 😀 Mozte byt uz kludni.
Ja sa teraz pochvalim tiez, teda mozno ani nie je cim 😵 ale Matik bez problemov rozozna pismena od cislic. Ked mu ukazem v novinach text, vacsim pismom, tak vie, ktore je cislo a ktore je pismeno. Najnovsia mania je vyhladavat vsade cisla 😀 Eden, dvaaa, tvaaa (jeden, dva, tri) 😀

barunka
20. okt 2007

babulka, tak to je Matik šikovný 🙂 chválim, vidno, ako sa mu veľmi venuješ... 😀 😀

babulka
20. okt 2007

barunka 😀 😵 Ono u neho sa ani inac neda, keby som ho nechala len tak, tak je z neho divoch z praveku. 😵

barunka
20. okt 2007

babulka, tak to poznám, toho divocha. Ja mám vo včerajšej správe písané, že vzhľadom na zlú spoluprácu s dieťaťom ešte jedna kontrola 😀 😀 Simi stačí zbadať lekára a už jačí ako o život. Ešte dobre že tá lekárka je fajn ženská 😀 😀

a ako sa páči Matikovi v jasličkách? Ešte stále sa tam teší??

babulka
20. okt 2007

U nas sa nikdy s lekarom nespolupracuje, takze si z toho nic nerob. Vzdy ho musime vselicim zabavat. Aj teraz sme boli na ockovani proti chripke a pneumokokom a robil tam cirkus. Ale zas kym sme sa bavili s doktorkou, co a ako, tak im stihol pootvarat registracky s kartami pacientov. Zvedavec.
V jasliach sa mu paci, chodi tam rad, on je rad, aj ja som rada, tak snad bude vsetko OK. V pohode chodi spinkat, spi aj dve - tri hodiny, napapa sa, vraj vobec nie je vzdorovity, co sa mi ani nechce verit, lebo doma si vsetko presadzuje krikom a jacanim. Asi kolektiv robi svoje.
Inac najnovsie sa mu nechce chodit. On nikdy nevydrzal sediet v kociku, vzdy, ked sme chodili na prechadzky, tak Tomasko a Brunko sedeli pekne v kociku, a Matus behal po vlastynch a teraz - len v kociku alebo na rukach. Velicenstvo 😖

tilly
20. okt 2007

babulka, asi je mu zima, tak je mu lepšie v kočíku zababušenému...
to je super, že sa mu tak páči v jasličkách, ja ešte neviem, kam toho svojho šupnem, lebo na ôsmu, ani na deviatu sa do BA nedostanem, tak neviem, či mi ho zoberú tak neskoro... a to prevážanie a vozenie ma moc nebaví, najradšej by som ho dala niekam do šamorína, ale keď tu nič normálne nie je...

babulka
20. okt 2007

Tilly, on nema v kociku ziadnu deku, ani nic podobne, tak neviem, sedi tam tak, ako je obleceny. Len sa mu nechce byt na nozkach.
Aj ja som zvazovala, co s malym, ked som si nevedela predstavit to dochdzanie, ale je to v pohode. matik vstava o siestej, ja trochu skor, o pol siedmej padame z domu, aby som ho zaviezla do jasliciek a stihla dojst na pol 8 do roboty. Da sa to. Tu ani nie su jasle, a skolky su beznadejne preplnene. Aj tak bude chodit do skloky v petrzalke, hned vedla jasiel, tak nech si zvykne.

tilly
20. okt 2007

jasne, no, ja si neviem predstaviť vstávanie o šiestej, domčo spáva tak do deviatej 😅 ale to sa posunie, budem ho budiť o siedmej, ale ide o to, že do BA sa dostanem za 15-20 minút, ale potom tie zápchy po BA, lebo jediná škôlka, čo sa mi páči je na račku a to mi trvá cesta od baumaxu v biskupiciach na račko ráno o pol deviatej 40 min!!! otras, des bes...
teraz chodím z domu tak 9.30 a za 25 min. som v robote, do tej desiatej som aj zaparkovaná (čo pri mojej robote nie je také ľahké...)

verulka
20. okt 2007

babulka, ta viroza je fakt desna. My sme ju mali min. tyzden. Nastastie len jednonovka, ale strasne neprijemna- grcacky, hnacky. Mne uz dllllho nebolo tak otrasne. Normalne som plakala zo zufalstva a od bolesti (klby, krce v brusku + strach o babatko). Nech sa vam vsetkym vyhne...my sme si ju uzili vsetci ☹
tilly, ono s tym vozenim na neskorsiu hodinu sa bezne da dohodnut. Iked v skookach to nemaju radi, lebo maju naplanovane rozne cinnosti, ktore potom dieta zmeska. ale to sa tyka hlavne vacsich deti. Drzim palce

tilly
20. okt 2007

no, veď to, že mu vlastne nabúram denný program a mne ide teda hlavne o to, aby mal konečne pravidelnosť, ale nechce sa mi ho ani voziť, tak uvažujem nad opatrovateľkou, ale tá mi zas nerieši sociálne vzťahy a kolektív a vzdelávanie...

kattum
20. okt 2007

Verulka, hlavne , ze uz mate po tom. Urcite si schudla, co si zatial v tehu pribrala. My sme nastastie zdravi, to by bolo, aby pri tej nasej sialenej rekonstrukcii este nieco vypuklo. Dnes som tu "na stavbe" sama, o maleho s a stara svokra. Zlata dusa, i ked mu vcera vraj chutil chlieb s mastou, co si namazala ona, no ale par hryzov mu asi neuskodi...
Ja dostavam zrave nalady, i ked som zatial pribrala len 4 kg, myslim, ze to v najblizsich dnoch statocne dozeniem.

ena
20. okt 2007

kattum: ja som podla udajov v tehu knizke a podla vahy u dr. tiez pribrala nejake cca 4 kila.. co sa mi nezda velmi 🙂

tilly: no my teraz mame desny rezim dna.. cez den sa mu nechce velmi spat.. ale dnes napriklad krpec vstaval o POL 10TEJ..

kattum
20. okt 2007

no Ena, to je teda malo na to ze si v 31tt. Deti nam davaju zabrat. No o poobednom spani mi ani nehovorte, ani nas mlady posledne dni nechce (aj preto, ze sme u svokry a to nie je jeho postielka) Ale potom okolo 16 je taky unaveny, ze ledva klipka ocami.

tilly
20. okt 2007

eni, nooo, to je dobrý výkon... môj vstával o deviatej a teraz už chrápe dve hodiny, dýcha tu studený horský vzduch, to asi pre to... ale dúfam, že nebude dlho spať, chcem sa s ním ísť poprechádzať...