Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

babulka
25. okt 2007

Silvinka, no teda, hned som to musela tu otvorit, ked som videla, kto pisal posledny prispevok 😀 Ako sa mate? Ako deturence? Ake je to s dvomi drobcami, ale uz asi dobre, ze? Lukasko je uz velky.

Sweetie, neboj, aj my mame jeden kocik od narodenia, Jane Powertrack, a nedam nan dopustit. Velke nafukovacie kolesa, lahucka konstrukcia, vela miesta pre babo aj v sportovej verzii. Keby ze mam kupit znovu kocik, tak len Jane a trojkolku s nafukovackami. Mame aj tie golface, ale to tie male kolecka umelinove, to je desne. Ako na kamion, je ich tam osem 🙂 A kazde ide inym smerom. Ale zas do autobusu je dobry, nepotrebujem, aby mi ho niekto zdvihal.
Ja som asi stara konzerva (teda stara som urcite), ale mne tie nove dizajny nejdu nejak do oka. Minule som videla u nas jednu babu s takym UFO kocikom, to len taka elipsa, kolecka mali priemer asi 4 cm, na tom natiahnuta latka a dva popruhy - a vraj kocik. Chuda dieta, ako v Bajkonure na cvicisku. som sa bala, kedy z toho vypadne, alebo sa tie vetche kolecka rozsypu 😀

silvinka
25. okt 2007

jooj babule ste ma potesili ze si ma este pamatate 🙂

babulka no mame sa v celku dobre aj ked vzdy moze byt este lepsie. Lukasko je najuzasnejsi chlapcek na svete /ako si povie kazda mamina o tom svojom/ s veve su ako jing a jang 🙂 alebo ohen a voda proste uplne protiklady. Veve je v obdobi prvej puberty, nic nesce, vsetko sama, zasadne na vsetko odpoveda nie, uz ma nelubi a pod. 🙂 jaaj a aby som nezabudla lokoma je hlavne na hracky ale pohoda zatial to riesim diplomaticky a potom nech si to luky riesi sam, zacina sa obdobie chodenia , uz sa vsade postavi a skusa prve kroky takze dlho nebude trvat a bude samostanou jednotkou aj on a potom si konecne vylozim nohy a nech sa unavuju navzajom 🙂 aj ked take jednoduche to asi nebude 🙂

silvinka
25. okt 2007

no a uz musim letiet zasa 🙂 mozno sa este vecer zastavim popozerat co a ako 🙂

pindula
25. okt 2007

ziza, silvinka....dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem 🙂 ...z babatka sa teskame nenormalne, takze dufam, ze nam radost nic nepokazi 🙂

ena
25. okt 2007

silvinka: a nejake nove fotecky deticiek nebudu ?🙂
Inak, este ze si sem aspon zakukla, uz som sa zacinala bat, ze pri 2 detoch sa fakt nebude stihat kocik a netovanie 🙂

ena
25. okt 2007

kattum: a co bude z tej miestnosti, kde ste priecku vyburali?
A paci sa mivase okno 🙂

kattum
25. okt 2007

to bude velka detska izba, tam bola len tak mini miestnost (vraj kedysi pre sluzky) a my sme tam mali sklad. Postupne budem pridavat ako malujeme a pokladame koberec...

kattum
25. okt 2007

Ena, co si to tam dodala za foto, ked bol Filip malicky? vyuzila si tu zavinovacku do autosedacky v zime?

sweetienka
25. okt 2007

kattum dakujem, aj mne sa zdalo, ze maskace kludne moze mat aj dievca, cez vikend si po nej pojdem 🙂 dufam, ze este budu
babulka, ja som si myslela, ze nie som in, ked este nemam iny kocik 😀 😀 😀 ale zartujem, je z coho vyberat tak preco nie, ale ja som fakt spokojna s tym nasim
silvinkaaaa ahoooj, mohli by ste skocit niekedy vo stvrtok do cukrarne 😉
pindulka, neboj nic 😉 inac ked sa Tvoje babo narodi Dianka bude oslavovat akurat dva rocky 😵 a to uz je tu zachvilku

sweetienka
25. okt 2007

jaj baby, este som sa chcela opytat na ockovanie proti pneumokokom, uz ste davali drobcov zaockovat? viem, ze pred casom ste to tu spominali...ja by som chcela dat teraz niekedy

babulka
25. okt 2007

Sweetie, my sme davali pred tyzdnom, povedala na Dr., ze uz staci len jedenkrat Prevenarom. Inak Dianka asi pojde na dvakrat, ak ju chces dat uz teraz, ak by si pockala do takeho februara, tak uz by stacilo len raz. Inac je este jedna vakcina, ta stoji len nejakych 400 kaciek, ale ta je vylucne od 2. rokov a nie je taka ucinna ako Prevenar (ten stoji 3000, teda skoro, za jednu vakcinu). Ale ja tie prachy nelutujem, a dala som aj chripku a dam aj zltacku A, ked uz sme v tom koelktive.

Tak kedy dame to stretko, ked tu bude Kattum?

mrenka
25. okt 2007

no baby,dnes som bola na modnej prehliadke,znama otvarala svad.salon,licila som modelky a este som mala aj 4 saty na sebe,sranda,ale fofry riadne to boli 😀

ena
25. okt 2007

babulka: takze ten prevenar je za 3000 a staci jedno ockovanie?
A to druhe za 400 to bude to pneumo23 asi, ze?
My sme mali recept na pneumo23, ale filip bol chvilu na to soplavy, tak sme nikam nakoniec nesli..
tak uvidim ako to nakoniec poriesime, nam jasle/skolka zatial nehrozia a ani chory nejako extra nebyva, klop klop, sem tam sopliky..
Ja by som chcela tiez radsej ockovanie proti zltacke A..
Babulka: a co ti vravel/a dr. kolko minimalne musi byt casove rozpatie medzi ockovaniami?

verulka
26. okt 2007

my chripku nedavame a ni nedame, podla mojich roznych lekarov 😉 zltacka A sa neockuje v kombinovanej vakcine 😕 ja som myslela, ze uz ano. Rozhodne to je vyborne ockovanie. So zltackou sme si uzili otrasne stresy 😝

babulka
26. okt 2007

Eni, cim blizsie k dvom rokom, staci uz len jedno ockovanie Prevenarom. ked ma dieta len napr. rok a pol, tak dostane dve davky, ked ma este menej, tak az tri, aby to bolo ucinne. Ten Pneumo23 (za tych 400) sa moze striktne az po dovrseni 24 mesiacov, teda aspon mne tak bolo povedane. A vraj ani nie je tak ucinny.
Mne hovorila nasa Dr., ze kym nebyva chory a kym nie je v kolektive,tak ockovat netreba, teda ani chripku. Ale prvy kontakt s kolektivom byva napor, a hlavne v tomto obdobi, tak nam odporucila aj chripku a zltacku A (veruli, nie je to v povinnom kombi ockovani 😖 ). Ja sa tiez nedavam ockovat, ani nik z rodiny, Matik az teraz, aj to len kvoli kolektivu, tiez inac nebol chory. Inac, Eni, mozno by si mohla dat, kvoli druhemu drobcovi, pride na svet tak akurat v najvacsich zimach, tak aby nahodou Filip nieco domov nepriniesol...ja neviem.
To rozpatie - myslis medzi zltackovymi vakcinami? Lebo to sa ockuje na dvakrat, s odstupom pol roka a chrani dozivotne. Ked sme dali chripku a Prevenar (naraz doobidvoch ramienok), o mesiac preockovanie proti chripke a v decembri mozme dat zltacku. Takze asi tak mesacne odstupy. Ale chripka a pneumo sa moze naraz, len do ineho miesta.

verulka
26. okt 2007

teda, tak to budem riesit co najskor, tu zltacku 😖 moj drahy ju dostal a ja som trpla 52dni (inkubacna doba) aby sme to nedostali. Nastasie ockovanie zabralo...I ked sme to mali mat preplatene, ale to by trvalo aj 3tyzdne,kym by sa v poitovni rozhybali a mne islo o kazdy den...aspon druhu davku sme neplatili...
chudak matik, ma teraz ockovacie obdobie 😀 ale zase potom budete mat pokoj 😉

megg
26. okt 2007

Mamulik, a ako bolo na prehliadkeee? Budes mat aj fotos? posli pliiiis 😉

My sme dnesnu noc prezili bez mliecka, no to bol boj 😒

verulka
26. okt 2007

babulky, nevesta ma od vcera malu Misku 😵 gratulujeeme 😵 😵

sweetienka
26. okt 2007

neveste gratulujeme 😵 😵 😵 nech su obe zdravucke
megg, jednu fotku ma mrenka aj v albume 🙂 mrenka, kocka, pristalo Ti to a ani som nevedela, ze si taka sikulka a vies aj inych pekne nalicit 😵
babuli, dakujem za tolko infosiek, ja uvazujem, ze dam zaockovat cim skor, som citala co vsetko mozu tie pneumokoky sposobit, no nie je to sranda...
megg, ako ste to zvladli bez mliecka? my sme od leta asi mesiac vydrzali v noci nepit mliecko, ale potom bola dianka chora, malo pila, jedla, tak som to porusila a kojila ju aj v noci ☹
ale napriklad cumlik uz nepouzivame viac ako mesiac 🙂

megg
26. okt 2007

sweet a uz papate iba UM? ci este stale kojis? Ja neviem ako to vydrzim, ved on mi nic nechce jest a iba place ☹ ☹ ☹

sweetienka
26. okt 2007

megg, dianka sa rozhodla, ze ziadne UM nechce, stale jej nukam ale da si len glg a potom sa zatvari, ze aky s.it jej to davam, takze tiez mi ine neostava, len kojit (a tiez uz nevladzem)
ja by som Ti rada poradila, lebo dianka robi to iste, ze nechce jest, len place a mam pocit, ze cim je vacsia, tym viac rozumie a vie, ze aj tak dosiahne to, co chce ☹ ☹ ☹ ale zaujimave je, ze napr. ked je tu moja mama, tak si za cely den ani nespomenie, ze by chcela MM, sice ani UM nevypije, ale pekne papa, pije cajik, vodicku a nic jej nechyba

kuki
26. okt 2007

Jeeej pindula 😀 gratulujem k tehotenstvu 😀
Pamatam si ta z mojasvadba + ked sme sa fotili na cervenom kameni v svadobny den , si tam bola 😵
K tomu snu ... ja som si myslela ze budem mat dievcatko. Bola som o tom presvedcena az do chvile, ked sa mi 3x snivalo o chlapcovi ... a mam chalana 😵

Maminky, prosim Vas poradte mi. Maly mava koliky. Je plne kojeny, dostava len feniklovy cajik Hipp. Uz neviem co mam jest a co nie ☹ co robit ked ho to chyti ☹

verulka
26. okt 2007

kuki, ono pri tom sa moc pomoct neda... 😔 ono to za chvilku prejde. My sme masirovali brusko, davali teplo, ja som pila fenikl. caj, drzala prisnu dietu, ale efekt to velky nemalo. Preslo to v 4roch mesiacoch 😖

kuki
26. okt 2007

☹ je to hrozne, ked tam narieka a neviem mu pomoct

cat
autor
26. okt 2007

mrenka, vyzeras kraasne v tych satach 🙂
sweetienka, megg, nam zacali zrazu problemy s UM. Tri dni nevypil ani kvapku. Skusala som vsetky typy flasiek co mam doma, aj pohariky, nic len zuril a odmietal. Potom si ukradol flasku Mattoni active, pollitrovku z kuchyne a ked som videla ze sa mu paci, naliala som Sunar do nej a odvtedy pije len z nej! Takze u nas bol problem vo flaske, nie v mlieku, mozno aj vasim detutencom sa prave flaska nepaci, ktovie 😲

sweetienka
26. okt 2007

mrenka, aka si stihlucka...a v tych ruzovych satickach si ako princezna 🙂
cat, vidis, my z takej flasky pijeme vodicku a to mi nenapadlo dat tam sunar, ja som vyskusala vsetky klasicke flasky, aj hrncek, ale dnes to skusim 🙂 snad to zaberie aspon na dva hlty

megg
26. okt 2007

Sweetie, presne tak sa tvari aj Oli. A to iste, ked je u mojej mamy, tak po MM ani nepachne. Tiez vsetko papa a mliecko mu vobec nechyba, ale ked sme sami...tak des Ked mu dam toto mliecko len tak ochutnat lyzickou,tak by si aj dal mozno glg, ale ako vidi ten sosacik tak ani pocut o UM. Tiez som skusala aj normalnu flasu s cumlom, ale to tiez vobec. Ja uz zacinam byt zufala, keby bolo vsetko ok, tak kojim asi aj dalej, lenze ja uz mam tak dohryzenu bradavku, ze mam na nej chrasty a nesmierne to boli ☹ Preto som sa rozhodla s tym skoncit definitivne. Doktorka mi poradila, ze ak chcem aby to bolo ucinne a malo to naozaj vyznam tak definitivne a naraz vyradit MM. pretoze krpec nerozumie preco by mu dam moje mliecko cez den a v noci nie.Upozornila ma, ze ak by som kojila aj s takou zlou bradavkou, tak si koledujem o zapal a neviem co este. Takze asi je fakt najvyssi cas skoncit. I ked je to hroza s nim vydrzat. Mne je uz do placu
😢

megg
26. okt 2007

mrenka, fakt ti to sekne mojko v tych satockach a aj ako vizazistke 😉 Super relax si mala od malej nie? 🙂

barunka
26. okt 2007

kuki, ja ti poradím to isté čo snilkovi a teraz si nevie vynachváliť. Vysaď feniklový čajík. Niektorým deťom nerobí dobre na bruško. Snilkovi Kristínka tiež plakala od bolesti každý večer a odkedy jej nedáva čajík, len vodu je po probléme. Alebo sa mýlim, snilko??? 😀 😀