Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

expertka8
12. nov 2007

...emjee..je smutne...ze len na zaklade mojix "strajkov" si niekto uvedomi..ze "nieco sa deje"...

...na ineternet prixadzam v ramci svojho volneho casu...kedy sa prvotnym cielom stava relax...empaticka vymena nazorov...a v neposlednom rade zistenie..ze som si oblubila ludi..ktoryx asi nikdy v zivote nestretnem......ale zakazdym..ked si s kavou sadam za klavesnicu..tesim sa nix 😵

...a prave preto je mi luto...ze momentalne som v stadiu..kedy na miesto stavu radosti...nastupuje sklamanie...smutok...a zistenie...ze som sa asi mala dat v ramci toho volneho casu na "vysivanie" 🙄 😅

...este raz a teraz v skutku ...dovi..dopo....priatelia 😔

mixka
12. nov 2007

ex, vystizne a presne, ako vzdy !!!

barunka
12. nov 2007

ozaj baby, ja len tak mimo témy, ktorá z vás sa vyzná dobre v zákonníku práce????
Potrebujem trošku poradiť, chcem vedieť či môže dať zamestnanec okamžitú výpoveď ak mal výplatný termín 10-teho v mesiaci a zamestnávateľ mu poslal len časť mzdy, ktorú má uvedenú v prac. zmluve a zbytok mu dodnes nedoplatil...
neviete niekto???

emjee
12. nov 2007

sue vdaka 😔 naozaj neviem, cim som si to zasluzila
mrzi ma to o to viac, ze sa pozname osobne a ze som sa ti zverila s vecami, ktore sa na forum nepisu

babulka
12. nov 2007

Barun, ako je mozne, ze nevyplatil cast mzdy? Myslis okamzite zrusenie prac. pomeru, s tym, ze uz nenastupi do prace. Aby to malo styl?
Kuknem, zistim, napisem.

Ked si uvedomim, ze ja TU vediem zadarmo "pravnu poradnu"....... 😀 cez IP aj na fore, sprosta som, ze? Nenapravitelny idealista (alebo debil).

mixka
12. nov 2007

emjee, podla mna to sue nemyslela priamo na tvoju osobu, ale na zirafku...

sue
12. nov 2007

Emjee, aj mňa to mrzí 😔 nikdy som nečakala, že sa niečoho takého ako som si včera a dnes čítala na modrom konikovi, od adminov dočkám 😔

sue
12. nov 2007

(a aby tu zas niekto zo mňa nespravil hysterického sebaľútostivého obmedzenca, tak to samozrejme nemyslím len na svoju osobu - tak ako som ti písala v IP, na ktorú si mimochodom neodpísala..., ale na všetky príspevky ktoré boli premazané pravdepodobne bez uváženia 😔 )

sue
12. nov 2007

(a ak to bolo mazané po uvážení, tak o to horšie - pretože tým ste len potvrdili, že modrý koník nie je o tom, čo má v názve 😔 )

barunka
12. nov 2007

babulka, no jedná sa tu v podstate o to, že manžel dal v práci výpoveď. tam mu ju chtiac nechtiac museli podpísať, až prišiel výplatný termín a síce má manžel uvedené v zmluve tak, že základná mzda je 15000 + osobné ohodnotenie 3000 + prémie podľa odpracovaného výkonu (väčšinou cca 80 % mzdy), oni mu dali len 15000 s tým, že mu viac nedajú, ak nestiahne výpoveď. Samozrejme je mi jasné, že konajú protizákonne, a preto sa proti tomu i bránime, lenže sa nimi nedá hnúť. Na krajskom úrade nám navrhli riešiť to súdnou cestou, ale to celé by mohlo trvať aj rok, keďže s týmto už skúsenosť mám.
len ak sa dobre pamätám na tú poslednú novelu, je tam uvedené, že ak nevyplatí celú mzdu do 15 dní od výplatného termínu, môže dať zamestnanec okamžitú výpoveď a plus ešte má nárok na 2mesačný priemerný zárobok, len som si nie istá, či aj v tomto prípade...

mixka
12. nov 2007

sue, lenze nemazala to emjee... nemozeme ju z toho obvinovat... ved jasne napisala, ze: "neviem, co tam bolo napisane, takze nemozem povedat ci urobila dobre alebo nie, a keby som to aj vedela - zase by to bol len moj subjektivny nazor"
bolo by skoda rozbit priatelstva kvoli chybe niekoho ineho... 😔

emjee
12. nov 2007

sue fakt nerouzumiem, co som urobila? ze som sa zastala zirafky? alebo ze som prave v tom case nebola online? alebo ze teraz flakam pracu a venujem sa vam, lebo to chcem vyriesit?

sue
12. nov 2007

Emjee, chyba nastala keď Žirafka doradu mazala AJ to čo nemala... len nechápem, prečo ste ďalej v tom pokračovali a proste ste nenapísali, sorry, stala sa chyba, nemali sme zmazať úplne všetko, ale už sa s tým nedá nič robiť...
(už nerob zo mňa debila, že by som ťa odsudzovala za to, že si nebola online...)

emjee
12. nov 2007

sue
prepac, ospravednujem sa za zirafku
a prosim ta vol lepsie slova, nepis v mnoznom cisle - ja som v nicom nepokracovala, nemam sa preco ospravedlnovat za zmazanie a uz vobec z teba nerobim debila

certica
12. nov 2007

dievcata a chlapci, to nemyslite vazne??? 😨

mixka
12. nov 2007

sue, ja sa obavam, ze emjee ma pravdu... kolektivna vina neexistuje a treba riesit konkretneho cloveka, nie zovseobecnovat... 😔

sue
12. nov 2007

Emjee, mne je jedno či to mazala Žirafka, Bob alebo ty... bohužiaľ modrykonik má adminov ako hadov a všetci zodpovedáte (alebo by ste mali zodpovedať) za to ako táto stránka vyzerá, preto oslovujem v množnom čísle... samozrejme keď sa bavíme o súkromných otázkach, si Emjee 😵

emjee
12. nov 2007

idem off, trochu pracovat, mozno sa dnes este vratim 😀 😅

babulka
12. nov 2007

Barunka, tak to trosku meni situaciu, kukala som podmienky na okamzite zrusenie pracovneho pomeru zo strany zamestnanca. lenze tvoj manzel to uz urobil...
Presne si to napisala - 15 dni od uplynutia doby splatnosti mzdy. Treba podat do 1. mesiaca odo dňa, kedy mal vyplatny termin. Ma narok na nahradu mzdy v sume svojho priemerneho mesacneho zarobku za vypovednu dobu dvoch mesiacov. Plati aj v jeho pripade.
Len bohuzial, asi to inak ako sudnou cestou nevyriesite. ☹

babulka
12. nov 2007

Emjee, asi tu uz nie si - ale mozno si to spatne precitas.

Preco by mali mat na takomto fore miesto temy o potratoch? Myslim vedomych, cielenych konaniach, ak este k tomu uzivatelky ziadaju podporu? Prave tu by mali admini (ktorych je tu naozaj ako hadov 😖 ) zasiahnut a danu temu s dovetkom pre prisievatelku zrusit. Naozaj neviem, co to ma spolocne s rodicovstvom, detmi...ved to je jasna kontra. nebudeme si namyslat, ze to neexistuje, ze spasime svet, len to tu nema co robit. Alebo je cielom co najvyssi pocet uzivatelov, za kazdu cenu? Lebo ak ano, ono sa to vrati ako bumerang, a stane sa presne to, co sa stalo teraz. Doteraz som odporucala tuto stranku vsetkym svojim znamym, tehotnym, mamickam...ako miesto, kde sa da dobre pokecat, vela naucit, kde sa daju stretnut fajn ludia. Uz to robit nebudem.

barunka
12. nov 2007

babulka, takže ak už má podanú výpoveď k 1.1.2008 tak ju už nejde zmeniť? Presne toto neviem... výpoveď dal 30.10. , výplatný má 10-teho, kedy mu výplatu teda nedali. Tých 15 dní vychádza na 25-teho...
A tuto som sa zamotala a netuším čo ďalej, či tam musí ešte zostať a ďalšie dva mesiace zostane bez výplaty, keďže výpoveď stiahnuť nejde, alebo to ide uhrať aj takto

emjee
12. nov 2007

babulka
polozim tvoju otazku inak - preco by na takomto fore nemali byt temy o interupcii?
Pretoze take temy vedu len k hadkam? To by sme mohli zavriet 3/4 tem
Pretoze nemaju nic spolocne s tehotenstvom a rodicovstvom (o ktorom toto forum je)? Ale maju, bohuzial viac ako sme ochotne pripustit (prinajmensom s tehotenstvom urcite)
Pretoze odporuju nazorom vacsiny snaziliek, tehuliek a mamiciek? Su aj tehotne, ktore z akychkolvek dovodov jednoducho nad interupciou uvazuju alebo na nu idu, bez ohladu na to, ci si tu my o tom piseme alebo nie.
Pretoze sem jednoducho nepatria? O co je tema o interupciach horsia (nemyslim tym samotnu interupciu, ale len temu) ako ine temy vo volnej diskusii (stavame dom, digiscrapbook, krizikove vysivky, antikoncepcia, vidia deti duchov, ...)
Ak si myslite, ze volnu diskusiu ako taku treba zrusit - ok, zacnime diskutovat aj o tom a uvidime kam to povedie, mozno k tomu pristupime

mixka
12. nov 2007

emjee, ja si nemyslim, ze treba zrusit volnu diskusiu a tema o interupcii tiez nie je odveci, aspon si povieme svoj nazor, ale nemyslim si, ze je spravne mazat prispevky a tvrdit, ze nesuvisia s temou... ak jedna napise, ze suhlasi s tym, aby isla zakladatelka na redukciu a nevidi na tom nic zle, je to jeden nazor... ale ak napise x inych uzivateliek, aby nesla a nezabijala zivot a dala prip dietatko na adopciu, tak si naozaj myslim, ze to nie je prispevok od temy, ale k teme... a zmazanie je nefer... moj nazor je, ze by zirafka nemala adminovat a to si podla mna myslia aj ostatne, len to verejne nenapisu...

emjee
12. nov 2007

ok mixka rozumiem

mixka
12. nov 2007

a napadlo ma, ze by do pravidiel fora nebolo odveci napisat, ze adminom stranky su: ... a vypisat kto a ake ma ktory admin kompetencie... aby v tom bolo jasno a aby aj admini dodrziavali pravidla a aby aj ostatnym uzivatelom boli tieto pravidla zname...

tessa
12. nov 2007

mixka, to je dobry napad, s tym suhlasim aj ja 😉

mrenka
12. nov 2007

no teda,ale to dopadlo,my,ktore sa pozname este z MS tak jedna po druhej je odpisovana a baby,ktore sa registruju a v ten den aj zalozia diskusiu su preferovane a dostavaju za pravdu...ja to akosi nechapem,asi som tupec 😔 😔

mixka
12. nov 2007

mrenka, ja si nemyslim, ze tu je niekto odpisovany a ze sa dava za pravdu ludom podla registracie... 🤐 udialo sa tu, co sa udialo, ale kazdy problem sa da riesit...

zuz11
12. nov 2007

no zamiesam sa aj ja, len ma neukamenujte ze zas dalsi admin 🤐
musite si priznat aj Vy co ste do danej temy prispievali ze ste uplne odbocili od temy 🤐 ( no takych tem je tu vela, ale o tom niekde inde), ja by som konala tak ze by som vas upozornila na odbocenie od temy a ak by ste pokracovali, temu uzavrela, ale co sa stalo stalo sa, vsetci sme len ludia...
a ako sa hovori vsetci robime chyby a kto si mysli ze nie nech hodi prvy kamenom...
takze chyba nastala na oboch stranach 🤐 a mam pocit ze sa z komara urobil somar 😔

mrenka
12. nov 2007

mixka,ok..to bol len moj subjektivny nazor 😔