Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

sranda
25. sep 2008

Petra si mysli ze je riaditelka zemegule, tie jej fóry, už niekedy v koncoch, ja už vlastne ani nemám nervy. Je veľmi živá a energie ma za 100 detí, hneď ako sa bude dať ju šupsnem na nejaké krúžky, určite na tanec, teraz chodí na angličtinu do helen doron. Som hodila nejaké foto do albumu tak môžeš kuki. Keď jej pohrozím bitkou tak mi natrčí tú jej riťu akože veď buchni si. najviac zaberá ujo v čiernom kabáte a klobúku tam je autorita. Od januára ide do škôlky tak som zvedavá.... Teda zvedavá ona to prežije, ale ja nie. Ešte keď vidím tie učiteľky vyzerajú akoby roznášali strážne veže tak neviem kam ju dám.

geegee, cat má pravdu eletkrická medela nemá chyby, kebyže ju nemám tak nekojím, za 20 min odsaté obidveprska do čista.

geegee
25. sep 2008

to mate baby tu Medelu MIni?

sranda
25. sep 2008

geegee, neviem o tom že existuje aj medela mini. Podla mna je velka. mavaju ju v lekarni a keD som ju kupovala pred 2 rokmi stala okolo 2 tisícky.

ziza
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ena
25. sep 2008

Baby, ja si uz pri Filipovi vobec nepamatam. Kedy vam presli deti z 2 dennych spankov na jeden ?

certica
25. sep 2008

ena, tak to si veru ani ja nepamatam, ale mozem zodpovedne prehlasit, ze viki este aj teraz cez den viac dokopy naspi ako martin 😀 . viki spi priemerne tie 3hod. a martin ma zhruba 3 spanky pocas dna v tomto trvani 😀

ena
25. sep 2008

certica ved to: u nas filip nechce spat, ale ked uz zaspi, tak pospi, marek ako kedy, ale napriklad dnes doobeda mi pospal v kociku pocas nakupu a poobede som ho musela dot spat do kocika, lebo inak mi furt visel na postielke a on ked sa postavi, tak koniec spanku..

vikiho mas v skolke, ci je doma s tebou?

certica
25. sep 2008

chodi na pol dna, ale teraz bol skoro 2t doma chory 😒

sranda
25. sep 2008

ena, u nás to bolo cca od 8-9 mesiacov. Spala len od 11 do 14 a potom o 19 zalomila zasa az dorána.

barunka
25. sep 2008

baby ako tak čítam ten váš spánkový režim, tak u nás normálne sci-fi 😀 😀 😀

sranda
25. sep 2008

barun, počkaj počkaj to už teraz neplatí. Teraz po poobedňajšom spánku toľko vydrží že ja len zíram. Najviac by a unavila skákaním na trampolíne, alebo vo vode to mám už odskúšané. Si zober keď sa zobudí o 16 tak zaspí o 22 najskôr. Vždy o 6 hodín sa unaví. Ale niekedy ak sa zobudí o 14 tak zalomí až o 21.

barunka
25. sep 2008

srandi, no Simi nespí naobed a ak hej, tak cca takých 30 - 45 minút 😀 😀 a večer zaspáva tiež okolo 22 😀 takže tak či tak len závidím, ale v dobrom samozrejme.
ale odkedy chodí Simi do škôlky, tak sa jej spánok trošku upravil, namiesto o 7,30 vstáva 6,50 😀 😀

sranda
25. sep 2008

barun, petra zaspí po obede ked sa naje tak o pol1 a potiahne tie 2 hodky niekedy aj 2 a pol. A kým sa navečer unaví tak to je kalamita, tá by bola schopná snáď drevo rúbať, alebo stromy kálať.....

barunka
25. sep 2008

srandi, veď keď budete bývat v dome, môžeš to zužitkovať. budete mať krb a Peťka vám môže na dvore drevo do neho rúbať. Ušetríte a ešte si aj dieťa unavíte. A keď nebude čo rúbať, pôjdete do lesa stromy vysekať 😅
Mňa keď sa pýtali, čo majú kúpiť simi na vianoce, tak som povedala, že taký kolotoč, aký majú v klietkach škrečkovia, tam zavriem Simi, napojíme na generátor a budeme mať zadarmo elektrinu 😀 😀 😀 😀

sranda
25. sep 2008

barun, ježiši som sa nasmiala, máš taký trefný humor, hlavne na tej klietke. No kozub nebudeme mať, za pozemkom je les, tak rozmýšľam že ju dám na vodítko a nech behá bezrozmyslu po lese 🙂 . Alebo po schodoch v dome. No nemám slov, neviem zastaviť smiech.

barunka
25. sep 2008

tak to som rada, že som ťa pobavila...smiech predlžuje život 😀 😀 😀 aj ja sa tým riadim, keď simi niečo vyvedie, radšej sa smejem, nech ma neporazí 😀

ja by som teraz najradšej toho môjho manžela roztrhala v zuboch, normálne ma dnes tak vytočil, že mám už infarktový stav.

verulka
25. sep 2008

ziza, ja som natierala, kedze bol suchy tym mliecko od sebamed asi 3 dni, potom uz nebolo treba 😉
joooj, ja kojim max kazde 2 hodky, proste furt 😀
barun, hold niektroe deti nepotrebuju tolko spanku 😀 a bohuzial vycerpat a unavit ich je nad ludske sily 😅

kattum
26. sep 2008

Ja mam stastie, Brunko stale rad poobdede spinka, dokonca sa sam vypyta po obede povie, mami spinkat a spi 2 hodiny, niekdy i 3 a o 20-20:30 nam ide spat. Sice vstavame o 6, ale to mi nevadi. Risko spi 2x denne po cca 2hodinach, s Brunkom sa minaju, ked spi BRuno, nespi Risko, ale to mi nevadi, s nim je pohoda, plazi sa v decaku a konecne ma hracky pre seba. Hra sa s takymi, co by u Brunka v jeho veku vobec nehrozilo. U druheho dietata je to uplne ine.
Teraz idme von, strasne sa tesim, po vyse tyzdni doma mi uz sibe, konecne su ako tak zdravi, tak ideme na malu prechadzku.

cat
autor
26. sep 2008

caute,ja sa zas tesim ze mam Tomasa mimo domu, vcera som mu zbalila kufor a sup k svokrovcom az do nedele.
Jezis, ten klud, to ticho! 😀 😀

pindula
26. sep 2008

Kati, no komu je lepsie 😉

certica
26. sep 2008

cat, kym sme mali len vikiho, tak sme boli happy, ze isiel cez vikend na 1 den k babke. teraz, ked mame deti dve, som happy, ked mam len jedno 😀 . bezdetni sme vlastne od porodu este ani neboli

cat
autor
26. sep 2008

ze 😀 s jednym deckom mi to pripada ze nijaka robota 😅 je to uplne ine, ja dnes uz nechapem ako a z coho som bola pri Tomovi taka vystresovana ked sa narodil..pri Simonke je to tazka pohoda 😵
Lindi a ako mas? Dufam ze sa skoro uvidime, aspon na prechadzku do Sadu J. Krala by sme mohli dakedy 😉 mne je najlepsie cez vikend,len tento uz daco mame..

aktak
26. sep 2008

cat u nas je to rovnako, malicka je pokladik, nechapem co som robila ked som mala len Adamka (matne si spominam ze statnice 😅 ), zlati su obidvaja, jedinu chybicku to ma ze Adamko sa bezomna nepohne ani nakrok, predtym bol s nasimi aj v tatrach na vikend, aj u nich spal, a teraz ani pocut, aj v noci sa prebudi zakrici mama a ide ku mne, snad ho to prejde

kattum
26. sep 2008

uplne mi z duse hovorite, pri Riskovi pohoda, ked som s nim sama, akoby som fakt bola sama, pri Brunkovi som si to tak neuzivala, bola som vastresovana, nevedela som co a ako.

certica
26. sep 2008

aktak, viki bol takyto posledne dva mesiace mojho tehu s martinom. hned po porode ho to preslo, no to mu ale robila program cela rodina (muz, babka...), lebo ja som prakticky len kojila (a potila sa 😀 ).
teraz je trosku viac preorientovany na tatina, ale najnovsie, ako zacal chodit do skolky, uz nechce prespavat u babky, ani cez den, jedine doma...

pindula
26. sep 2008

Kati, mame sa celkom fajn, akurat, ze mam mangela nejakeho oddnes nakapateho, tak sa bojim, aby to krpaty neschytal.....som mu naordinovala ruuuušku, ked sa k malemu priblizi 😀 😉
a stretka sa uz neviem dockaaaaat....Sad je isty....chodim tam strasne rada....ja mam aj tento, aj buduci vikend vybukovany (svokor narodky), vlastne aj ten vikend potom (pariz 🙂 )...tak, to ti potom pomaly aj sestonedelie skonci a juchuuuu do sadu....to uz asi aj s fusakom 😉

ena
26. sep 2008

kattum- tak to mas paradne s tym spankom, u nas dnes filip cez den, chvilu polezal ale spat nespal, marek doobeda nejako okolo 40 min, poobede tak 50 min .. Filip teraz uz v posteli, ale este nespi a marek podobne. 🙂
Inak, neviem, co bude, ked raz pojde do skolky a budu od neho chciet aby poobede spal, alebo minimalne bol ticho 🙂

barunka
26. sep 2008

ena, neboj, prežije to 😀 😀 Simi už škôlkarsky spánok čaká čoskoro, je to naozaj iné, keď sú tam iné deti, ktoré napríklad spia alebo sú ticho. Oni sa potom snažia ich napodobniť 😀 😀

dnes som sa bola dohodnúť s tými, čo boli moji "zamestnávatelia". Jediné na čom sme sa dohodli, bolo odstupné 😀

certica
26. sep 2008

inac s vikim do skolky chodi jeden chlapec uz takmer rok a jeho mama je tiez na MD s 2-rocnym, no a toho starsieho dava len na doobedie, lebo deti chodia spavat o 12h a on zaspi najskor az o 13.30, o 14h uz deti v skolke budia a on je potom zvysok dna neznesitelny. takze ho radsej dava len na doobedie a doma jej potom spi od tej 13.30-14h do 16h. uz sa mu snazili vselijak zmenit rezim, ale neuspesne.
a ja sa presne toho isteho obavam, lebo viki mi skor ako o 14h jednoducho nezaspi...

geegee
26. sep 2008

ahojte 🙂
mate nejaky overeny sposob ako nezahlusit vzdorovite dieta? Priklad: Ked si pyta "biele" a davam mu to, tak zrazu chce "cierne". Podam "cierne" a chce "biele" a uz s revom strasnym, lebo matka ho tyra 😠 Za cierne a biele mozem doplnit cokolvek: jedlo, oblecenie, dokonca kto otvori dvere tatovi ked pride z roboty... aaaaaaaaaaaa, aspon ten maly este nepinda 😀