Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

ena
30. sep 2008

cat- proti zltacke A, havrix, Filipa sme dali zaockovat, prvu mal v aprili, takze koncom oktobra ideme pre 2hu.. jedna stoji tusim 990 sk.

kattum- tusim je tu aj nejaka tema o ockovani, tak skus skontaktovat nejaku babu, ak tam pisala, ze nedavaju ockovat... my sme mareka dali prevenarom, filip mal pneumo23

kattum
30. sep 2008

aj som si dala inzerat aj na mimibazar i sem a nikto sa nechytil, len poucujuce baby, ze Prevenar je na recept. Ale to ja viem, i som to v inzerate uviedla. Skusim najst tu temu.
Dnes sa nam podarilo, ze uz obaja spia, parada a ja si mozem uzvivat VKV so zehlickou v ruke.

cat
autor
30. sep 2008

dakujem babule za info 😉 🙂

verulka
1. okt 2008

baby, tie dievcence su nejake spave 😕 😀 gee, ja kojim este stale max kazde 2 h 😅 den, noc to je mu uplne jedno 😀
cat, ja som kojila doteraz max 4mes 😉 mozno to aj u teba bude teraz ine 😉
jo a zlatcku A treba...my sme akurat mali ist na ockovanie( kedze tri deti, kopa prachov) a vtom ju muz dostal 😝 strasny stres, aby sme ju nechytili...karantena az 52dni,,ked to uplynulo, normalne som sa opila od radosti 😅

tilly
1. okt 2008

my máme žltačku objednanú, len malý má sople

cat
autor
1. okt 2008

certica, ena..kde mate albumy?? co tu zas vycinal nejaky uchyl?

ena
1. okt 2008

cat: o uchyloch na mk nic neviem, a album uz bol dost neaktualny... a pre family som objavila stranku, kde sadaju aj videa 🙂

tilly
2. okt 2008

ena, akú? 🙂

ena
2. okt 2008

cat- a uz som spravila nove albumy 🙂
Inak, aj vam sa take stava, ze pri aktualnych foto svojich deti, ze jeeej, jaky je tu maly zlaty a potom po par mesiacoch, ze jej, jaky tam bol smiesny 🙂

cat
autor
2. okt 2008

eni, esteze tak 😉 ved by to bola skoda a potom, vase fotky patria k nasim najoblubenejsim ked uz si s muzom sadneme k PC a prezerame albumy.. 😎
Ja teraz moc nefotim lebo simi vo vsetkom plava, rukavy ohrnute aj na 5 krat 😀 a tiez sa mi zdaju smiesne stare fotky napr. kde tomi vytrca tak 2 zuby kt. vtedy mal 😀

kattum
2. okt 2008

ena, veru, to sa i mne stava, vtedy to bolo pre mna najkrajsie miminko a teraz sa nad tymi fotkami pozastavujem.

sylvie
4. okt 2008

ahojte, sto rokov som tu nebola..

cat, dodatocne gratulujem.. simonka je krasna.. 🙂 dufam, ze je vsetko v poriadku..

cat
autor
5. okt 2008

dakujem silvi, ako sa mate? este chodis na tance?
baby, ja som ostala v lekarni zaskocena, za ten Havrix som neplatila nic, cele ze to preplaca Dovera, tak som sa potesila.. 😎 aspon daco.

babulka
5. okt 2008

Cat - ja lutujem, ze ked som davala Matika ockovat proti vsetkemu moznemu, tak som bola v debilnej statnej poistovni. Odvtedy ako som v Unione, tak preplacaju kadeco, ockovania, zubny RTG, ciastocne dentalnu hygienu, a co je super, aj CRP meranie, dovtedy som platila 150 Sk, teraz nic. Sa mi paci, ked niekto napise, aky je spokojny so svojou statnou poistovnou a ani si neuvedomuje, ze keby bol v sukromnej, tak za X veci platit ani nemusi, lebo u nich je to standard. Kym som nemala male dieta, tak mi to bolo sum a fuk, teraz len zistujem, kde vsade sa da usetrit 🙂

sylvie
5. okt 2008

cat, od minuleho tyzdna som zacala chodit k tej zuzane zelinovej.. je fakt vymakana.. to sa neda porovnat s jasminou..
havrix je proti zltacke? lebo my sme vo vseobecnej a platila som asi 900 Sk..

cat
autor
5. okt 2008

sylvi tak super, ved aj ja sa este dakedy k tancom vratim 😎
babulka, len zial tato vlada sa vsemozne snazi sukromne poistovne zlikvidovat, ved EZP uz skoncila..v plane maju nechat tak 2 statne do buducna,otras 😝 Ja som v Dovere od 1994 a preplatili mi dokonca aj ten excimer a mnohe nadstandardne vykony u zubarky, atd..

aktak
6. okt 2008

cat ako zvladate prechadzky v trojici? 😉 je to sranda ze? 😀

cat
autor
6. okt 2008

kati, no veru sranda 😀 ja sa len bojim,ze Tomi nieco zbada, vytrhne sa mi a skonci pod autom, normalne mam fobie 😝
Ozaj, uz ste boli na kontrole s klbmi? balis este nasiroko?

kattum
6. okt 2008

Kati a mas stupienok ku kociku?

mercy
6. okt 2008

Toto som ja rada, že u nás to nebude hroziť tak často.Ale zase budem s malým chodiť pre Riška do škôky, a to bude busom v trojici ešte veselšie 😒 baby, ja mám nejaké depky.Bojím sa, že to nezvládnem, ke´d budú detičky dve...

mercy
6. okt 2008

Povedzte mi, že to prežijeme...

cat
autor
6. okt 2008

kattum, nemam 😒 zatial..
mercy, kliidek, pamatas sa na ten pocit po narodeni Riska, ze pomooc, ja chcem naspat svoj zivot.. no tak to sa pri druhom mimi uz nekona, uz mas svet raz obrateny o 360 stupnov, maloco ta prekvapi ci zaskoci a mozem ti povedat ze pri druhom je to oooovela vacsia pohoda,presne uz vies co mas/nemas robit.. ja som mala pri Tomovi paradne depky, no a teraz pri Simi? ziadne, ani nahodou, je to v pohode 😉 /ale zase Simonka je strasne dobree babo,klop klop/my ani nevieme ze ju mame..

barunka
6. okt 2008

mercy, ty to určite zvládneš. Myslím si, že tie depky sú úplne normálne, vlastne ako pri všetkom novom, čo nás v živote čaká... Ale ty si šikovná mamina a určite si hravo poradíš aj s dvoma deťmi.

u nás sú teraz hody, dnes máme aj zatvorenú škôlku a decko ma už stihlo pripraviť o nervy. Nudí sa doma a tak vystrája kadejaké somariny. Napríklad som utierala prach a zvonil mi mobil, tak som si odložila prachovku na stôl, vybavila telefonát a decko zatiaľ prachovku odpratalo. A potom sa pol hodinu zabávala na tom, ako som si myslela, že mi už totálne hrabe, lebo neviem kde čo položím 😲 😲
A namiesto toho aby spala si zobrala do postieľky porcelánový čajový set pre bábiky čo dostala od babky a hádzala ho o zem. Keď som sa jej spýtala, že čo robí, tak povedala, že skúša, či babka neklamala, že je nerozbitný. Po 15 minútach mi prišla oznámiť, že babka klamala, lebo Simi to polámala 😖 😖
A teraz tu behá okolo mňa a hlási mi, že nevadí, že maminka ju nevezme na kolotoče (čím som sa jej vyhrážala, keď nebude spať) lebo príde babka a ona ju určite vezme. A keď nie babka, tak večer tato... 😀 😀

cat
autor
6. okt 2008

barunka 😀 to mas tak, musime tej nude predchadzat, inak vymyslaju o 106. My mame teraz novu knizku s gombikmi co stlaci a akoze su to zvuky zvierat, to maleho strasne bavi, potom sme sa asi 2h hrali na schovku, skoncila som v skrini a smiala som sa ako som pocula ze mamaa de siii 😀 asi 20 min ma nevedel najst a potom sa rehotaaal, potom z balkona vykrikoval na vsetky susedy v zahradach a "debatoval", s babkou miesal cesto na strudlu..proste vymyslame stale daco, lebo to decko nezaujima ze ja som unavena ci nevyspata..presne ked sa nudi, je s nim k nevydrzaniu 😒

barunka
6. okt 2008

cat, len Simi nezaujíma momentálne nič, len to, prečo som ju ráno nezobrala do škôlky, že ona chce detičky. vlámať sa tam nechcem, veď aj tak by tam nikto nebol... Všetky moje pokusy o kreativitu zrušila s tým, že toto nechcem robiť, a ešte mi zahlásila, že som stará ... 😀 😀

sylvie
6. okt 2008

teda barunka, dobre som sa opat pobavila na tej tvojej dcere.. 😀

cat, tak to je super, ze to tak zvladas a ze je Simka dobre dietatko..
budem rada, ked sa vratis k tancom.. aj ked mozno ta potom ja vystriedam.. ale ani to nie je iste, lebo ako som tu uz aj pisala v snazilkach (snazilka zatial nie som), tak sa mi netvori zlte teliesko, cize tehotenstvo zatial nehrozi.. 😒

verulka
6. okt 2008

baby, ja som v statnej, lebo ked sme chodili casto po lekaroch, tak vzdy ma vsade vzali..teraz osm menila detom zubarku a hned sa ma pytala, ze kde som...ze z doverou maju blbe skusenosti, zle im platia...to je jeidny dovod preco stale vaham so zmenou poistovne 😒

cat
autor
6. okt 2008

verulka, v prvom rade je pre teba dolezite ak mas dobrych doktorov s kt. si spokojna, si zistit s ktorymi poistovnami maju dobre zmluvy a podla toho sa riadit. Kazda jedna ZP ma okruh "svojich" doktorov a zariadeni, o tom nieco viem kedze som s tym robila..Urcite sa nenahlasuj do poistovne s ktorou tvoj dr. nema zmluvu resp. ma zle skusenosti s platenim. Ja ostavam tam kde som tolko rokov hlavne preto ze vsetci moji lekari maju s doverou velmi dobre..vztahy. Predsa nebudem niekde platit ked nemusim 😉

aktak
6. okt 2008

mne Adamko moc neodchadza, na cestu nejde a ak ideme okolo nejakej pyta sa na ruky lebo je zvyknuty ze ho prenesiem aby sme rychlo a bezpecne presli, takze az tak sa o neho nebojim, skor chodi svojim pomalym tempom, skuma kazdu dieru v chodniku takze viac stojime ako ideme 😅 😀
my board planujeme kupit co najskor, neviete poradit kde maju nejaky dobry vyber? v ziadnom obchode som este poriadny nevidela 🙄
my sme tiez v Dovere, zatial sme problemy nemali 🙂

ena
6. okt 2008

aktak, pri tom boarde zalezi, aky mas kocik, lebo su dva typy, podla toho ako sa pripinaju na kocik, ci v strede konstrukcie kocika alebo po bokoch. Nam sa napriklad na quinny da pripnut len ten, co sa pripina na boku, lebo uprostred konstrukcie je brzda, takze my mame LASCAL, ale ten sme kupovali v Rakusku. Tu som videla len tie co sa uchytavaju v strede, v babymarkete napriklad mali taky. A minule som si vsimla ze mali aj v KIKA, a neviem nahodou ci nebol aj taky s pripnutim o boky, nevsimla som si pozriadne,kedze uz uz skate mame