Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

pindula
10. dec 2008

Kati...a ja zase neviem, co je hemangiom 😕 prvykrat pocujem

cat
autor
10. dec 2008

ja neviem Lindus.. 😖 my sme nemali vobec ziadne neziaduce ucinky a reakcie.. 😉

aktak
10. dec 2008

ena ano, hepatitidu A dame aj my malemu na odporucanie, ine nie

babulka nemyslim ze ockovanie je o biznise iba, ale kedze je nepovinne znamena to ze nie kazdy ju naozaj potrebuje, a my mame s manzelom pocit ze ju nasim krpcekom zatial neni treba, kedze nechodime velmi do kolektivov a nas maly je alergicky na cokolvek spinave a ani piesku sa holou rukou nedotkne 😀 aj z inych dovodov este

keby malo ockovanie len pozitiva dala by som deckam "vsetky ktore maju v lekarni" ale nie je to tak, preto verim ze nas tie pliagy obijdu, mozno ked drobci podrastu a budu nove info alebo vakciny tak sa rozhodneme inak
(ta kamaratka co robi pre farmaceuticke firmy konferencie ma 3 rocneho drobca a povedala ze by mu nic z toho v zivote nenechala pichnut 😕 aj to je nazor, nehovorim ze s nou suhlasim)

cat
autor
10. dec 2008

Lindi, hemangiom patri do kategorie nezhubnych koznych nadorov, vyzera ako cervene znamienko, je neskodny ak nie je v blizkosti nejakeho doleziteho organu, inak u 98% deti zmizne sam do 2 rokov 😉 ak nie, tak plastika alebo laser..

ena
10. dec 2008

cat- my sme aspon od prepichovania usi usetreni 🙂

cat
autor
10. dec 2008

no to ano 😀 eni a kde mas zas albumy?

ena
10. dec 2008

cat deleted, cas na nove, len nemam kedy spravit 🙂

pindula
10. dec 2008

aha...tak uz viem co to je...videla som to na dvoch detickach v porodnici 😉 ...tak drzim pasticky, aby odisiel sam 😉

aktak
10. dec 2008

cat viem co myslis, kamaratkina mala to ma, len na blbom mieste takze si to skrabe, nech vam to rychlo zmizne 😉
uska kedy date Simonke prepichnut? mdame asi az po pol roku najskor, krasne nausnicky dostala ku krstu 😵

kattum
10. dec 2008

nudite sa, doplnila som dalsie zabavky pre nasich huncutov do albumu:
urobte detom kralovsku korunu z papiera I.

certica
10. dec 2008

babulka, aj ja poprosim o kontakt na tu psychologicku. mam tiez pocit, ze by nebolo odveci nieco nove sa dozvediet, lebo v istych pripadoch mam dojem, ze sa motame v bludnom kruhu s vikim. dik 🙂
inak my mame tiez prevenar aj pneumo a havrix A (viki), v januari ho caka preockovanie.
a ta MMR aj mna zaujima, oc kraci...

certica
10. dec 2008

kattum, minule som kukala na ten sporak, co ste vyrobili 😀 😎 . ja toho mojho nejak moc neviem prinutit resp. motivovat ku kresleniu, vyfarbovaniu a takymto tvorivym veciam. chvilku si pocmara a dovi. on by najradsej len spieval vymyslene (zhudobnuje si bezne veci, zazitky alebo na co zrovna mysli) a bubnoval. jeden cas sme mu to museli zatrhnut (to bubnovanie), lebo sused sa prisiel uz stazovat a zistila som, ze sa zacal otrasne spravat. proste sa v nom hromadilo nieco, co dokaze prave tymto sposobom uvolnit. nestaci, ze si ideme von zakopat futbal a pod., tak s istymi obmedzeniami (pravidlami) bubnuje dalej

babulka
10. dec 2008

Cat, cetica - IP 😵

cat
autor
10. dec 2008

dakujem babulka 😉
aj tebe Lindi a aktak. Kati, nausnicky planujem nejak koncom januara, februar..vzdy 18.-ho v mesiaci chodime na kramare za ten hemangiom,to sa moze pichat iba raz mesacne a bude to este dlho kym to zmizne cele..21.1. ma Simi este dalsiu davku ockovania dostat..a potom tie uska, no normalne ju lutujem kolko si toho uzije ☹
Inak, ja jej to dam asi nastrelit, nie prepichnut, aspon mi to tak dnes odporucala doktorka, vraj je to mensia brutalita..

cat
autor
10. dec 2008

Kattum, ta maska certa je super, to by sa hodilo Tomovi, by ho to vystihovalo. Pravidelne si pozeram,co vsetko vy vymyslate..skoda ze Tomas velmi nema zaujem o take veci..mozno casom to pride, ktovie. On sa chce len nahanat, schovavat, hrat futbal a cokolvek co suvisi s loptami..najnovsie tu mame doma volejbalovy kos a to by hadzal loptu hoc aj cely den..toz,po mne nie je 😀 ja som ryla nosom do knih odmalicka..

cat
autor
10. dec 2008

ups, ze volejbalovy, basketbalovy malo byt 😅

babulka
10. dec 2008

Kati, inac ani u nas nema cokolvek kreativne sancu... ☹ Kreslenie ho bavi chvilku, aj to len vtedy, ak moze dirigovat (nakresli mi toto a toto a potom kibicvat, ze to je zle) a jedine, co vie poriadne kreslit su doplnanie ludskych tvari a postav (hra od psychologicky - "dopln co mi chyba" - nakreslim hlavu bez oci, usi, nosa, telo bez ruky, nohy... a Matik doplna, to je velka zabava, ale tiez nie nadlho.
Knihy nas bavia, nastastie a momentalne je fascinovany kreslenym serialom Bol raz jeden zivot, to si rada pozriem s nim

certica
10. dec 2008

cat, basketbalovy sme aj my kedysi triafali, kym ho nezlomil (niekolkokrat), az sa nedal zalepit a tiez leti futbal, golf, hokej alebo mu nahadzujem lopticku a on triafa raketkou. knihy sa citaju vzdy pred spanim, no a hudba jednoznacne vedie, potom este lego, sem tam auticka, hra na doktora a obchod-predava, blokuje... a v poslednej dobe sa hrava aj s babikou (vola sa brunko 😀 ) a kocikuje ho po byte v nakupnom voziku, prebaluje a kopiruje pritom rozlicne moje hlašky a komentare, co pouzivam pri martinov 😅 i

ena
10. dec 2008

certica: my mame tiez jednu babiku 🙂

Filipa bavi strihanie, lepenie, malovanie farbami, ale vsetko take zabavky, kde narobi kopu bodrelu a skod 🙂
A este rad foti, obcas sa mu aj pekny zaber podari 🙂
Ale basnicku celu sam nepovie, on len doplna verse.
A rad sa hra na zamestnania, ktore uz nazivo videl, takze sa hra tak, ze on je teta doktorka (doktora este nezazil 🙂 ), smetiar, poziarnik a najnovsie ujo predavac.. a v obchode normlane kym vyberam napr jogutry, tak on zacne ostatne ukladat, alebo masla pouklada pekne do radu, ak su poprehadzovane.. 🙂
a taky smetiar, jedna z verzii.. zobral VSETKY boxy s hrackami a nasypal ich Marekovi do postielky... akoze kose do smetierskeho auta.. a kedze v postilke je dookola hniezdo a dost vysoke, tak sa tam tych kosov zmestilo 🙂)
a poziarnik... oblecie si reflexnu vestu (mame taku zltu tesco s mackom pooh), a trojdverova skrina je poziarnicke auto.. v mensej skrini sa narve do jednej policky, vylezie tam po madlach dvoch suflikov.. a do druhej casti, tej dvojdverovej chce, aby vliezol marek.. a minule si auto aj vyumyval, hubkou na riad 😀
Dnes "piekol".. x krat vlozil a vybral babovkovu formu do a z rury, uz som len cakala, kedy urve dvierka...

emjee
11. dec 2008

ena 😀 😀 😀

kattum
11. dec 2008

Zaujmave sledovat co pisete, ako so nase deticky uz v tomto veku kazde ine. U nas je to podobne ako u Eni, zato take veci ako lopata, zvieratka, ani preliezky na ihrisku mu moc nevravia. Rad pocuva rozpravky, cita, lepi, recituje, najnovsie uz i spieva, modeluje a napodobnuje povolania. Najradsej vari, pecie. Tolko receptov vie naspamat... ani aj neviem co ide do palacniek tak ako Brunko.

aktak
11. dec 2008

cat kolko krat za den a ako dlho ti mala spi?

ja este stale nemam vsetky darceka ale do tych obchodov sa mi strasne nechce ist sa tlacit 😖

ena
11. dec 2008

aktak- no s nakupovanim je to uz tazke, cim blizsie ku vianociam, tym vacsie navaly.. tak to velmi neodkladaj 🙂

aktak
11. dec 2008

ena od oktobra som sa zastrajala na to a nic, vcera sme boli dobeda ked otvarali, bolo malo ludi a ja som odisla bez nakupu 😠 som nevedela vybrat 🙄 truba som 😀

Filip ti este spava? kolko hodin? mam kamosky ktorym v 2 rkoch uz nechcu spat, hroza 😅 🙂

kattum
11. dec 2008

Ja som tento rok vela nakupila cez internet, donesu mi to az domov a hotovo. (www.dokuchyne.cz, www.joy.cz, www.martinius.sk, kosmas.cz) S dvoma detmi sa do obchodov nedostanem a ja sama mam velmi malo prilezitosti niekam vyrazit. A spia mi ne striedacku, skoro ani nemam kedy ist von. Od 10-12 spi Risko, od 12-14:30 Brunko a od 15-16:30 zase Risko. Asi do pol roka spal 3x za den, odvtedy 2x.

aktak
11. dec 2008

kattum tiez sa mi zda ze ten net je asi najlepsi, len uz by mi to asi nestihli do vianoc dat, neskoro som sa zbadala 😕 po vianociach si dam mesiac pauzu a zacnem kupovat darceky na dalsie vianoce 😀

aktak
11. dec 2008

kattum pekne ti spia obaja, mne Adamko od 12:30 - 14:00 a Adelka este rozne, vecsinou asi 5-6 hodin spolu
idem pozriet tie tvoje linky 😉

kattum
11. dec 2008

Dobry napad Aktak, vo februari zacneme nakupovat na Vianoce 2009. Veru do Vianoc by to uz asi nestihli. I ked knizky mozno hej, aspon tu V CR to fuguje, dodavka do 48 hod od zaplatenia.

elly111
11. dec 2008

ahojte, som sa tu ocitla a pobavila som sa na tvorivosti vasich deti 😀 hlavne z postielky smetiarske auto 😀
my sme boli vcera na ockovani kombinovana a pneumokoky, horucka bola vcera a dnes rano, teraz uz ok klop, klop 🙂
a doktorka ze ok dve ockovania, usi snad prepichnut nechcete. Ja ze co? Ze nedavno prepichovala dvom chlapcom, ze stara mama kupila pre vnucku par nausniciek a narodili sa dvaja chlapci tak kazdemu dali jednu 😕 😀

aktak
11. dec 2008

elly aj nas vcera ockovali, lebo Adelka dlho soplila, a teplotu ma miesto nej Adamko 🤐

nausnicky uz mame tiez, ale chcem pockat este par mesiacov