Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

sue
23. apr 2009

Tilly, však ty už končíš prvý trimester 😲 čítala som na fcb že je dieťatko väčšie o dva dni, tak srdečne blahoželám 😵 držkajte sa 😵

...a budeme to musieť nejak zvládnuť... len ma štve, že keď sa to bude riešiť, tak sa to bude len nejak provizórne lepiť... naberú sa učitelia bez praxe, prípadne bez vzťahu k pedagogike a deťom... Chodíme teraz každé ráno busom so študentkami pedagogickej fakulty UMB v BB a teda som prišla o všetky ilúzie... tie babule... dúfam, že teraz nikoho neurazím... ale to sú šedé myšky, ktoré nik nikde inde nechcel a preto sú tam 😔 teda vyzerajú tak a potvrdzujú mi to aj tie, ktoré osobne poznám 😔 a takíto ľudia majú vzdelávať naše deti... o prostredí a pomôckach na školách nehovoriac... juj dokelu 🤐

babulka
23. apr 2009

Fiiiha, Ronusikovi vsetko naaaaaaaaaaaaaaj 😵 Strasne to leti, pamatam, ked som si precitala, ze Verulka je tehu a ako keby to bolo predvcerom 😲 Hruza, zachvilu budeme riesit zakladnu skolu, strednu, prve cigy a lasky, ufff.A to sme nedavno este na MS riesili Silvinkinu svadbu, nevesty s bruskom, aprilovky 2005 (svadba)... a uz sa blizime k 4 roku. Som nostalgicka... 😔
K pedagogom - to je uz skoda rozoberat, lebo hoci stara garda tiez nie je v sucasnej dobe bohvieco, najma kvoli nevyhnutnym zmenam, ktorym sa oni neradi prisposobuju, na jedne strane frflu, ze musia ucit podla nejakych osnov a na druhej strane, ked maju pripravit 30% svojho ucebneho planu podla svojej vole, tak nevedia kudy-kam a cakaju na usmernenia a metodiku z ministerstva 😠 Takze o ucitelskej profesii nemam ziadne iluzie, a urcite sa nic v najblizej dobe (dekade) nezmeni. Na to treba zmenit myselnie ludi smerom k vacsej flexibilite a prisposobeniu sa doby, ale to je aj v inych oblastich katastrofalne 😔

cat
autor
23. apr 2009

sue, take zakomplexovane ratatúry by vobec nemali ucit, my sme mali na gympli taku biologikarku ☹ co i len trochu pekne studentky nemali sancu mat dobru znamku, s tymi mala osobny problem.
A na vyske si zase svoje sklamanie z manzelstva na nas liecila pani profesorka obcianskeho prava, ista Svetlana F. Tej zeny som sa normalne bala a mala zaludocnu nervozitu vzdy uz dopredu 😒
Taki ludia by vobec vobec nemali ucit 🤐 😔

sue
23. apr 2009

No mne sa nakoniec podarilo Macina prihlásiť od januára 2010 do súkromnej škôlky tu blízko BB tak sa vytešujem, pani učiteľka bola úplne strašne moc 😅 milá, také slniečko deti sa na ňu lepili, skákali jej na kolená a tak. Keď sme tam (neohlásene - lebo som to chcela vidieť v normálny prac.deň) prišli, tak tam bolo čisto, pohoda, decká sa šaleli von na záhrade...
😵 😵 😵

verulka
23. apr 2009

babulky, ale, ale...nie tak pesimisticky 😉 tych deti tak vela v triede nebude, i ked aj 23-24 je dost 😅 ale zase, moji krpci chodia na obycko ZS a pri 2 som bola brutal spokojna, pri 1 je to vselijake, ale zase ten to vyrovnava svojou hlavou 😉
bohuzial, ovela vacsi problem ako v uciteloch a ich pristupoch vidim v detoch a ich rodicoch 🤐 drze, rozmaznane arogantne stvorenia..no nezavidim akejkolvek ucitelke..halvne, ked potom nabehne rodic malehio tyrana a obvini ju z kadecoho 🙄 ale teda tym nehcce zlahcovat uroven vdelavania u nas 😉 no furt su tie svetlwe vynimky, ktore ucia so srdcom aj z atie ich platy 😵

ena
23. apr 2009

verulka- Ronovi prajeme vsetko najlepsie k prvemu rocku 🙂

sue
24. apr 2009

No my sme na 8r. gympli boli 33 v jednej triede ale 90% predmetov sme mali rozdelených na polovicu... teda 16 a 17 žiakov v jednej triede 🙂 a bolo to moooc fajn 🙂

babulka
24. apr 2009

Cat, o pani SF som pocula, ze obcas aj s modrinami ucila 😲 Ale ani sa necudujem 😅

cat
autor
24. apr 2009

ano babulka, som toho sama svedkom. A potom nas urazala a vrieskala po nas..toz, niekde sa musela vyventilovat..my sme tam mali vobec super vykvet, Tohtova, Cuper...same " hviezdy" 😝 😝

verulka
24. apr 2009

sue, aj ajka sa na 8r gymku vela delia, ale ich je v triede 27 alebo 28 😉 cize parada..snad sa tam dostanu aj chalani 😉
cat, no takych expertov som nemala na skole nikdy..sem tam klasika semetriky, ale vsetko zvladnutelne 😝

sue
24. apr 2009

Veruli, lenže sa snažia 8r. gymká poriadne utlmovať.... už teraz je otváraných málo tried 😔 takže si myslím, že Maciho už 8r. gymko nezastihne... ale je aj pravda, že úroveň klesla tým, že deciek bolo menej... keď som išla ja, tak nás bolo na prijímačkách 150 a brali 30 (3 na odvolanie) a pred tromi rokmi bolo na príjímačkách 45 a brali tiež 30 😔 tož.... bieda...

certica
24. apr 2009

my sme mali na zakladke fyzikarku (zastupkyna riad.) a ta, ked nahodou chytila nervy (ale to len v dosledku nasich nevedomosti), normalne chytila zvazok klucov (ale taky fasa, snad od vsetkych tried a kabinetov) a z celej sily ich smarila cez celu triedu. samozrejme mierila velmi nizko, tesne nad urovnou lavic, cize tak akurat niekomu do hlavy a pod. nastatie sme boli vycviceni a klopili hlavy dolu 😅

certica
24. apr 2009

alebo triedna takisto na zs, ked sme mali telesnu a niekto si zabudol dat dolu retiazku, vzala noznice a cvak 🙄 . no ublne psycho, ked tak nad tym teraz uvazujem 😀 a raz sa tiez zahnala klucami v telocvicni a sranda, trafila sa rovno do otvoru v mieste, kde bola ulomena parketa a samoska, ze ich nemohla potom vydolovat 😀 . golfista by sa lepsie netrafil

sranda
24. apr 2009

Caute kocky, tak konecne som sa dokopala k aktual fta. Cez velku noc sme boli na chalupe-Detva, bolo fantasticky a minuly vikend na Orave. No balenia mam az az aj cestovania, zatial staci az do letnej dovci. Idem vas pocitat co noveho...........

certica
24. apr 2009

srandi, petka jaka krasavica 😎 a pocuj, tebe dodatocne vsetko NAJ k narodkam 🙂

verulka
24. apr 2009

sue, no ajka bola min rok na prijimackach a hlasilo sa ich cez 100 a brali 27, no nakoniec otvorili este 1 triedu..ajka na odvolanie az sla... 😉

sranda
24. apr 2009

certi, dakujem dakujem. Tych oslav mam tiez az az. Rozmyslam, ze vsetky narodky nas troch spojim naraz, lebo sme hned za sebou s odstupom jedneho mesiaca-marec, april, maj. A takto oslavovat, to je o hubu. Vecne vsetkych zvolavat, a ti nemozu lebo maju tato, henti zasa tamto, a zagratuluju mne na petrine narodky a manzelovi zasa na moje, a takto dokola jak u blbych........

cat
autor
25. apr 2009

srandi, kukala som fotos, no ukazkovo krasna je ta vasa Petka 😎

megg
27. apr 2009

Srandi, tak Peťka je naozaj krásne dievčatko 😵 Aj ja také chcem 😀

aktak
27. apr 2009

prave mi doki povedal ze mam anginu aj laringitidu naraz, koho by to nepotesilo? a za 2 tyzdne odovzdavam (mam odovzdat) diplomovy projekt, lepsie to uz ani nemoze byt 😀 🙄

cat
autor
27. apr 2009

kati ☹ prajem skore uzdravenie 😉

tilly
27. apr 2009

kati, nepríjemnééé... skoré uzdravenie 😉

babul, hej, je to nostalgia, 4 výročie svadby za nami... to je sila, aprílovky bola vlastne taká prvá naozajstná téma na MS, taká, kde sa kecalo o dušu a už sú to 4 roky...

ena
27. apr 2009

tilly- tento mesiac bolo asi dost vela 4. vyroci z mojasvadba 🙂 kto mal vlastne este svadbu v april05? Tusim 2heho ty a silvinka, my 16teho, tyzden po nas zebricka...

sranda
27. apr 2009

cat, megg dakujem, ste mile. Megg, kludne take mozte este mat 😎.
A co ja asi robim v tuto nocnu hodinu na MK? Petra ma 39,7 kuka prave bambulku tak tu coklujeme so zabalmi, sprchou......hovorim ze idem kuki sem, lebo som uz docista fakt cokel, od 23 na nohach. Ani v skolke nebola.

tilly, ze 13 tt. Boooze to leti, tak uz si fakt dobre za vodou.

babulka
28. apr 2009

Ena, my sme mali svadbu 30. 4. 🙂 Ale pamatm si aj Ali, ta mala neskutocne krasne fotky zo svadby, neviem, ci nahodou este Michelle nemala v aprili...ktovie, ci je este aprilovkova tema niekde na MS 😉

tilly
28. apr 2009

jeeej, 13tt, no super 😀 už by mi mohlo byť aj lepšie, čo teda nie je 😝

srandi, rýchlo sa vyliečte 😉

my so silvinkou sme sa vydávali v jeden deň aj hodinu 😉 , potom virginia mala 23.4.
9.4. mala ali, oni mali fakt krásne fotky, potom alenka2000,... fakt to bola prvá taká najukecanejšia téma 😀

ja som ju aj skúšala na ms nájsť, ale už je to asi zmazané...

aktak
28. apr 2009

ali mala krasne fotky naozaj 😎
my so zuz sme az septembrove, ta tema tiez celkom ficala lebo nas bolo vela 😵
inak k 4temu vyrociu mi bude manzel musiet asi kupit obrucku, nemozem tu svoju najst 😅 dufam este ze je nekde medzi hrackami alebo plienkami alebo dekami alebo v legu a ze sa objavi😀

cat
autor
28. apr 2009

tak tieto svadobne temy si ja vobec nepamatam..asi preto,ze my s boskou sme prisli z ineho svad. fora a boli sme septembrovky 2004,kua ako je to daavno..
Sandra,prajem skore uzdravenie Petke, Tomas mal toto na velkonocnu nedelu 40,1 st teplotu,ale rychlo mu po cipku klesla..hadam aj vam to takto rychlo prejde 😉

virginia
28. apr 2009

Neuveritelne, fakt su to uz 4 roky, co som on-line, aj ked malokedy aktivna, ale pod drobnohladom Vas mam
😉. Tilly, uz 13tt, to je skvele, ako sa citis?
No to nase skolstvo neviem, ci bolo niekedy prudko lepsie. Nas na ZS bolo v triede 33, detto na stredne skole. A ked tak spatne pozeram, myslim, ze ani ta uroven nebola bohvieco. Ja si myslim, ze ked sa detom budeme venovat a nejakou formou ich vzdelavat aj my ako rodicia, tak z nich vyrastu vzdelani ludia. Najma v porovnani s ostatnymi na slovensku studujucimi 🙂 . Ale zas ked budem musiet synatora ucit matiku ja, tak sa nedostane ani za casnika 😝 .

tilly
28. apr 2009

jani, veď máš len 239 príspevkov 😅 to si tu fakt málokedy 😀

cítim sa ako pri domčovi, na prd 😝 ešte stále je mi zle, teraz som si napr na chvilku sadla a normálne som zaspala..., no sila, keby mi nevolala kolegyňa, tak ešte asi chrápem...
u nás teda matiku doučovať ja nebudem, lebo to by z neho ani ten čašník nebol 😀