Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

kattum
13. aug 2009

veru pekne knihy, mame, i u nas ficoa smetiari, hasici a pod, ale necitam na spanie, to by ho skor prebudilo ako uspalo.

sue
13. aug 2009

Eni, tie sa mi páčia..kde si to kúpila? 😀

sweetienka
13. aug 2009

jeeeeej ahojte, aké prekvapenie, že to tu znova žije 🙂
gaja, jasne, že si pamätáme 😉
kattum, megg, ja som tiež zháňala podobné knižky, v kníhkupectvách nič, ale nedávno sme dostali knižku od J.C.Hronského - Slnovratka, je tam veľa klasických rozprávok ako napr. Janko Hraško
my na dobrú noc čítame včielku maju, krtka, môj macík a podobné
cat, ja keď som bola malá tiež som bola alergická na zlato, len strieborné naušnice som mohla mať (a tie moje zlaté, ktoré som dostala ako bábo teraz nosí Dianka)

ena
13. aug 2009

na stavenisku mali na obchodnej, tusim je to svet knihy, vtedy mali len tuto zlacnenu a potom este sestra kupila na vychode hasicov.. takze mali asi vo vsetkych knihkupectvach akciu...
inak, v novembri bude biblioteka v Inchebe, tam sa oplati nakupovat detske knizky

geegee
13. aug 2009

my najnovsie citame Macka PUfa - preco prsi a kde sa v noci schovava slniecko a stareho dobreho Pinokia 🙂 A okrem toho si cita sam O hasicoch a O smetiaroch - to mali v tescu . Ked bol mensi tak mal rad take tie kufrikove knizky v jednom boli knizocky s klasickymi riekankami a v druhom rozpravky - tak na 2-3 minutky

gaja
13. aug 2009

macka pooh aj my čítavame.. a ešte pat a mat a všelijaké so zvieratkami, traktormi, autami vláčikmi... 😎
a vianočné - tie môže celý rok... 😅 😀
On má strašne rád vianočné rozprávky...

tilly
13. aug 2009

my máme obľúbenú dievčinku julku, danku a janku, o psíčkovi a mačičke, len to je už zvieracie... a inak sú všetky knižky dievčenské, otras, ako keby sa chlapcom nečítalo...

cati, jasne, napiseme si niekedy v utorok 😉

tilly
13. aug 2009

gaji vitaj späť 😉 😀

sue
13. aug 2009

Tilly, tebe sa páči dievčinka Julka? 😕 my máme aj CD...teda myslím, ak som ho nevyhodila od srdu 😀

tilly
13. aug 2009

hej, nám sa julka páči, hlavne domčovi, on si vždy vyberie knižku, ktorú budeme čítať...
a ešte je super knižka hurá do škôlky, ale tiež je to o dievčatku... a ešte čítavame knižku o andrejke, ale tú nedostať...

sue
13. aug 2009

Tilly, tak to je škoda, poslala by som vám to CD... knižku som nečítala ale to CD mi bolo strašne proti srsti 😅

verulka
13. aug 2009

no ja neveriiiim, tato tema zije 😵 😵
knizky zavidim..ron ma na salame, ja sedim a citam, on kruzi okolo mna, pirpadne lezie na policky a pod 🙄 snad este bude mat rad..s velkacmi si citame harryho pottera nahlas 🙂 uz 2.krat 😉
megg, aky velky tt ti svieti 😕
aktak adelke vsetko naj k narodkam 😵

tilly
13. aug 2009

máme aj cd, počúvame v aute 😉

verul, na to musí prísť, domčo tiež absolútne nebol na knihy, ale potom sme začali chodiť na divadielka, začali sme čítať a teraz musíme čítať vždy pred spaním, drží nás to len vyše roka

geegee
13. aug 2009

Matusko bol na knizky od zaciatku a Tomino ich ma na haku. Ten chce len auta a cokolvek co vrci 😀 Ale aby som mu nekrivdila, teraz si v ohradke "cita" 🙂

cat
autor
14. aug 2009

ani náš krpec nie je na knihy, musia tam byt obrázky a čítanie ho nebaví, musím si vymýšlať alebo on k nim vymýšla "texty",ale to sa peckujem,čo všetko povymýšla 😀

megg
14. aug 2009

verulka, no letí to 😉

My na dobru noc necitame, ale rozpravame si co sme zazili a kde sme boli a ako sa ma babinka jedna druha a tak. 😅 Oli mi nevydrzi pri citani.

gaja
14. aug 2009

My tiež čítame viacmenej cez deň.. skúšali sme jednu dobu čítať na dobrú noc, ale len sme tým odďaľovali spánok 😝

megg - aj si necháte zistiť pohlavie? alebo sa necháš prekvapiť?

aktak
14. aug 2009

my citame Adamkovi vecer Bibliu, taku detsku s krasnymi obrazkami, su to kratke pribehy takze sa ukludni, pomodli sa za hokejistov a podakuje za dedka s Adelkou 😵 a cez den citame vselico ale ste ma inspirovali, musim ist do knihkupectva a neco pekne kupit

sranda
14. aug 2009

veruul, a ty prosim ta odkial poznas Dusana Holleho 🙂 🙂 🙂 ? kukam na fcb.... ja som ho spoznala na svadbe mojho bratranca, su takmer najlepsi kamosi.

tilly
15. aug 2009

ja ho práve rozprávkou ukludním večer, dám ho spánkového režimu a lepšie mi zaspí 😀 ale keď je tatino, tak sa rozpráva s tatinom a ja sa môžem strčiť... celkovo ak je tatino k dispozícii, ja som na vedľajšej kolaji... aj teraz sú na bicykloch pri dunaji...

domčo už jazdí na väčšom bicykli 16" bez pomocných koliesok a jazdí strašne rýchlo, takže tatino ide vedľa neho v pohode... a najradšej má, keď môže ísť po terénoch, po poli 😀

barunka
15. aug 2009

ahojte, tak po sto rokoch nakúkam aj ja 😀 😀 😀 my čítame dookola išlo vajce na vandrovku a o koze rohatej 😀 😀 alebo si púšťame rozprávky na cd...
ale nás rozprávky neukľudnia 😵

eta
15. aug 2009

u nas ide aj Moj macik, Najkrajsia kniha o zvieratkach, ale tiez ho nebavi dlho citat, skor pozerat obrazky a pred spanim necitam, tiez by ho to skor nastartovalo ako ukludnilo 😉

ahoj barunka 🙂 ako sa so Simonkou mate?

tilly
16. aug 2009

jej, baru, ako sa máte??? 😉

môj macík išiel aj u nás, domčo pred takými dvomi rokmi vedel skoro všetky básničky 😀 mám ho aj natočeného ako si ich recituje, také zlaté to bolo...

barunka
16. aug 2009

ahojte, no vcelku o.k. 😀 😀 😀 držíme sa, snažíme sa... dieťa je už vychytralé až hrôza, papuľnatá, ale však to poznáte... čím je to väčšie, tým je to niekedy horšie 😀 😀 😀

eta
16. aug 2009

barunka, súhlasím 😀 😀 😀

kattum
17. aug 2009

Diky za tipy na knizky, najviac sa mi pozdava Dievcinka Julka, to sa mu bude pacit, skusim kupit cez net!

verulka
17. aug 2009

sranda, spoluziak z gympla 😉
barun, neboj high level vas este len caka 😀

tilly
17. aug 2009

verul nestraš, domčo je tak drzý až hrúza niekedy,už som mu aj strelila jednu... ☹

liska
17. aug 2009

jejda,tato tema zije 😵 gratulujem megg a tilly k tehulkovstvu,nech vam to pekne a bezproblemovo ubieha 😉 tilly, Filipko je krasne meno, keby sa moj muz tak nevolal, tak by sme ho asi tiez mali 😎
u nas je citanie jednou z najoblubenejsich cinnosti od malilinka, Christianko uz davno vie vsetky riekanky, basnicky a pesnicky naspamat a teraz ich akoze cita aj Damiankovi, je to uzasne 😵 ale citanie dlhsich rozpravok ho tiez este nebavi, tak mu rozpravam klasicke rozpravky v zrychlenej,skratenej a vlastnej podobe, to sa mu paci...a uplne top u nas je,ked prinuti ocka,aby mu cital v slovencine a potom sa chichoce 😀

lovacka
17. aug 2009

aj ja sa pripajam k Filipkovi nadherne meno 😵 😵 😵