Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

mixka
27. sep 2008

nooo cat, uz to vidim... ako keby sa stalo 😀

cat
autor
27. sep 2008

vies mna to pekne..serie, odkedy je tu Simi,toto je uz tretia akcia milostiveho a to ma Simi 19 dni. Toto zarazim jak vetry,nech si nezvyka 😀

mixka
27. sep 2008

no u nas sa zmenil moj rezim a ockov ani nie... dalej hrava s kapelou, chodi na skusky... ale zase ja som mu to nikdy nezakazovala, lebo sa o nas stara a venuje sa... ale tiez ma ta svadba zerie teraz 😠

cat
autor
27. sep 2008

ja som tiez nikdy nezakazovala ani nebudem, ale ze ho sameho nenapadne,ze asi mi to bude luto ked ostanem sama ako kvocka doma..ale nenapadne, co by napadlo, taka naivna nie som. Ked ja milujem svadbyy 😀 Zraadlo, tanec, chlast.. 😀
a babulky ti spia? Ja cakam za chvilu ze sa uz Simca zobudi a zacne si hryzt rucky a potom spusti 😀

mixka
27. sep 2008

ja ma tiez svadby rada 🙂 jasne spia, chodia o 19.30 a do rana o nich nevieme 🙂

sranda
27. sep 2008

barun, odstupné od zamestnávateľa?.... idete na druhé bejby? Moc asi dobrý nebol keď ".

mixka, nehodíš nejaké fotos do albumu, kočandy už musia byť hotové baby.

barunka
28. sep 2008

srandi, jeeežiš, len druhého krpca nieeeeeee... teraz by som to nezvládla, mám čo robiť aj so Simi a jej neskutočným mudrovaním, už ju len tak neošálim. Teraz sme boli v auparku, tatko bol omrknúť v jednom obchode a ja som jej zatiaľ vysvetľovala, že vláčik nefunguje, je pokazený. A keď prišiel tatko, tak si vypýtala korunku, šupla do vláčika a ešte mi zahlásila, že "vidíš, mama zasa klamala, vôbec nie je pokazený". a tato len oči púlil, čo zasa nič nechápal.
nehovoriac o tom, keď som bola v nay ukazovať chlapovi akú práčku a chladničku mám vybratú a decko mi do toho zahlási, "ale mama, nevidíš, toto neni dobrá, malý mrazák to má. Kam dáš pipinu?". Mikrovlnku mi tlačítkovú tiež zatrhla, vraj to simi nevie pustiť a treba s kolieskom.
kecá to decko do všetkého a keby mi mali dve deti takto frflať, tak sa asi zbláznim...

mixka, cat, no chlapom treba všetko jasne povedať. Ja som môjmu dva týždne hovorila, že mám defekt na bicykli a treba ho opraviť a keď som potom na neho najačala, že ten defekt mám ešte stále, tak mi povedal, že som mu mala jasne povedať aby išiel ten defekt opraviť. vraj odkiaľ on má vedieť čo chcem, keď mu to nepoviem... 😅
no ale ten môj zasa na druhej strane nikam nechodí. A hlavne preto, lebo nemá kedy, aj z roboty chodí až o siedmej 😀 😀

mixka
28. sep 2008

barunka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

babulka
28. sep 2008

baby, tak to poznam - u nas su to ryby. Ale ja to uz neriesim, a v podstate som si tak zvykla, ze obcas som radsje, ked na tie ryby ide a my si s Matikom spravime vlastny program a nik nam do toho nekvaka 😵 Asi to znie hrozne po 3,5 roku manzelstva, ze? 😀
Barun - Simi je perfektna 😀 😀 😀 Sikovna kocka. Ozaj, uz ste poriesili tu Dibarborovu? Vyzera to tak, ze ste rovnaki mudrlanti ako my a na tieto deti treba speci grif a pristup, inac s nimi nevybabres 😵 U nas sa najnovsie stavia Lego duplo takym sposobom, ze maminka postavi a Matik potom prestavuje - akoze toto si kam dala? Toto musi ist sem, nevyidis, ze to sem nepatri? A tak. No hroza. A vyjednava sa s nim horsie ako so somalskymi piratmi.

geegee
28. sep 2008

barunka, moj chlap pride domov o 6 vecer a o 8 je schopny ist na pivo. Ale slusne sa vzdy spyta, ci ho pustim 😀

barunka
28. sep 2008

geegee, no môj príde o siedmej, do ôsmej večerá, do deviatej sa jeduje, prečo simi vymýšľa a nechce spať a nakoniec on spí a simi sa sťažuje že nevie spať, lebo tato chrápe. Len podotýkam, že nespí s nami v izbe , ale spí sama 😀 😀

babulka, tak lego to ja už so Simi zo zásady neskladám. Ona je tiež na toto úchylná, jedna rada môže byť iba jednej farby, hentá kocka nemôže ísť tuto, táto nepatrí sem, toto treba tuto a nakoniec to skončí tak, že na mňa kričí, že jej to nemám kaziť, keď sa s tým neviem hrať.
u dibarborovej sme vtedy neboli, mala dovču, teraz som už ako tak našla aj sama správny postup na Simi a jej hovadinky 🙂 takže zatiaľ odložené 🙂 Ale už aj v škôlke mi hovorili, že Simi je strašná papuľa a to si zo začiatku mysleli, že ani nevie rozprávať. a vraj majú najradšej to jej mudrovanie a na každú odpoveď otázka z radu - to je čo? prečo? čo to bolo? ako to bolo? čo to robí? a pod... 😀 😀

mixka, no nevyhne sa to nikomu. 😀 ja sa už teším, keď sem budeš písať, čo vymýšľajú tvoje kočky, predsa len, ty to budeš mať dvojmo a kde jednej dojde fantázia, druhá pomôže 😀 😀 v dvojici sa vymýšľa najlepšie.

verulka
28. sep 2008

baby, ja som uplne happy, ked mi moj zvladne ist na pivo 😀 aspon ma necha na PC 😅 ale kedze teraz ma strasne moc roboty, tak chodi uplne dead..ledva zvladne aspon hodku vyblaznit s krpcami 😖 ale dnes bol super den, cely den vonku a spolu 😀 obaja sme si zabudli mobily, to budeme robit asi castejsie 😀
barun, presne, im treba vsetko priamo povedat 😉 u nas to tak funguje.
Cat celych11 kg 😕 hmmm, tak ani s tebou po kojeni chudnut nebudem 🙄 😀

certica
29. sep 2008

tilly, vsetko NAJ 😀 a co najviac splnenych priani 🙂
cat, no ja som pribrala teraz este viac jak pri vikosovi, celkovo 16kg a v porodnici som nechala 6kg... ale potom som sa asi mesiac a pol potila jak hovado, uplne som sa budila v kaluzi vody a zistila som, ze som tak vylucovala tu vodu, co mi telo zadrziavalo 😝

kattum
29. sep 2008

Cat, to si vsetko schudla, za 2 tyzdne, to je parada! Gratulujem. To si zase modelka. Ja som pribrala 15kg a trvalo mi pol roka dat to dole. Ale stale mam kila este od Brunka, takze potrebujem este min 5kg dole. Lenze to tak lahko nepojde, lebo ked ma Brunko vytoci a chlap tiez, tak sa ukludnujem sladkym. ( A to je denne) Keby som mohla pit, tak by som to asi riesila pankami, tak neviem co je lepsie.

tilly
29. sep 2008

certi, ďakujeeeem

u mňa už ani sladké nefunguje... som vysokovýbušná a už mi to teda lezie na nervy, na chlapa sa momentálne sťažovať nemôžem, ale za také dva tri týždne to začne, začne sa zas stavať a to bude zléééé 😖 zas bude chodiť nervózny, bleee

my sme mali v sobotu takú žúúúrku, no konec sveta... u susedov, majú obrovskú dvojgaráž s takou technickou miestnosťou, akože tá garáž je pomaly väčšia ako ich barák, tak ju vyprázdnili, urobili poriadok uvarili kotlíkový guláš a žúrovali sme 😀 sused oslavoval 33, ale tak sa asi polovica osadenstva opila, no hrúza do 1,30 sme tancovali 😀 a môj muž ešte včera naobed grcal... tak dobre bolo 😀 tí chlapi vôbec nevedia piť, my baby sme mali len náladičku, ale chlapi boli na lečo...

tilly
29. sep 2008

no a o kilách radšej ani nepíšem, keď máme takéto obžieracie žúrky skoro každý víkend, tak sa ani chudnúť nedá, ale chodím cvičiť, snažím sa čo najviac chodiť pešo (čo sa moc nedá, lebo auto vytiahnem v garáži a zaparkujem pred vchodom do roboty)... ale to žranie neviem obmedziť...

geegee
29. sep 2008

no ja tiez mam este +8kg 😠 Ale nic s tym nejdem robit - som leniva a nemam cas 😀 Odidu hadam same ako pri Matuskovi 😅

cat
autor
29. sep 2008

Miska teda tilly vsetko naj k meninam 🙂
My sme boli dnes na Kramaroch a sok, Simcu dali na vahu a 3200g! ona za 10 dni pribrala 520g 😀 tak nam povedali ze kristepane cim ju krmite? ze pribrala moc. Tak najprv pindaju ze malo, potom ze moc, ale co, Simi ma na haku, jej chuti 😎 vsak jej nedavame maso a kapustu, len MM.
Baby a s kilami sa netrapte, niekomu odidu hned, niekomu neskor, ja som napr. vobec cielene nechudla, som sa postavila po navrate z porodnice na vahu a bolo prekvapko. Aj tak sa po novom roku hlasim cvicit do tych sklenikov,to brucho je mlandrave 😝

verulka
29. sep 2008

ja to uz vidim, vswetky do max roka schudnete ale ja nic...tilly, ja jem kolko si telo pyta, ale v norme, beham kilometre pesi s 8kg priveskom na mne a nic ani gram 🙄 ale nejako neriesim, ja totiz ked dam kusok dole, tak zahapruje mlieko, normlane pokles...a ked stihanem jesienku( moja 1. pomoc) tak sa to polepsi 😉 ale neva, vsak uz mam cely zvysok zivota na davanie sa do poriadku 😀 len pri mojom beznom vydaji energie s atie kg na mne drzia ako dive 😖
Tilly, joooj, tak zuurku zavidim...to mi est easi dost dlho nehrozi..ale potom 😀 😀 vsak dufam, ze pojdeme tvoje a moje statky zapijat 😎
cat a to sa moze ked kojis? a simi peeekne pribrala 😀

cat
autor
29. sep 2008

verulka nie, to naozaj az po skonceni kojenia,ja si pockam 😉 to len tak tipujem ze po novom roku,sak vies ze pri tomovi som mala mlieko "az" 3 mesiace 😒 hadam to teraz bude lepsie. a tiez mam cely zvysok zivota na davanie sa do poriadku,3.mimi nehrozi ani omylom, nam ozaj 2 stacia. 😎

aktak
29. sep 2008

cat urcite budes mat mliecko aj dlhsie, len tomu musis sama verit 😉
ja som schudla na predporodnu vahu po tyzdni ale uz som pribrala 2 kila lebo obidvom babkam velmi zalezi na vnucke tak vyvaraju a ja jem 😀 manzel sa tesi s nimi ale dlho sa tesit nebudu 😎 tiez mam brucho take mlandrave, nie moc ale oproti prvemu tehu viac lebo vtedy som mala hned ako pred porodom comu som sama neverila
cat ako spite? spolu? ci vy dve samostatne? kolko krat kojis v noci?

cat
autor
29. sep 2008

kati, Simi papa okolo polnoci, o tretej a o siestej rano, sama sa mi uz po troch hodinach budi a ja dufam,ze si uz bude ten interval predlzovat..spime vsetci 4 spolu v izbe, ona Tomasa nebudi,neplace,len pomrnci..
A ty ako s nocnym kojenim?

aktak
30. sep 2008

my rovnako, tiez vsetci 4 v izbe, Adelka tiez neplace ked chce papat len zamnauka ako maciatko a hned dostane 😀 vecsinou ked ide spat o 10tej, potom okolo 2hej a potom rano o 7mej, ale nekedy aj castejsie

barunka
30. sep 2008

no baby, ako vás tak čítam, tak ja sa na druhé asi neodhodlám nikdy 😀 😀 😀

lovacka
30. sep 2008

barunka len aby si nebola prekvapena 😀 😀 babo sa povacsine nepyta 😀 😀

barunka
30. sep 2008

tak to by ma už rovno šľak trafil 😀 😀 😀 ale keď sa to tak vezme, tak ani simi sme neplánovali...
a decko dorazilo, 20 minút leží v posteli a vraj nemusí spinkať a povedal tato. hlavná vec že ten je dnes od šiestej v robote 😀 😀

geegee
30. sep 2008

no baby, zavidim vam vase papkacky. Tomasko sa budi kazde 2,5 hodiny, niekedy aj po 2 hodinach. Ale on strasne papa - nie aby spapal naraz 100, ale on si to kuskuje, aj na 2-3 krat 😠

cat
autor
30. sep 2008

baby mate deti zaockovane aj proti zltacke A? to je nepovinne ockovanie, ja ho chcem Tomovi dat,len neviem kolko stoji ta injekcia a aky ma nazov, neviete niekto? Aby nam ta nasa mudra doktorka zas nepovedala nejaku volovinu..

kattum
30. sep 2008

Kati, ja Som Brunka dala zaockovat a teraz nelutujem, v strednych Cechach je rozsirena zltacka velmi. Vakcina sa vola Havrix, uz si nepamatam ale kolko to stalo, treba 2 davky.

Ja chcem Prevenar pre Riska, ale tu v Cechach to nie je take lacne ako na Slovensku. Neviete nahodou o niekom, kto nechce dat zaockovat Prevenarom a predal by mi recept na Pevenar? Viem, ze deti do 2 rokov to maju len za nejakych par korun.

certica
30. sep 2008

cat, ja som vikiho dala tiez proti zltacke A tusim v polke jula zaockovat, este ho caka druha davka. ta jedna vakcina havrix stala okolo tisicky, uz neviem presne, lebo som vtedy kupovala aj infanrix. prevenar ma viki uz davno, asi 2 roky dozadu a martin mal uz dostat druhu davku, len je uz dlhsie soplavy dost.

geegee, este stale si v pohode... mne martin prvych 2,5 mesiaca visel na prse stale, odstupy tak do hodinky 😀