Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

kattum
19. jan 2009

aj ja uz idem, zehlenie nechavam na zajtra, uz je kopa vacsia ako ja... dobru noc!

mixka
19. jan 2009

teraz mame dva kociky, jeden je ten co mame na fotkach a druhy perego za sebou, ale je to absolutne nevhodny kocik pre mna, lebo ho ledva tlacim pred sebou 🤐

ena
19. jan 2009

mixka: my mame tie chicco golfky, teda polovicu z tych, co si dala link 🙂 viem, ze ich mali v predeti.sk, aj som ich pozerala, lebo kym sme nemali phil&teds, tak som aj nad takymi rozmyslala a tieto mi prisli najlahsie. Len som nevedel,a ze ked by som tam posadila rozlicne tazke deti, ci to nevadi.. ale u nas o chvilu asi ani vadit nebude, Filip ma 16 kg a Marek 12 😀
na tvojom mieste by som ich isla aj s 2jickami vyskust do obchodu.
Inak, nad philom si nerozmyslala, vo vybave je tema o PT a jedna holka pisala, ze v anglicku su za dobru cenu, tak ak by si mala moznost odtial.. ak by si chcela len kocik a sedatko, tak by to mozno bolo za podobnu cenu.
Len ci by sa baby nehadali, ktora kde sedi 🙂)

ena
19. jan 2009

cat: chicco sa da dat dost do lahu, teda nie az celkom na rovno, ale dost, a ta pierka je dost pevna, a lahko sa sklada, je sikovny, len to pisem o jednokociku, pri tom dvojickovskom to bude asi trocha obtiaznejsie, ale opierky su podla mna rovnake..

ena
19. jan 2009

kattum, dvojickovsky sa asi tazko jednou rukou tlaci🙂 a ked ma palice, je asi aj lahsi o tu spojenu rukovat, opat nieco je na ukor niecoho ineho..
ale je pravda,ze pri dvoch detoch nie je sranda, tlacit golfac s jendym dietatom a druhe mat za ruku.. my uz nase chicco pouzivame len prilezitostne.

ena
19. jan 2009

mixka: asi si fakt dame to stretko 🙂 aj ked stvorky plienky nam uz budu male 🙂))))) uz si ich predala ?

mixka
20. jan 2009

eni, plienky su uz daaavno prec, uz ani neviem, ze som ich mala 😀 len my sme fcul chory a chripkujeme 😖 ale potom kludne a velmi radi 😵

sranda
20. jan 2009

cat, akoze znicene ruky, neperies v pracke? A Petra si tiez cvrkne, teraz je to uz lepsie, ale mala obdobie, ked drzala do poslednej chvile, lebo nemala cas ist na zachod, este k tomu chodi sama, tak kym sa vyzliekla. A Tomi serblikuje? Sa boji wecka?

cat
autor
20. jan 2009

no nemam tolko veci naraz aby to slo do pracky..ano, boji sa zachoda. ☹

mixka
20. jan 2009

cat, ked mas malo veci do pracky ja ti budem nosit, ja sa neviem doprat 😀

sranda
20. jan 2009

mixka, ja takisto. Mame pracku na 7 kg a neviem si ju vynachvalit. Napusti tolko vody, kolko je tam pradla, ale to uz dnes asi kazda, ma aj 15 min. praci program, minule som tam hodila zopar veci od melonu a cokoladu a vyslo to, teda vypralo sa to a potom program na detske veci, nie je to zozmolkovane....

mixka
20. jan 2009

sranda, aj my mame mudru pracku a ja som asi leniva, ale mna by ani nehlo nieco prat v ruke a ani na to teda nemam cas a energiu pri babach 😅

babulka
20. jan 2009

Kati, neboj, to prejde. Zachvilu tam bude vysedavat a vyspevovat si, ako Matik 😀 On si tam sadne, povie ze ide kakat, a hulaka tam povymyslane arie, sa sulame na nom a susedia maju iste radost. Ale najlepsie je, ked cez vikend ide v telke rano rozpravka, napr. Postman Pat, alebo Thomas na Minimaxe, tak nechce kakat na zachode, ale dovlecie si serblik a troni v obyvacke, ale nastastie vtedy nevyspevuje. Len na zachode, kde sa to najlepsie ozyva.
Uz sme sa nastatsie zbavili aj nocnych plienok, teda este v novembri, kedze sa rano vacsinou budil suchy, tak sme plienky zahodili. najprv sme ho davali v noci cikat, teraz bud vydrzi, alebo sa vypyta sam. Vsetko chce svoj cas.
Inac ja som tiez obcas preprala v rukach, ked nebolo co prat, ked sa stala obcas nehoda, ze si cvrkol, alebo ked mal raz hnacky, tak som prala o 106 😖

mixka - mas nadherne dcerky 😵

mixka
20. jan 2009

dakujem babulka 😵

sranda
20. jan 2009

mixi, ja tiez rucne pranie ani napad 😝 , pracka urobi za mna este lepsie tu istu robotu. Buchnem to tam, trocha prasku /teda ked mam zopar veci, ze nenaplnim pracku/ a uz to jede..... 😉 .
Babul, petra ma tiez na noc plienku a to ich nema od 2 rokov, som najprv skusala, ze sa zobudila na cikanie a isla na WC, tak sa aj stalo, ale tam sa tak prebrala, že ruka hore a ideme žiť. Zaspala potom až o 2 hoďky, a to ja nie som ochotna podstúpiť taký cirkus veruže.......

tilly
20. jan 2009

mixi, ja ti odporúčam PP aria twin, môžeš to tlačiť jednou rukou 😉 alebo hoco dvojičkový športový...

mercy
20. jan 2009

Cafte, tak som sa zbavila svojho dieťaťa ☹ ☹ Riško dostal takú silnú sinusitídu, že som ho odviedla k našim. Tamojší detský primár mu dal hneď antibiotiká, čo tu povedali, že nie, nech si trénuje imunitu 😠 Doteraz nikdy antibiotiká nemal a mám pocit, že sme dorazili v poslednej chvíli.Tečie mu chu dákovi z nosa, z očí aj z uší, má stále štyridsiatky a môj otec sa hneval, že už ich dávno mal mať, že imunitu si môže trénovať,ale nie pri ťažkej sinusitíde. Odviezla som ho,lebo sa vraj teraz nesmiem takto nakaziť ,aj tak som to asi schytala ☹ Mám pocit, že som uprednostnila jedno dieťa pred druhým,ale zase u našich sa mu nič zlé nestane...

cat
autor
20. jan 2009

mercy, nech sa hlavne Risko rychlo uzdravi 😉 urobila si najlepsie co si mohla..
Sandri, my sa na jesen stahujeme, teraz uz nebudem kupovat novu pracku, az do noveho. Tato stara to je 15 r. kraksna, ale uz musime vydrzat.

verulka
20. jan 2009

mercy, no mne brali na laryngitidu 2x atb, ale to az ked to zliezlo dole..podla mna sa bezne na nu nedavaju, lebo ani nezaberaju...cize neviem ako dlho mal risko tu potvoru, a ani dalsie podrobnosti, ale mozno to nebola az tak vina tych 1.lekarov 🤐
kazdopadne, sa neboj u vasich mu bude super, rychlo sa vylieci a ptoom uz bude pri tebe..a neber to ako uprednostnovanie jedneho pred druhym...proste vzdy musis zvazit moznosti- riskovi sa nic nestane a uzije si to aj u babky a dedka..no tebe by to mohlo ublizit..aj ked si to nahodou dostala, tak sa ti lahsie vyliecis, ked budes bez neho a poctivo lezat atd...neboj bude to dobre 😉

sranda
20. jan 2009

jasne Kati uz chapem a nemyslela som to v zlom 😉 . Gratulujem k stahovke, je to vybeorna vec ako vsetky nepotrebne veci vyhodis.

mercy, boze to leti, ze 30 tt., 15. febr. sa blizi tak to budes mat veget. ako sa citis?

mercy
20. jan 2009

Verulka, on má sinusitídu, nie laryngitídu-Má silný zápal dutín a horných dýchacích ciest.Ja som úplne vytrasená,lebo ešte nikdy nebol takto veľmi chorý.Strašne kašle a stále vracia ☹

mercy
20. jan 2009

Sranda, čo sa týka tehotenstva, cítim sa dobre, inak pod psa 😒

sranda
20. jan 2009

jo a este namiesto zacatia cvicenia v Maxfite tu cvicim s domacnostou Petra je chora, takze mi je jasne ze do piatku nevystrcim nos, vcera mi bol muz nakupit, lebo potom siaham po veciach co nee a to je zle. Inak jeden chlapcek je v nemocke z nasej triedy so zapalom pluc, podla mna maju vsetky deti take akoby kvazi prieduskovu formu ochorenia. Petru akurat naplo pri kaslani, tak zaspala bez dudiny a zobrala si Brunciho, tak vecer strielame sampano a dudel uz krasavica moja neuvidi.

sranda
20. jan 2009

Mercy, petra kasle tak, ze kebyze je menšia tak zavolam normalne pohotovost. idu jej oci vyskocit, cela je cervena. No do škôlky sa ani v pondelok nedostaneme, toto musi riadne vylezat. Boli sme aj vcera udr, tak medikamenty mam.

mixka
20. jan 2009

tilly, akurat pozram ten PP aria twin a sa mi paci 😵

aktak
20. jan 2009

mercy viem ako ti asi je, moj Adamko musel ist do nemocnice ked mal rok a pol a nemohla som ist ako tehotna s nim, neviem ako by som v noci spavala keby tam nakoniec nepustili moju mamu, malicky sam na izolacke by bol, by som plakala cely cas asi 😔 neboj u starych rodicov mu je dobre, je to skoro ako doma, nech sa rychlo vylieci

poradte, Adamko nechce ist na nocnik, nasi mu z neho pomaly ale isto robia traumu lebo vraj uz by mal chodit a tak za nim stale behaju aby si sadol, mne je to proti srsti, ved kym nebude chciet aj tak sa don vevykaka sam 😔

mercy
20. jan 2009

Aktak, mám pocit, že som ho opustila v tiesni ☹ ,hoci môj otec je lekár a je tam o neho postarané najlepšie ako sa dá.Musím to prekonať, snáď mi to odpustí.Ešte že mám takých rodičov. Svokra mi raz povedala, že ona by si ho na noc nevzala, lebo švagriná by sa nevyspala do práce. Ani by som im ho chorého nedala,ani za svet 😒

sranda
20. jan 2009

aktak, povedz vasim nech ho nesiiiiilia, cim viac, tym horsie, on musi sam na to prist. Dala by som ho k dohladu a on po case si ho sam vyberie a sadne. Alebo skus mu normalne ukazat hovienko aj popod nos, ze fuuuj ako to smrdi a to sa robi do serbla a ze on sa pokaka........blablalblablablabla. Petra kakala do serbla od 8 mesiacov do roka a pol, potom len do plienky a z plienok rovno na zachod a to mala 2 roky. spravili sme si z toho srandu, ze hovienko urobi člup člup do vodičky a ona sa tom náramne zabávala.

sranda
20. jan 2009

mercy, si pipi? ze v tiesni, nebooooj, on je pašák, je v najlepších rukách.

mercy
20. jan 2009

Sranda, to sú tehu hormóny, on je najvaic chorý ako doteraz bol a ja nie som s ním ☹ Aj tak som to schytala aj ja, už som úplne grogy, sopeľ, kašel, teplota 😝