Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

sue
29. mar 2009

No zajtra skúsim zavolať... ja chodím k dokimu,len keď vyslovene musím 😔 tak uvidím čo povie... a najmä sa zajtra pôjdeme prvýkrát ostrihať, možno to má aj od toho, že sa mu stále potí hlávka...

cat
autor
29. mar 2009

sue, neviem poradit, pre svoj klud chod s Macinkom k doktorovi, vies ako to je na nete..vypluje ti cely rad katastrofickych chorob podla zadanych kriterii 😒 ja idem s detmi k doktorovi radsej s kazdou hovadinou akoby som mala zanedbat nieco vaznejsie 😔
Fakt sa idete len 1.krat strihat? To Tomasko by uz bol v 14mes. ako dlhovlaska 😀

sue
29. mar 2009

Cat, vidíš a to sme obe s lekárskej rodiny a máme úplne iný prístup 😀 my na preventívky a tak chodíme, ale inak sme boli len 1x.
No a prvýkrát 😅 vlani v lete bol Maci prakticky holohlavec a začal zapúšťať na jeseň a v našej anarchistickej rodine by som spôsobila strašný prevrat keby som došla s ostrihaným dieťaťom 😔 😀 😀 😀 ale nie, páčilo sa mi to,že je taký dlhovlasáčik,ale teraz to dám dolu a uvidím čo to spraví 🙂

cat
autor
29. mar 2009

ty sue, teraz ma napada: Tomovi sa v 1,5 roku vratili tie akoby novorodenecke supiny,ale boli take uplne tvrde a vyzeralo to ako ekzem na 1. pohlad, dostali sme mast, natreli a vycesali, strasne tazko to slo,ale ..u nas bol tu problem.

sue
29. mar 2009

Cat a ako to vyzeralo? Maci to nemal ako novorodenec... ale pripadá mi to trošku ekzematické, dole somto neskúšala dávať...lebo ak súto náhodou naozaj znamienka,tak abysommu nejak neublížila.

cat
autor
29. mar 2009

bodky velke 2-3mm, hlavne na vrchu hlavy, bez masti to neslo ani vycesat,ani zoskrabnut..farba zlto-bledohneda. a mal to zo spotenia, on ma strasne huste haro.

sue
29. mar 2009

Tak to celkom sedí... ďakujem Cat 🙂

cat
autor
29. mar 2009

ale aj nad usami to mal, cele flaky plne bodiek 😒

babulka
29. mar 2009

Sue, je to take chrastickovite? Lebo potom to moze byt kludne to, co napisala Cat, supinky, co mavaju novorodenci, ale mozu sa objavit aj u starsich deticiek.
Ak je to ako znamienka - teda nie vystupene, ale mapovite, tak to mozu byt len nejake pigmentove skvrnky, ja mam jednu ako Madagaskar, ani nechcite vediet kde 😀 Vyzera to ako znamienko, ale je to nejake pigmentove volaco a mam to skoro od narodenia.
Keby to bolo podkozne krvacanie, tak je to fialove, bordove, zvacsovalo by sa to, ked vravis, ze je to uz tyzden. Ale pre istotu zajdi k dokimu, nech mas kludny spanok 😵

verulka
29. mar 2009

cafte, lasky 😀 nic nekomentujem, len sa tesiiim, ze su este stale ludia ako babulka...mali by sme ist na live pokec...2.pokus po case 😀

tilly
29. mar 2009

to čo je? niekto sa nám snažil nabúrať našu kludnú tému... 😠

sue
29. mar 2009

Maminky, moc díky 🙂 pre kľudný spánok zajtra zavolám a uvidím aký dokina zvolí postup, ale určite sa aj ostriháme 😀
Veruli, ty si sa s Babulkou videla len na tom stretku v Medickej záhrade kde som ja bola tehu asi 3 týždne? Čo ma Babulku vtedy "zvozila",nech nesedímna kameni, keď som tehotnáa ja som o tom ešte ani nevedela? 😕 😀

verulka
29. mar 2009

sue, to si pamatam 😵 nie este sme sa myslim videl par krat, ze babuli??? ale myslim take bez deti..ako bolo, len tu bola kattum ,ale ja som nemohla prist 😝
tilly, jaaaj, uz 8tt...perfis 😵

mixka
29. mar 2009

teda neprispievam, ale citat vas chodim pravidelne a nemam slov 🙄

babulka
29. mar 2009

Ja som sa s Verulkou stretla dost vela krat, vsak Risko a Matik bola dobra dvojka 😀 Na kazdom stretku. Ale dufam, ze sa stretneme zas a skoro, lebo mi cice mice chybate...uz to nie je ono, ked sme prestahovani na vidiek 😕 Nikde nikto, a ako kedysi, ze sadnem na 95tku a som v meste za par minut....ach jo.

To vecerne stretko v Auparku, kde sme boli len kattum a ja bolo super, kavicka, obchodiky...takze navrhnite los terminos a ja dojdem zas 🙂

A BTW, kazdy, kto ma pozna osobne vie, ze nielen tu hram formu, ale aj v skutocnosti som taka raznejsia 😎 Inac by som nemohla robit to, co robim. Ale to je jedno, kto vie, ten vie, ze ak zrovna nepomozem, tak urcite neublizim. Ale nespravodlivosti sveta a ludska tupost a obmedzenost ma este stale udivuju 🙄

mixka
29. mar 2009

babulka, precitala som celu temu o volbach a musim povedat, ze absolutne suhlasim s tvojimi nazormi, je na nich poznat, ze si studovany clovek a vyzreta osobnost. ale co tam niektori ludia pisali nemam fakt slov 😔 ale inak tvoje prispevky velmi rada citam aj v inych temach, lebo su fakt normalne a da sa to citat.

babulka
29. mar 2009

Mixka, dakujem. 🙂 🙂 🙂 Ale ja sa obcas musim cudovat, kde to zijem. Ze namiesto studovania som mala robit asi nieco ine 😀 No holt, nemoze byt kazdy popularny 🙂
Alebo ako mi napisala jedna prispievatelka, ktorej prekaza partner pani Radicovej, lebo je na voziku :"ja nemozem za to, ze som pekna stihla blondina a ty mi zavidis". Vidis, tak tato je tu popularna 😀 😀 😀

mixka
29. mar 2009

pekna stihla blondina a zjavne uplne vymleta 🙄

verulka
29. mar 2009

cooo mate nieco proti blondynkam 😀 iank ja furt neviem s akym i/y sa to pise...
babuli, no vsak jasne..risko a matik 😀
a termin? mne sa da kedykolek, ale az tak okolo 8mej 😉 tento tyzden mam full len stredu vecer, dojde kamoska 😉

sue
29. mar 2009

Ach o stretkách ani nepíšte, len budem ticho závidieť :( Babuli, mne tááááááák chybajú naše kočíkové prechádzky pri Draždiaku :(

sranda
29. mar 2009

jeeeeeminecku, tu to vrelo, no idem vas počítkať.... som zvedava na tu divočinu.

sranda
29. mar 2009

no babul, tak super gratulujem, že si ustála tento boj, vôbec sa ti nečudujem, veď máš čistú pravdu.

sue, aj my sme to mali, presne u formu ako pise cat, ked bola petra novorodenec, dostali sme mast salicylovu - dufam ze som to dobre napisala - a presne ako u cat, som jej to vycesavala vo vani, pred kupanim natrela, muselo to ist dole aj pri kojeni som vyskrabavala nasilu, lebo je to zdroj bakterii, plesni a takych onych mi povedala kožiarka.

verul, stretko uvitam, teda ak sa môžem pridať 😉 .

zebricka
29. mar 2009

Ty, Sue... a ja som Ta aj mala zafixovanu do Bratislavy, preto som sa uz viackrat tak zamyslela, ze preco, ked Ty tam mas BB.... ale vidim, ze som sa nemylila... co Ta zavialo tak daleko?.... lebo vsetko dalej od BA je daleko... 😀 😀 😀

sue
29. mar 2009

Mno Zebri, bola som 7 rokov v BA 😉 a teraz sme tu v BB, rodená Bystričanka, ale nikdy som tu nebývala, až teraz 🙂

zebricka
29. mar 2009

😉

ena
29. mar 2009

sue: ja si citam vydate az teraz, tak ti len napisem, ze tiez si myslim, ze Martinko ma vo vlasoch tie supinky, co spominala Cat.Na to tu salicyl. mast alebo este lepsie olej, to sa lepsie aplikuje a potom vycesat.

verulka
30. mar 2009

suer, add suúinky, mne ked sa objavli u krpcov, tak som dala dole vlasy a bolo po probleme 😉

zuz11
30. mar 2009

tiez sue ak mozem poradit, nas Alex mal tie supinky, najskor som to olejovala a vycesavala len sa mi to zdalo dost drasticke tak som studovala a dostudovala sa k masticke Excipial U Lipolotio, 4x som vtierala a supiniek sme sa zbaviki, a ani som ich po aplikacii tejto mastcky nevycesavala ten krem je dostat volne v lekarnach a stoji do 150sk 😉

aktak
30. mar 2009

excipial je dobry, je na extremne suchu pokozku, ja ho mam stale doma

tilly
30. mar 2009

hmmm, tak ella je fakt aspoň podľa fotiek pekná blondína, ale toto ma trošku sklamalo, lebo občas som ju chytila v niektorých témach a celkom pohodka... no nič...

babuli, fakt je u vás na vidieku nuda? no škoda, že vám to nevyšlo vtedy tu v šamaku, lebo tu teda nuda nie je, hlavne za dlhých letných večerov je tu život...