Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

babulka
4. jún 2009

Certica, ale ovocie aj celkom ano, teda prvy tyzden vobec nie, potom minimum a postupne pridavat, ale nie vela (taky recept ze dve jahody do acidka 😀 ).
Ale ja preboha nechcem vyzerat, ze to zatracujem alebo nieco take, su naozaj ludia, ktorym to vyhovuje a pomaha, a to je super (najma ak si to mozu dovolit 🙂 ), individualny pristup to nie je. Kolegyna tam pekne schudla 7 kg, dost rychlo, vtedy to este stalo 10 tisic, (len 😀 ) ale uz ich ma spat.

aktak
4. jún 2009

cat ako vase uska? uz ste zmenili nausnice? moja ma pod nausnickou take chrasticky ale sa mi zda ze sa hybu takze uz "odpadli" a drzia len okolo nausnice, mame to vyse 3 tyzdnov, mali ste to podobne?

babulka naprikla mojej maminke pri chudnuti staci ten pocit ze neco dodrziava,povedia jej co ma cvicit, nekto ju kontroluje a ze uvidi na papiery vysledky, moc sa vo veciach stravy nevyzna (myslim saharidy, bielkoviny atd) takze pre take je to dobre ako motivacia, ale ked mas tak vela info a vies presne co chces tak to urcite zvladnes aj bez Komplimentu, a za tych usetrenych 16 litrov si mozes dopriat veeeeeela veci 😵

mixka
4. jún 2009

babulka, co ma spat, 10tisic ci 7kg 😀 ???

ena
5. jún 2009

mixka: 😀

sue
5. jún 2009

...tak ja som tiež taký typ, že zemiaky by som mohla jesť stále 😅 a mlieko, jogurty...syry moc nemusím, mäso tak 2x za týždeň...ale každý deň musím zdusiť jednu veľkú čokoládu 😔 inak mi je blbo... ach jaj

...no a musím sa škaredo pochváliť a provvokovať trošku - zajtra o takomto čase budeme už na Kréte 😵 😵 😵

verulka
5. jún 2009

jaaj, baby, ja zemiaky nejem skoro vobec 😀 skor ryzu
babulka, no ja uz stale jem podla tych pravidiel- rano chlebo so sunkou, desiata ovoco, obed maso ( ja som masovy typ..ako som zistila) a kopu zeleniny, olovrant ( casto nestiham) chleba sio syrom..vecer zelenina so syrom ( prip. tofu, vajco...) pijem 2-3 sladke kavy a vela vody mineralky 😉 no samo, ze zmrzkaaaa 😀
babuli, drzim palce
certi dik 😀

babulka
5. jún 2009

Mixka, 10 tisic isto 😀 Nie 7 kg ale 9 😀
Minule som citala vyborny clanok, ze treba zacat s takou "dietou", ktoru si viete predstavit dodrziavat cely zivot. teda ziadne 90 dnove, ryzove, atkinsonove a pod. teda nabehnut na taky rezim stravovania, ktory vydrzi a ktory sa netvari ako dieta, ale zmena stravovacich navykov.
Takze urcite by som nemohla drzat kompliment dietu, lebo by to bolo len ucelove, docasne a po skonceni programu by som s avratila spat k predchadzajucej strave. Takze si to radsej bojujem sama so svojimi sachridikmi, teda samozrejme nie plny lavor krumplov, ale dam si. A zase to co si dava Verulka, ranajky, desiata, olovrant, take iste si dam aj ja, alebo aj ten obed, len kuraci steak so zeleninkou, alebo zapeceny karfiol.... ale neda sa mi kazdy den. Proste dnes mam zapecene zemiaky so zeleninou a basta fidli. Na veceru si uz sacharid nedam, staci mi takto.
A mozem sa pochvalit, od minuleho tyzdna 2 kg dole, jupiiiiiiiiiiiii

Sue, taaaaaaaaaaaaaak zavidim, v dobrom samozrejme, nas to caka v juli - chorvatsko a anglicko, ale isla by som uz aj 😵 A idete len ty a Macino, alebo aj vasi?

kattum
5. jún 2009

Babulka, neda mi neprispiet, ale asi si mala v Komplimente pani, ktora ti to dostatocne nevysvetlila. Uprava stravy v Kopmplimente je zamerne docasna, po 6-8 tyzdoch sa do jedalnicka sacharidy postupne vracaju, takze po skonceni programu ich mozes konzumovat. Ide len o nastratovanie organizmu, ktore spolu s cvicenim zabezpeci ubytok na vahe. Vdaka pravidelnosti a postupnemu znovu zaradovaniu a 5x dennemu stravovaniu s rozumom (vid verulka) by sa kila nemali vratit. To co si si nastavila, je urcite dobre, aspon vecer vynechat sacahridy a urcite to spolu s cvicenim pojde.

sue
5. jún 2009

Babuli, ďakujem, ja zas budem slintať na Vás v júli...neviem ako potom dožijem do konca roka bez poriadnej dovči 🙄 😝 ale teraz mi je fajneeeeeeeeeeee 😀 😀 😀

Budem na Vás tu myslieť a keby sa dala poslať pohľadnica na Vydate/ nevydate maminky II. z Modrého koníka, tak to isto spravím 🙂

kattum
5. jún 2009

Sue, krasnu dovolenku!

certica
5. jún 2009

sue, tak si uzite grecko 🙂

kattum, hod uz nejake foto, nech sa nam pochvalis 😉
inak ma napadlo, ze pri tychto nie lacnych investiciach do studii ako kompliment a pod. su aj tak najvacsou motivaciou vlozene prachy (samozrejme okrem toho, ze chcem schudnut a dobre vyzerat, ale to chceme tak ci onak). mozno by nebolo zle si vyclenit tych 10-15 tis. bokom s tym, ze ked sa podari dosiahnut svoj ciel vlast. silami, minut tie kvazi usetrene prasulky napr. na celkovu obnovu satnika, co by v podstate bola dalsia motivacia nedostat sa do starych kolaji a drzat si vahu... alebo sa jednoducho niecim drahsim obdarovat. ja by som napr. potrebovala laserom vyhladit jazvy po akne.

babulka
5. jún 2009

Certica, vidiiiiiiiiiis, eno, nuno, mala som v duchu vyclenenych 10 litrov, ze na Kompliment, tak si za to potom kupim nieco na seba 😀

kattum, ona mi to takto vyvsetlila, ze po skonceni programu mozem zaradovat sacharidy, ale ja nevydrzim 8 tyzdnov bez zemiakov a cestovin. Takze v tom to je. A neverim, ze ak 6-8 tyzdnov nekonzumujem sacharidy, alebo naozaj len minimum, aj to vo forme celozrnneho peciva (aj to je otazne, co v skutocnosti celozrnne je, kedze vacsina tmavych peciv a chlebov, tak 98 % je len zafarbena biela muka), ze ked sa po case vratim hoc aj k rozumnemu prijimaniu vylucenych sacharidov, tak nezacnem naberat naspat.... urcite zacnem, aj ked mozno nie hned, mozno o pol roka, rok. To je logika a princip metabolizmu sacharidov - ked ich nedavam, telo si berie energiu zo zasob tuku, ergo chudnem. Ked si takto vytrapim telo, a potom zacnem znova dodavat sacharidy, tak po case zacne svietit kontrolka, aha, dosli sacharidy, co ak ma zas ta tapa bude o ne oberat, tak si ich treba ulozit do zasob a zas len vo forme tuku.

Ako hovorim, nespochybnujem tu metodu, urcite je ucinna, rychla, ale nie pre kazdeho. A kazdopadne, je len docasna, ak samozrejme nezostanem pri tych stravovacich navykoch, ktore mi tam daju, teda sacharidy iba minimum. Vtedy sa to nenaberie spat.

verulka
5. jún 2009

sueeee, jaaaaj, tak najprv vam zelam super cestu a este lepsiu dovcu a potom zacinam zaaaavidiet 😅 i ked aj my mame termin, len neviem,c isa podari aj muzovi sa uvolnit 😀 ale taaak sa tesim
babulka, ja jem stale chlieb z lidla- taky baleny tmavy, hutny.a aj trvanlivy 😀 no ja neviem, jasne ze zhresim, ale napr, ked idem von a pozivam nejake tie alkonapoje, na 2.den vyslovene zerem, lebo mi zle travi alkohol...no ale potom sa nakopnem na "prisny " rezi ma do 3-4dni je brucho fuc..kua, aj teraz by sa mi zislo sprisnit 😅 no ale kazdopadne som si dostala na uzdu svoje zranie a fakt ze necvicim uz hodne dlho, snazim sa vela chodit a aspon par brusakov a nepribrala som..ja osobne by som chcela na tomto sposobe stravovania zostat..

sue
9. jún 2009

...tak som nevydrzala a posielam pozdravy z Krety 😵 😵 😵 mame sa velmi dobre a nebude sa nam chciet domov ☹

mixka
15. jún 2009

fiha, v starych vrazdach je ticho a teraz pozeram, ze aj tu... no co to tu vymrelo 🙄 ???

sranda
17. jún 2009

fuuuuu, no trosku to posuniem, ze tretia strana.....teeeeda. hanbaaaaaa

Sue, pozdravujeme ta na dovcu, pocko ake? fajneeee? a more uz teple vsak?

verul, ten chlieb je pod hlavickou landgut, aj ja na nom ficim, len niekedy sa mi z neho uz toci hlava.....

sue
18. jún 2009

...fíha...som si myslela, že nebudem stíhať čítať...a vy tu tiež všetky dovolenkujete 😕

geegee
18. jún 2009

Sue, oddychnuta? 🙂 My ideme az 22.8. aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😠 😠 😠

sue
18. jún 2009

GG, fajne bolo 😵 😵 😵 no my ideme ešte na 9 dní na konci júla a na 9 dní na konci augusta 😵 😵 😵 😀 ale teda už nie k moru... to by sme už boli moooc snobi 😝 😀

mixka
18. jún 2009

sue, ako zvladal macko teplo ??? nas ocko chce ist strasne do chorvatska a ja mam nejak obavy z kombinacie deti a horucavy 😖

verulka
18. jún 2009

mixx, ja to odporucam...my sme boli ajm in.rok a ideme aj tento 😉 so vsetkymi sme bli ( kedze 2 su letny, tak mali rok, risko mal 10mes) a vzdy to bolo super- narocne ale super 😉
kedy budu fotos sue???

sue
18. jún 2009

😅 Mixka horúčavy pri mori sú úplne iné ako pred rozhorúčeným panelákom 😉 my sme mali príjemných 27-30 - preto som chcela na začiatku júna aby to neboli nejaké 35ky... bolo to super 🙂

Veruli posielam link do IP 😅

barunka
21. jún 2009

my ideme zajtra po mesiaci do škôlky, konečne 😀 😀 😀
a s našim kašľom sme pokročili, pravdepodobne za neho môže nejaká potravinová alergia, ale nevedia zistiť aká... ešte to bude dlhá cesta...

sranda
21. jún 2009

barun ahoooooj, a co bolo Simi ze po mesiaci az. S tym kaslom? No uzite si este ten tyzden. Ci bude chodit aj cez prazdniny. A tej potrav. alergii verim, môže to byť kludne...... Drzte sa. pa

barunka
21. jún 2009

srandi, áno kašľom, ma už tá jedna matka tak dožrala, že som ju mesiac nechala doma a pobehala som s ňou ORL, imuno, boli sme na hematologii a genetike. Teraz čakáme na ďalšie testy na imuno...

a vy už nazad z dovolenky?

sranda
21. jún 2009

moooooja, no ste si "užili". Barun, musiš to dobojovať do zdarneho konca, ked si sa už nato dala. Musíte byiť obidve statočné kočky, nech vás nič len tak nezlomí a tie trubky-mamky zo škôlky pošli do čávesu prosím ťa pekne, aj ja také poznám, múdre jak rádio....
Dovča nás ešte len čaká cca o týždeň jedeme.

megg
22. jún 2009

ahojte, tak som Vam chcela len napisat, ze preberam stafetu a som v 6tt 🙂

megg
22. jún 2009

a este prosim, nepiste mi moc na FB nakolko tam mam kolegyne a tie to vsetko smiruju 🙂 diky moc. V praci to zatial nemusia vediet. 😉

sue
22. jún 2009

JEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEJ ! Blahoželám 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

ena
22. jún 2009

megg: 🙂 blahozelame 🙂 februarove deti su OK 🙂