Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

cat
autor
25. aug 2009

verulka 23-ku?? 😀 dobré loďky..Tomáš má č. 29 aktuálne..a Simina má na dievku tiež dobre velké nohe..

gaja
26. aug 2009

mno, aj Dado mal 23ky ked mal 15-16 mesiacov.. ale s amu to spomalilo... takže teraz má 27ky.. (ktovie dokedy 😝 )

sweetienka
26. aug 2009

Dianka má zatiaľ 26, tenisky 27, ale váži 18kg 😝 a to som si myslela, že má tak 16 😀 ale na druhej strane je vysoká takže je to asi v pohode
no a ideme dnes cvičiť a neviem ju zobudiť 😠

verulka
26. aug 2009

jaaaj, no moj radko je drobcek, on mal rok 20kg a 120cm, teraz konecne pribral 2kg a narastol 2cm, nozku mal 28-29, ale tnisky na tenis mauz 30tky 😎

gaja
26. aug 2009

Aj Dado má 18 kg a je tiež dosť vysoký.. neni síce slížik tenký, ale myslím, že je taký v pohode - sadlo mu ešte neovísa 😀

Dianke sa nechce vstávať? a skúsila si jednoducho pustiť rádio? Alebo niečo, čo by ju prebralo a naladilo...

tilly
26. aug 2009

domčo má 29, 30tku nohu 108 cm a 17 kg...

ranné vstávanie budeme musieť tiež riešiť, dnes nás babka zobudila o 8.30... inak sme to cez rok riešili tak, že 7.05 chodí na markíze tom a jerry, tak to sme pustili, zobudili ho, dali kakavko

ja som sa dozvedela, že u nás sa učky do tried losujú, čiže je dosť možné, že tento rok budeme mať úplne inú zostavu učiteliek...

sweetienka
26. aug 2009

gaji, zo začiatku fakt fungovalo, keď som jej pustila rádio, teraz sa schová pod perinku, že maminka neruš ma, ja som ešte unavená a môžu aj traktory padať ani s ňou nepohnem
dnes to teda bolo dosť nasilu, som ju obliekala takmer spiacu
nabudúce vyskúšam telku a rozprávky, len dúfam, že potom nebudeme mať problém telku vypnúť 😉
Dianka meria 105cm, barunka Simi má koľko?

tilly
26. aug 2009

my nemáme problém telku vypnúť, domčo sa nevie sústrediť ani len na rozprávku, 5 min. tom a jerry je tak akurát...

ozaj, keď som už pri tom sústredení, vy ste ako na tom? ja sa bojím, že budeme mať veľké problémy so školou 😔

gaja
26. aug 2009

tilly - to je ešte času.. ono sa to niekedy u detí zmení aj toho pol roka pred nástupom do školy.. fakt.. niekedy tí deti dozrejú fakt behom prázdnin.. to sa budeš rozhodovať, ked bude predškolák.. to zatiaľ nerieš..

apropo - ja neviem ani koľko moj malý človek meria.. mám pocit, že je nemerateľný.. nevydrží postáť.. ale nejak ho odmerám aspon cca.. ale vecičky nosí zväčša č. 110, niektoré sú mú dobré aj 104ky a niečo má 116.. (slipky má tuším 122ky) takže fakt neviem.. 😀

tilly
26. aug 2009

tak domčo má malinkú riťku, slipky máme 98/104 a trenky 92 😅 ale normálne nosí 104 a 110, hlavne nohavice nosí 110

gaja
26. aug 2009

veď to - že každý má inú stavbu tela, niekto má dlhšie nohy, niekto trup a ešte aj výrobcovia si to číslujú dve na tri.. 😀

verulka
26. aug 2009

tilly, to este vobec neries, sustredenie sa moze naucit az uplne koncom predskolskeho roku..okrem toho, domco je tusim augustovy nie? cize ak bude hravy, tak mu date odklad a potom bude do skoly total ready..ale teraz to este nemozno vopred povedat 😉
sweet, tak tento stav by som chcela niekedy zazit 😅 ze budit dieta..co ja by som zato dala 😵 akoze jedine radko si lubi pospat (tak do 8.30), ale co z toho, ked zvysni traja su hore od pol 7..minimalne..a teraz v lete chodia spat dost neskoro, ale na vstavani sa to moc neprejavuje 🤐

sweetienka
27. aug 2009

to číslovanie je veru všelijaké, my máme väčšinu vecí 110, tričká aj menšie, nohavičky aj 92 😉
verul, mne sa zase páči predstava, ako ma budí dieťa 😉 ona je schopná spať aj do 10-tej, teraz v lete tak do 9-tej, lebo na slniečko reaguje a vstane, ale keď si predstavím nejaké daždivé novembrové ráno, neviem neviem 😉 mimochodom ešte spí
dnes ideme na chatu a vrátime sa až v pondelok, tak ma ešte čaká balenie

gaja
27. aug 2009

mno, tak si užite chatku - rozlúčka s prázdninami? 😎

mno a náš cez víkend vstane pre istotu ešte skôr ako cez týžden.. zvyčajne medzi pol šiestou - šiestou... 😝 😔

megg
27. aug 2009

tak ja som vcera krpcovi kupila papucky c.25 Elefanten za 5 Eur, tak som celkom rada 😀 Inak my sme co sa tyka noh drobnucky. Ked si zoberiem, ze Oli ma 15kg a moj maly synovec co ma asi 7 mesiacov ma 10kg, tak mam dost 😅

tilly
27. aug 2009

verul, on je 30.8., čiže pochybujem, že mi pôjde aj do školy hneď ako 6 ročný, veď keby sa narodil o dva dni neskôr, tak mi ho už do školy nezoberú... v škôlke by sa už asi nudil, ale u nás funguje nultý ročník...

inak teraz sú také neskutočné last minuty... teraz mi prišla sicilia z 1600 na 500 vratane poplatkov, tak som hneď volala segre, či môžem ešte letieť a že nieee ☹ ☹ ☹ hneď by som bola zbalená 😀

barunka
27. aug 2009

sweetie, na poslednej trojročnej prehliadke mala simi 110 centi... v apríli... koľko má teraz neviem... ale tiež váži 18 kg... ale ona je chudulinká, neviem kde ich nabrala, vidno jej všetky kosti, rebrá, stavce...
veľkosti nosíme 110 - 116 podľa toho čo a z akej značky...

babulka
27. aug 2009

teeeda baby, tu to zije 😀
Som mala co robit, kym som to vsetko precitala 😀 Ja stiham akurat tak facebook, aj to uz nie kazdy den. Som sa dala na Zumbu, ma to chytilo, chodim trikrat do tyzdna, tak nestiham skoro nic.
tak drzim palceky vsetkym novonastupujucim skolkarom, nebojte baby, bude to v pohode. U nas so vstavanim problemy nie su, Matus vstava odjakziva medzi siestou a pol 7, niekedy aj pred siestou, takze budit ho nemusim. 😀

sranda
27. aug 2009

barun, vies preco je Simi taka tazka? lebo je vysoka...nasa Petra ma cca 98 cm a 14,5 kg a vidis to pritom su rovnako stare. to je tym ze ste vysoki, esteze petra nie je vyžla, lebo by vyzerala veruze velmi smiesne, ako take chudatenko podvyzivene 🙂 .
megg, tvoj Oli je v pohode, ved ma fajn miery take akuratne, to tvoj synovec je trochen over....ozik a ako sa citis? v pohodke nie?

gaja
28. aug 2009

sranda - no Danko keď mal presne rok a boli sme na poradni, tak mal 82 cm a 12 kg 😅
Takže ono nezáleží len na tom, koľko kg má, ale aj koľko má cm. Napr. sestrin malý mal ako ročný 75 cm a 10 kg.

barunka - tak Simi je vysoká.. a že kosti jej trčia.. No veď nemá byť po kom bacuľatá 😀
Ty si tiež ako špáratečko 😀

megg
28. aug 2009

No tak ja som teraz v miernom soku, sef si ma zavolal k sebe, ze na minutku a predlozil mi taky navrh na postup v praci ze uff...super ponuka. No a ja vzapati, ze som tehu, ze som tu len do konca novembra, tak vyplestil oci a skoro ho vystrelo....a mna s nim.... 😒 Ach jo, preco dobre ponuky prichadzaju v takom nevhodnom case.......... 😔 😔 ☹ ☹

gaja
28. aug 2009

hm megg - zákon schválnosti... ☹
ja viem - na porazenie. Ale čo už narobíš. Môžeš jedine dúfať, že keď sa vrátiš, tak dostane opäť skvelý nápad s povýšením 😎

megg
28. aug 2009

Gaji, veru tak zakon schvalnosti.... 😒 Len kym sa ja vratim, ten tu uz asi ani nebude 😲 ...

tilly
28. aug 2009

megg, ja som dostala takú ponuku, keď som čakala domča, v decembri som zistila, že som tehu a koncom januára si ma zavolal bývalý šéf a dal mi super ponuku, no bohužial... teraz to tiež vyzeralo tak, že na materskú ani nepôjdem, ale nakoniec to dopadlo tak, že idem a keď bude niečo treba, tak to prídem urobiť...

inak asi pre toto nás ženy nemajú zamestnávatelia moc radi... 🙄

barunka
28. aug 2009

gaji, no ale môjmu mužovi je už aj xl bunda malá 😀 😀 😀 😀 a simi je celá po ňom, po mne má len pohlavie 😀

megg, no na porazenie... ale tak to ako vravia baby vždy býva...

gaja
31. aug 2009

no fíha - kde ste všetky? tému som našla až na 4tej strane 😀
Nejak tvrdo dnes pracujete.. sa moc nerozbiehajte, zajtra sme doma 😎

tilly
31. aug 2009

mne sa nič nechce 😝 už som si najdôležitejšiu úlohu dnešného dňa odbila, už len drobnosti...

megg
31. aug 2009

Ahojte, no veru je to sila. Ale co uz. Verim tomu, ze prilezitost este dostanem. I ked teraz sa naozaj tesim na bejby a vlastne aj na to, ze budem chvilku opat doma, aspon zacnem riesit zahradu 😉 Snad bude drobec spaví a bude sa dat nieco aj spravit popri nom 🙂
No a teraz som síce v praci ale visim na mmb 😎 A uz by som len nakupovala 😀

tilly
31. aug 2009

tiež som akurát na mmb, pozerám topánočky do škôlky 😀 len neviem, či takto cez mmb... zvykla som kupovať od kočiek z partizánskeho nové richterky, ale teraz tam nič nie je...

sranda
31. aug 2009

tilly skocte do Brucku - Eco plus park, tam maju v Delke richterky od vymyslu sveta, a ked nie tam, je tam este shoe for you a este jedna obuv, teraz si nespomeniem......

megg, no musíš to moja predychať nič iné ti neostava, takych kariernych postupov bude este az az, teraz je prvorade mimi tak si to povedz a je to!