Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

tilly
18. nov 2007

jeeej, cat, super, že si tu 😉

kala, sylvie, ak máte možnosť ísť do práce, kde pekne zarobíte, bude vás to baviť, tak choďte, veď dvojročné dieťa je už dosť veľké, a možno aj potrebuje kolektív, domi chodí do škôlky len dva týždne a vidím na ňom také strašné pokroky... pár dní som aj ľutovala, že som ho do tej škôlky dala, keď tak strašne plakal, ale teraz vidím, že mu to len a len pomáha, som rada, že som ho do tej škôlky dala, aj keď niekedy nie som v práci, tak aspoň mám čas poupratovať alebo na seba, ráno ho vozí muž aj po obede chodí pre neho muž, inak mám pocit, že keby nechodil do škôlky, tak sa ani poriadne nenaje, tam pekne sedí a papá...

sylvie
18. nov 2007

cat, to fakt je niekto schopny sa viac krat zaregistrovat len aby mohol rypat? len ziram..

tilly, tak super, ze sa vam nastup do skolky tak vydaril.. napises mi pls do ip,alebo aj sem, do ktorej skolky ste ho dali?

mrenka
18. nov 2007

cat 😵 😵

tilly
18. nov 2007

sylvie, tu v šamoríne sa otvorila miniškôlka, dala som ho tam, keby som ho mala dať do BA, tak asi na račko, tam je nová škôlka felix, je to v normálnych priestoroch škôlky, ktoré boli nanovo zrekonštruované, pekné detské záchodíky, nové kúpelky, nové okná,... von sa chodí za každého počasia, lebo majú časť terasy pod strechou, tak sa detičky každý deň hrajú na vzduchu (čo je podľa mňa nezaplatitelné pre imunitu), detičky mávajú hudobnú výchovu s máriou podhradskou, mávajú programy, aj mikuláša budú mať, tuším aj výtvarnú výchovu majú...
inak podľa toho do akej štvrte ho chceš dať, vraj v dúbravke sú tiež dobré škôlke a teraz sa otvorila ďalšia škôlka niekde na jaskovom rade, je to dvojjazyčná škôlka, v BA je dobrý výber...

sylvie
18. nov 2007

tilly, dik za info.. este neviem ci ho dam tu u nas v PK, alebo v BA.. ale ak by to bolo v BA, tak urcite niekde blizko mojej roboty (centrum)alebo po ceste.. aj to racko by mohlo byt.. skusim pozriet..dik 🙂

verulka
18. nov 2007

Boskinmu Deniskovi zelame vseetko naj 😉 ahojky cat 😵
my sme uz treti den stale v snehu, krpci sa tesia, aj sa trosinku unavia...
Babulky, ty si sa pytala, ze co robime po veceroch? No my chodime von ajpotme, ale ked nie je sneh, tak ich to velmi nebavi...Klasicky v tomto obdobi travime cas umeleckymi cinnostami 😀 od plasteliny, cez farbenie, lepenie, strihanie, sadra, varenie 😀 😀 a nam pomahaju aj detske casopisy 😉
No nam sa tento vikend nepodarilo upratat, tak to vyzera ako po vybuchu, ale zase mame krasne fotocky zo zeleznej, idem ich nahodit 😉

tilly
18. nov 2007

vraj v pk je dobrá súkromná škôlka (tuším harmanček sa to volá), ja osobne sa bojím domča stále voziť, hlavne v zime, ale u nás preto zavážil šamorín, lebo muž chodí do BA väčšinou len na noc, inak sa pohybuje tu v šamoríne a v hamuliakove, kde staviame a to sú 4 kiláky, tak keby niečo, tak vie rýchlo prísť, ale zas keď obaja chodíte do ba, tak by ste sa zbytočne niekedy ponáhľali do PK a boli by ste nervní, keby ste nestíhali pre malého...

aj my chodíme von aj po tme

deniskovi všetko naj naj naj, vitaj medzi dvojročnými 😉

babulka
19. nov 2007

Deniskovi prajeme vsetko na, nja, naj k 2. narodeninkam.
Booooze, strasne to leti 😲 Nedavno sme boli tehotne, este na MS. Kolko nas bolo v tej jedinej teme na MS pre tehotne - 7,8? Silvinka, Tilly, Virginia, Martinka, Boska, Kattum, Cat, Ena a ja? Tak nech do 10?
Pamatam si kattum v oranzovej bunde 😀

babulka
19. nov 2007

Jeminenko, ze "na, nja, naj" 😲
Prajeme vsetko NAJ, NAJ, NAJ 😀

verulka
19. nov 2007

babulka, tak to bolo fakt dobre 😀 😀 😀

katrin
19. nov 2007

babulka, v tej téme som bola aj ja, len iba chvíľu 😔

virginia
19. nov 2007

Kala, mozem napisat len to co Babulka. Ked sa uz na pracu citis a nie si ten typ profesionalnej maminy na plny uvazok na dlhe roky, tak sa kludne do prace vrat. Ja som sla, ked mal maly 19 mesiacov a hned na plny uvazok a zvladli sme to dobre. Je fakt, ze som mala strasne vela dovolenky, pretoze cez matersku mi nejake dni pribudli, tak som bola kazdy piatok doma a okrem toho sme stihali aj 2 tyzdnovu dovolenku a vobec, v lete som bola viac doma ako v robote, ale nelutujem moj navrat spat. Tiez som si v mojom odbore nemohla dovolit byt doma 3 roky, okrem toho nie som najmladsia, takze musim chvilu pracovat a potom "vybavit" este jednu matersku 🙂.
Ja mam pri malom opatrovatelku. Bola som aj v trnavskych jasliach, ale jednak nemali volne miesto, jednak na mna spravili strasne zly dojem a ine moznosti tu nie su. A vozit ho do BA sa rovnako ako Tilly bojim. Nastastie opatrovatelku mam skvelu a zaroven je to pre mna strasne pohodlne, rano sa nikam nenahlime a nebyva chory. Ale od septembra pojde do skolky, takze si to naplno uzijeme 😒 .

babulka
19. nov 2007

Nieco na rozvirenie pokojnej hladiny 😀

http://tutkova.blog.sme.sk/c/121001/Marxizmus-p...

Kraaaaaaaaaaaaava nebeska. 😝

sue
19. nov 2007

...no toto som nevydržala a musím napísať 😀 😀 😀
"Prečo je podstata umelého potratu komunistická?" fúúú zíram ako blázen... hlavne, že sa potraty robili keď títo dvaja ani ich rodičia ešte netušili, že sa vôbec narodia 🤐

babulka
19. nov 2007

Jj, potraty boli zalezitostou uz Rimskej rise,mali sme to ako "pikosku" v ramci rimskeho prava. Najlepsie je to prirovnanie zeny k otrokovi, alebo este lepsie ten uvod o tom, ze zene vzdy vladli muzi, ze bola len druhorada. Hlavne ze ked by sa potraty zakazali, zena by bola uzasne slobodna.

cat
autor
19. nov 2007

babyyy 😀 ja nechcem byt hnusna ale ta Tutkova by si mala uz konecne zaobstarat vibrator kym jej z tej absencie sexu uplne ned.bne.

sue, to mas konikove tricko? 🙂 Ja by som do buducna chcela take so sipkou dole a napisom Tu rastie babatko, len ho neviem najst, videla som ho na mimibazare tusim..

arabeska
19. nov 2007

cat,sue rada vas tu vidim 😵

a cat mas 100 bodov za Tutkovu 😀 😀

sue
19. nov 2007

Cat, žeby sme spravili zbierku na Tutkovej vibrátor? 😀 😀 😀
(hej... koníkovské tričko... a to s tou šípkou majú myslím aj na tej stránke kde sa predávajú aj koníkovské...)

cat
autor
19. nov 2007

ahoj arabeska 🙂
sue, mrknem to, dik 😉

barunka
19. nov 2007

babulka, no neviem či sú baby šikovnejšie. Simi vidí chodenie na WC ako východisko z toho, že nechce plienku. Tak radšej zažundre kakať a ide si tam sadnúť... Teraz tri dni má plienku, zažundre kakať, niekedy si tam ide sadnúť, inokedy nie. Hlavný problém je, že sa mi ju nechce učiť na wc, keď ak nechám vyzliekanie gatiek na ňu, vždy sa pomotá a nevie z toho von... 😵 😵

sue
19. nov 2007

Cat, tak už som pozrela, nie je to tam... už si ale nepamätám, kde to bolo...
Ale toto je celkom dobré tehulkovské tričko http://www.nipa.sk/e-shop/product_info.php?cPat... 😀
Cat: http://www.supertricko.sk/_sub/shirts/index.php... 😵

arabeska
19. nov 2007

cat,jeej ty si snazilka?tak drzim palce nex sa ryxlo zadari 😵

sue,super tricka 😀

verulka
19. nov 2007

fuuuha, fakt silny clanok, mnohe mi ozrejmil 😀

sue
19. nov 2007

Hlavne, že karma autorky článku je 8,53.... 😀

babulka
19. nov 2007

Tak to moja karma by bola kolko? 😵 😀 😀

cat
autor
19. nov 2007

vdaka za linky, tie tricka su super 😀 🙂
diky arabeska,hadam sa zadari ked uz su tu znovu baby bruskate, ved tu sa to lepi, pamatate na mercy? Tolko sem ako snazilka chodila az z toho bol Risko 😀 Richard je zaroven jedine meno na kt. sa s muzom teraz zhodneme.. boze ja uz pisem akoby som bola tehu 😀

Certica- ty si pisala ze ste mali Macka Uska DVD? Odkial prosim ta? Ja vypisujem do plusproduction.sk, ale furt nist, vraj je s tym problem aby to vyslo na dvd, ze je to aj nemecka koprodukcia ci co..a ja to chcem v slovencine, strasne ma hneva ze su rozpravky z nasich cias vacsinou len cesky 😠 😠

tessa
19. nov 2007

Cat a nevies co je s Mercy?

cat
autor
19. nov 2007

tessa, veru neviem..

arabeska
19. nov 2007

cat,my sme zacali takto pred rokom zo snazenim a hned v decembr sa nam to podarilo 😅 😅