Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

bzuco
4. okt 2007

sue, koľko by si ich potrebovala?
ja mám ešte po malej a mala som aj nové, ktoré som nepoužila, takže nie sú ani praté 😉 možno by sme sa mohli dohodnúť

zebricka
4. okt 2007

Cat, to nemyslis vazne.... boze, ako mi je z toho nanic, normalne mnou prebehla zimnica.... okrem ineho, od zaciatku sa mi zdalo nevhodne, ze to tak medializuju, stale som trpla, co ked sa nieco stane a ti rodicia sa na to budu musiet opakovane pozerat... myslite, ze na to museli dat suhlas, aby sa o tom tolko vysielalo?

Je mi to cele strasne luto, nic viac sa slovami neda vypovedat....

ervotoc
4. okt 2007

som tetaaaaaaa 😀 😀 😀

sue
4. okt 2007

Bzučko, 10 😀
Barunka, vážne sú v obchodoch drahšie ako na nete? 😲
Ervotoc, gratulujem 😵

bzuco
4. okt 2007

to by sa dalo zariadiť 😉

sue
4. okt 2007

Bzučko, IP

barunka
4. okt 2007

ervotoc gratulujem...
sue, tak ja som všade natrafila na drahšie. Viem, že v tescu ich mali tiež za väčšiu cenu ako na nete, tak preto som nakoniec kúpila z netu...

snilko7
4. okt 2007

baby moja dvojtýždňová čertica stiahla skoro 120 ml mlieka a furt chce papať...čo mám robiť???? to jej ešte mám dať??? veď sa mi to už zdá moc, ale ona je prebalená, bruško ju nebolí a len hladá a hladá 😕 😅

certica
4. okt 2007

snilko zdar 😀 a certicu budem mat ja 😉 , aj ked radsej by som tusim predsa len chlapa. len jej dopraj, ked pyta

babulka
4. okt 2007

Sue, z Tesca, balenie po 10ks, Matik ich dodnes natahuje. Aj v jaslickach s jednou behal po dvore, ked som po neho prisla, tak za nim viala ako plast 🙂

Ja som sa o Marekovi dozvedela az podvecer na TA3, bolo mi hrozne smutno, aj mi je. Uz je anjelik v nebicku a bude davat pozor na braceka.

Cat, pisala mi jedna doktorka z tade... 😖 Nevies, ktore oblasti robia? Lebo DL je urcite blizsie k Sencu ako viacere casti BA...

Snilko, daj jej, kolko pyta. Ja si pamatam, ako som chudacika Matika trapila, ked mal mesiac, co som si tiez myslela, ze ked vypije 120,130 tak nemoze by t hladny a on reval od hladu 😎

verulka
5. okt 2007

snilko, ja som mala chalanov brutalnych zracov, takze jedine co mozes urobit je, dat jej najest 😀 a neboj, ak by vela priberala, my sme boli velki a teraz su take priemery...Podla mna je vzdy lepsie, ked dieta je ako ked nechce 😉
ervotoc, gratulujem 😉

barunka
5. okt 2007

snilko veď ja ti už dávno hovorím, že jej daj čo si pýta. Buď rada keď papá, nevieš si predstaviť aké je to trápenie, keď sa musíš snažiť do mesačného decka naliať aspoň 60 ml aj keď ti to vzápätí ako doje všetko vyvráti...
Závidím...

cat
autor
5. okt 2007

verulka, uz sa mozete vybrat s detmi na gastany, dnes doslova padali ako hrusky: 😀
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

babulka
5. okt 2007

Jaj, ja som sa zase vyradila v teme "prechod na obycajne mlieko" ci tak nejako, ja si nedam pokoj 🙂 Ja neviem, ci niektore mamy necitaju casopisy, internet, ci ich pediatri studovali za cisara pana...ja viem, nech si kazdy robi, co uzna za vhodne. Uff, uz nebudem nic pisat.
A tie hrubice, ja neviem, ci to len mne ( a este Cat) vadi, ale ked to citam a v jednom slove dve chyby, veta bez ladu a skladu.....zakladna skola by si mala vypytat spat postupove vysvedcenia. Nepochopim, ucime sa cudzie jazyky, a vlastny neovladame.

sue
5. okt 2007

Babulka, ked vydim ze rodina ide cez vykend niekam... tak ma dvyha zo stolycky 🙄 🙄 🙄

babulka
5. okt 2007

A nedvyha ta SO stolycki? 😝 Ono bohuzial to dost vyrazne vypoveda o urovni tych prispievateliek, obsahovo aj gramaticky. A zacnite tu na mna z tou krytikov.

sue
5. okt 2007

Babulka, najlepšie je to ftedy, ket sa ta matka ztazuje na higyenu na kramaroch... nemislys?

babulka
5. okt 2007

Hej, v tej teme sa to objavovalo casto 😀 Higjenu 😵

sue
5. okt 2007

Výborne, trošku som sa odreagovala 😅 ale je to príšerné... fakt... pravopis materinského jazyka a takto dovrzať... to ani nepatrí k všeobecnému prehľadu, ale malo by to byť úplne automatické 😔 Najhoršie je, že si myslím, že keď žena neovláda takúto základnú vec, zlyháva aj v ostatných základných - aspoň sa mi to mnohokrát potvrdilo 😔 (česť výnimkám samozrejme)

babulka
5. okt 2007

Mas pravdu. Vysoka vypovedna hodnota. Presne, nie je to inteligencnych testoch, ale o uplne normelnej veci. Ja bohuzial ani take osoby nemozem brat velmi vazne, ked sa stazuju na higjenu na kramaroh, si akurat tak pomyslim... Inac s tou hygienou na Kramaroch a preco dostali siamcatka infekciu, to bolo silne kafe. Ani som sa nemala chut k tomu vyjadrovat, a ja sa s oblubou k takymto veciam vehemntne vyjadrujem, ale toto....

sue
5. okt 2007

Babulka, ja som mala dosť keď som to čítala... a hoci som sa vyjadrovala, mala som pocit, že nedostatočne s nepresvedčivými argumentmi ale najmä úplne zbytočne 😖 len ma mrzí, že desiatky zdravotníkov makali a makajú 24 hodín denne a niekto píše takéto veci ☹

cat
autor
5. okt 2007

Babulka, absolutny suhlas. a myslim ze poniektore naozaj NIC necitaju. A ich inteligencia je priamo umerna ovladaniu gramatiky,tento moj nazor poznas.. vzdy ked citam nazory nejakej sliepky, vzdy je tam nekonecne mnozstvo chyb 🤐 ale co uz, my "nevYdime do problemoU" 😀

babulka
5. okt 2007

Sue, ono ty si asi velky diplomat, lebo hoci ja presne viem, co si tym chcela tam napisat, ale niekto to nepochopi. Ja niekedy bojujem vnutorne s empatiou a asertivitou, ale nie vzdy sa udrzim. Do pekla s asertivitou, ked si niekto dovoli napisat, ze bodaj by tie deti nedostali infekciu, ked sa tam nedodrziava hygiena. Natvrdo a po lopate, nech je rada, ze je rada. A ze jej deti ziju. Ja viem, ako to tam je, stravili sme tam dost casu, pravdepodobne v jednej z postielok, kde su Misko a Marek (teda bol 😢 ) teraz. A ti lekari, sestry, sanitari robia vsetko mozne aj nemozne, co je v ich silach. A niekto ma tu odvahu... To je nobelovku - marek zomrel, lebo na Kramaroch sa nedodrziava hygiena. Je mi z nej na vracanie. (a z jej podobnych)

babulka
5. okt 2007

To je "na" Nobelovku 😀

cat
autor
5. okt 2007

babulka, malo vdaky, bohuzial. a asi aj nizky vek. neschopnost rozlisovat podstatne od nepodstatneho. preto pindanie na zariadenie kde jej zachranili deti..

sue
5. okt 2007

Cat, dúfam, že s vekom to nič nemá, ja som ťažký žabiak aj oproti spomínanej matke... 😀 😀 😀

babulka
5. okt 2007

Vies, ona argumentuje tym, ze ich zachranili na Antolskej. Na Kramaroch ich "len operovali". To je nepodstatne. Ale chvalit sa stale nie je s cim. Ani sa necudujem, pri tolkych pokusoch. Ale citanie je to vzdy zaujimave.
Fu, ohovarame, ze? Ale verejne, tak to nie je ohovaranie, len keby sme za chrbtom, ergo cez IP, ze? 😀 😀 😀

cat
autor
5. okt 2007

nie sue, ja nechcem zovseobecnovat, to nie.. 😉 neviem presne kolko mas rokov ale rozmyslas ako my 30tky korytnacky 😎 tiez niekedy pisem akoby som pojedla vsetku mudrost sveta ale nemozem si pomoct, niektore veci a niektore temy ma az sokuju 😢

babulka
5. okt 2007

Sue, ty si nasa. Aj pravopis mas obstojny 😀
Cat, nas uz na mudrovanie opravnuje nas vek. Stare fasirky uz mozu pisat ako encyklopedie 🙂 Pockaj, ked budeme mat 60.
Inac, mohla by som sa zacat venovat s rovnakou vervou aj rigorzke, pockajte, pohladam, na ktorej strane som to tu uz spominala, ze zacnem.... 😀

cat
autor
5. okt 2007

ved aj ja 😖 a vies co miesto toho po veceroch robim ked Tomi spi? Kochliky. Normalne kupim biely kochlik, rozbijem zrkadlo, kachlicky, oblepim, zasadrujem a nafarbim. Super odreagovanie 😀