Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

verulka
5. dec 2007

dakujem baby 😉
ja sa pokusim dobehnut na chvilku, ale len bez deti...Kedy tam budete, nech vas chytim 😉
janet, my sme v tomto veku postavili deti na lyze, ale to je otazka 10min 😉 rozhodne treba origos lyze aj lyziarky- tie co montuju na topanky su uplne na prd. Ale o rok to uz bude o inom. Radko bol ako delova gula, postavil sa na lyze a fical 😉

cat
autor
5. dec 2007

verulka, tie fotky su kraasne 🙂

janetka
5. dec 2007

verulka: dik za radu.. no ved preto sme kupili origos... a ty si spominala, ze ste nakupovali secondhandove vystroje pre deticky, myslis, ze ta cena 2900 za kompletku je ok? lebo nakoniec som do tej petrzky nesla, ale kupili to moji rodicia, len nemam predstavu o cenach inde

tilly
5. dec 2007

verulka, krásne fotky, kde ste sa dali fotiť?

kattum
5. dec 2007

Tak rada by som sla na stretko, budem ziarlit, som v BA a nemozem ☹

Verulka, dala si mi super tip na vianocny darcek pre tatina, dame sa s Brunkom vyfotit aj s bruskom, dik.

cat
autor
5. dec 2007

zienky, radi sme vas videli, prave upravujem fotos... 😎

sranda
5. dec 2007

cat, ste si zabudli čokinu. Zobrala som ju, tak zajtra ti ju zasa dám ak prídete. Ale mohli by ste.

bolo to fajn stretko, konečne som videla niektoré maminy a ich deťuše. Len tam bolo asi 100 stupňov a chaos ako v úli 😉 🙂 .

cat
autor
5. dec 2007

https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

ak chcete nejake fotos do mailu, tak IP 😉

mrenka
5. dec 2007

helou zienky,tak my uz sme tiez domka🙂

mrenka
5. dec 2007

super fotecky,tie pod nickom stretko su od eni?idem aj ja dat..

tilly
5. dec 2007

tak my sme mali miki párty, prišiel aj ozajstný mikuláš, super to bolo, a som veľmi pyšná na domča, pekne mu zarecitoval, zlatučký bol, najprv plakal, tak som si ho zobrala vedľa do kuchyne, som mu vysvetlila, že to je mikuláš, že mu musí povedať básničku a zaspievať, tak mu povedal básničku, zaspieval kominára, taký bol zlatý a tak poslúchal keď u nás bol mikuláš, tak ma ešte nikdy neposlúchal 😀

a vy ako? dobre bolo na stretku? pozerala som fotky, bolo vás tam dosť veľa 😀 dopadlo to lepšie ako minulý rok?

kattum
6. dec 2007

krasne fotky a vy mamce ste jedna krajsia jak druha, same modelky, nikto by neveril, ze ste rodili... ja len slintam

verulka
6. dec 2007

janetka, to je velmi dobra cena 😉
tilly, fotila ma moja kamoska fotografka...Uz som jej povedala, ze sa fotky velmi pacili, ze by som jej vedela zohnat klientov 😀 ...
na stretku bolo fakt prijemne a aj fotky sa vydarili 😉

ena
6. dec 2007

tilly: tak musis dat spravit nejake foto mikulasa v zivotnej velkosti , postavis maketu do stredu obyvacky a dominik bude posluchat nonstop, az ta to uz nudit bude ;)))

babulka
6. dec 2007

Ena - prisli sme na stretko, boli sme tam asi desat minut, ale Matik bol uz od jasliciek upistany, umrnacany, v noci nespal dobre, v jaslickachsa tiez budil, tak mal toho dost. Ked sme tam prisli, tam sa len po mne vesal a mrncal, potom zacal plakat, ze chce ist domov, tak sme isli. Skoda, lebo som sa velmi tesila na vas vsetky ☹

vsak snad dame nejake novorocne, mozno tuto z nasej temy, hm? 🙂

baby, inac ste kocky, cat - ty este z coho chces moja chudnut? ja sa musim ist dat ostrihat, uz mi idu dlhe vlasy na nervy, nechcem nakratko, mozno nieco po plecia a ofinu, neviem...

ena
6. dec 2007

babulka: haha, novorocne moze byt pred porodnicou na chodbe pred vytahmi, to by som sa aj ja zucastnila 😀

sweetienka
6. dec 2007

ahojte,
babulka, no my sme Vas vobec nezaregistrovali, ze ste tam, skoooda, ze sme Vas ani chvilku nevideli
ena, no neviem neviem, ci by sme sa na tu chodbu vsetci pomestili 😀 😉 😉
a velmi sa tesim, ze som Vas konecne videla, deticky su rozkosne, teraz som tak narychlo pozerala nejake fotky zo stretka a Dianka hned identifikovala Tomaska a Oliverka 😵
a samozrejme suhlasim s dalsim stretkom, dobre to na nas vplyva, Dianka spala az do 9:00 🙂

mrenka
6. dec 2007

cat,kupili ste tie lochnesske priserky?lili to teraz dostala od babky na mikulasa,no ale som sklamana,ze pesnicka,na ktoru som sa tesila najviac neni v tej slovenskej version a v english je taka o nicom.. 😒

mamci,som ti nedala prasule za tie balicky ja truuba 😖 😔

mrenka
6. dec 2007

ozaj mamus,dorazil dnes kocik,tak sa vytesujem 😀 😀 a vcera som kupila aj ten disney fusacik ako macko POOh,tak lili vkuse chodi v tej ciapke a nechce ju dat dolu,to je normalne dalsi zazrak sveta,lebo inak si vsetko z hlavy dava dolu 😅

tilly
6. dec 2007

eni, dobrýýý nápad 😀

príšerky? 😲 zabudla som, kúpim po ceste domov, dúfam, že nezabudnem

verulka, aj ja chcem také pekné fotky, hoď kontakt do IP 😉

babulka, taký účes by sa ti hodil, možno trošku nabok ofinku 😉

cat
autor
6. dec 2007

Sandra- fotku poslem ked Tomi zaspi..
Babulka, ani mi nehovor, ja uz mam tak dlhe haro ze az 😝 uzli sa mi to a ide mi to na nervy, nestrihala som sa pol roka,10 cm pojde dole, vsak to mam jak Mortysa 😝
Mrenka-mam lochnesky, no este sme nekukali, teraz mame pusteneho Macka Uska od zuz 🙂

barunka
6. dec 2007

ahojky, tak vy ste mali včera stretko?? paráda, závidím... fotky máte nádherné...
my ideme do Ba so Simi zajtra, už sa teším, ráno sa budeme poflakovať len my dve a potom si po nás príde tatinko 🙂

babulka
6. dec 2007

baby, nechce sa mi surfovat ani zhanat - neviete, kde kupim zabranu na postel? Matik uz velmi nechce spavat v mriezkovej postielke, pyta sa z tade von, predvcerom spal celu noc na gauci, ma tam svoj kutik, a dnes rano pred piatou sa zobudil a pytal sa znova na gauc. 😲 Tak ho asi dam do velkej postele, len on mi z tade zleti 😖 ked je taky postielkovy cestovatel.

mrenka
6. dec 2007

babulka aj v ikei to maju...

Pekné... Na zamyslenie.

Matka

Jedného dňa, keď moje deti budú dosť staré, aby pochopili logiku, podľa ktorej postupuje rodič, poviem im, ako mne povedala moja protivná mama:
Milovala som ťa dosť na to, aby som sa mohla opýtať, kam ideš, s kým a kedy sa vrátiš.

Milovala som ťa dosť na to, aby som bola ticho a nechala ťa samú zistiť, že tvoj nový najlepší priateľ je podliezavec.

Milovala som ťa dosť na to, aby som nad tebou stála 2 hodiny, kým si si upratovala izbu, čo normálne trvá 15 minút.

Milovala som ťa dosť na to, aby som ti dovolila vidieť môj hnev, sklamanie a slzy v očiach. Deti musia vedieť, že ich rodičia nie sú dokonalí.

Milovala som ťa dosť na to, aby som ťa donútila vziať zodpovednosť za svoje činy, aj keď ten trest bol taký krutý, že mi skoro zlomil srdce.

Ale hlavne, milovala som ťa dosť na to, aby som ti povedala nie, aj keď som vedela, že ma za to budeš nenávidieť.

To boli tie najťažšie boje zo všetkých. Som rada, že som ich vyhrala, pretože na konci si vyhral aj ty.

A jedného dňa, keď tvoje deti budú dosť staré, aby pochopili logiku rodiča, aj ty im povieš:
Bola tvoja mama protivná?

Moja teda bola. Mali sme najprotivnejšiu mamu na celom svete! Kým iné deti mali na raňajky cukríky, my sme jedli vločky, vajcia a chlieb. Keď iní mali na obed pepsi a keksy, my sme mali sendvič. A môžeš si domyslieť, že naša mama nám varila aj večeru úplne inú, ako mali ostatné deti.

Mama musela vedieť, kde sme celý čas, ako keby sme boli väzni vo väzení. Musela poznať našich priateľov a čo s nimi robíme. Keď sme povedali, že sa vrátime o hodinu, žiadala, aby sme boli doma na hodinu presne alebo aj skôr.

Hanbili sme sa to priznať, ale dokonca si dovolila porušiť zákon o práci detí tým, že sme museli pracovať. Museli sme umývať riad, postieľať si, naučiť sa variť, vysávať, prať, vynášať smeti a iné podobne kruté práce.

Myslím, že keď v noci ležala v posteli, rozmýšľala, aké práce pre nás ešte vymyslí.

Vždy žiadala, aby sme hovorili pravdu, celú pravdu a nič iné, len pravdu. Kým sme vyrástli na tínedžerov, dokázala nám čítať myšlienky. A mala oči aj vzadu. Vtedy sme mali už fakt ťažký život.

Mama nedovolila, aby nám priatelia zvonili zdola, ale museli prísť až ku dverám, aby ich spoznala.

Kým iní randili už v 12 či 13, my sme museli čakať do 16. Kvôli našej mame sme zmeškali veľa vecí, ktoré zakúsili iné deti.

My sme nikdy neboli pristihnutí pri krádeži, vandalizme alebo zavretí za nejaký zločin.

To všetko bola jej vina. Kvôli našej mame sme opustili domov ako vzdelaní, čestní dospelí. A snažíme sa byť rovnako protivní rodičia, ako bola naša mama.

Myslím, že dnešný svet je hore nohami. Jednoducho: nie je dosť protivných mám!

mrenka
6. dec 2007
zuz11
6. dec 2007

ahojte, nestiham vas citat len som chclea napisat ze dik za super stretko a stretnutie 😉

janetka
6. dec 2007

babulka: aj my sme kupovali v ikey...

sranda
6. dec 2007

sweetie, tak vyzerá to tak, že ja som to pomotala...že petržalské stretko 5.12. a mne sa automaticky vynoril Aupark, kdežeeeeee som ja myslela na Lepší svet. Takže nič sa nestalo, akurát sme meškali, ale to neva, hlavne že sme sa videli a bolo to vynikoš.

kočky, prosím vás neviete kde by som dostala kúpiť taký ten kufrík na detskú kozmetiku? mal by byť z plastu, aby som ho mohla použiť aj na cestovanie. Mám jeden BEBE JOU od šéfky, čo mi darovala pri odchode na MD, ale to je nejaký papundekel, obtiahnutý fóliou, všetky tie prepážky sa vnútri vytrhali, no des, nie je na neho spoľah. Teraz tam je voľný priestor, nemám to poukladané, všetká kozmetika sa mi tam povaľuje, no na nervy.

sranda
6. dec 2007

megg, ako je Olimu? Juuuuuuj ja viem tie zúbky to je gaťastrofa. Spinkal aspoň dobre? Musíte vydržať, u nás zaberalo nosenie do nemoty, potom rozpravky a knižky. Včera mi ho bolo tak ľúto, malý bucik.