Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

ena
18. feb 2008

no kde ste vsetky? obzerate si toho chlapa z Tillynho linku, ci co ?🙂

emjee
18. feb 2008

mmmmmm chrumkavy 😀 😀 😀

kattum
18. feb 2008

ahojte, uz som dala konecne foto Riska so albumu, kuk:
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

mixka
18. feb 2008

kattum, este raz gratulujem k naaadhernemu syncekovi 🙂 nech ste zdravucki a nech vam risino robi vela radosti 😉

cat
autor
18. feb 2008

kattum, maly je nadherny, ale aj Brunko, aky pysny velky bracek 😎 🙂

tilly
18. feb 2008

jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee, kattum, to sú naaadherní chalani a brunko, to je už normálne chlapina... to len náš domčo mi pripadá stále ako také dieťatko, asi preto, že má také kratučké vlásky, vaši chalani majú všetci také háro, ale zas domčo nemá mať po kom husté vlasy 😀

tilly
18. feb 2008

emjeee, hej, je krásny, len kvôli nemu každú sobotu slintám hodinu pred telkou 😀

eta
18. feb 2008

kattum, Risko je zlatucky a Brunko ani nehovorim -ako dolezito sa tvari 🙂 velky bracek 🙂

cat
autor
18. feb 2008

eta, vidim ze aj ty cakas chlapceka 🙂 aj certica, aj tessa....
veru tato tema...skoro sami chlopi 😲

ena
18. feb 2008

cat: tak este mozes zachranit, aspon ty by si mohla mat babu 🙂 sak nasi chlapci nebudu mat ani s kym na rande chodit, budu musiet len na pivo asi spolu chodit 🙂

cat
autor
18. feb 2008

ale eni, nebudem trhat partiu 😀 ..coskoro sa mozno uz dozviem co to bude, od 13tt robia na Zahradnickej tzv. maly 3D uzv a to uz sa da vidiet co to je 😎 tak sa tesimm.

barunka
18. feb 2008

kočky, hádam ste nezabudli na Simi.. Ochotne na rande požičiam komukoľvek, aspoň sa jej na chvíľku zbavím 😀 😀 😀 Len si zaobstarám pás cudnosti a môže ísť... 😀 😀

verulka
18. feb 2008

kattum, risko je krasny 😵
barun, tvoju simi si rezervujem pre radka- je sice kusok starsi, ale temperamentom by si mohli stacit 😀 ale potom nechcem vidiet ich deti 😀
eta, gratulujem ku chlapovi 😉 eni, neboj, vsak v 3.kole dojdu na radu kocky 😎

zuz11
18. feb 2008

ani na Hanku nezabudnite 😀 tiez ale musim manzelovi povedat ze pas cudnosti musi zohnat 😀 😀 😀

verulka
19. feb 2008

zuz, tak ten sa zide 😉 pri tolkych chlapoch 😀

barunka
19. feb 2008

verulka, o.k. beriem ťa za slovo 😀 😀 😀 len potom by som sa ako babička musela začať dačím dopovať, aby som tie deti zvládala 🙂 🙂

momentálne máme nočnú odvykačku od dudlíka, ide to celkom v poho, hlavne keď zaspí, čo je už trošku ťažšie... No ale na úkor toho nám padol aj keď len príležitostný spánok na obed...

a potom sa chcem dať na odplienkovanie, len netuším, z ktorého konca začať...

cat
autor
19. feb 2008

barunka,to netusim ani ja 😒
ale od cumla si mlady odvykol behom dvoch dni a dokonca bez revu,akoby nan zabudol.

barunka
19. feb 2008

cat a spí tomi cez obed? lebo simi sme dudel zobrali v sobotu večer, to mala trošku problém zaspať, ale tatinko ju trošku pohladkal a zaspala. v nedeľu na obed sme ju chceli dať spať, ale jačala ako bláznivá tak sme to vzdali (ale to zvykla jačať aj s dudlom)... večer v poho zaspí, do deviatej je tuhá... len tie dni sú akési dlhé...
aj teraz mi tu sedí na kolenách...

s plienkami sme my teraz tak, že síce plienku má, ale niekedy zahlási, že chce kakať a tak ideme na záchod a hotovo. niekedy sa jej nechce. a keď jej dám plienku dole, tak natruc zahlási, že kaká a vyciká sa do stredu chodby na parkety.

cat
autor
19. feb 2008

barunka, Tom hlavne nechce rozpravat, on mi nevie al. nechce povedat ze kaka, hoci viem ze si to uz uvedomuje. ja neviem kedy to decko chce zacat hovorit a ci by sme uz nemali zacat riesit nejakeho logopeda.

Hej, cez obed spi 2 hodiny hoci do postele ide s protestami ale ked tam uz je, pekne zaspi.

tilly
19. feb 2008

cat, no určite, na logopéda máte času dosť, on sa rozrozpráva, len asi nie je o čom, skúsila si to s básničkami, pesničkami a pod.? lebo domča začali strašne baviť básničky a riekanky a vtedy začal úplne krásne súvisle rozprávať a začal tvoriť aj vlastné myšlienky a to, čo z neho teraz vylezie, no niekedy sa tak smejeme na tých jeho úvahách, ale melie stále, keď sa hrá, keď ideme v aute, keď sme na prechádzke, "huba sa mu nezavrie" 😀

ozaj, napadla mi taká hovadina, dobre počuje? lebo niekedy deti nerozprávajú, keď zle počujú, ale on je asi iba lenivý, alebo nemá o čom, tak nič nehovorí...

barunka
19. feb 2008

cat, tiež by som to asi skúsila cez pesničky a básničky. Aj u Simi to zohráva hlavnú úlohu... A plus ešte rozprávky.

teraz sa mi tu slečna hrá s autíčkami, tak mám chvíľku konečne pokoj...
Baby, čo už máte odplienkovanie za sebou, ako ste začínali???

cat
autor
19. feb 2008

tilly, pocuje dobre, niekolko slov povie ale iba ak sa mu chce. rozumie vsetkemu. ale ked sa zatne, na vsetko povie NE a rehoce sa ako ma vie napalit,cize je to len zatatost. inak brble cely den takym jeho jazykom, znie to jak po cinsky 😀

eta
19. feb 2008

cat, s tym rozpravanim sme na tom rovnako, Samino tiez rozumnie vsetkemu a ked nieco velmi chce,vie si aj vypytat,ale inak nic, hovori si len svoje hatlaninko-skratky a tiez najradsej odpoveda NI 😀 a basnicky a pesnicky u nas ficia cely den, bud citame, pocuvame Cd alebo spievam 😀 teda to sa ani neda spevom nazvat,tak snad nema traumu z toho 😀 ale logopeda urcite neries, ved on sa rozrozprava, ja tiez dufam, ze to bude coskoro

na plienkach sme aj my stale,aj si pyta slipky a ked sa ho pytam,ci ideme cikat, kakat, tak NI NI a tiez ci necurka,tak NI a chytim slipy a mokre 🙂 ved snad v 15tke uz plienky nosit nebude 😀

ena
19. feb 2008

cat: no, ku cumlu sa ti mozno este vrati, ked pride 2. babo . Aspon u nas by teraz vobec nehrozilo oducanie od cumla ani od plienky, ked mu vezmeme jeho cumel, slohne cumel marekovi, vobec mu nevadi, ze marek ma mensie cumle 🙂
a s rozpravanim, u nas sa to uz pomaly rozbieha 🙂 Uz mu aj celkom rozumieme, ze co chce povedat 🙂 teda, len my domaci 🙂
A ked ma naladu, tak aj opakuje vsetko, a vonku zacina komentovat, sme vcera boli pcas prechadzky v cukrarni, tak to bolo same "ujo", "teta"; a v autobuse to iste..
Inak, skoda ze v KRTKOVI tak malo rozpravaju, lebo jeho prve zrozumitelne slova nacerpal prave tam 🙂 A aj celkom sranda, ideme po chodniku a chcem ho chytit za ruku a on ze "POMOOOOC" 🙂

cat
autor
19. feb 2008

dik eta,hadam sa coskoro rozrozpravaju..
Ja plienky do leta ani riesit nebudem,nema to s nim vyznam, v lete ho necham behat po dvore s holou ritou a budem za nim behat s nocnikom, inak to nevidim. teraz netuzim mat ocikany cely byt,to ozaj nie.

eta
19. feb 2008

barun, my sme s cumlom sekli asi tak pred pol rokom, natrhol ho zubkami, tak som mu ukazala co urobil, ze ho musime zahodit a v obchode kupit novy, lebo tento je uz bak bak, sam ho zahodil do kosa a ked sa aj poobede a vecer pri zaspavani zlostil, ze chce dudu,tak som mu stale opakovala, ze on ho pokazil a novy kupime az zajtra ...a to trvalo asi tak 3dni a uplne na to zabudol 🙂

len min. tyzden ked sme v obchode kupili novy cumlik pre baby, tak ho samozrejme hned doma strcil do pusy, tak sme mu hovorili aky je uz s tym cumlikom skaredy, ze to je iba pre babetka a on uz je velky chlap, ze mu to vobec nepasuje a sam mi ho vratil, ze NA 😀

cat
autor
19. feb 2008

ena to dufam ze nie, nam ked sa mimi narodi bude mat T. skoro 3 roky, hadam sa nevrati k cumlu, to by ma slak trafil 😠 dufam ze uz bude rozumny dovtedy 😀

ena
19. feb 2008

cat: tak 3 rocny uz bude pravdepodobne bez cumla aj bez plienky 🙂

cat
autor
19. feb 2008

to dufam aj ja.
Ako sa inak mavate? Marek dobre spinka?