Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

tilly
16. jún 2008

jeeej, gratulujeme k maximkovi 😉

to bol tiež dobrý pôrod, že? 😀

mercy
17. jún 2008

Aj ja gratulujem a pridám sa k plienkovej debate.My sme zatiaľ na tom tak, že Riško oznamuje, keď sa vycika a vykaka,ale odtiaľ sa nevieme pohnúť

cat
autor
17. jún 2008

eta, gratulujeme 😎

barunka
17. jún 2008

mercy, mozno by uz riškovi stačilo iba dva dni nedať plienočku a keď sa náhodou aj pociká, tak mu vysvetľovať, ze teraz ciká a keď bude cítiť takýto pocit, treba povedať maminke. Asi uz potrebuje len rozlíšiť medzi tým, ze chce cikať, ciká a vycikal sa. Potrebuje tieto tri veci rozlíšiť... (ale to len môj postreh)

ja sa inak cítim ako nanič mater teraz, keď som pozorovala, ako sa Simi ešte aj v 40-tke horúčke pýtala na záchod a nechcela cikať do plienky tak mi teda bolo pekne biedne...

verulka
17. jún 2008

eta, gratulujeme aj my 😉

tilly
17. jún 2008

barunka a čo je simi?

mercy ahoj, pracuješ? a riško má ešte v pohode čas, veď ešte nemá ani dva rôčky 😉

barunka
17. jún 2008

tilly, nevieme presne... vo štvrtok v noci dostala 40-tky horúčky a chrchlala ako tuberák, odvtedy ešte nič nejedla... v piatok sme boli u dokiho, v nedeľu na pohotovosti, dnes zasa u dokiho. Dnes jej bral stery z nosa a hrdla, tak som zvedavá na výsledky.
inak bola hrozne mimo, vo štvrtok v noci a celý piatok blúznila v horúčkach...

kattum
18. jún 2008

Eta, gratulujem k Maximovi!

Barunka, to je mi luto Simonky, nech to mate co najskor za sebou. My sme v Bratislave, no Brunko ochorel, v noci mal horucku, sopli, chrchle, uvidime co z toho bude. Chcela som sa poradit, kedze sme tak cerstvo bez plienok, asi by bola chyba dat pocas choroby plienky, ze? Ako ste to riesili?

ena
18. jún 2008

kattum: s plienkami neporadim, u nas sa plienkuje 😖

Dokedy ste v BA?

mercy
18. jún 2008

Chuda Simonka,Barunka želám rýchly priebeh a uzdravenie

baby, prosím, teraz vážne potrebujem radu aj ja: Stala sa nám taká vec, že Riško začal opakovať prvé slabiky niektorých slov.nemyslím, žeš je to zajakanie,lebo to nerobí pri každom slove,alen občas.Ale častejšie sa muto stáva,keď je rozrušenýalebo nahnevaný.Napríklad povie:Iko i-i-de.Alebo Ide do-do-dole.nemá problém to vysloviť, len to opakuje.Mama hovrí, že sa mu prudko rozvíja reč-to teda fakt a že to prejde.,Ale nemám z toho dobrý pocit.Robilo to neikotré z vašich detičiek?

barunka
18. jún 2008

kattum, ja som simi plienky chcela dať, ale ona si ich stále dávala dole a tak či tak sa pýtala cikať. (aj cez 40-tku horúčku, a to som sa vtedy fakt cítila dosť blbo, ze moje dieťa nevie oddychovať, lebo sa musí stále pýtať na záchod)
najviac to asi závisí od brunka, ako to bude pohodlnejšie jemu, lebo krok vzad by mohlo spôsobiť aj to, ze on sa teraz na nočník necíti, ale keď nebude mať plienku bude musieť a tým si ho znepriatelí. z môjho pohľadu a ja nie som zdaleka ani začiatočník v tejto téme 😕

mercy, ďakujem za simi... čo sa toho rozprávania týka, tak to ja neporadím, nemám ani predstavu. Ale ja by som asi na tvojom mieste v prípade, ze z toho nemám dobrý pocit skočila za lekárom, nech mi na to povie niečo on. uz len preto, aby som potom ten pokoj duše mala

geegee
18. jún 2008

mercy, Matuskovi sa stava, ze zopakuje cele slovo, ked mu ujde nejake pismenko. Ale u Riska sa mi zda ine, ze sa to deje pri nejakom emoc. afekte...mozno to prejde casom. Podla mna treba pockat, ak by sa rec primerane rozvijala a toto neustupovalo, tak logoped asi...alebo sa mozes opytat aj teraz nejakeho. Budes kludnejsia 😉

tilly
18. jún 2008

kattum, nedávaj mu plienku...

domčo tiež kašle, už tri týždne, hrúza, ale tak dva krát denne, za to riadne 😠

mercy, je to OK, aj kamoškin malý to robil a rozpráva normálne, síce rýchlo, ale nezajakáva sa a inej susede to robila tiež malá, teraz má skoro 6 rokov a rozpráva úplne krásne...

barun, nech sa simi rýchlo uzdraví 😉

kattum
19. jún 2008

Plienku som nedala, zatial s dari, uz mu je lepsie, len ma sople, horucky pominuli.

Ena, budeme asi do utorka v BA.

Uz sme mali v skolke informacnu schodzku, riaditelka nam povolila nastup uz v septembri, ak si myslim, ze je na to zrely, staci to povedat v auguste, tak uvidime. V skolke budu este dalsie dve slovenske deti, tak im z toho spravime cesko-slovensku skolku. 🙂
Risko nam uz prespi celu noc, je to parada, stale je velmi dobry.

aktak
19. jún 2008

kattum ani sa mi nechce verit ze ma tvoj Risko uz 4 mesiace, zachvilu bude behat 😉

vsetkym choruckym detickam skore uzdravenie, my sme sa konecne vyhrabali z traviacich problemikov

barunka
19. jún 2008

baby, mňa by zaujímalo, ako ste prechádzali z detskej postieľky na "dospelácku"... chystáme sa kúpiť simi zábranu a prerobiť jej postieľku, ale uz teraz sa bojím, čo z toho bude...

tilly
19. jún 2008

teda kattum, také dobré detičky... skús dať brunka od septembra len na dopoludnie do škôlky a uvidíš, od januára ho môžeš dať na celý deň, ale podľa mňa 2,5 ročné dieťa už je v pohode zrelé na škôlku 😉 nájde si kamošov a bude mu dobre a aj ty budeš mať viac kamošiek, mamín 😉

aktak, že 32tt, fakt to strašne letí...

aktak
20. jún 2008

barunka my sa tiez chystame kupit Adamkovi postielku, aj ked uz nespava v drevenej ale na matraci lebo chce si sam vojst a vyjst takze sme uz tak na pol ceste, a ked mu tu novu vychvalime aka je bombova a budeme si do nej chciet lahnut tak bude urcite nadseny ze aj on moze a ze je jeho, skuste z nej byt hlavne vy nadseni, pripadne ked pride navsteva tak tiez nech pochvalia a uvidis aka bude Simonka na postielku hrda 😉 😀
btw kde maju pekne postielky? tak 80x150? nemusi byt "natahovacia"

tilly, sama tomu nechcem verit ale som rada ze uz sme tak daleko a stale drzime pokope 🙂

ena
20. jún 2008

aktak , my mame 160*70 z IKEA, uz aj so zabranou.. rozmer 180*80 som teda este nezaregistrovala, jedine tak dat vyrobit na mieru a to by bol asi problem s matracom.

aktak
20. jún 2008

ena nepotrebujem taku dlhu ze 180 ale skor siroku lebo Adamko rotuje tak cim sirsia tym lepsia 😀 ikeacke postele su jedine ktore som doteraz videla, mozno ju nakoniec kupime ale rada by som aj neco ine videla preto sa pytam ci nekde maju pekne
vy ste spokojni s nou?

ena
20. jún 2008

ops 150*80 to bol preklep 🙂
my sme spokojni, len jedina nevyhoda , ze filip kym bol v postielke, tak z nej nevyliezal, odkedy ma postel, tak si labzuje kade tade 🙂
ale teraz by uz vyliezol v pohode aj z postielky, takze je to jedno ;)
ale inak je fajn, nosnost ma teda poriadnu, zvladla aj mna s bruchom, ked som v nej filipa uspavala 🙂
a v ikea je tusim k nej aj viacej druhov matracov, aj plachty na tento rozmer, takze nemusis kade tada zhanat..
a myslim, ze aj cena celkom ok..a etse sa daju pod nu v ieka dokupit rozne boxy na hracky, co sa tam akurat zmestia.

barunka
20. jún 2008

my máme 150x80 ale to je taká postieľka 2v1. Klasická mriezkovaná a plus súčiastky na junior posteľ.. http://www.predeti.sk/?c=detail&id=3667 takéto čosi, ale kupovali sme to lacnejšie 😀 😀 😀
nám simi z tej mriezkovanej zdrhne, povyberá si tyčky a hotovo, takze som prichystaná na to, ze bude zdrhať aj do rána, kým tam vôbec zaspí... 😀 😀

geegee
20. jún 2008

matusko spi vo velkej posteli odkedy som rizikovka, teda cca od januara, a zliezol z nej len raz. Som si myslela, ze to bude horsie 🙂

eta
20. jún 2008

ahojte
dakujeme za gratulacie 😉
Samco by Maxa z lasky aj spapal, stale ho chce pusinkovat a nosit a chcel sa uz s Maxom hrat s autickami,len nejako nepochodil 🙂

certica
21. jún 2008

jeeej eta, vy ste mali presne take iste miery, ako nas martin 😎 , no a to je super, ze ho samko tak dobre prijal. u nas je to tiez bez problemov

verulka
21. jún 2008

mercy, mne to robil Radko, nevedel sa dosat k slovu pri surodencoch a chcel vsetko naraz povedat. Trvalo to relativne dlho, aj sme boli u logopedky a ta povedala, ze je to vyvinova zajakavost, ze to sa upravi...a este mi povedalal, ze mam spomalit tempo reci ja 😅 lebo strasne vela a rychlo rozpravam a on mal z toho stres 😅 teraz uz hovori plynulo 😉

sylvie
22. jún 2008

Caute, my uz asi 1/2 roka nemame tu klasicku postielku, lebo z nej Ejko stale vyliezal a to sa nam zdalo nebezpecne.. tak sme mu dali taku minipostielku co babka mala z nejakej skolky ktoru rusili.. ma to take kovove tycky a vchadza sa do nej cez nohy.. a je uplne nizka.. teraz ma sice ovela lahsi pristup von, ale on by aj tak vyliezal aj z tej klasickej postielky..
Teraz kym zaspi, poobede aj vecer, musim byt s nim v izbe, lebo inac by behal po celom byte.. je to sice krok vzad, ked si predstavim ze od 4 mes. zaspaval sam v izbe a teraz toto.. no ale co uz.. snad ho to nebude drzat do 18-ky.. 😉

Ale teraz sa budeme stahovat, tak tiez asi uz kupime velku postel..

barunka
22. jún 2008

tak my máme za sebou prvú noc v postieľke bez mreží. čo ma hrozne udivilo je, že simi nám nezdrhla ani raz a pritom z mrežovanej utekala stále. Dokonca ani neprepadla cez zábranu...

aktak
22. jún 2008

barunka krasna postel 😉 vela robi psychika, nam adamko plakaval lebo nechcel byt za mrezami, a to mal len rok, ked mal 14 mesiacov postielku sme dali prec a nechali len matrac, okolo sme dali molitan a odvtedy spavame celu noc 😀

ena Marek je strasne zlatucky, krasny chlapcek 😵

cat
autor
22. jún 2008

ahojte, no my pravy opak s tou postielkou. Malemu sa stale paci v tej s mriezkami a my sme spokojni ze ztade nezdrha. Kym je to takto, velku postel neriesim, az ked sa prestahujeme,teraz to fakt nema vyznam.
Pre Simonku mame druhu mriezkatu postielku nastastie 😎