Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

verulka
11. júl 2008

zuz, to moze byt tym ze sio tehu. hanka to citi a musi to nejako "rozchodit" ja by som to nejako moc neriesila, to prejde...skus ju viac mojkat, ked ste doma- napr pred spanim a pod. Vsak cochvilka pride os voje vysostne postavenie jedinacika...male deti tehu vycita

aktak
11. júl 2008

zuz ja si myslim ze by si sa nemala tomu divit, ja som vzdy nechapala aka je tvoja mala nezavysla, hocikomu isla na ruky, to ja som nikdy nepoznala, stacilo ze ma adamko nema na dosah ruky a uz plakal ze kde je maminka a teraz je tiez opatrny a stale si ma kontroluje
kazdy ma inu povahu, aj s tym pusinkovanim napriklad mi problem nemame, lebo adamko by sa len mojkal, bozkaval a tulil mozno viac ako nejake ine dievcatko, proste je taky

ena
11. júl 2008

zuz11: u nas je to momentalne normalka, filip si adoptuje najblizsiu mamicku, chyti ju za ruku, ze teta pod, a potom si ma ona k nemu cupnut a pozerat ako sa hra 🙂 alebo mu ma adoptovat.. alebo ked potrebuje s niecim pomoct, on nema problem, ked nie som najblizsie ja, ide za hocikym..

ena
11. júl 2008

alebo mu ma asistovat.. pisem rychlejsie ako myslim 🙂)

zuz11
11. júl 2008

no s pusinkovanim a objimanim nemam problem, to som aj ja vypusinkovana a vyobjimana......
len to ako hlada adoptivne mamicky 🤐 ked najde tak potom aj cez cele ihrisko za nou stale uteka 🤐 🤐 🤐

sylvie
11. júl 2008

zuz, ty si tehotna??? to som vobec nevedela.. neviem ako mi to mohlo ujst.. tak dodatocne gratulujem.. 🙂

a s tym vyhladavanim inych mamiciek je aj u nas normalka.. ejko je dost spolocensky a nema problem s nikym.. aj do prace ked s nim pridem, tak ho hociktora kolegyna chyti za ruku a odvedie a on aj na mna zabudne, ani sa neobrati, ze kde som.. taky je zaujaty novymi vecami a ludmi.. 😉

ena
11. júl 2008

sylvie - zuz to len teraz zverejnila, takze neboj, nic si neprehliadla 🙂

sylvie
12. júl 2008

ena, dik za info.. 😉
mam pocit, ze tu zachvilu budem jedina jednodetna.. 😉

barunka
12. júl 2008

zuz, gratulujem 🙂

sylvie, neboj, nebudeš. Ja sa na druhé dieťa tak skoro (a vlastne vôbec neviem, či sa niekedy) určite nedám 🙂

Simi si adoptívne mamičky zatiaľ nehľadá, ona sa lepí na deti, ale musia byť staršie, rovesníci ju nezaujímajú. Zato mňa si ako mamičku vyberajú niektoré detičky pravidelne, ale mne to neva 😀 😀 😀

sylvie
12. júl 2008

barunka.. 🙂

tilly
12. júl 2008

sylvie, nie nie, ja budem mať tiež jedináčika, včera som tu mala jedno dievčatko, susedku, 5,5 ročnú, takže po včerajšku bude domčo určite jedináčik 😀 akože malá je strašne dobrá, samostatná, poslušná, ale stačilo mi, dve deti... fuuu, baby obdivujem vás 😀

sylvie
12. júl 2008

ja by som urcite chcela 2 deti, len neviem kedy.. nejak sa na to zatial necitim, hlavne popri tom mojom certikovi.. vsak casu dost.. a uvidme, ci neskrotne ked pojde do skolky.. 😉

tilly
13. júl 2008

ale tak aj ja chcem dve deti, len teraz sa na to necítim

verulka
13. júl 2008

ja som sa na to nikdy moc necitila a zrazu ich mam akosi viac 😅 tilly a tvoje deti su ine ako cudzie 😉 ja sa uz na dalsie necitim 🤐

zuz11
13. júl 2008

verulka, no ani sa Ti uz nedivim po 4 detickach to vyhlasit 😀 😀 😀
ja by som chcela 3, tak vekovo si musim svihnut ( teda na to tretie mi teraz ostava kopec casu cca 5 rokov)
nechcela som nikdy jedinacka a aj dve sa mi zdaju malo 🤐 len netusim kto mi to tretie vynosi, lebo po tomto tehu uz dalsie asi nezvladnem 🤐 🤐 🤐 teda je otazne ci zvladnem toto 🤐 🤐 🤐 stale mi byva hrozne zle a este aj o malu sa starat ale nastastie o rok by uz mala byt v jasliach, snad to zvladne aj ona a aj ja, ale ma rada deticky 😉

aktak
14. júl 2008

ja som si toto tehu zatial dost "uzila" 😅 ale mozno sa este na jedno dam nahovorit, casu mam snad este dost, bolo by dobre keby som to stihla do 3Oky, potom by to uz chcelo zacat a venovat sa muzikovi, uz sa tesime ked drobcekovia podrastu a dostaneme sa nekam sami na oňpar dni 🙂

verulka
14. júl 2008

zuz, tak drzim palce, nech to dobre dopadne 😉 aktak, aj ja som povedala, ze rodim do 30tky, ale to bolo este pred Ronom 😀 teraz rodim do 27mich 🙂 cize dalsie uz nestiham 😀

aktak
14. júl 2008

verul nekric hop este 😀 😉

tilly
14. júl 2008

ja by som tiež chcela 4 deti, 6 je pre rodinku krásne číslo, ale obávam sa, že by sme ich 1. neuživili a 2. pri tom, aký som nervák, tak by som skončila u pinella 😀

verulka
14. júl 2008

aktak, no ja pevne dufam, ze sme uz doskakali..tilly, uzivit sa to zatim da...snad to zvladneme aj neskor. A nervy? deti ma vycvicili 😀 momentalne mi ron ruci vo vajicku akoby so z koze drali, takze kamkolvek idemem, tak celu cestu prereve ( a vydrzi fakt dlho) len co mam robit...musim to vydrzat 😉

barunka
15. júl 2008

tilly, tak mne na psychoša stačí aj jedno dieťa 😀 😀 😀 😀

verul, inak tvoje nervy a výdrž by som chcela mať aj ja. A hlavne poznať tajomstvo dobre vychovaných detí 😵

So Simi sa stala neskutočná fajnovka, predtým chodila špinavá ako prasiatko a teraz nedajbože keď pije a kvapne jej slina alebo voda na tričko, už chytá hysáky. Nehovoriac o tom, keď má náhodou špinavé ruky. 😅 😅 😅

no a dnes sa mi konečne ozvali z tej poštovej poisťovne, telefony mi nikto nikde nebral, tak som tam nakoniec mailovala a odpísali mi, źe im mám dať telefon a nejako sa dohodneme.... 😲

kala
15. júl 2008

ahojte kočky, chcem sa spýtať či aj vám niekedy robia deti to, že nemôže sa im 2 rodič ani priblížiť, naša neviem čo to začala robiť, keď k nej ide manžel začne ho odstrkovať a byť nervozna, dokonca jej nemôže ani pusu dať, a ten sa potom jeduje že ako ju to učím, no na nervy
ozaj ešte jedna taká od veci otázka neviete niejaký obchod kde by predávali oblečenie pre deti rovnaké s oblečením pre maminy alebo tatinov 😅

ena
15. júl 2008

kala- oblecko, jeidne netove obchody, ako je bess.sk alebo http://www.nipa.sk/e-shop/index.php?cPath=23&os...

barunka: pozname, ked stoluje a zababre si ruky, hned mi ich strka pod nos, ze utriet, ale vonku by skocil ho prvej mlaky 😀

a neboj, o chvilu zas budete mat obdobie, kedy bude Simonka posluchat na slovo , no a potom zas pride nejake crazy obdobie a tak dookola 🙂

U nas sa napriklad nubudu ani za svet upratovat hracky, ale zato, ked dnes povytahoval vsetky panvice a pokrievky a navlacil do obyvacky, lebo tam dnes varil, tak to pootm pekne poupratoval..

zato o hracky tu vkuse zakopavame ...
no vyznaj sa v detoch 🙂

A u nas je veselo aj pri poobednom spanku, vcera kym zaspali, tak som mala taky beh so stanovistami : kuchyna, splana (tam bol Marek), detska (filip) , kuchyna, detska, spalna, spalna, detska, kuchyna, spalna, detska, spalna... a ked konecne obaja zaspali, marek bol o 20 min hore, este ze filip potiahol cez 2 hodiny 🙂
Dnes pre zmenu, kym zaspal Filip, marek uz bol hore, no veselo, veselo 🙂)
Ale dnes uz len cakam, kedy dofrci manzel z roboty a idem sa vuyvencit do IKEA, este ze je do 10 tej otvorena 🙂))))

verulka
16. júl 2008

Eni o crazy obdobiach mi ani nevra...u nas pomaly zacina to naj sialenejsie 😅 puberta 😝
barun, nervy mam uz z ocele to je fakt, ale poslednou dobou si tej moj Risko denne nachadza total sofistikovane postupy ako ma vytocit a strasne sa z toho tesi 😠 ale uz som nasla opat ucinnu obranu, tak sa tesim ja 😀 hold zivot je boj 😀

tilly
16. júl 2008

my máme obdobie brutálnej potreby iných detí, ale stále, ten je chvilku sám a je na nervy, už je plne pripravený na škôlku, sa teším na september ako malé decko, aj keď tá naša škôlka nebola moc dobrý výber 😠 😢

kokso, teraz hlásia, že nejaké 2 ročné dieťa zomrelo v taliansku, že ho otec nechal tri hoďky v aute 😠

barunka
16. júl 2008

tilly, tak toto obdobie máme aj my, vkuse musí byť pri deťoch a keď nie pri deťoch, tak pri zvieratkách. Inak je zle 😀 😀

radšej tu nenapíšem, čo by som tomu otcovi spravila, ale neznášam takýchto čo nechajú dieťa zavrené niekde v aute a oni si idú po svojom a ešte to obhajujú tým, že dieťa spalo, tak ho nechceli budiť...

ena, tak to obdobie kedy bude simi poslúchať na slovo by som veľmi rada mala už teraz. Väčšinou jej musím 5 krát zopakovať aby raz počula a ešte desakrát aby raz poslúchla. 😠
dnes ma v dedine asi zasa vyhlásia za matku tyranku, lebo mi na prechádzke spravila kvalitný cirkus. Išli sme s hračkárskym kočíkom a na ceste domov si slečna zmyslela, že ona nevládze, ale nepýtala sa hopi, lebo vedela, že ju nevezmem, keďze šla s kočíkom. Tak si vymyslela, že chce cikať a ja som ju ako taký somár držala dobrých 20 minút, čo sa nenechala zložiť. Samo, že je ťažká ako slon, tak som ju nakoniec zložila, s tým, že uz ju nevládzem držať a ideme domov, tam sa vycikáme na záchod. A to ste mali vidieť ten cirkus, ešte dobre, že sme boli len nejakých 100 metrov od domu. Asi 10 ľudí sa za nami otočilo, lebo kade sa Simi vliekla, tade jačala, že ju mám zobrať hopi cikať do trávy.... 😠 😠 😠
a keď sme prišli domov, urazená slečna odmietla obedovať a išla "spinkať". Teraz si sama sedí v izbe...

verul, len ja neznášam pocit, že to dieťa má nado mnou navrch. a ona mrcha malá má, dobre vie ako na mňa 😅 😅 a ešte lepšie máva tatinkom 😀 😀

mercy
16. júl 2008

Čafte, no ja sa tiež necítim na dve detičky, len ma nejako poriadne bolia prsia a už to veru ani nejako nestrážime 😅 Ale ak by sa niečo pritrafilo, tak nech to v zdraví zvládneme, uvidíme

verulka
16. júl 2008

barun, to poznam, ked maju deti navrch..nastastie u na slen na chvilku
mercy, deti chodia vzdy v spravnu chvilu 😉

cat
autor
17. júl 2008

ahojte, mam zapnuty po vyse tyzdni pocitac, sme boli hospitalizovani na Kramaroch s Tomim, on sa piatok vecer udrel hlavou o sporak a odpadol mi na dalsie rano, vyvracal oci a triasol sa, sanitka tu bola do 4 minut, robili mu CT mozgu, EEG na epilepsiu, odbery..Nic mu nezistili, vraj len slabsi otras a teplo a malo pil...no DES. Ale boli uzasni, vsetci lekari aj sestricky do jedneho, aj profesionalne,aj ludsky, lezali sme na odd. doktora Cingela, co operoval tie siamske dvojicky..

barunka, my sme skonstatovali ze v Chorvatsku by sme uz boli v base, davali na TA3 ze nejaky tatko tam dostal mastnu pokutu za capnutie vlastnemu decku, no to my by sme sa nedoplatili niekedy. Potom su dni kedy je ako anjelik. a paradne sa rozkecal,uz len cakam kedy mi vypapuluje 😀 Musite to mat so Simi tiez vesele...

aktak
17. júl 2008

cat to ma mryi, aj my sme prave minuly tyzden boli na kramaroch 2 dni 😉 kto bol s malym? mna tam nepustili tak musela ist moja mama