Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

barunka
6. nov 2008

liska, gratulujem k tehu.

eni, nie už som sa nevracala do pôvodnej, dohodla som sa s nimi, že to nemá význam. Ale zostala som trčať v poisťovníctve. Dnes som dostala aj šokovú terapiu, keď som začala robiť v systéme v ktorom budem pracovať. Pripadala som si, akoby som dostala pred seba prvý prototyp počítača s najstarším programom aký kedy kto vymyslel... 😵 😵

cat, áno, simi sa v škôlke páči, niekedy síce vystrája a dosť, ale zatiaľ na ňu nejaké veľké sťažnosti neboli. Dokonca tam cez obed aj spí 🙂

verulka
6. nov 2008

jeje, dalsia tehulka 😵 super, gratulujem liska 😉
baby, my a logopedi to je dlhy pribeh..zaver je, ze kym to, ze nerozpravaju R( chalani) nezacne vadit im, tak uz k ziadnemu nejdem 😅 pokial dieta nie je spolupracujuce, tak to ani moc riesit netreba, nastup do skolky zvykne pomoct. My sme ake take uspechy o asi 10tej logopedky zazanamenali, ked mal risko 6r...cvicit odmietaju, proste sa zatnu. Logopedky co sme mali akosi nenasli na nich paku...rozumiet im je, len to R neide..ked zmenia nazor, tak pojdeme a bude to fajn.. a to su fakt velkaci oproti vasim 😉
barun, drz sa v praci 😉

ena
7. nov 2008

babulka- biblioteka je stvrtok-nedela, my sme boli fajne bolo, filip sa vyjasil a aj sa pohral pri niektorych stankoch, didakticke hracky a pod. a kupila som detom 7 kniziek 🙂
a po ceste domov sme skoncili aj na kolotoci, lebo teraz tam je lunapark cely mesiac.

babulka
7. nov 2008

Megg - ano, mas doma dva v jednom 😀 Moja sestra je tiez blizenec, ale junovy, a je trosku umiernenejsia, ja som bola pekny vykvet. 😵 A vidim to dodnes, na jednej strane obrovske nadsenie pre nieco, o par dni ma to prejde a zabudnem aj to, co ma na tom tak uchvatilo a zacnem nieco druhe. Preto by bola stereotypna robota pre mna doslova utrpenim 😉

Eni, my sa chystame dnes poobede, asi tam bude dost napratane, ale snad to nejako zvladneme. Takze su tam aj taketo moznosti pre deti? Pohrat sa niekde? Lebo s Matusom by to bolo utrpenie, on ani v Bille nevydrzi pri mne, nie to este na takomto podujati 😖

ena
7. nov 2008

babulka, dnes je piatok, tak mozno bude viacej ludi, vcera to bolo tak akurat, len okolo obeda tam bolo vela deti zo skol..

a pre deti, no normalnej je tam len nieco ak tvoriva dielna, co patri k BUVIK stanku, ale filip si tam nasiel zabavky, pri tych didaktickych pomockach celkom mili vystavovatelia a deti sa tam s vecickami mozu pohrat, poskusat, est eaj mikroskopy tammaju nainstalovane so vzorkami na pozeranie.

dnes uz bude otvorena aj klenoty a hodiny vystava..

mne sa biblioteka paci, a dokonca este aj volny vstup je, na rozdiel od takeho moddomu, kde zaplatis 100vku a pol haly sedacky a zvysok prebehnes ani nevies kedy 🙂

cat
autor
7. nov 2008

caute,my sme sa teraz vratili od doktorky, Tomas ma teplotu,sopel, kasel ako hrniec, dostal xy liekov, sirupov a aj Simi ma sopel stale, takze len odsavam jednemu, druhemu, taky pohyb by som nemala ani v telocvicni 😅

pindula
7. nov 2008

ahojte zienky...
eni, ja by som chcela ist zajtra na tu biblioteku...stoji to tam za to aj pre dospelych? vies...max je este prilis maly, aby tam nieco z toho mal...ale ja som knihomol, tak sa tam chystam urobit najazd....tak preto sa ta pytam 😉 .....citam hlavne historicke zivotopisy. 😉

pindula
7. nov 2008

Kati, skkore uzdravenie...nech mate chorobky cim skor za sebou..... 😔
ja ti dnes posielam balicek, poslem 1. triedou, tak mozno v pondelok ho maaaaas 😵

tilly
7. nov 2008

liska, gratulujeeem

my ideme v nedeľu na bibliotéku, bude tam macko pusík a asi milion deciek (predpokladám...)

teraz sme si piekli koláčik z časopisu macko pusik, resp. dominko piekol 😀

ena
7. nov 2008

pindula- tak to neviem, ja som skor detske knizky pozerala, skus poguglit, niekde som videla aj zoznam vystavovatelov..

cat
autor
7. nov 2008

Lindi, dakujem, uz sa na tie veci fakt tesim, hlavne na tie satocky pre Simonku, nejak som objavila v sebe radost z kupovania veci pre nu, inak ma nakupovanie nikdy nebralo..
Tak si uzite kocky tu biblioteku, ja sa zial nedostanem z domu teraz ani omylom ☹

verulka
7. nov 2008

cat, sledujem ako sa vyzivas v simonke..vsak super..a satocky su kraaasne 😉

cat
autor
7. nov 2008

verulka, to som si tak povedala,ze treba aj nieco sviatocne, nemusi byt simi stale iba v teplakoch po bratovi 😀 na fotkach to vyzera ze ju paradim, pritom ona je stale v dupkach a bodynkach co nosil Tomi, ved naco zbytocne minat,jej je to i tak srdecne jedno 😎
Strasne sa mi pacia tie vase fotky,normalne zvazujem ze by nebolo odveci si tiez dat spravit take od profika 😉

babulka
8. nov 2008

Ajojte, my sme boli vcera na tej Biblioteke, bolo tam super, dovliekla som domov zopar kniziek, jednu didakticku hracku a za sacok krowiek 😀 Matika velmi zaujimali tie elektronicke tabule na ucenie anglictiny, to sme stali pri kazdej 20 minut 😵 A v ruskom stanku sedel ako pena a pozeral rusku rozpravku, po rusky, s nam neznamymi ruskymi postavickami, az by som si myslela, ze tomu aj rozumel 😀 Inac mali tam zaujimave ceny kniziek, v Tescu maju za 300, na vystave za 200, tak som hned kupila, bude pod stromcek aj na narodky. Aj sebe som kupila, kriminalisticke metody, hned som sa vecer na to vrhla 😀 😀 😀

aktak
8. nov 2008

liska gratulujem 🙂

verul nevidela som ta vcera tu u nas v ruzinove? 🙂

cat mala je zlata, tiez vyzera byt taka dobrucka ako moja, to mame za odmenu 😉 😵

cat
autor
8. nov 2008

Kati, na tej fotke Adamko 4 tyzdne a Adelka 4 tyzdne,to je akoby jedno a to iste babo, no uplne su ako cez kopirak 🙂 zlatii. A vy za chvilu oslavujete,ze? Kedy ma presne Adamko narodky?
Babulka,o cenach knih mi ani nehovor, ja som naposledy v Pantarhei nechala 1500,- a to som kupila len 4 knizky,z toho 2 detske, hruza tie ceny 😠

cat
autor
8. nov 2008

jaj, este som zabudla, dnes sme prvy krat prespali celu noc bez jedineho zobudenia ci mrnknutia 🙂 🙂 🙂

babulka
8. nov 2008

Kati, Simonka je perfektna 😵 Ale naozaj nemozem - Tomasko a Simonka - nebyt farby oci, tak ich nerozonam na baby fotkach 😀
Ozaj - co mate pre Tomiho na narodky? Ja neviem, ked uz budu tie Vianoce... rozmyslam, ako to podelit, na narodky asi bude torta, vela balonikov a nejake malickosti (knizka, auticko...) a na Vianoce nieco vacsie. Uz sme pisali aj Jeziskovi, Matik bol zlaty, napisal, koho vsetkeho bude posluchat (vymenoval aj babkinho psa) len aby dostal cisternu, kamion a udice 😀 Jaj, keby to chcel dodrziavat 😀 😀

cat
autor
8. nov 2008

dik babulka 😵 hehe, oni toho naslubuju,ze? 😀 a coze, Matik chce chodit s tatom na ryby? My sme este nepisali Jeziskovi, sami zda ze to maly este stale moc nechape,ale tiez to budeme riesit niecim mensim na narodky a pod stromcek ma velku miesacku /zblaznit sa ide vonku ked ide nejaka okolo 😀 /, vlakovu drahu, nejake oblecko a zopar malych auticiek,knizku..neviem este co konkretne kupime na narodky,je to dost blbe ze to maju len 10 dni do Vianoc, vsetko tak naraz..

liska
8. nov 2008

baby,dakujem este raz za blahozelania 😵
cat,mne sa zase zdaju tvoje deticky uplne odlisne, Tomasko je podla mna cely otec a Simonka tvoja kopia,aj ta sesternicka je asi z tvojej strany,lebo je ako ty 😵 obidvaja su ale krasni...

sue
8. nov 2008

Liska 😵 😵 😵 😵 😵 gratulujem k brušku 😵 😵 😵
Cat, Simonka je krásnunká a poslušné bábo, že tak krásne prespinkala - tak nech jej to vydrží 😵 😅
...my tiež máme meniny, Vianoce a narodky dokopy - za dva mesiace je po všetkom 😒 a teda vôbec neviem čo mu má priniesť Ježiško a aký darček (okrem knižiek) je dobrý na prvé narodky - čo ste dávali vy? 😕

liska
8. nov 2008

sue,dik 😵 citala som,ze macko je uz chodec,zacal presne tak ako moj Christian-v 9 mesiacoch a 3 tyzdnoch 🙂 vela ludi mi vtedy hovorilo,ze "jaj,mas sa na co tesit,este len teraz ti zacne horor" a pod.,vobec to nie je pravda,teda aspon mne osobne velmi vyhovovalo mat v tomto samostatne diieta,je to super...
co sa tyka hraciek,z velkych to u nas bol hojdaci konik a odrazadlo,na konikovi toho nasedel dost,ale teraz uz malicko,takze ked je priestorova nudza,neodporucam...odrazadlo ficalo takmer do znicenia 😉
inak z takych hraciek,ktore zaujmu na velmi dlho (aspon u nas) odporucam duplo (lego pre najmensich), stoji sice dost,ale je ozaj skvele,no a potom este drevena vlacikova draha, to su veci,ku ktorym potom mozes doplnat priebezne stale nieco nove, da sa s tym vyhrat do zblaznenia a nielen deti 😎

sue
8. nov 2008

Liska 😵 ja som ešte od pôrodu nezažila žiadnu fázu, ktorú by som nazvala horor... takže mňa to čaká asi až v puberte 😀 a musím súhlasiť - mne plne vyhovuje, že sa Maci vyvíja, že už sa len nekotúľa, alebo len neplazí, pretože teraz sa vie sám za mnou prepraviť, dočiahne na všetko čo potrebuje a čo chce - mám tak zariadený byt - totál baby friendly 😀 takže si žijeme absolútne pohodovo. Naozaj skôr bol problém, keď sa v tom polroku začal stavať na nôžky a asi dva týždne si sám nevedel sadnúť, len spadol a vždy sa rozplakal na chvíľku 🙂
Za tipy ďakujem - no...v našom jednoizbáku hojadací koník ee 😒 aj keď ja ako dieťa som o ňom vždy snívala 😵 😅 duplo staviame už asi dva mesiace - teda ja... maci zatiaľ skôr obžúva 😀 odrážadlo dostal na polrôčka - to už máme pomerne obdraté 😖 😀 ale o vláčikovej dráhe som uvažovala 😵 tiež začínam pomaly nakupovať lego normálne - vyslovene po 50kockách, pretože je to neskutočne drahé 🙄 😠 aj keď teda straaaaaaaašne snívam o teraz letiacej výnimočnej sade zo zlatou kockou 😀 😀 😀

cat
autor
8. nov 2008

liska, sue dakujem 😎 take dobre babatko ako Simi prajem kazdej tehulke🙂
Zuzi, my sme na prve narodky/sviatky kupili malemu trojkolku Mobiko, nieco na tento sposob:
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=521650
tato trojkolka ho inak bavi dodnes,spodnu cast sme davno dali dole a pekne pedaluje.
Z hraciek mal najvacsi uspech taky trenazer s volantom a gombikmi,mali to v Tescu,to donekonecna startoval a vyhadzoval smerovky..atd..este ho bavil aj hupaci konik ale iba chvilu...este dostal kocky, knizku so zvieratkami kde boli pod kazdym zvieratkom aj gombiky ze ake zvuky vydavaju tie zvierata..aj to ho velmi bavilo.
Liska, viem ze je este skoro,ale date si zistit aj pohlavie babatka? Ja som pri druhom nechcela,ale napokon som nevydrzala 😀

liska
8. nov 2008

sue, a to je aka ta zlata kocka,nepocula som o tom 😲 ja som inak obrovsku sadu dupla kupila z druhej ruky, oproti cene novej zadarmo a fakt ako nove,ale tu sa taketo veci v pohode daju, svajciarske deti sa velmi nehraju s hrackami,ked su od 10 tyzdnov v skolkach 😒

ozaj,dik cat,som si spomenula,ze vlastne aj Christian dostal od nas taku trojkolku, odrazadlo mal tiez akoze na narodky,ale o par mesiacov skor 😀 u nas to totizto funguje trochu zvlastne,kedze sme internacionalni, kde prave sme,tam zbierame darceky,pretoze nemozeme byt s kazdym v iste dni...a my s muzom zase davame s oneskorenim,lebo velke veci nebudeme nosit tak daleko 😀 😀 😀 teraz na Vianoce napriklad chceme dat malemu bicykel,ale kedze budeme na SK,dostane ho az niekedy v januari po navrate...

cat,ja som najprv nechcela vediet pohlavie,ale maly sa tak nafixoval na to,ze v brusku je sestricka,ze sme sa rozhodli vediet to,pokial to bude mozne, aby som mala cas pripravit ho, lebo coze my vieme,ako sa to vsetko odohrava v detskych hlavickach 😉

sue
8. nov 2008

Cat 😵 presne túto trojkolku som pozerala 😵 teda ešte som sa zahľadela do trojkolky Oko... alebo tak nejak sa to volá, ale je za nekresťanské peniaze 🙄
Inak... už náš Jané úžasný nemáme a trmácame sa teraz s Chicco multiway, ale ako som bola proti kočíkom tohto typu, tak som teraz spokojná. Je ľahunký, polohovateľný do úplného ľahu + relatívne väčší... ovládanie v pohodičke...
...a teda Cat, podľa fotiek sa naozaj zdá, že Simi parádiš 😵 😀 keď sme pri tých fotkách - tak tu máš naozaj krásnu 😵
Maminy - chcela som sa spýtať - moje dieťa absolútne nevydrží pri knižke 😝 ja som knihomoľ, čítam mu naozaj od takmer splodenia až doteraz ale on absolútne nejaví záujem 😒 neviem čo robím zle, ale úplne ma ignoruje keď čítam, to ežeby pri mne ostal sedieť a pozeral to je len sen, proste odíde a vykrikuje si sám... nech robím čokoľvek... skúšali sme nepopísané leporelá, obrázkové leporelá, všelijaké "hulákajúce" knižky i rozprávky a nič 😒 možno chcem od neho moc... ale čo mám s deckami skúsenosti tak 9-10 mesačné si už buď samé "listovali" alebo aspoň počúvali aspoň chvilinku... on nechce vôbec... ani keď mu s prstíkom chodím po obrázkoch a popisujemn čo kde je 😒 ani minútku nevydrží... mám to nechať tak... skúšať to...alebo čo?

liska
8. nov 2008

sue, ja si teda uz presne nepamatam,kedy zacali knihy bavit mojho,ale podla mna to ma este cas, teraz zacal chodit, ma toho plnu hlavu (nezda sa to,ale aj to musi spracovat, je to prenho obrovsky skok dopredu - mne maly napr. velmi zle spaval v tom obdobi)...Christiana knizky strasne bavia,ale zase napriklad vobec nevydrzi,ked mu citam nejaku rozpravku, viditelne ho to nebavi,ani ked mu pustim hovorenu z CD...musi si proste citat sam resp. s nami,ale tak,ze sa rozpravame o tom,co vidime 🙂

verulka
8. nov 2008

cat, fuuha, tusim ti poslem Rona na skolenie 😀
sue, ja sa desim chodenia...nas byt uz totiz nie je babyfriedly, kedze mam doma uz velkacov...uz sme dali robit skrinu a postupne musime vytiahnut male veci do vysky..ale ked my uz ina ani nemame. Vobec netusim, kde dame tie 2 mega skatule lega 😝
cat, ja viem, ze nie je vzdy nahodena 😀 a ja ti to prajem...aktak, adelka je baculka oproti adamkovi, ze? a ked je taka dobra, aj skola ide?
Sue, ja mam za sebou teraz aktualne horo zvany zuby 😒 a k tym kniham, ja si to nepamatam, ale nechaj tak ,ak bude v kontakte s knihou, cestu si k nej najde..ja som absolutny opak knihomola- mna to uspava 😀 ale muz cita, a aj krpcov ku kniham vedieme..teraz uz citaju sami, ale mam precitanych Harry potterov nahlas 😝

aktak
8. nov 2008

verul skola ide aj ked dost pomaly 🙂 a ano je baculka, ako aj ja som bola ked som bola babo 🙂

cat maly ma narodky 2.12. tak chystame oslavu, pred tym este krst, potom moje narodky, Adelkine meniny a potom vianoce a Adamkove meniny 😅 😀 a pomedzi to este zopar zapoctov 😎

sue
9. nov 2008

Díky za rady 😵
Verul, so zubami ja neviem nakoľko my máme stále len dva spodné 😀 vy máte tiež krásnu fotku 😵 😵 😵
My máme dnes meninovú oslavu takú mini 😵 ale samozrejme, že nik nevydržal a všetky darčeky malý dostal už včera keď sme k našim prišli 😅