Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

verulka
2. jan 2009

diky 😵 no na nas sa to kapanek vali...ale ja vecny optimista verim v lepsi zajtrajsok 😀

ena
2. jan 2009

Sue- na poslednej poradni mal tolko, odvtedy sme nevazili, takze som mu nechcela umelo pridavat, ale bude mat uz urcite viacej, neviem, na mna sa obcas zavesi este ja filip, tak nejako nevnimam, ci 11 ci 15 kil 🙂

zuz a Alexovi vela zdravicka

verulke a ronovi tiez skore uzdravenie..
verul a to jak? z nicoho nic ta chytil laket, ci uz si s tym mala problemy?

u nas salonky stale na stromceku, az sa divim 🙂 Filip zjedol 2 a marek si tiez jednu dal, mal akoze zabavku na hranie, kym bol v stolicke a neviem, ci si vsimol ako ich je filip alebo co, ale on jednu rozzul cez obal 🙂 akoze viacej sa zasvinil ako zjedol, visnove mame, tak boli hned ruzovkaste teplaky a body do prania 🙂
ale mame na stromceku aj IKEAcke perniky srdiecka a to spraskal tak, ze len snurka ostala 🙂

certica
2. jan 2009

ahojte

verul, no je teda situacia, ale uz bude fakt lepsie 😉 , ronkovi rychle uzdravenie a aj tebe vela sil, nech sa das do poriadku 🙂

ja som inak salonky tento rok preistotu zabudla kupit 😀

no a co sa chudnutia tyka (never-ending story 😀 ), tak ja sa do tabulky tento raz nepridavam. sice idem nieco pre seba robit, ale skor taky volny styl, bez ciela a konkr. cisiel, len aby som sa lepsie citila 😎

verulka
2. jan 2009

eni, z nicoho nic 😝 nemala som nikdy problemy...aj dr sa divil, ze tak rychlo to navrelo..len ma vsetci strasia, ze sa to robi aj na 3x 🤐 tak snad neeee

certica
2. jan 2009

verul a co ti vlastne zistili? nejaky zapal v tele..? a muz uz ok?

pindula
2. jan 2009

ahojte zienky...ja dodatocne tiez zelam vsetko naj v novom rociku.....
no...verul....skore uzdravenie aj tebe, aj ronusikovi...nezavidim... 😒
baby...a co mna trapi....maly asi dva tyzdne zacal kyvat hlavickou typu "nie-nie" ....robieva to nepravidelne a mna to zacina trapit, ze ci to nebude mat nervoveho povodu...prosim, nemate s tym skusenosti? stale dufam, ze to do tyzdna prestane a z toho "vyrastie" ☹ .....niekedy je to aj take, ako keby ho striaslo.....

babulka
2. jan 2009

Pindula, neboj, snad to nebude nic ine, len nejake baby vymyslanie. Objavil novy pohyb a paci sa mu 😵 S tymto skusenost nemam, ale pamatam si, ked sa Matus naucil chodit, tak po case zacal chodit po spickach, nie stale, ani casto, ale ked isiel, zrazu sa postavil na spicky a isiel ako baletka. A zachvilu zas normalne. Tiez som si nebola ista, lebo na intenete som nasla vselijake informacie o spickovani deti, ake vsemozne neurologicke poruchy to signalizuje a nakoniec som to prestala citat a Matik s tym tak rychlo prestal ako zacal.
Ale na ukludnenie, ak to bude trvat dlhsie, by som isla za neurologom. Len pre tvoju vlastnu istostu, lebo z vlastnej skusenosti viem, ze ho budes pozorovat a pozorovat a pozorovat.

pindula
3. jan 2009

Babulka, dakujem ti.... 😵 ....ja radsej nic k tomu necitam, lebo sa poznam, ze keby som zacala studovat priciny na internete, tak ma mozu odviezd do cvokhausu....by som si namyslala 50 nadorov a zrazenin v mozgu a kravinyyyyyyy....radsej necitat....preto nemam doma ani zdravovedu 😅 ...no jo....22.1. idem do poradne....stale dufam, ze dovtedy to skonci a nebudem musiet lekarke davat podnet na to, aby mi napisala listok k neurologovi 😖 ....
dakujem za povzbudenie 😉

cat
autor
5. jan 2009

Kde ste vsetky??
Kua odkedy je facebook, tu nikoho, na ceskom fore nikoho, maily nijake.. 😀 😠 😀

sranda
5. jan 2009

cat, tu skapal pes ako sa hovori. Pocuj ten spomienkovy album je zlatucky, som skoro spadla zo stolicky. Ten cas ide tusim rychlostou svetla. Si zober ze kolko veci sa odvtedy pomenilo to snad nie je ani pravda. Nove fotky samoska nahodim, len môj muž niekde zapatrošil kablik od fotaku pri stahovke musi ho najst, klasika nevie kde je, ci v praci, alebo tu niekde v ban. krabici. Tu snezi, cakam kedy sa mala zobudi a hajde vonecky, konecne sneh zakryje tie psacie h....a.

cat
autor
5. jan 2009

heh, to sa bojim ze ani sneh nepomoze.. Ja som upratala stary pocitac, nasla tieto fotky tak ma pochytila taka nostalgia..no, idem balit maleho, prespi u babky a aspon zajtra oddychujeme 🙂

pindula
5. jan 2009

jeeeeeeeeej, spomienkovy album a aj ja som tam 😀 🙂 ...tam sa dalo este na mna kukat 😝 ....teraz mam tak o 100 kg viac...
apropo...kati....tak oddnes som nabehla na tu dietu....hladna som vkuse jak slak....vkuse musim aspon jablka zrat, aby som neumrela 😝 ....dufam, ze ma to neopusti 😉

Sandri, vy uz ste prestahovani? 😕 jeeej....a mozes dat nejake fotken z domceka na modru strechu? 😕 ja viem, som zvedava jak stara baba,,,ale nejaka iinspiration by sa hodila 😀 😉

verulka
5. jan 2009

pindi, pridavas sa ku nam do chudnutia 😉 aku dietu, aj ja chcem 😎
kati, album je kraaasny..ja facebook netusim co je...ale nemam obec cas, furt ma trapi ten moj laket a potom najmladsie ditko akosi odmieta spat 🙄

certica
5. jan 2009

baby, fakt sa nechcem chvalit, ale ja som cez vianoce zhodila nejakym omylom 1,5kg 😀 a definitivne som zistila, ze ja chudnem vtedy, ked nechudnem, teda ked to vypustim z hlavy, akoze kaslem na hmotnost. no a dalsia moznost su stresy, to tiez ide dole. len teraz to trosku prisudzujem aj dojceniu. chcem tym v podstate povedat, ze strasne rada by som sa k vam pridala, ale v tu ranu dosiahnem presny opak. takze momentalne neriesim a je mi fajn 😎 . budem vam ale drzat prsty a zaujimalo by ma inac, co za metody stravovacie aj cvicebne ste ktora zvolili...

kattum
5. jan 2009

Cat, zo je mile ten spomienkovy album, aki boli malicki...
Dnes Brunko prvy krat v skolke i poobede spal, v pohode to zvladol, je to super, paci sa mu v skolke a hlavne ja mam viac casu na Riska a domacnost i pracovat som troska zacala.
Dnes som bola na aquaaerobicu, mam permosku na kazdy pondelok, kila traste sa! Stale som sa nepomerala, neviem najst krajcirsky meter, asi sa obmotam spagatikmi a tie potom zmeriam pravitkom...
Verulka, skore uzdravenie!

sranda
5. jan 2009

Lindus, nie sme prestahovani v dome, sme len o par panelakov dalej. Museli teda aj chceli sme uvolnit byt kupujúcim. Stahovat sa budeme na jar, ratam tak marec-april. No ked aj bude z toho maj svet sa nezruti.

cat
autor
6. jan 2009

verulka, www.facebook.com, zaregistruj sa a najdes mna, babulku, sue, mrenku,megg,enu, sweetie, pindulku...a ktovie koho este.. 😉
Kattum, ani ja som sa este nepomerala, lebo zajtra ma pomeraju v studiu, zajtra totiz zacinam! 😎 Pripravujem sa nato,ze tam dusu vypustim ale tesim sa zaroven,konecne sa rozhybem poriadne a zatocim so spekmi!!
Certica, no ze sa mne nemoze stat taky omyl 😀 ja budem mat kazde minusove deko vydrete 😢
Sranda,zajtra sa drzte,nech sa Petke v skolke paci 😉

sranda
6. jan 2009

kati, na facebooku som aj ja, len pod dievc menom 😎 . este nemam vsetko doplnene, nejak nie je casu. fotky zo SJK su pekne, aj ta detska kolaz. Dakujeme za zelanie priazniveho vetra do skolkovych plachetnic, si mila, ze si nezabudla. S tymi kilami mi ani nepripominaj na mikulasa bola petra tak chora ze prestala chodit, absolutne sa nevedela postavit na jednu nohu, sme ju nosili....no katastrofa, uz som myslela, ze zostane na vozicku, ani nehovorim, kolko som sa nabehala po detskych ortopedoch. No som odbocila od temy tak vtedy som schudla 4 kg!!!!! co je u mna heureka. A hadaj ci som ich teraz cez sviatky nenabrala? nabrala ja sprosta. Takze ja zacinam takisto, dnes som oholila chladnicku, vlastne sa vsetko podojedalo a tak, este v sobotu cakame navstevu dvojcata, to sa budem drzat na uzde a snad to roztocim.

Certi, Martino je uz aky velky, pekne babätko, take mackate, to ja môžem.

sranda
6. jan 2009

Lindi, este oprava.... nemuseli, ale chceli..... A vy ako s domom? Posunuli ste sa aspoň o kúsok 😉 ?

certica
6. jan 2009

jej srandi, dakujem. no on bol mega velky uz 1. mesiac, tieto posledne sa konecne stabilizoval a nepribera 😀 . aj tak ma 12 kileciek a to este len zaciname s prikrmami 😅

sranda
6. jan 2009

certi to neva, viem ze je plne kojeny a ta vaha je genetika. kamoska má 2 čatá, chlapca a dievča, teraz v nov. 08 mali 2 roky a chlapec ma 16 kg. Nekojila samoska, ale rodicia maju 2 metre a tatino je mohutny tak necudo.
Petra sa narodila 4,2 kg a ročná mala 10 kg, teraz patri k menším, lebo my nie sme vzrastovo vysokí aj mladšie deti od nej sú už vyššie, ešteže nie je palička, to by vyzerala smiešne. No majko sa idem do hajan, zajtra zarezava mala prvy den v skolke tak sa na to idem vyspat, uz mam v sebe cerv. vinko na ukludnenie a dobrý spánok. pa

certica
7. jan 2009

srandi, tak uspesny krok a vstup do skolky 🙂

mixka
7. jan 2009

ahojte maminy, nepouzivate niektora filaove tesco plienky 9 - 18 kg ??? mam na predaj 4 cele neotvorene baliky, ak by ste mali zaujem... nam nejak nesedia ☹

verulka
7. jan 2009

cat, tak drzim palce 😉 ja musim pockat s pohybom, tak som si aspon upravila stravu..aspon nieco...laket furt na hovno, lieky nezabrali, ideme riesit dalej, akurat idem ku dr 😝
certi, no u mna ani to nefunguje...ak uz nezabeire toto, tak neviem 😝 ja som sice nepribrala ale ani neschudla...no teraz ako sa mi zmensuju prsa je hned kilo dolu 😀
no a s tym facebook, moj ma prerazi ak sa este niekam zaregistrujem 😀

ena
7. jan 2009

mixka- my pouzivame, ale marekovi kupujeme 4+ , to je tusim 10-20 kil, tak to by sme museli vyskusat, ci sa zmesti aj do tej 4ky, aj ked to su asi minimalne rozdiely..

mixka
7. jan 2009

ena, mam ti plienku pomerat 😀 ???

ena
7. jan 2009

mixka- alebo dojdi na navstevu a zober jednu navyse so sebou.. od vas k nam bus 83 😀

mixka
7. jan 2009

nedojdem, to nezvladam 🙄 ty dojdi k nam 😉

certica
7. jan 2009

ena, aj ja davam martinovi 4+, ma velku rit 😀
verul, no teda 😖

ena
7. jan 2009

certica 🙂 ale inak sranda, ze spravia plienky 9-18 a 10-20.. ved teoreticky by stacila ta jedna velkost, ale v skutocnosti je tam fakt rozdiel ..
mixka: no, mozno by sme ja mohli, ale najskor tak buduci tyzden, marek je teraz este trocha soplavo-kaslavy.. a to dovtedy tie plienky asi predas, vidim, ze mas aj inzerat ..

a co bojis, ze nezvladas, ja som dnes isla von s oboma + boby . Marek este sam nechodi, takze kde aktivni odhrnuli sneh z chodnika, musela som prcka na rukach nosit 🙂 A fakt neviem, co je viacej roboty, ci dve rovnako stare deti, alebo male a velke, hlavne ked to velke si ide smerom ktory si samo urci, rychlostou, ktoru si samo urci a pod 🙂))) Ale zvladli sme, nieco cez 1.5 hod vonku a dnes vynimocne spia obaja... 🙂)))))))