Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

sranda
20. jan 2009

práve preto ťa upokojujem, dufam že si doma a nie v práci. Á nerozmýšľaj už tolko, lebo aj tak to nedomyslíš. Ty sa teraz sústred na nové mimi a daj si pohov. Povedz mi kam by si ho dala ak nie k vašim? toto ti len prospeje. Aj petra je teraz najviac chora ako doteraz bola, síce ja nie som tehu. A keby si aj nebola, mopslikovala by si okolo neho rovnako ako vaši.

aktak
20. jan 2009

mercy urcite mu je dobre neboj sa, viem ze ti je to luto ale takych momentov bude viac ked budu dve deticky, postupne sa preorientujes a pochopis ze si len jedna a oni dve, nemozes byt vsade a teraz je to takto lepsie, neboj tych par dni ubehne rychlo, hlavne nech je maly v poriadku a ty tiez

sme boli u nasich 2 dni preto ho s tym serblom nahanali, ja mu ho nevnucujem a ani sa nechystam, v niektorych veciach potrebuje cas, aj medzi deti sa dlho bal ist bezo mna a zrazu je z neho take sidlo ze sa najviac hra aj nahana s nimi ako ostatny v jeho veku, samozrejme ze mu nenecham plienky do 4 rokov ale este do leta nech je po jeho a v lete ho necham bez plienky a uvidim co s tym spravi

megg
20. jan 2009

ahojte, chcela som sa Vas opytat, ako je to u vas v skolke, ked chyba drobec par dni, tak vam vratia celu sumu za tie dni co chybal, alebo iba nejaku ciastku? A robia to aj ked je´doma z dovodu choroby? ako to funguje.

megg
20. jan 2009

Inak Mercy aj my sme chori, Oli tiez dostal ATB, po prvy krat. Vraj ma streptokoka v nose. Tak sme teraz doma. No, ako je v skolke, tak je kazdy mesiac aspon tyzden nejaky chorlavy. Ale atb sme zatial nemali, iba teraz.

sue
20. jan 2009

Megg, ako to máte v zmluve - keď malý chodil do jaslí, tak tam to bolo tak, že až keď dieťa chýba viac ako desať dní, vrátia peniaze... inak nie...

sranda
20. jan 2009

megg, u nás je to tak, ze kolko dni dieta chybalo, alikvotna cast sa odpocita pri plateni na ďalší mesiac. Skolne je u nás 12,24/mesiac a stravne 17,33/mesiac na pol dňa. Na celý neviem, lebo petra chodí len od 8 do 12. Takze uz teraz viem, ze nabuduci mesiac budem platit menej za skolne aj za stravne, lebo petra bude urcite tento cely tyzden doma kvôli chorobe.

sue, my nemáme žiadnu zmluvu. Každá škôlka má asi iné regule.

babulka
20. jan 2009

Megg, v sukromnych skolkach sa to tak zvykne robit, ak dieta chyba dlhsi cas, niekde tyzden, niekde dva, opytaj sa riaditelky. U nas sa vracia ba stravne, za kazdy den presne podla dochadzky, ale skolne sa nevracia, tiez platime 12,24, co je aj tak dost malo.

Mercy, megg, tilly, detickam aj mamickam skore uzdravenie 😵

Aktak, vasich posli diplomaticky do teplych krajin, lebo nutenim nic nevyriesia. Netreba to pocuvat a stopnut hned v zarodku. U nas to islo po 2. roku, dost rychlo, ale kym sa sam nerozhodol, ze chce ist na serblik a nie do plienky, tiez som ho nedonutila. Proste sa rozhodne sam a uz to pojde.

sranda
20. jan 2009

babul a my sme kde????? 😎

sue
20. jan 2009

Babulka, ale myslím,že u Vás to bolo aj vďaka jasličkám / škôlke... isto ho stretávanie s väčšími deckami tiež motivovalo, nie?

aktak
20. jan 2009

u nas skolka tak skoro nehrozi, uz na nocniku par deticiek videl ale zatial ho to leoslovilo, ja si myslim ze ma este cas, len nechapem tu paniku nasich ze je to strasne...lebo ja aj sestra sme do nocnika chodili od roka...podla mna ine veci su tragedia nie toto 🤐
a dakujem 😉

kattum
21. jan 2009

Aktak, to sme si i my uzili a moja i manzelova mamka ma pekne deptali a vycitali, ze to je strasne v dvoch rokoch s plienkou. No mala som tu moznost, ze kazda ho mala na tyzden, ked mal asi 2 roky a 3 mesiace a skusali babky co dokazu. A nic sa im nepodarilo, tak sklapli. Sam na to prisiel zo dna na den, ked mal 2 roky a 5 mesiacov a do tyzdna sme boli i bez plienky i v noci. Zachoda sa bal este velmi dlho, az mesiac pred skolkou sme to radikalne poriesili, nocnik sme akoze pozicali inemu dietatku a neostalo mu nic ine len chodit na zachod. Na zaciatku boli nehody, lebo tam nechcel, no do tyzdna bol so zachodom kamarat.

zebricka
21. jan 2009

Moja mama tiez spomina, ze sme chodili na nocnik uz v roku 😉 /a odkedy som vedela sediet, som vraj na nom sedavala/..... ako to tie nase mamy robili? Boli lepsie matky alebo mali take uzasne deti? 😀 😀 😀

emjee
21. jan 2009

zebri co ja viem, tak isli po 6 mesiacoch do roboty a deti chceli nechceli museli vsetko zjest, prdiet do nocnika a pod. v jasliach

certica
21. jan 2009

ja tomu hovorim drezura...

zebricka
21. jan 2009

Emjee, ved ja tiez mame vzdy poviem, ze keby nasa generacia musela vyvarat 40 plienok denne, tak by deti sedeli na nocniku uz v porodnici... 😀 😀

emjee
21. jan 2009

ale sme mudre co 😀 zatial bez deti, ale reci ... 😀

mercy
21. jan 2009

baby, baby 😀

ena
21. jan 2009

zebri: 🙂 no, to by frcala bezplienkova jedna radost 🙂

kattum
21. jan 2009

ako moja svokra povedala, "dnesne matky nic nevydrzia..." ich generacia to mala jednoduchsie, bez internetu MK, bez mnozstva TV programov, bez moznosti vyberu roznych znaciek plienok, oblecenia, jedla, bez hladania zliav a akcii a podliehania natlakom kup 3 za cenu 2 a dostanes este nieco zdarma ... bez spotrebicov, ktorym musis navolit program a zaberie ti tolko casu kym to nastudujes, nemuseli riesit hypoteky, poplatky za lekarov a vyber skolky a umiestnenie dietata do skolky. No sme my to chudinky.
Baby my budeme take iste, ja sa tomu uz len smejem, som zvedava, ako to budu robit mamicky za 30 rokov a my ich bdueme poucovat.

aktak
21. jan 2009

dam vas mojej mame precitat nech mi da pokoj s tym nocnikom 😀 a to nehovorim o noseni, ze nemam malu nosit lebo si zvykne a bude chciet byt na rukach 😠 ale to uz len somru lebo som im povedala ze ja si svoje dieta budem nosit a tulit kolko bude chciet tak nech daju pokoj 🙄

a ze ja som v Adelkinom veku uz jedla bryndzove halusky to tiez pocuvam kazdu chvilu 😀

kattum tiez dufam ze to pride samo, sak ma svoju hlavu, naco sa mam stresovat pol roka ked to on vyriesi za par dni sam odseba 🤐

tilly
21. jan 2009

my ideme až zajtra k doktorke... asi tiež dostaneme ATB, aj keď naša doktorka sa tomu bráni, ale už minule mal moraxellu v nose, takže zostane asi ďalší týždeň doma, to ma porazíííí 😝
ozaj, ako funguje ten facebook??? lebo už som sa tam zaregisgtrovala, našiel ma jeden kamarát z detstva (fakt dobrý nápad zaregistrovať sa pod starým menom) a čo ďalej? ako si tam mám nahodiť foto a dať to len pre kamarátov a pod?

ozaj, keď ste sa tu už bavili o bryndzákoch, tak som našla na MMB super recept na halušky, dá sa iba acidko, jedno vajko a múky tak, aby sa to nerozváralo, aby bolo také vláčnejšie cesto, robila som to predvčerom, bolo to asi za 5 minút aj uvarené a malý mi zjedol dospelácku porciu... v poslednej dobe nejako schudol, má len 15,5 kila a 106 cm...

babulka
21. jan 2009

sranda - samozrejme aj Petke skore uzdravenie 😵

sue - u nas urcite zabrali jaslicky, tam sedaval na nocniku bez problemov skoro od prveho dna, proste sa povedalo, ze sa ide na nocnik, tak isli vsetky deti. Ale stale maval plienku aj cez den. Doma na nocnik nechcel ist ani za svet. Az kym mu nepreplo a nechcel ist sam. BTW, aj ja som bola od roka bez plienok, a mam to presne tym zdovodnovala, ze kto by stale pral plienky, a aj tak, materska nebola tri roky. Proste som na jar, ked som mala 1 rok chodila s holou ritou a doslo mi, ze nemam cikat na koberec, ale do nocnika. Ale tiez som jedal hust krupicu v 4. mesiacoch, zahustene polievky, kuracie stehno obzuvat a tak..(dodnes sa mi obzuvanie kosti bridi a ak nahodou najdem v mase nieco mastne, dviha sa mi zaludok 😀 ), ale vtedy sa to tak bralo....napr. ked bola moja mama mala, tak starka daval "cukor na kosti", lebo to tak doktori vtedy hovorili, ze cukor je dobry na kosti. Presne ako pise kattum, som zvedava, ako to bude o 30 rokov.

Tilly, facebook. je skvela vecicka, ja tam monetalne ficim na aplikacii "make me a celebrity", tak som postupila na amatersku modelku 😀 Je to dost jednoduche, vpravo hore mas nastavenia, das si nastavenie sukromia a vyhodi ti ponuku, kto moze zobrazovat tvoj profil a fotky, ja mam ze iba priatelia. Vlavo hore mas zalozku "fotky", a tam si pridavas klasicky, ako tu, mozes mat albumov kolko chces, fotiek zda sa tiez, nie su obmedzene velkostou. Treba sa s tym pohrat, vyskusat, potom si pohladas skupiny, stranky, aplikacie, mozes chatovat, pisat na wall, sukromne spravy... Nechcem tu robit reklamu 😵

zebricka
21. jan 2009

Tilly,

ja som z facebooku odskocila, lebo to je spioncina jak hovado... 😀 .. tam normalne vylustrujes na kazdeho vsetko, ak sa pozabudnes, tak si aj vsetci vsetko citaju, co Ty pises inym, no dovidenia... mas tam nahodenych priatelov, vidis ich priatelov, potom kto by mohol byt Tvojim priatelom, lebo ho pozna niekto z Tvojich priatelov, kto je v akom funclube, fotky..... no je Ti to treba? 😀 😀

Mnam, bryndzove halusky by som si dala... v tejto sekunde aj celu misu.... 😝

zebricka
21. jan 2009

Ano, ako pise Babulka... zabudla som dopisat, ze je to zavislost a ak mas pocit, ze si vela na internete, tak potom uz neviem, ako to zhodnotis potom.... 😀 😀 😀

babulka
21. jan 2009

zebricka, musis si nastavit sukromie tak, aby sa mohli pozerat a spionit len tvoji priatelia, teda ti, ktorych sama za priatelov potvrdis. Lebo je tam moznost, ze spionit mozu aj priatelia priatelov, ale to treba odstranit. Samozrejme, vidis, koho ma tvoj priatel za priatela, ale nic viac, len meno a fotku. Ked chces nieco osobne psta, na to mas chat alebo spravy, inac pises priamo na wall. Pre mna je facebook zabava, aj ked by som asi mala pisat rigorozku a nie cumakovat na nete, ale predsa len tam nevypisujem osobne veci, tak sa nemam coho bat 😀

zebricka
21. jan 2009

Babul, viem... ale moze sa stat, ze sa clovek pozabudne, zareaguje na nieco na skle a je sranda... 😀 😀

Mne osobne to je napriklad nanic, lebo ja nemam nikoho, koho by som chcela vyhladat, neviem si spomenut, koho by som chcela vidiet, pocut, vediet o nom nieco, v podstate s kazdym, kto v mojom zivote za nieco stal, som dodnes v kontakte, este od zakladnej skoly... a na spoluziakov zo skolky si ani na priezviska nespomeniem 😉 .... ale ano, ak mame takych ludi, tak je to super vec....
No nestacia mi doterajsie zavislosti? 😀 😀

kattum
21. jan 2009

Prave som zistila, ze v BA otavaraju nove fitness Factory Pro, je tam i bazen! V Prahe som chodila do Factory Pro a bolo to super, najlespsi aerobic a cvicenia, ake som skusila a to som tych centier navstivila uz dost.

cat
autor
21. jan 2009

pridavam sa k zavislakom na facebooku 😀 odkedy som tam, vzdy viem kde su moje kamosky, co robia a mam mensi ucet za telefon,lebo nevolame ze ahoj, co nove... 😀 zapnem facebook a viem to. 😀
Baby, vcera som uz mala 61,8 kg a dostala obrovsku pochvalu ako dobre mi to ide 😵 Kamoska ta zhodila 4,5 kg,ale ona vazila viac. Takze ozaj je to super 🙂
Simonku dnes ockovali, chudatko, poplakala si ☹

mercy
21. jan 2009

Cat, veeeľmi gratulujem.Baby,nechcem provokovať,ale ja chudnem v tehu 😒 ,niečo sa so mnou deje, všetci mi hovoria, že som chudšia.Minule som mala síce hneď po pôrode svoju pôvodnú váhu,ale toto je akoby ma malý vyciciaval,len dúfam, že je všetko ok...
Ozaj cat, nepredáš mi potom pre Ondrejka svoj košík? Ešte ho používate? 🙂

geegee
21. jan 2009

u nas s nocnikom plasia svokrovci...resp. zakazdym sa pytal, najma svokor, ci ma Matusko este plienky a hned zacal ze fuuuj a ci sa nehambi a podobne. Tak som mu raz povedala, ze na neho to nepride zcista jasna, ze idem chodit na nocnik, ze ho to treba naucit! A on, ze no a kto ho to ma ucit? A ja ze, samozrejme mama, ale kedze som pol roka lezala tehotna na rizikovom, tak nemal kto. A odvtedy bolo ticho. A stav je taky, ze ked je bez plienky, aj cely den okrem spania, tak sa nepocika, posielam ho na nocnik sice ja, sam nejde, ale drzi a nepocika sa. Tak co 🙂 A za kakanie do nocnika dostane 5 lentiliek, tak kakat chodi rad 😀