Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

barunka
26. sep 2007

to vážne vám to odmontovali rovno v noci?? Inak tí dnešní zlodeji už tuším ani nemajú súdnosť. Nebáli sa, že sa náhodou zobudíte?? No tak toto by ma teda nasralo...

cat
autor
26. sep 2007

vidis nebali. keby sme na nich pustili Brixa, roztrhal by ich. no je jedna cast domu kam sa ani on nedostane a to vyuzili 😠 no nic, idem sa pokusit uspat zurivca 😀

cat
autor
26. sep 2007

Kattum a Ena, pozerala som fotky, ake uz mate krasne bruska 🙂 🙂

barunka
26. sep 2007

jaaaaaaaj baby, dnes bola snilko v ružinove si dať vybrať "plechy" z brucha tak som strážila Kristínku. Ale poviem vám, tá je taká malilinkatá, kratučká, Simi taká krátka nikdy nebola, lebo sú jej dobré šatočky, čo Simi boli hneď v pôrodnici malé, takže nechápem, ako tie deti vôbec merajú...
A pažravec je to teda poriadny, robila som jej mliečko z 90ml vody a tá to spráskala, že nezostal ani vzduch vo fľaši 🙂 😀 😀 😀
a môj chlap sa ma hneď pýtal, že kedy bude druhé 😅 😅

sranda
26. sep 2007

barun, dodatočne gratulujeme k narodeniu neterky, som tu pár dní nebola, prehadzovali sme obývačku, lebo Peťa vylezie na stôl, kde je PC, skáče a dupe, tak sme ho zlikvidovali čiastočne, a PC nebolo kam dať až teraz sme to vyriešili. Inak Peťa sa narodila o 14.20 a miery rovnaké akurát o 100 g viac 🙂

barunka
26. sep 2007

inak mne sa to kristínkine váženie a meranie celkovo nezdá (alebo Simonkine) lebo napríklad Simonke boli od narodenia malé pampers newborn a kikuške som ich dnes dala v pohode. Simi sme do toho nenapráskali. A tiež tie bodynká jej boli malé... Nechápem tomu. A dnes keď som ju vyzliekla, tak všetci skonštatovali, že je akási "krátka" ...
škoda, že sem snilko nepáchne, sme sa už dnes minuli, kikinu som odovzdala jej mužovi.

inak baby, musím sa vám posťažovať, moje dieťa ma týra. Našla si novú zábavu, lebo jej šibnutá matka ju naučila ako sa hádže vecami. (pôvodne som ju učila hádzať kamene do vody, ale Simi si to upravila) celý deň nerobí nič iné, len niečo schytí a šup to do mňa a potom sa mi rehoce. Dnes mi už skoro roztrieskala aj nos, keby nebol doma manžel, čo ju zo mňa stiahol dole, možno by sme sa nakoniec aj pomlátili...

arabeska
26. sep 2007

barun ajoj,ako sa ma snilko?ako to zvladaju?dari sa jej s kojenim?pozdravuj ju od nas a dufam ze sa tu coskoro ukaze

inak simonka je podarena 🙂

barunka
26. sep 2007

arabeska, no ja jej skôr vravím, že je totálne nepodarené decko 😀 😀 😀
snilko sa inak má fajn, aspoň už vyzerá byť viac fajn ako včera. Kojenie jej celkom ide, len má menej mliečka ešte, tak dáva niekedy Kike aj z fľašky, ale veď to sa ešte možno upraví. Fakt je, že Kika je teda poriadny hladoš a má riadny ťah. Som dnes neverila vlastným očiam, ako jedla... Paťko Kristínku zbožňuje, dnes ju bol aj "vyvenčiť" kočíkom, síce išiel zo strany na stranu, lebo nevidí pred seba ale išli 🙂 Viac menej obaja poslúchajú, len Paťkovi občas preskočí (ako napríklad večer, keď som robila Kristínke mlieko a začal po nás ziapať, že aj on chce mlieko z fľaše a nie blbú polievku.. 😀 😀 😀 )

snilko7
26. sep 2007

ahojte....barunka no aby si vedela tak ten hladoš mi už zasa visí na prsníku, asi si ju k nemu priviažem

arabeska
26. sep 2007

barun 😀 😀 takze patko a simonka maju posilu,uz teraz sa tesim an tie pribehy 😎

snilko a neboj mliecko sa este spusti.no inak aj nas branko ma taky tah ze mne az lopatku dopredu taha ked saje 😅 😅

arabeska
26. sep 2007

snilko 😀 ako casto si pyta?

sranda
26. sep 2007

barun, Peťa hádže o zem pohárik keď dopije, doteraz to nerobila, ešte že je nerozbitný! A dokola by čumela telku, miluje rozprávku "Shrek", volá ho "ťoťoť", neviem aký to dáva súvis, ale neva, veď artikulačne to vôbec nesedí a nohy sú u nej "habi", tak nerozumíem reči jej kmeňa 😀 .
a fotky malej sú?

snilko7
26. sep 2007

keď napíšem že som bola v Blave teraz večer mi vyberali stehy a barunka ju musela krmiť, lebo sme sa nestihli vrátiť a vytiahla jej 120 a vrátila som sa o hodinu a scucla mi oba prsníky totálne naliate, grgala jak prasiatko a teraz prešla hodina a znovu na mne visela 😝

sranda
26. sep 2007

jeeeej snili, no vitaaaaaaj mamina 😉 . No pekný papkáč...radšej šatiť ako sýtiť 🙂 .

arabeska
26. sep 2007

snilko fuha,mala je hladosko 😅
tebe az dnes vyberali stehy?mne ix vyberali este v nemocke vlastne koli tomu si ma tam nexali tyx 7 dni.
inak ako sa citis?ake tobolo zo spinalkou?

verulka
26. sep 2007

snilko7, gratulujem aj takto online...ridny papkac, ale zas efurt lepsie ked krpe papa ako ked vymysla, ci nie? tak zelam hooodne mliecka 😉

snilko7
26. sep 2007

baby ďakujem
srandi aj ja som vravela že ju budem radšej šatiť...ale zasa aj tie plienky nás vyjdu na dosť draho, lebo Kika sa rozhodla kakať pri každom papaní 😀

sranda
26. sep 2007

snili, no mi hovor o tých plienkach, to mala aj Petra po papaní sa cez mozog podráždia nervové zakončenia a už to jede. malá bola hroooooozna ju som kojila aj 3-4 hodiny, po 3 minútach ťahania zaspala na 10 min a zrazu hurónsky rev a takto dokola, nikdy som nevedela, kedy je koniec a či už môžem ísť von. Dúfam, že Kika taká nebude, lebo to je des, aj keď potom ťahala 6 hodín v kuse a prespala ďalšie 2 kojenia. Plienky dávaš pampersky?

snilko7
26. sep 2007

srandi dávame pampersky, ale už sa chystám prejsť na tie tesco plienky, sú predsa len lacnejšie 😅
Kika má hlavne poobede takéto žrútske stavy, doobeda prespinká...to asi potom večer dobieha zameškané...ale zatial v noci pekne spinká, budí sa len každé tri - tri a pol hodinky, takže to sa dá

cat
autor
26. sep 2007

ahojky snilko, este raz gratulujem ku Kike 😎 a ako teraz spavate, vsetci 4 v spalni ci Patko uz spi sam?

sue
27. sep 2007

Ahojky maminky 😵
Už sme domka, popchali nás strašnou kopou kadečoho - infúzky, tie lieky na podporu rastu pľúc a podobne, malý tam krásne rástol, ale ja som schudla 🙄 nafasovali sme stetoskop (tak sa vraj volá obdoba fonendoskopu ale pre bábätká v brušku) takže keď malý nekopká, resp. necítim ho, hneď počúvame a keby ho nebolo cítiť, hneď letíme do nemocnice, ale vraj by bolo zbytočné tam ležať - že doma mám aj lepšiu posteľ aj lepšiu stravu, starostlivosť a podobne... tak sa celkom teším, lebo v nemocnici to bolo strašné ☹ lekári sa dnes vyjadrovali celkom optimisticky, tak dúfam, že sa to potvrdí...
Ďakujem vám za držanie palčekov, až som mala slzy v očiach keď som to teraz čítala 😔

cat
autor
27. sep 2007

no cauko sue, fajn ze ste uz doma 🙂
Mino, citas citas? Uz si ako Robco aj ten je tu furt zaveseny 😀 radsej povedz zene nech mi zavola na pevnu linku 😀

ena
27. sep 2007

Sue: to je fajn ze si spat.. tak uz nech ta babatko nestrasi, aby si mohla v klude aj ty priberat.. 😉

barunka
27. sep 2007

sue, super, že si už doma. Odľahlo mi, bála som sa o vás. A majú pravdu, doma sa o teba predsa len lepšie postarajú. Držím palce, aby Martinko krásne rástol.

snilko a aj s tým sa ti pochválili, že keď sa mi Kika po papaní dosrala, tak všetci odrazu zmizli z izby a keď som po nich kričala, že kto ju akože teraz prebalí, tak po mne len hodili plienky a obrúsky??? Jediný kto tam zostal bola Simi ale tej som to zveriť nemohla. Naopak, ešte na mňa aj navrieskala a sácala ma preč od Kristínky, asi si myslela, že ju týram, lebo ju hladkala 😅 😅 😅 😀

srandi, foto malej pár je, jedna je v Simonkinom albume a mám ešte jeden albumček čisto snilkovský, ale ten len dočasne, kým sa snilko nerozkýve a neurobí vlastný 🙂
A čo sa rozprávania týka, tak Simi je utáraná ako stará baba na trhu a dokáže perfektne papuľovať a mudrovať. Najviac ma hnevá, keď niečo vyvedie a ja jej nakážem, aby to odpratala a ona na mňa len kukne, dvihne obočie a zahlási, že "nene bábo, mama" ... Alebo to jej "cem", tak tým ma vytáča. Teraz som ju musela dať spať, lebo vstávala ráno o pol šiestej a teraz už ona "ce čičí"...

geegee
27. sep 2007

sue, hadam uz bude len lepsie 😉 Doma je doma a spolu s tvojim pozitivnym myslenim to dokaze zazraky 🙂

sweetienka
27. sep 2007

sue, to je super, ze uz si doma 🙂 a pekne priberaj, chudnut mozes potom po porode 😉 a macko nech pekne rastie a pribera spolu s Tebou 😵
snilko, gratulujem ku Kristinke, je naaaadhernaaa 🙂
barunka, to mas fajn, ze mate v rodine dalsie miminko 🙂 nemas uz aj ty chut na dalsie vlastne? braceka pre Simi? 😉
cat, som citala o tych zlodejoch u vas, no to je uz neuveritelne, co vsetko kradnu, my ked sme byvali v petrzalke tak nam stale kradli nieco z auta, by som im ruky dala odtat
ena, krasne tehu brusko uz mas 🙂 stihneme vas vidiet este pred porodom, alebo uz rovno s malym babom? mohli by sme dat nejake jesenne stretko, hm babulky, co vy na to? 🙂
kattum, gratulujem ku chlapcekovi 🙂

ena
27. sep 2007

sweetienka: no, to stretko by nebolo odveci 🙂 takze baby, kedy a kde? Akoze ratam s tym, ze kym sa stretko naplanuje, tak to chvilu potrva, lebo buduci tyzden ideme na 2 tyzdne na vychod vlakom s malym.. tak aby sme to stihli 😉 Ale urcite sme od 16.10. spat v BA, lebo mame poradnu

sweetienka
27. sep 2007

eni a kedy odchadzate? hned v pondelok? lebo vraj prve dni buduci tyzden ma byt pekne tak mozno by sme to mohli stihnut 🙂

eta
27. sep 2007

ahojte
snilko tak super uz to mate za sebou,mooc gratulujem ku Kristinke,a neboj ono sa to s tym mlieckom a papanim urcite ustali 🙂

sue,super ze ste doma,tak len pekne odpocivaj a dohovor Mackovi,nech to este tych par tyzdnov v brusku vydrzi, inak ja som bola tiez cca v 26tt v nemocnici pre skracujuci sa krckok,dopovali nas liekmi ale nakoniec bolo vsetko v poho,vydrzali sme 🙂

ena
27. sep 2007

sweetienka: v pondelok alebo utorok, este uvidim(e)