Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

sue
14. okt 2007

Mňa ešte aj trápia s tým, že ja budem musieť ísť na onko a malého pustia domov - akože sa o neho bude starať mamina, ale to už bude absolútny koniec s nejakými pokusmi o kojenie 😖

tessa
14. okt 2007

sue, ty si na tom tak zle?? 😕 Preco musis ist na onko? Mozno blbe otazky, ale netusila som, ze mas nejake problemy...

babulka
14. okt 2007

Sue, maleho ti nemozu pustit domov, ved na to su predpisy - v nemocnici ma pravo zostat tak matka s dietatom, ako aj dieta s matkou. radsej ho maj pri sebe, ved jemu je jedno, ci bude v nemocnici alebo kde, hlavne ze bude s maminkou.

sue
14. okt 2007

Babulka, hej... len to platí len pokiaľ by som ja bola schopná sa o neho starať - lebo že na onko nemajú sestry dôvod, aby sa starali o dieťa pacientky - takže v tom prípade, že by ho museli prepustiť domov, lebo že vraj nemôžem ja ležať na onko a malý napr. cez noc na novorodeneckom... 🙄 vôbec sa v tom nevyznám, len opakujem čo mi povedali... takže neviem... a doma sú všetci toho názoru, že by som bola šibnutá, že by som chcela malého v takom prostredí 😒 tak neviem...

babulka
14. okt 2007

Ja neviem....´podla mna, ako som pisala, prostredie - neprostredie, dietatu je najlepsie s matkou. Vies ako mi bolo, ked som maleho dva tyzdne videla kazdy den len par hodin? ked som mohla len hladkat po hlavke, ani zobrat na ruky, a ked, tak na par minut? Hrozne. preto viem, ze tebe bude este horsie, lebo ho nebudes ani vidiet. Ale samozrejme, ak ti to zdravotny stav nedovoli, to je ine.

sue
14. okt 2007

Ja dúfam, že to do tohto štádia nedospeje, že budeme pekne postupovať podľa Bielikovho scenára a žiadne takéto katastrofy sa neudejú, lebo o sebe viem, že by som sa zbláznila, keby tam mňa zavreli a malý by bol ďaleko odo mňa 😔 len musím pripraviť možné alternatívy...

tilly
14. okt 2007

sue, držím palce, neboj, všetko bude OK

my máme stále tú hnusnú laryngitídu, nevieme sa jej zbaviť hnusoby... otras, dva roky nič a teraz hneď taký hnus... 😢

cat
autor
15. okt 2007

Kattum, Richard patri aj k mojim oblubenym menam, skoda len ze som tak volala vsetkych mojjich kocurikov v detstve, obdobne ako cice boli Lindy.. Ale je to krasne meno, pokial nemas tento problem 😀 ako ja a sue..

megg
15. okt 2007

Tilly, tak nech ste rychlo fit a po laryngitide ani stopy.

my sme si vcera kupili novy kociar pre Oliho 🙂 ..uz zase 😅 xixixi

kattum
15. okt 2007

Cat, sue, vy ste ale macacie hlavy... nie ja sa priznam, ze zvieratka doma moc nemusim, takze tento problem nie je. Ale zato som mala plysoveho medveda Bruna a pritom i moj syn je Bruno, tak neviem, ci je to v poriadku...
Megg, aky kocik ste kupili?

kattum
15. okt 2007

Maminky, este mi prosim poradte, pytam sa ako nevedoma mamina, no fakt neviem. Ako dlho moze byt umele mlieko v ohrievacke vopred prirpavene? Ako to robite v noci, vzdy si pripravite cerstve, ci mate predpripravene v ohrievacke? Nepokazi sa tam? JA nemam ohrievacku a pripravujem vzdy cerstve, i v noci, no rozmyslam, ze si ju kupim, tak ci to vyuzijem. Diky.

megg
15. okt 2007

Tento Gesslein http://www.mimisvet.sk/foto.php?id=1480710
v tej farbe kde je zelene madielko. Kraaaaaaaasnunkyyyyyyyy 😵

tilly
15. okt 2007

megg, aký a kolkatý? ja mám už desiaty 😅
z toho 4 mám teraz doma, tak si domčo vyberá, ktorým pôjdeme 😀

kattum a potrebuje brunko ešte mliečko v noci? neokabátiš ho vodičkou? ja mám vždy pripravenú vodičku a on si ju v noci vypýta, mliečko zakričí až ráno, ale viem ho ukludniť vodičkou, keď mu poviem, že mliečko nie je, tak zahučí, ale za chvilku spinká ďalej, alebo sa s tým zmieri a nechá si pustiť tomáša (vláčik thomas) 😉

sue
15. okt 2007

Kattum, ale ty to asi chceš pre Riška, však?
...Nikolkina mama mávala pre Nikolku na celú noc dopredu nachystané, ale vôbec neviem či sa to môže 😔

kattum
15. okt 2007

Tilly, skusala som, no neda sa, chce mlieeecko. A budi sa niekdy o 2, niekedy o 4, malokedy prespi celu noc. Musime ho to odnaucit. Ale tu ohrievacku asi vyuzijem pri dalsom dietati. No na to je este cas.

megg
15. okt 2007

tilly, tak toto je nas treti 🙂 Ty mas uz desiaty??? No kurnik...tak mam co robit 😀 Tento by som si chcela nechat aj pre druhe baby, ak by bolo 🙂 Quinny budem predavat.

megg
15. okt 2007

Kattum a kym spravis mliecko nereve ti Brunko moc? Ja sa tohto bojim, ze Oli spusti taky krik ze v tom strese nebudem vediet ani co mam vlastne skor robit, ci ho tisit, ci rychlo mliecko varit 😔

tilly
15. okt 2007

megg a aký kočík??? som zvedavá

kattum a nejako ho okabátiť? to je škoda, domčo odkedy nie je kojený prespí väčšinu nocí, občas sa okolo šiestej zobudí, napije sa a ťahá ďalej, včera do 9,30 a dnes do 9 😅 ale to je chorý, normálne vstáva tak o ôsmej

baby, nemôžte tým detičkám tak ustupovať, skrátka neni a koniec... u nás to funguje, poviem mu neni (to bolo jedno z jeho prvých slov 😅 ) a keď si začne vynucovať, tak mu poviem, nech sa ohádže o zem a to už vie, že nič nedosiahne...

barunka
15. okt 2007

kattum, čo ja viem, tak UM by sa nemalo robiť dopredu. V nemocnici tvrdili, že max. hodinku môže stáť, potom ho treba vyliať. Kým nám trebalo mliečko v noci, tak som vždy chystala vtedy, keď si Simi pýtala. Vodu som mala nachystanú v termoske a len som to všetko nahádzala do fľaše a bolo...

Ale chválabohu už je to za nami, teraz sa pre zmenu posmievam snilkovi ja, že my spíme celé noci a oni nie 😀 😀 som jej vravela, že jej to raz vrátim, tak teraz to má tu... už sa simi odnaučila aj piť v noci, takže spíme vkuse od 20,30 do 6-tej... Väčšinou. 😀 😀

mrenka
15. okt 2007

mamusi a co oli na kocik?paci sa mu?
no my tiez uz sme pri 4tom,ked stale su nejake pekne nove...mne sa inak strasne paci ten herqules radius,mozno pre druhe bejby,aj ked urcite zase bude x krajsich 😀 😀

sranda
15. okt 2007

barun, my sme tiež fičali na tých bandaskách, ešte aby som sa nenudila Petra mi niekde zapatrošila hodinky, nemáš kontakt na nejakú vešticu? Už som prehľadala celý byt.

kattum, ja som mala byť Richard, je to veľmi pekné meno, chcela som ho dať malej, ale manželovi sa nepáčilo, tak sme potom vymysleli Viktora, alebo Viliama, no a príbeh skončil, keď som sa dozvedela, že to bude dievča. richard má veľa obmien: Richardko, Ričko, Riši, Riči,....

cat
autor
15. okt 2007

Kattum, ja som nikdy nerobila UM dopredu, ani ked este v noci papal. Ale nam nocne papanie skoncilo s kojenim cize v 3.mesiaci. Odvtedy mu dam UM vecer okolo 19.30 a potom az rano o 7h. Nebudi sa v noci a keby sa aj zobudil, ine ako caj proste nedostane, myslim ze nato su uz dost velki 😉 radsej vydrzte nejaky ten krik, on to casom pochopi, ze v noci uz velke deti a ani dospeli nejedia.. akolko Brunko vecer vypije? Tom 300vku Sunaru.

mrenka
15. okt 2007

cat,waaw,ze spanok celu noc...no o tom my mozme akurat tak snivat...ja uz za chvilu skoncim minimalne na praskoch,my sme v noci hore tak 3-4krat(a to je dobra noc) 😝 😝 😢

megg
15. okt 2007

No hej holky, to ste ale este nepoculi Oliho ziapat! A on neni z deticiek co prestanu za 10-20 min. On bude revat aj 3 hodiny - no problem 🙄

mrenka, jasne lubi sa mu. Hlavne ze je tam madielko 😉
Tilly, Gesslein Babby Buggy v takej hnedo-bezovo-skoricovej farbe. Sak hodim fotecku. kuk do albumu 🙂

mrenka
15. okt 2007

mamus,pekne farbicky,take jesenne 😀

megg
15. okt 2007

ano uplne superneeee 🙂 A hura mame aj nanoznik 😉

mrenka
15. okt 2007

no super,kedy ho predvediete nazivo?ja tiez rozmyslam,ze ktory predat,ci chicco alebo quinny...neviem..

megg
15. okt 2007

Uz sme s nim dnes boli na prechadzke. A dojdi do BA, pojdeme zas do Avionu, tak ho zobereme 😵

megg
15. okt 2007

No ja som rozhodne potrebovala zmenit znacku. Lebo Quinny som uz mala akosi dlho a uz ma nebaviiiil 😔 😔 Inak kupili sme ho od jednej tetusky za bezva cenu, pouzivala ho asi mesiac. Tak som happy, ze to nebolo az take fin. narocne.

mrenka
15. okt 2007

to babulka: babuli,nemohla by si napisat cca ako vyzera vas jedalnicek,teda co davas malemu papat...ja mam pocit,ze som akosi bez fantazie..

mamusi ozi,nasi boli teraz cez vikend na jednej velkej eksn a nejaky panko s tucnym kontom hovoril,ze on chodi do egypta,niekde uplne na juh,vraj to nema este ziadna sl.cestovka a vraj su tam kraasne plaze,rezervuje si normal hotel cez ich stranku,cize nechodi cez cestovku...len moja mum si napamata nazov hotela,tak ja len,ze ci nevies,kde by to mohlo byt...