Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

certica
16. nov 2007

jaaaj, prisne tajne 😎
kattum, tak potom 7.2. 😉 jak viki

ena
16. nov 2007

u nas nocnik len ked sa sam vypyta.. inak to nema zmysel..
a na otazku, ci kakal a cikal, ked ma plienku, tak zo zasady odpoveda NEEE..aj keby neviem aky smradecek bol okolo neho 🙂
Ale v podstate, mne zatiel ze plienkuje nevadi... vcera sme napriklad cestovali od 9:15 do 18:15 , najprv busom a potom vlakom a urcite je lahsie vymenit v kupe rychlo plienku, ako behat s nocnikom.

babulka
17. nov 2007

U nas nocnik len v jasliach - vtedy tam vraj sedi, vycika sa, kolektiv robi svoje. Doma ani za svet. Posadi sa tam maximalne obleceny. A na zachod sa vypyta, kupila som mu redukciu, ale len tam sedi a kyve nohami vo vzduchu. A potom mu je tam zima, tak skoci dole. Uzasne.
Ja to tiez nedramtizujem. Ale inac oznami, ze kakal. Do plienky. 😀

megg
17. nov 2007

Joj mamulky, ste ma potesili, ze nie som v tom sama😔 Lebo ja si uz naozaj niekedy pripadam jak debil, hlavne ked mi este svagrina spusti, ze ona davala svojho maleho uz v 9 mesiacoch na nocnik a ze Oli uz nebude chciet a bla bla bla 🙄 ☹ Inak Oli rozumie, ze sa robi do nocnicka "cíí" aj "ak" (to je kak 🙂 ale ked ho posadim tak reveeee, jeduje sa. Ale ked urobi "ak" do plienky, tak to hned povie a chce si dat vymenit plienku. No neviem, snad mu to nejak dojde, nechcem ho silit. Lebo dnes to mama skusala, tak chudatko nechcel kakcit a v noci potom reval, co ho brusko bolelo 😖 😖

mrenka
17. nov 2007

mumi,nasla som nam film na pondelii 😵 😵

megg
17. nov 2007

ano? no sups sem s linkom. Juj tesim saaaaaaa 😵 😵 😵 )A konecne mas opat neeeeet 😵

mrenka
17. nov 2007

no ten,co som ti hovorila...cas 20:10 moze byt?

megg
17. nov 2007

predbezne ano, uistim vecer 🙂

mrenka
17. nov 2007

berieme aj chlapov,alebo babska jazda?

megg
17. nov 2007

no zobereme aj chlapov 🙂
no idem upratovat, a taaaaaaaaaak sa mi nechceeeeee...neznasam upratovaciu sobotu 😠

tilly
17. nov 2007

vôbec ho nesíl, veď on na to príde sám, keď ho tam budeš dávať nasilu, tak si môže vypestovať odpor...

sylvie
17. nov 2007

ahojte,
zaregistrovala som, ze sa vratila helen.. tak vitaj po poriadne dlhej dobe.. dufam, ze sa tu uvidime castejsie.. 😉

a je mi velmi luto, ze sem uz nechodi sue a cat.. ☹ snad sa to zmeni..

sandri, prepac, ze som sa neozvala, ale vcera sme prisli do dnv az okolo 14:00. potom isiel maly spat a spal skoro az do 18:00.. a dnes v noci mi bolo dost zle, aj cez den. ani neviem co to je.. bolo mi na zvracanie a bolela ma hlava aj cele telo..

emjee
17. nov 2007

sylvie zeby druhe kolo 😉

sylvie
17. nov 2007

emjee, myslim, ze nie.. 😉 este mame cas.. 😉

verulka
17. nov 2007

certica, mne vazi radko komplet obleceny 17,5kg...ale uz nemusim dvihat...dokonca som ho naucila, ze ked mu treba v noci cikat a zacne plakat, musi si zliezt z hornej postele a za rucku ho dovediem na WC...Ja sa uz tesim na plienky 😀 to bude zase zabava, uz ani neviem ako sa to robi 😅

certica
17. nov 2007

verul, ani ja ho nemusim nosit, problem je v tom, ze chcem 😀 aspon obcas. chyba mi to...

sweetberry
17. nov 2007

ahojte 😉

barunka
18. nov 2007

ahojte...
megg, z tých rečí by som si nič nerobila, aj ja to počúvam denno denne, pretože vraj my sme už v 8 mesiacoch nemali plienky.
Simi je doma už viac menej bez plienočky, vie kedy bude kakať (to je pre ňu aj cikať aj kakať), na nočník si nesadne, len na záchod. No sú dni, kedy si nechce dať gaťky a nechá si plienočku a len chodí a oznamuje, že kaká a prinesie druhú.. Podľa mňa je ešte skoro na to, aby mi behala bez plienky, takže ja ju nenútim, nebude plienkovať do puberty, tak načo sa hnať...

inak simi má tiež 12,6 kíl 🙂 nahatá 😀

babulka
18. nov 2007

Barun, tak to ste dobre na tom. Ale naozaj, dievcatka su sikovnejsie. Ja sa tiez tym utesujem, ze snad nebude v plienkach este ako teenager 😀 Ja by som bola dobra anglicka matka, toez im je to tam lautr jedno 😉

Inac, kupujete niektora cez ebay.co.uk? Ja ano, ale dnes mi to nechcelo zobrat platbu, ked som zadala cislo karty, tak mi vypisalo, ze uz ju niekto pouziva. To je haluz, jasne ze pouziva, ja! Mam ju aj zaregistrovanu, len som nou este neplatila. tak som musela zaplatit debilnou American Express, ta si stahuje poplatky pomaly aj za to, ze ju vyberiem z penazenka. Taka som nasrata (ako generalny prokurator) 😀 😠

kala
18. nov 2007

ahojte babulky po dlhej dobe som sem nakukla a čo tu nevidím aké hádky sa to tu narobili, ja sa Vás chcem niečo spýtať a vlastne aj poradiť, mám od januára možnosť ísť pracovať (núkajú super plat) vôbec ale na to niesom odkázaná manžel zarobí dobre, ale ja aj chcem do práce a zasa na druhej strane nechcem malú len tak odložiť(ozaj my už plienky nemáme 2 týždne len v noci jej dávam aj to sa vypýta) strašne ma to se... a neviem čo spraviť skúste mi poradiť hlavne vy maminky ktoré pracujete ako ste dokázali tú odluku od detičiek a kde ich máte ked robíte či sú s opatrovateľkou alebo v jasliach a čo je lepšie mooooooooc ďakujem

babulka
18. nov 2007

Ahoj kala, vitaj po dlhej dobe 😀
Ja som bola na tom podobne ako ty, teraz uz pracujem na plny uvazok, a Matusko je v jaslickach. Tiez som sa dlhsie na to odhodlavala, kedze dovtedy som pracovala len na polovicny uvazok a 2,5 dna v tyzdni som bola s malym doma (plus vikend) a zvysok bol s nim manzel, takze nikto cudzi. Ale od oktobry som sa musela rozhodnut a rozhodla som sa vratit do zamestnania. Aj kvoli peniazom, aj kvoli sebe. Ja to zatial vnimam ako dobre rozhodnutie, zo vsetykch stran. Teda musim si zklopat, ale je to tak. Nechcem vyzerat ako krkavcia mater (aj ked v nasej spolocnosti taketo nazory pretrvavaju, a niekedy ich aj okoloie da dost poctit 😠 ). Na jaslicky sme si zacali zvykat postupne, najprv hodinku, dve, potom cele dopoludnie, a o dva tyzdne tam uz bol na cely den. A mozem povedat, ze sa mu tam paci, chodi tam rad, vela sa uz naucil. je v kolektive deticiek, je ich tam 10, takze nic masove, su tam tri "ucitelky", ktore su fakt vyborne.
A pre mna - ja by som nevydrzala byt doma tri roky. Mozno to bude zniet sebecky, ale aj ja mam potrebu sebarealizacie, v mojom povolani by asi aj bolo tazke vratit sa spat po 3. rokoch. Ale zas na druhej strane zistujem, ze sa malemu ovela viac venujem, ked prideme domov, hrame sa, citame, pochabime, venujem sa len jemu. Kebyze som s nim nonstop, asi by som nemala tolko chuti a energie venovat sa mu tak intenzivne. Myslim si, ze je lepsie styri hodiny na 100% ako 10 hodin na 20%.

Takze si musis zvazit, co je pre teba vyhodnejsie, na co sa citis. V tomto je tazke radit, kazda sme ina. Ale ak citis sancu a co i lne trosku ta to laka, vyskusaj. Vsak ako sama pises, nie si odkazana na peniaze, takze ak to nebude dobre, mozes s tym kedkolvek seknut a vratit sa spat na rodicovsku.

A co sa tyka rozhdnutia, ci kolektiv alebo opatrovatelka, ja som jednoznacne za kolektiv. V tomto veku. Moze im len prospiet. naucia sa medziludskym vztahom s rovesnikmi (deti dlhodobo vyrastajuce len s dospelymi to maju tazke aj v skolke, aj v skole), ziskaju nove podnety, inspisraciu, stimuly, co im sama matka nemoze dat.
Samozrejme, nevyhnete sa chorobam, my sme bli chori hned druhy tyzden, nastasie len soplik bez antibiotik, ale zas dieta nie je z cukru, imunitu si inac nevybuduje, len tym, ze bude prichadzat do styku s chorobami.

Toto je moj pohlad na vec, nechcem filozofovat, urcite su aj ine pohlady a ine pre a proti, ktore treba individualne zvazit. Drzim palce, nech sa rozhodnes spravne.

sylvie
18. nov 2007

ahoj kala, ja riesim momentalne ten isty problem ako ty.. tiez mam moznost ist od januara pracovat.. mam sice jednoduhsie rozhodovanie ako ty, lebo je to len na polovicny uvazok a dokonca budem moct pracovat polovicu casu z domu.. tiez nie som na to financne odkazana, aspon zatial nie, ale mam tiez, ako pise babulka, potrebu sebarealizacie a uz by som rada robila aj nieco ine ako bola doma a starala sa o maleho.. navyse v mojom obore sa veci tiez dost rychlo menia a navrat do prace po dlhsej dobe by bol tiez obtiaznejsi..
ja som uz viac menej rozhodnuta ze ano, akurat este riesim kam dam maleho, pretoze do jasli ho chcem dat az na jar, ked pominie to chorobne zimne obdobie. to uz bude mat 2 roky. tiez si myslim, ze kolektiv mu prospeje a ze sa tam vela nauci.. treba vsak vybrat spravne jasle..
takze ja nastupujem do prace bud v januari, ak sa mi podari niekoho nahovorit, aby postrazili maleho alebo v marci ked uz pojde do jasliciek..

ozaj babulka, a ako stihas domacnost popri malom a praci? ked uz budem menej casu travit s malym, nerada by som ho stravila upratovanim..

babulka
18. nov 2007

sylvie - ja som nikdy nebola a ani nie som otrokom svojej domacnosti. Upratujem raz tyzdenne, teda povysavam, pozmyvam, utriem prach plus kupelna a kuchyna. Cez tyzden, len ked je nieco akutne. Hracky upratujem vecer, aj to tak, ze ich zhrniem na jednu kopu alebo do boxu. varim na niekolko dni dopredu, teda navarim za hrniec polievky, alebo plnu panvicu masa.... takze len prihrejeme. mam umyvacku riadu, pracka poperie, zehlim vecer pri telke, to mi az tak nevadi.
Takze raz do tyzdna, v sobotu, ked muz zoberie Matika von, poupratujem, inac na to kaslem. Som ja ale gazdina 😀

cat
autor
18. nov 2007

ahojte, napriek dramatickej 😀 rozlucke pisem dnes aj na forum:

Boska, vsetko NAJLEPSIE Deniskovi k dnesnym 2. narodeninkam, hlavne vela zdravicka, lasky, stastia, aby bol aj nadalej take zlaticko co vam robi iba radost 😉 velky cmuk od Tomika 😎

ena
18. nov 2007

babulka: ja fandim takym gazdinam, bo sme na tom podobne, a to ani do roboty nechodim..🙂

sylvie
18. nov 2007

babulka, spravny pristup.. 😉 ja to tiez moc neprehanam... nepotrebujem mat kazdy den vyglancovanu domacnost.. radsej si oddychnem, alebo sa zahram s malym.. 😉

ahoj cat.. 😉

ena
18. nov 2007

cat: zavislost je zavislost, tak vitaj spat 🙂)

cat
autor
18. nov 2007

dik eni 😀 , ..skor je to tak ze ja nestiham odpisovat babam na IP, odkedy som neni na fore, sa mi to kopi a ja mam vycitky, preto sa tu samozrejme obcas objavim, toto je tema kde pisu predsa same stare zname a ine temy neotvaram. Ani nebudem.

Navyse sme zistili s babulkou a sue, ze tie osoby co mali potrebu sa s nami hadat v inych temach- ze je to jedna a ta ista osoba, co si menila nicky, no verili by ste? Presna ta, co nas tu tak krasne spomenula pod nickom Maruska4. Vystupuje tu pod xy roznymi nickmi a kvoli takymto ludom ja predsa neprerusim kontakt s vami, babami kt. mam rada 😉 takze tak.

ena
18. nov 2007

no, marusku som nestihla precitat, lebo uz bola vymazana 🙂

cat
autor
18. nov 2007

bud rada a dufam ze sa v tejto teme uz nikto taky prudko inteligentny neobjavi 🤐 mame ine starosti, nie?