Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

aktak
2. sep 2008

mate nektora nejaku osvedcenu literaturu o detoch, vychove a podobne? lebo by som si rada neco precitala, dakujem 😉

geegee
2. sep 2008

aktak, ja mam, ale vacsinou su to odborne psychologicke a to asi nebude to prave co hladas. Ale skus Cesta zivotom od Ricana http://www.artforum.sk/catalog/rican-pavel:cest... To by mohlo byt stravitelne aj pre laika. Aj Rodicovstvo je veda od Margot Sunderlandovej tusim je dobre, aj Zdenek Matejcek Prvnich 6 let ve vyvoji a vychove dietete. A ivan Stur Ludske mlada - to som este necitala, ale Stur bude urcite dobry 🙂

emjee
2. sep 2008

tilly suhlas 🙂

vcera ci kedy som pocula v telke o navrhu zakona, ze akekolvek telesne tresty (chapem tym aj capnutie po zadku) budu u nas zakazane - viem, ze uz tu bol burliva diskusia na telesne tresty vseobecne, ale postrehli ste to niektora?

barunka
2. sep 2008

emjee, ja som to postrehla, príde mi to ako trošku už dosť hlúpy zásah do výchovy detí... Ja síce zrátam na prstoch jednej ruky (a ešte si môžem aj tri odfakliť) koľko krát som jej capla symbolicky na zadoček, ale aj tak mi to príde ako totálna hlúposť.
Je jasné, že telesné tresty nie sú k ničomu, ale vôbec neviem, načo im taký zákon je, pretože si neviem predstaviť, ako chcú dohliadať na jeho dodržiavanie.
A čo by spravili s matkou, ktorá by na ulici capla svojmu neposlušnému dieťaťu po zadku? odviedli by ju do basy? či jej dali pokutuˇ??

Odsudzujem bitku ako takú, ale nevylučujem, že niekedy je symbolické capnutie po zadku účinnejšie ako tisíc slov...

to je môj názor a je mi jasné, že nie každý sa s ním stotožní...

sylvie
3. sep 2008

barunka, uplne s tebou suhlasim.. tiez nie som zastanom telesnych trestov, ale take symbolicke capnutie po zadku, ktore vlastne ani neboli, pripustam aj ja.. malo by to byt nejak blizsie specifikovane ake telesne tresty budu zakazane a taketo capnutie by tam nemalo byt.. no len si neviem predstavit ako by to do toho zakona napisali..

emjee, nieco som postrehla, ale neviem viac info..

a teraz k skolke, Ejkovi sa tam velmi paci (aspon zatial) a dnes rano sa do skolky tesil.. vcera aj dnes ho necham len do obeda.. a zajtra ak bude vsetko v poriadku rano, tak ho necham uz asi na cely den.. ucitelky hovorili, ze je vsetko v poriadku, ze vobec neplace, len ze je trochu zivy a vsade by vyliezal a este trochu neposlusny, ze chce aby vsetko bolo podla neho.. ale hovorila to s usmevom, tak to snad nie je taky velky problem..a navyse sa vcera pokakal, tak sme dostali aj balicek pri odchode.. 😉 3 krat som prala teplaky aj slipy a stale je citit ten smrad.. 😝 ale ani z toho pokakania nerobili nejaky velky problem, vraj sa tostava aj vacsim detom.. jedno dievcatko sa tam vcera 3 krat pocikalo a domov muselo ist v pyzamku.. to dievcatko byva hned vedla nas, tak sme vcera isli spolu domov a s Ejkom sa skoro celu dobu drzali za ruku.. 😉 taki boli chutni..

barun, a inac sa Simke paci v skolke? alebo nepaci, ked chcela zdrhnut?

tilly, aj ja s tym presunom suhlasim.. tiez ma to minule napadlo, ze sme tu trosku odveci.. 😉

barunka
3. sep 2008

sylvie asi sa jej nepáči. ona je s malými deťmi a tam plačú skoro všetky... Dnes ráno sa nechcela obliekať, potom som ju nejako ukecala a šli sme. Pred bránou spustila plač, utešila som ju. V šatni sa nechala prezliect ale keď mala íst do triedy tak mi ušla a musela som ju chytať. Ale potom som ju tam nechala a stála som vonku asi minútu a nebolo počuť žiaden plač, tak ju asi učiteľka upokojila...

sylvie
3. sep 2008

barunka, tak to si ma teraz trochu pobavila, ze je tam s malymi detmi.. ved aj ona je mala,nie? neviem si predstavit mensie deticky v skolke 😉
u nas je v triede 16 deti, z toho 10 novych a s tych novych 6 place.. a z tych novych deti je 7 ktore maju menej ako 3 roky.. nastastie Ejko neplace,ale tesi sa do skolky, aspon zatial.. za to je vraj velmi tvrdohlavy..dnes sa vraj vyzul ked boli vonku na dvore, aj ponozky si dal dole a ani za svet sa vraj nechcel obut a navyse, niektore deticky to zacali po nom opakovat.. 😅 tak mali ucitelky co robit..
no dufam, ze si Simka zvykne.. drzim palce na zajtra.. a ako dlho ju tam nechavas?

barunka
3. sep 2008

sylvie, no simi je v tej triede síce najmladšia, ale tuším že aj najvyššia 😀 😀 😀 malé deti som myslela tak všeobecne, všetko sú to detičky do troch rokov.. sú tam pokope dve triedy a táto kde je Simi je taká krpatá, je ich tam 11 tuším a plače skoro každý ráno 😀

emjee
3. sep 2008

😀 ked vas tu tak citam, mozno aj do skolkrai skolaci by sa hodila tato tema 😀

barunka
3. sep 2008

emjee, ja tam už otravujem 🙂
no čo, ja som taká matka neurotička, Simi si tu teraz sedí na koberci a vkuse vkuse melie...

verulka
3. sep 2008

joooj, ako krasne sa menia temy, ktore preberame...i ked ja som opat mimo- skolkara uz nemam ,ale zato mimco, ktore fakt nespi 😀 dnes sme boli 3h vonku a on ani oko nezazmuril 😎 no proste klasicky moj satan 😅

barunka
3. sep 2008

verulka, tak to poznám 🙂 asi si myslí, že už je dost veľký chlap na to, aby nemusel spinkať.
ale škôlkarske poznatky máš bohaté, tak prezraď, ako dlho sa zvykne hrávať divadielko a stres pre rodičov?

verulka
4. sep 2008

to zavisi od krpca...ajka mala v triede profika- vydrzal cely sk. rok 😎 kazde rano srdcervuci rev, objimanie maminky: nenechaj ma tu, ja ta lubim, chcem byt s tebou! nop a mama odisla, chlapcek sa do 30s usmievala spokojne fical v skolke.. viacere maminy sme tej uboohej potvrdzovasli, ze on to ma ako ranny ritual 😅

sylvie
4. sep 2008

verulka, tak teraz som sa dobre pobavila, na tom chlapcekovi.. to je teda dobry herec.. 😀
a Ronusik je asi velky zvedavec a boji sa, ze by mu nieco uniklo.. 😉 aspon je tichucko, neplace?

ja som dnes nechala ejka na cely den..o 12:30 som tam volala a vraj uz lezka, tak som zvedava, ci aj vydrzal lezkat, lebo doma mu niekedy trva aj hodinu kym zaspi,dovtedy lieta po byte ako sarkan.. 😉

verulka
4. sep 2008

sylvi, on preplakal od statnic( to mal 19 dni) do svojich 3mesiacov skoro cely cas, teraz neplace, ani stale nie je v kociku...takze neplace ale ani nie je taky, ze ho polozim pod hrazdicku a prehra sa...to nehrozi. Bohovsky ho zabavia decka, ale teraz su v skole, tak uvidime ake to bude 😉
spanie v skolke jeine ako spanie doma..a ako dopadol?

sylvie
4. sep 2008

verulka, tak to si si teda uzila.. ale ved deti su len doobeda v skole, nie? a potom sa s nim pohraju..to sa da vydrzat, nie?

ejko, vraj pekne spal v skolke, vobec s nim neboli problemy.. ze zaspal hned.. cize lepsie ako doma.. a ani sa nepocikal.. 😎 🙂 no som zvedava ako to bude pokracovat..

babulka
8. sep 2008

baby, pisem aj sem 😵 Dnes o 16,20 hod. prislo na svet nadherne dievcatko, princeznicka Simonka, miery 2930g a 48cm. 😵 😵 😵
Gratulujem Cat a prajem vela, vela zdravicka maminke aj princeznej 🙂

ziza
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
verulka
8. sep 2008

cat, aj tu gratulujem a velmi sa tesiiiim... 😵 😵 😵 😵 😵

geegee
8. sep 2008

Cat, gratulujeme 🙂

Baby, neviete nahodou dohodit nejaky podnajom v BA? 😅 Bracho tam ide robit a chcu ho co najskor, tak sa pokusame zohnat nejake ubytko od 15.9 ale je to dost problem takto narychlo. Ak by ste nahodou o niecom vedeli... 😵 😵 😵

emjee
8. sep 2008

cat gratulujeme 🙂

kattum
9. sep 2008

Cat, gratulujem, vitaj v klube dvojdetnych. Rychle zotavenie a vela zdravia Simonke!

certica
9. sep 2008

jejda, to je sranda, zrovna vcera som rozmyslala, ze cat mala nejak teraz termin... 😎 takze gratulujeme 🙂

ena
9. sep 2008

aj my gratulujeme Cat.. 🙂

barunka
10. sep 2008

no ja som prispatá, ale čo už.
CAT, gratulujem aj ja k Simonke, hlavne aby bola zdravá a robila maminke len samú radosť.

aktak
10. sep 2008

aj my gratulujemeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee 😵

cat
autor
11. sep 2008

ďakujeme

certica
11. sep 2008

cat, simonka je kraasne deco, tusim tak na prvy look 😀 na tatina sa mi zda 😉

verulka
11. sep 2008

cat, ty uz doma 😕

cat
autor
11. sep 2008

Katka je ešte na Kramároch. To som písal ja Robo. Pozdravuje Vás.