Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

tilly
22. máj 2009

jeeeej, barunkaaaaaa

dnes som bola na 3D, bábo je OK, všetko v poriadku, čo som nesmierne rada po tých stresoch...

sranda
22. máj 2009

babul, dakujem za poradenie, si zlata. No uz to ide k lepsiemu, niektore su pod chrastou, ale sem-tam este vodove pluzgieriky. juuuj tak vy to mate za sebou paraaada. Inak petra otvorila druhu vlnu v skolke, vcera uz mali vysyp 2 deti a my sme od utorka doma. Tak si viem predstavit tie mamicky na nervy. Neprijemneeee.
Kebyze sa petra vysype co len o mesiac neskor, mozme stornovat dovcu, lebo to by sme nestihli byt za vodou. Tak som happy, lebo vcera sme mali ist na vikend do tatier, a to som samosk zrusila.

certi, mas pekne foto v pase.

tilly, gratulujem, vyborne ti to tehulkovanie pokracuje. Teraz vyuzijem tvoje motto: mala by som ti s tequilou zavolat..... 😎 .

barun, si pamätam na tu "aferu" so Simikiahnami.

aktak
25. máj 2009

cat Adelke zacalo jedno usko mierne krvacat, ma zaschnutu krvicku okolo nausnicky, neviem co s tym, ci sa to same spravi alebo co, vy ste nemali nic podobne? 🤐

babulka
25. máj 2009

Sranda, tak ako kiahnujete? 😀

sranda
25. máj 2009

no babul, tak komsi-komsa. Dnes sme boli 1x vonku aj to autom tam a spät. Ruky+nohy ma sem-tam, ale brusko+chrbat, teda driek sa budu hojit pomaly, lebo petra sa pocas spania poti ako blazen, ona je ten potivy typ a to nerobi dobrotu teraz. Tvar sa hoji o.k. lebo ta vetra a v hlave ma takisto toho pozehnane. Niekto ma len dobky ale petra ma aj dobky aj kratery. Velmi dobry pripravok je Tanno Hermal Lotio, to fajn stahuje, lebo ved kazda jedna vyrazka musi koncit cistou chrastou. lenze madam ked vidi fial vodu jačí, ked vidi lieh tak ide z koze vyskocit, a tym lotiom ju natieram pocas sancu, to nema sancu strajkovat. Takze tak....

sue
25. máj 2009

Babuli, k tomu ekzému - jediné čo zatiaľ viem je, že je to u nás z 99% reakcia na očkovanie, bohužiaľ už nikdy nezmizne, len sa striedajú lepšie a horšie obdobia. Ekzém sa vyliečiť nedá, len potlačiť kortikoidmi. Hovorila, že je to vlastne porucha imunity a ďalším očkovaním by sa to mohlo ešte viac zhoršiť. Momentálne je Macino v stave, že nemá nikde na tele ani fliačik. Viac ale budem vedieť, keď sa vrátime z imunológie...

sranda
25. máj 2009

sue, mne ekzem zmizol tesne pred pubertou. Dobrych 20 rokov po nom ani chyru-ani slychu.

sue
25. máj 2009

Sranda, mám tiež spolužiačky, ktorým to prešlo počas puberty 🙂 ...a moja teta...tiež...len sa jej to naplno prejavilo po 40ke... a teraz prakticky nemôže nič jesť a nikam chodiť,lebo má alergiu takmer na všetko 🤐

Ja sa v tomto vôbec nevyznám... poriadne informácie nie sú...pretože sú čisto jednostranné... zástanci očkovania upozorňujú na mierne negatívne účinky a v promile očkovaných aj niečo vážnejšie. Odporcovia očkovania zas hovoria presný opak...atak je to so všetkým...nikde nenájdeš správu ktorá je objektívna...aspoň mnesa to nepodarilo...

sranda
25. máj 2009

zuzi, to maš pravdu.....ekzem je jedna velka zahada a hlavne neznama. Je smutne ze v 21. storoci su casto lekari bezmocni. Ešte som chcela dodať, že ma zasa kvari taka ta senna nadcha, kazde leto si odkrutim soplenie a kychanie a casto mi az oci tecu. Ach jo.....

sue
25. máj 2009

Srandi, u nás -teda ani moji rodičia ani ja s bratom sme neboli nikdy chorí, žiadne alergie ani nič, tak ma toto s Macinom prekvapilo dosť 😖

aktak
25. máj 2009

sue vzdy musi byt nekto v rodine prvy, u nas som to bola ja, s alergiou ale po puberte mi presla 🤐

babulka
26. máj 2009

Sue, presna ako pise Aktak 😉 Ja som sa vyhadzala na stare kolena, cely zivot nic, ani chora som poriadne nebola 😀 A vlani v decembri sodoma gomora, a vidis, atopak, alergia na kovy a viacere parfemove zlozky, no ani by ma nenapadlo, ze v tridsiatke moze cloveka drapnut toto.
Kontaktny ekzem je nieco ine, tam je to jasne, ale atopicky, pretrvavajuci, striadavo dobre a zle obdobia - to je vrodena zalezitost. Tak mi to vysvetlovali vsteci lekari, s ktorymi som sa na tuto temu bavila. A je uplne "normalne", ze prepukne aj v dospelom veku. Len tie predispozicie su v organizme od malicka, zalezi od toho, kedy a za akych okolnosti sa prejavi. Takze ak pises, ze Macino ma ekzem trvaly, asi to nebude kontaktny, ale atopicky. A ver ci never, bez ohladu na ockovanie, bol by sa prejavil. Je to teraz proste tak. Ty si bola ockovana, tvoj brat, tvoji rodicia a nic vam nebolo. Macina zaockovali a vyhadzal sa. Macino ma samozrejme aj otca, takze mozno treba patrat tam.
Ono je teraz extremne moderne spravat sa alternativne, na com nie je nic zle. Ale zachadzat do extremov...Mas ocina lekara, skus sa opytat jeho, co si o tom mysli. Ja som toho nazoru, a spominala som to niekolkokrat, ze v poslednej dobe ja kazdy najlepsi lekar. Porodnik, pediater, neonatolog....Nie je snad povolanie, do ktoreho by nekafralo tolko nekvalifikovanych ludi, ako do mediciny. Ani v minulosti neboli ludia nesvojpravni, ale mali uctu ku kazdemu povolaniu, vzdelaniu a tak ako nekafrali do roboty uctovnikom, kym nimi sami neboli, alebo notarom, alebo masiarom, tak to nerobili lekarom.

sranda
26. máj 2009

suei, ani u nas v rodine nič take, rodičia nikdy nemali alergiu ani ekzem a ja v plnom prude najprv ekzem a teraz kychanie, soplenie letne ma nikdy neobide.

babul, ty si ina caja ze rano o 5 min. 8 stihas mk, uz si v praci, ci este doma, ale asi v praci, matik v skolke a tak vsak?

babulka
26. máj 2009

Srandi, kdeze, sme doma, Matik ma nieco s ockom, uz od piatku, boli sme u Dr., tak vraj nie zapal, lebo mal "len" opuchnute, cervene, ale nehnisalo, v sobotu uz bolo OK, tak sme boli vcera v skolke a poobede zas, opuchnute, svrbelo ho, z nosa mu tecie, tak ideme poobede k doktorke, nech sa mu poriadne na to pozrie a ci to nemoze byt nejaka alergicka reakcia alebo cosi take 😖

sue
26. máj 2009

No to všetko čo hovoríte je pravda, avšak my sme na genetike boli - výsledky trvali dva mesiace (aj kvôli mojim veciam) a Maci vrodené nemá nič 😉 takže tu zlyháva to čo hovoríš ty Babuli 😉

certica
26. máj 2009

ena, ja vzdy zabudnem napisat, ked mrkam tvoje albumy... marek je hrozne zlate deco 🙂 , normalne ho zerem s tymi jamkami v lickach 😀

sue, ja celkom verim, ze spustacom toho exemu bolo ockovanie. blbe je, ze na 100% ani 99% sa to zistit/ dokazat neda a to uz je jedno, ci sa bavime o ockovani alebo akejkolvek inej event. pricine 😒

sue
26. máj 2009

Certi, ja nie som za extrémy v žiadnom prípade... práve preto dumám to očkovanie... pretože je podľa mňa čistá blbosť, aby sa deti očkovali v rovnakom veku rovnakými očkovacími látkami, keď každé je iné... ku každému treba pristupovať individuálne.. my doteraz máme všetky očkovania v norm.čase, toto chcem odsunúť do nástupu do škôlky štátnej - keďže teraz nastupujeme od septembra do súkromnej, imunita bude o rok a pol určite vyššia ako je teraz 😉 a nie je dôvod očkovať mumps + rebeolu + osýpky takto skoro... nemyslím si, že nie je stanovená horná hranica veku práve pri tomto očkovaní len tak z plezíru 😉

sranda
26. máj 2009

babuuuuuuuuul, u nas je cela skolka chora, kazde dieta ma nieco z ocami, niektorym hnisaju, potom zapal spojiviek, petre tak zacinali kiahne, v nedelu jej tiekli oci-mala ich vodove, potom soplenie a na cele 2 bodky, som myslela, ze aaaa mravec ju postipal, alebo muska.

babulka
26. máj 2009

Sue, ak mu ekzem sposobilo ockovanie s ockovacou latkou zlozenou z prvkov ABCDE, myslis, ze ockovacia latka zlozena z PQR sposobi ekzem znova? A ak by dostal ockovaciu latku individualne vyrobenu iba pre neho, ako vies, ze v tej latke nebude tiez alergen? Lebo alergia sa da zistit iba tak, ze organizmus pride s alergenom do styku.
BTW, asi len velmi, velmi tazko by bolo mozne vyrobit ockovaciu latku pre kazde dieta zvlast...

aktak
26. máj 2009

sue myslela individualny cas na ockovanie pre kazde dieta, nie individualnu ockovaciu latku ak sa nemylim 😉

sue
26. máj 2009

Presne tak ako napísala Aktak 🙂 je veľký rozdiel či očkujeme 15m. dieťa a 35mesačné dieťa 🙂

certica
26. máj 2009

sue, s tym odsunom MMR uvazujem tiez, resp. este som to s lekarkou nediskutovala, som zvedava na jej nazor. ja som totiz menila zac. roka pediatricku z viacerych dovodov a jednym z nich bolo napr. aj to, ze mi naockovala 2. hexou martina, ked nebol vobec zdravotne fit. totiz to bolo v obdobi, ked zacal viki chodit do skolky a prakticky cele 2 mesiace boli chalani soplavi, zapal. hrdlo atd. a lekarka mi tvrdila, ze viac uz odsuvat ockovanie nemozeme (2 tyzdne), lebo podla ock. kalendara uz bol posledny termin, kedy moze pichnut hexu a este ma presviedcala, ze sa niec nedej, lebo je to taaaak bezpecna vakcina, ze sa nic nemoze stat, cize nie je problem 😠 . dodnes som nasrata na nu aj na seba, ze som jej doverovala a tym padom nepreverovala. ked som to spominala novej pediatricke, tak na mna vygulila neveriacky oci, ze to hadam nie...proste nechapala...ze bud si vymyslam ja alebo nechcela komentovat svoju "kolegynu". mmch, marťanovi sa tiez objavil exem na predlakti lavej ruky a nedokazeme sa ho zbavit. a hormony do neho pchat nemienim, koniec koncov to len na chvilku potlaci problem do uzadia, nikdy nevyriesi pricinu.

sue
26. máj 2009

Certi, presne tak... ekzém sa u nás "lieči" kortikoidmy - áno vyrážky zmiznú, ale ekzém sa nevylieči...

Naša dokina - teraz máme druhú, ale kvôli sťahovaniu sa z LM do BB na toto dáva veľký pozor - aby bolo deculo zdravé, len to u nás nie je nejak problém, keďže sme neboli chorí ani keď sme chodili do jasličiek... ale tiež som zvedavá ako zareaguje, je to už staršia pani, vyzerá, že je dosť presvedčená o očkovaniach a prísnom režime, tak uvidíme, potom podvečer podám správu ako sme dopadli. Ja si totiž myslím, že očkovať ich určite treba (proti kiahňam a "kliešťom" by som nedala určite, proti hepatitíde dám - tú mám aj ja...človek nikdy nevie...) len treba pozisťovať všetko čo sa okolo toho dá... mňa napr. štve aj to, že ako je možné, že u nás sa očkuje MMR živým vírusom - raz v 15.-18.mesiaci a druhýkrát v 11.roku (preočkovanie) a v niektorých krajinách európskych sa buď neočkuje na MMR vôbec alebo sa očkuje 1x v 12.mesiaci a už nie je žiadne preočkovanie a neočkuje sa živým vírusom? ...a toto nevieš kým s ao to do hĺbky nezaujímaš...

certica
26. máj 2009

sue, tak toto mam este za ulohu - zistit, ci je u nas dostat aj alternativa (babulkine oblubene slovo 😀 . len to neber v zlom 😉 v podobe "nezivej vakciny", kedze v cr tusim taketo nieco je, resp. bolo. aky je medzi nimi rozdiel + aky ma nazor nasa doki. myslim, ze v cr sa nieco taketo vyskytuje, len tuto vakcinu nehradi poistovna. fakt neviem, ako je to u nas. este som sa k tomu nedostala...

certica
26. máj 2009

no nic idem, martos sa zacina budit.
ozaj sue, ty mas zase nadhernu foto v pase. mne sa taketo "vyseky" pacia

babulka
26. máj 2009

Ja som skor reagovala na toto: "aby sa deti očkovali v rovnakom veku rovnakými očkovacími látkami," takze som to pochopila asi inac, kedze sue napisala "rovnakymi ockovacimi latkami" 😉 Ale skutocne ide o to, najst takeho lekara, ktoremu doverujete, lebo ja sa medicine nepletiem do remesla, ale plne doverujem svojej pediatricke. samozrejme, ak by som mala nejake pochybnosti, tak hladam na intenete, ale zo SERIOZNYCH zdrojov, a nie nejake obcianske zdruzenie zlozene zo samych laikov.
A pri teme ockovania to nikdy nebude cierne alebo biele, takze najst objektivne odpovede, no neviem. A pripisovat vsetky stavy a reakcie, ktore sa vyskytnu nie bezprostredne po ockovani, ale trebars aj nieklok mesiacov alebo rokov po, ockovaniu, mi pride ako dobre poplasactvo.
Mojej kamaratky otec je znamy a uznavany pediater v BB, a ten ma na ockovanie jednoznacny nazor. Ale nebudem ho sem pisat, lebo ma alternatina mensina zozerie 😀 (certica, moje oblubene slovo je "ukamenujte ma" a jeho gramaticke varianty 😀 )

certica
26. máj 2009

babul neblazni, nezozerie 😲 , ale rovno ukamenuje 😀 😀 😀
inak, tento speci vyraz na MK o kamenovani ja fakt nemozem, na moj vkus je az nechutne komicky 😀

certica
26. máj 2009

sue, ma napadlo, ci ste neskusali na ten atopak biolampu. ja sa uz na to chystam jak lačny k sr..u (neviem odkedy)

barunka
26. máj 2009

sue, tak držím palce, aby ste na tej imunologii pochodili lepšie ako my. U nás ešte stále nezistili čo u Simi spôsobuje ten ekzém, vedia jedine to, že spúšťačom bolo očkovanie - teda nejaká látka z neho. Teraz sme dostali proti žltačke A a zasa sme skončili s ekzémom ako svet... Ale zasa nám ten ekzém mizne, objaví sa len zriedka kedy, tak raz možno dvakrát do roka, dva týždne sa s ním trápime, natierame, dopujeme sa kvapkami a držíme diétu ale vždy zmizne.
a Simi vychádzajú všetky testy na alergie negatívne 😀 😀 😀

srandi, tak my sme simču v oboch prípadoch kúpali v hypermangáne a jej sa to páčilo 🙂 inak len fenistil kvapky. Ale ona bola zlatá, len bola celá nešťastná z tých bodiek, lebo si pripadala škaredá...
ale aspoň to už budete mať za sebou, hlavné je, že sa kráska neškriabe, no nie?? 😀

sue
26. máj 2009

Babuli...pri mojom otcovi ako lekárovi viem ako je to s informovanosťou lekárov o najnovších výskumoch... sú zahádzaní s prepáčením sprostými papierovačkami a na to, aby sa vzdelával má čas asi tak o polnoci... veľakrát bol prekvapený keď si sadol za odborný časopis a prečítal si čo je nové...a že ani zďaleka neplatí to čo platilo pred 25rokmi keď končil VŠ 😉 keď lekár nechce nie je nijak nútený vo voľnom čase sledovať aké pokroky robí veda a výskum...a o tom aké pokroky robí sa ani nemusíme baviť...to s alternatívnosťou nemá nič...
Za socíka sa asi ťažko niektorá matka odvážila doktorke povedať o negatívnych účinkoch očkovania... nemyslím napr.že je normálne keď dieťa po očkovaní týždeň nespí a ručí ako tur...u nás sa to nestalo, nemali sme žiadnu reakciu od toho ekzému...

Barun, tak si ďalšia...takých mamín ako sme my dve poznám strašne moc...ale ani jedna nehovorí o tom veľmi...a málokto to nahlásil... ty si podpisovala ten papier o negatívnych účinkoch? Lebo ja som to minule pýtala a doktorka na mňa pozrela, že čo to po nej chcem...až potom to kdesi sestra vylovila...