Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

tilly
9. nov 2007

a kurnik, som jej tam napísala, do kelu, nechcela som...

certica
9. nov 2007

precitala som prve 2 strany, co ma teda jedine "pobavilo", ked dotycna napisala, ze ona sa rozprava len s tym jednym dietatom, druhym nie... tak by ma strasne zaujimalo, ze s ktorym 😕

sue
9. nov 2007

Certi, mňa to, že oni išli na IUI ale s tým, že nebudú mať dieťa... len to tak išli vyskúšať, lebo lekári im dávali malú šancu na otehotnenie 🤐

mixka
9. nov 2007

certi... 😀 😀 😀

tilly
9. nov 2007

fíííha...

no, kašlem na to, ja sa dnes celý deň akože učím... do prd... celý deň sedím za netom, juuj, budem ja v janurári plakaaaať

verulka
9. nov 2007

hmmm, precitane a nezapajam sa. Bez zmyslu, jasna provokacia- to nie je o hladani info a skusenosti, to je o ublizeni druhym zienkam, vzbudenie rozhorcenia apod. inak si to fakt neviem vysvetlit 🙄

sue
9. nov 2007

Veruli, bodaj by to bolo tak ako si napísala a niekto fakt len chcel pohoršiť a nejedná sa tu o život nejakého drobca 😔

verulka
9. nov 2007

sue, pevne tomu verim...ale ak realne existuje takato moznost, je to brutus krute... 😔 a to sme krali tvorstva 🤐

sue
9. nov 2007

Idem sa odpratať niekde odtiaľto, kým tá téma nezmizne 😔

babulka
9. nov 2007

Som sa zapojila aj ja. Hnusne, ak je pravdive. Hnusnejsie, ak sa len snazi niekto provokovat.
Ja som si poplakala pri jednej stranke, dozvedela som sa o jednej kocke, co cakala a porodila babatko s anencefaliou, vedela som, co to znamena, dokonca jeden chlapcek bol aj na novordeneckej JISke na Kramaroch, co mal anencefalus (teda dlho tam nebol ☹ 😢 ), len som sa snazila vyhladat si nejake blizsie info. A nasla som jednu uzasnu stranku pre rodicov takychto babatiek, kde im vzdavaju hold. Rodicom a aj tym stvoreniatkam.
Preto temy ako je redukcia a pod. nechapem a nikdy nepochopim.

tilly
9. nov 2007

babulka, myslíš anjeliky.sk? a čo je to anencefalia?

tilly
9. nov 2007

mňa zas priviedla do úžasu téma preháňadlá pre bábätká...

tilly
9. nov 2007

mixka, dík, to je strašné, brrr

mixka
9. nov 2007

je tilly, normalne mi naskocila husia koza... 😢

tilly
9. nov 2007

no, nechcela by som byť v koži ženy, čo sa dozvie, že čaká dieťatko s takýmto postihnutím...

mixka
9. nov 2007

tilly, este keby som ho iba cakala a prislo by sa na to, asi by som si nechala babo zobrat... viem, ze by ma to zlomilo, ale radsej takto, ako to dietatko porodit a mat ho potom do konca zivota pred ocami... to by som nezvladla... 😔

aktak
9. nov 2007

kamaratom sa narodilo dietatko, s chorobou s ktorou sa dieta vecsimou potrati alebo nedozije porodu (nepametam nazov), najdlhsie prezilo jedno v USA az 2 tyzdne ☹ kazducku bunku malo poskodenu, pohlavie sa zistilo z testov, babetko po 2 dnoch zomrelo na oteckovych rukach...ale obaja su vdacni aj za tych par hodin ktore s nim mohli stravit, lubili ho aj ked bolo postihnute aj ked sa s tym tazko vyrovnavali

cat
autor
9. nov 2007

ahojte, precitala som si a nezapojila, provokacia a ak aj pravda, taka bezcitna a sebecka hyena si nezasluzi ani jedno dieta. A aj tak je jej jedno co jej kto napise.len ja pochybujem ze je take nieco v reali mozne a legalne, kazdy doktor by ju poslal..tam kam patri 🤐

mixka
9. nov 2007

cat, suhlasim s tebou... ja ked som to citala a myslela na to, ze to moze byt pravda, tak sa mo normalne chcelo plakat... 😢

cat
autor
9. nov 2007

Misko Muller zomrel, prave to bolo v spravach 😢 😢 uz je s Marekom..

mixka
9. nov 2007

jejda, vobec som nezasledovala, nemam zapnutu tv... chudatko malinke, ale aspon sa uz netrapi, mal toho dost... 😔

babulka
9. nov 2007

Je mi hrozne, hrozne luto Miska a aj jeho rodicov ☹ 😢 A aj lekarov, ktori na 100% urobili vsetko pre jeho zachranu. Verim, ze coskoro aj ich postretne stastie a budu mat krasne, zdrave babatko, nad ktorym budu drzat v nebicku ochrannu ruku az dva anjeliky.

Tilly, mixka...o tej anencefalii som citala na nejakej svajciarskej stranke, je perfektne urobena, su tam fotky...nie som nejaky "zvrhlik", co si to musi prezerat, len som sa o tom chcela dozvediet viac (som toho nazoru, ze kazdy novy poznatok ma posunie dalej), ked som o tom aktualne pocula. Na tej stranke su krasne fotografie rodicov s takymto dietatkom, vidno na nich, ze ivch lubili aj napriek tomu, ze im hned odisli kvoli takemuto obrovskemu defektu.
Pri citani takychto pribehov (hoci som si statocne poplakala) si uvedomim, ake obrovske stastie mam, a zas akymi malichernostami v zivote sa zaoberam. A ako sa da prejavit ozajstna, nefalsovana laska.

mixka
9. nov 2007

babulka, aj ja by som svoje dietatko milovala nadovsetko, aj keby som ho mala mat co len sekundu... ale viem, ze potom by som bola nestastna a spolu s mimi by som pochovala aj svoju dusu... a neviem, ci by som sa neutrapila... 😔

babulka
9. nov 2007

Mas pravdu, ja by som to asi tiez nedokazala, a preto maju maminky, ktore donosia dietatko s takouto so zivotom nezlucitelnou vadou (pretoze anencefalia sa da zistit uz dost skoro, niekedy okolo 13 - 14tt), moj uprimny obdiv. Na tej stranke je toho vela, pribehov, dovodov...ale jedno maju vsetci rodicia spolocne, svoje deti miluju, a aj ked im odisli, stale su to ich deti...Tu u nas, v komunistickych krajinach, sa taketo veci zamlcovali, utajovali, tajomstva "nosili do hrobu" alebo potichu sepkali ako nieco hrozne. Postihnute deticky sa ukryvali, preto maju dnes starsi pocit, ze za komunizmu taketo cosi nebolo, vtedy sa pomaly postihnute deti ani nerodili...smutne, ved kazde dietatko si zasluzi lasku, uctu, spomienku, sviecocku...

sue
9. nov 2007

Bože tak mi je ľúto tých dvoch chlapčekov 😢 a lekárov tiež 😢 teraz len dúfam, že nejakí debili to neotočia proti nim - zas že na SK sú menší odborníci alebo nedajbože problémy s hygienou na Kramároch, lebo by ma vystrelo... podľa mňa spravili všetko... nie len čo bolo v ich silách, ale ešte oveľa viac 😢 😢
(a keď si predstavím, že tá téma sa skloňuje na rovnakej stránke a v rovnaký čas ako téma o zabití jedného z dvojčiat, len preto, že sa naň matka necíti, tak mi je zle 😢 😢 😢 )

klarka77
9. nov 2007

babulka nepochybne ano... 😔 moja mamina mala dietatko, ktore sa narodilo a malo hnisavy zapal mozgovych blan a po 13tich dnoch zivota zomrelo... viem to od malicka, ale nikdy som sa nad tym hlbsie nezamyslala... az teraz si uvedomujem, co to musi byt za strasnu bolest a stratu... nechcela by som niecim takym prejst... nikdy... 😔

mixka
9. nov 2007

sue, nemozeme si to tak velmi pripustat... to by sme sa utrapili... 😢

zuz11
9. nov 2007

babule ja sa akurat pozeram po strazcoch deti ( myslim vysielacky) mate niektora skusenosti a viete povedat na co sa mam zamerat? viem hlavne asi aby mala vela kanalov a nmiesali sa mi tam vsetky deti v okoli

megg
10. nov 2007

ahojte holky, tak ako sa mate? My travime vikend na orave, krasne nam tu snezi 😵

mamus, ste sa uz vratili?