Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

babulka
29. nov 2007

baby, dakujem, tak ja budem aj nadalej machrovat 😀 😀 😀

Sweetie, ja tu tvoju Dianku "zerem", je taka rozkosna, naozaj. 😵 Uz tiez nevyzera tak babatkovsky, je to velka slecna. Uz sa na vas tesim na stretku.
Kedy je ten auparkovsky mikulas? Matik ma aj v jaslickach, tak som zvedava, bude premikulasovany 😉

cat, neblbni, presne ako pisu baby, Robco ma najlepsiu cicu doma. Sa nekukas do zrkadla, moja? (Teraz som si to tak povedala v tone Mafstory - sa nekukaaaas do zrkadlaaaaa, mooooja - Mafianov zboznujem, hlavne to ich English is Easy 😀 )

Tilly, nezmrzli ste? Matikovi sa tak pozdaval ten kysly cukrik, ze si este pytal aj doma. Tak mu nakupim, ake to boli 😀 ?

barunka
29. nov 2007

cat, vďaka za tip, matkina som svojho času čítala v práci, na nete, však toooooľko som mala roboty 😀 😀 😀 len sa ťažko vysvetľovalo, čo sa vyškieram, keď chystám papiere na exekúcie 😵

mreni, nespadol a keby aj spadol, nemalo by to efekt, on totižto nejakým zázrakom prestal fungovať. 😠 😠

práve mám za sebou dvojnásobnú šichtu. Najprv som bola u snilkovcov, ukázať ako sa čistia prepichnuté ušká a keď som tam už bola, tak som Kikinu aj kúpala. Len som už ani nevedela čo s rukami, aby som ju prechytila v tej vode... A potom tie ušká, tak strašne mi to pripomenulo Simi a to ako som sa zaprisahala, že druhému dieťatku ak bude kočka už uši prepichovať nedám...

barunka
29. nov 2007

baby, čo vravíte na tento článoček??? http://www.mamatata.sk/index.cfm?Module=Article...

tilly
29. nov 2007

mrenka, čo sa stalo??? 😲

babulka, no skoro sme zmrzli, domov sme došli o pol šiestej... ale také krásne vyštípané líčka sme mali 😀

cat
autor
29. nov 2007

jezis baby 😀 ste zlate ale vsak ja to myslim napoly zartom 😀 nejaka cica ma nerozhadze a ak by sa o nieco pokusila, nevysla by z toho dobre 😀

Babulka, ja tiez milujem mafianov!! 😀 😀 silvestrovsku cast mam aj natocenu, to tam bol este Rudiiinko 😀

Mreni, co ci skor kto ta rozculil? 😲

Boska, zavisi od toho kedy toho 6.12., o kolkej. ??
A 5.12. do Petrzky na to Mikulasske stretko neprides? My prideme.. 🙂 Volame si, ok?

barunka, idem mrknut clanok.. 😉

cat
autor
29. nov 2007

no barunka, toto je prikladny clanok ake NEZNASAM, podla neho asi vsetky deti ktorych matky nemali mlieko su a budu uplni debili 😠 cize som asi debil aj ja, aj Tomi, aj moj otec kardiochirurg..lebo sme neboli kojeni, pardon, dojceni. 🤐

tilly
29. nov 2007

mafiánov, myslíte mafstory? niečo mi asi uniklo, tak sorry... ja to tiež sledujem, ale prišla som tomu na chuť až tuším cez leto

inak k tomu článku, tiež nechápem, ako sa môže posudzovať dieťa podľa toho, či bolo dojčené alebo nie, aj keď v tom článku je to spomenuté, že záleží aj na tom, ako sa dieťaťu venuje matka, ale aj tak, domčo bol dojčený 1,5 roka, to mi zaručuje, že bude inteligent? to už mám akože zháňať miesto na nejakej dobrej vyške? 😀 😀

zuz11
29. nov 2007

babule mam ten zoznam dvd ale nie je uplnz a uz odmietam hladat dalsie dvd v tomto bordely 😀 kedze v pracovni ked su aj dvd mame rohovy gauc a vsetky spotrebice do bytu, takze je to na zabitie 🤐

ena
29. nov 2007

zuz11: a ten zoznam sem hodis verejne, ci posielas cez IP, lebo ked IP, tak si prosime 🙂 Dik

zuz11
29. nov 2007

ena, IP 😉

janetka
30. nov 2007

babulka: to boli tie cukricky JOJO kysle rybicky... a skusala som sa zaregistrovat na ebay, a vsetkos om vyplnila ok, a mal mi dojst na mail nejaky idetifik kod, ktory tam treba zadat a nic mi nedosloo 😢

kattum
30. nov 2007

janetka, konecne si sem zabludila, stretavam ta len vo februarovkach, pod i sem medzi maminy!

mrenka
30. nov 2007

ale, jeden zavistlivy zakomplexovany obcan smiruje v mojich albumoch a potom bonzuje a robi mi problemy s nasimi,lebo zavidi aj nos medzi ocami,aby sme my nahodou nemali nieco viac ako ma on...taka som nasrata ze az,nemozem to tu na sklo rozpisovat,nechcem si vyrobit este vacsie problemy...

mrenka
30. nov 2007

a este babuli,mas byt na co hrda,ked mas take sikovne deculo,tak sa s nim kludne chval 😉 😉 😉

janetka
30. nov 2007

kattum: no dakujem za privitanie... s tilly som v dennom kontakte, tak vas tu casto citam, takze mam prehlad 😉

kattum
30. nov 2007

ja februarovky nestiham citat, len tuto temu, tu sme viac ako 2 roky. A je tam vela prvorodiciek a my sme uz predsa len trosku "skusene"

janetka
30. nov 2007

kattum: no ved hej, vy sa tu skoro vsetky poznate aj osobne 😉 trosku skusene, ale tam zas mozem vytahovat tromfy 😉 srandujem... inak je pravda, ze clovek prichod druheho babatka uz vnima uplne inak... aj ty mas taky pocit? teraz sa menej bojim, ale zas co je negativne, tak sa menej s babatkom v brusku vypravam a ani manzel to uz tak neberie, ze wow, a to ma troska skrie... ze ma neobskakuje 😉 tak ako pri prvom

dadulik75
30. nov 2007

janetka ja som bola na tom jednako skus trosku ochkat jajkat a on zacne len to vyskusaj ja som skusila a taky ol zrazu pozorny obskakoval ma to som nesmela a tamto atd....no proste bol zlaty ale skusala som to az ked sa mala narodit patka lebo predtym som nic take nemusela vymylsat

babulka
30. nov 2007

Janetka, dakujem, nakupim ich do zasoby, ked ho tak fascinovali.
Ako to, ze ti nic neprislo na mail? Mne to prislo okamzite, len som tam spatne potvrdila "ucast" a uz som vasniva kupujuca. Aj teraz tam svietim, drazim muzovi supravu Fred Perry, a este Ralph Lauren svetrik, ale to asi nevyhram. ☹ Skus este raz, mne to fungovalo hned 😲

cat, ja dookola pocuvam English is Easy, Csaba is dead, teda v ramci normy, ked je kolegyna prec, lebo raz som jej to pustila a skoro dostala infarkt. Som jej vysvetlila, ze tie nadavky (explicitny jazyk 😀 ) musi brat ako sucast, nie je to nadavanie pre nadavanie, ale ona nie. Vobec si nevsimala tie "frky", ale pocitala nadavky 😖 😝 Ja nenadavam vobec, vadia mi vulgarni ludia, ale toto je svetove.

cat
autor
30. nov 2007

babulka, to niektorym nevysvetlis,ked to nechapu, ich problem 🤐 vsak tam to sedi ako rit na serbel 😀 len my musime davat pozor aby sme to pustali len v Tomovej nepritomnosti, lebo budem prekvapena akymi slovami zacne rozpravat 😀 😀

mrenka, z takych si nic nerob, zavistlivi chudaci su uuuubohi 😝

sweetienka
30. nov 2007

babulka, aj my sa na Vas velmi tesime 😵 a mas pravdu, Dianka je uz velka slecna, ale s babatkovskymi maniermi 🙂
ten program v auparku zacina o 17-tej, bude tam kuzelnik, skriatkovska gulovacka a taaak, my budeme mat tiez niekolko mikulasov, tak som zvedava, ako sa to malej bude pacit
mrenka, kasli na takych ludi... 😉
zuz, aj my si prosime IP 😀 😉

cat
autor
30. nov 2007

sweetie, o 17-tej? tak to je cas co nam perfektne vyhovuje. Len jedneho sa bojim, ze tam bude taky natresk ze sa ani nenajdeme, "babatka" a maminy z MK 😒

barunka
30. nov 2007

cat, mňa na tom najviac zarazilo to, že toho pána doktora poznám, staral sa o Simi spolu s jednou lekárkou, keď sme ležali na kramároch a že by čosi také vypustil z úst práve on sa mi nezdá...

ozaj a keď sa bavíte o mikulášoch, idete aj ôsmeho na ten čo bude v avione???

tilly
30. nov 2007

baby a kedy je to miki stretko?
že by som zbalila janetku a prišli by sme spolu?

cat
autor
30. nov 2007

tilly,5.12.
barunka, mne uz to pride ze su obdobne clanky pisane s umyslom ublizit zenam kt. sa ani napriek usiliu nepodarilo kojit,al. stratili mlieko tak skoro ako ja. inak si to uz neviem vysvetlit,vnimam to ako rypanie s cielom zakopat sebavedomie nekojacim mam este hlbsie pod zem.
8.12. uz mame program tak sa asi neuvidime 😒 a 5.12. nedojdes?

barunka
30. nov 2007

no ešte uvidím, teraz som pátrala kde je to stretko toho 5-teho, len sa mi to nejako nedarí vypátrať 🙂 asi som fakt hlúpa 😀 😀 😀 😀

tilly
30. nov 2007

a v nedeľu na mikuláša v cirkuse nejdete? my ideme

cat a o koľkej, aby som vedela, či stíhame, ale skôr si myslím, že nestíhame...

babulka
30. nov 2007

Cat, to som uz kdesi citala, ze kojene deti maju vyssie IQ. Ja to beriem ako "fakt". Ja som tiez bojovala s kojenim, snazila som sa o dusu spasenu, a vydrzalo mi to aj s prikrmovanim UM do 6. mesiacov, bezmala. a to sa mam teraz zastrelit, ze som nemohla kojit dlhsie alebo viac? To ja ako s tou chorobnostou, ze kojene deti byvaju menej chore ako tie na UM. V okoli poznam dost deti, co neboli kojene, a su zdrave a naopak. Takze asi take su tie vyskumy. vynimiek ja az prilis vela na to, aby sa to bralo ako svata pravda 😀
Ved kazda z nas tu je rozumna, a nemylsim, ze by to niektorej znizovalo sebavedomie, horsie je to u takych hviezd, ktore kojit nechcu, lebo sa boja, ze budu mat ovisnute prsia a muz ich opusti, hoci mlieka maju habadej. To su tie prave chudery. Nie my, ktore sme kojit proste nemohli. (PS-take opusti muz nie pre ovisnute prsia ale vymeteny mozog) 😵
😵 😵

babulka
30. nov 2007

hehe, trosku odveci a provokacne, sa dooost dobre bavim na bezplienkovej metode 😀 Oni nazyvaju nas humusacky, resp. hnuskarky, a teraz prispevok co prispevok, kedy ich decko obcuralo koberec, gauc, obs.alo nohavice, podlahu...vidim, ze im to tam fici na hygiene. Iste maju doma utulne a cistoucko. Ze deti im bojkotuju nocniky sa ani nedivim, ved je to sprostost cela metoda, ale naozaj nevidim zmysel "komunikovat s dietatom" a ono vysle taky signal, ze mi pri nocnikovani reve a pocurava a pokakava sa kade chodi.
Nic, len som sa pobavila, ako im je dobre. Ocividne to funguje. myslim, ze pri druhom dietati budem aj ja bezplienkovat. 😀 😝

mrenka
30. nov 2007

diky baby,vsak serem na to,len ma to tak rozhodilo,ze som si musela dat vecer stamprlik a hlava ma bolela az do rana 😒

babulka,vsak mozno sa raz preberu,ked sa im decko bude pocikavat od strachu 😖